kang chul dizileri / W : Two Worlds | Kore Dizisi - Kore Fenomeni Blog

Kang Chul Dizileri

kang chul dizileri

W

MBC kanalının 'nın son aylarından yayımlanan dizisi W - Two Worlds dizisi güncel takip etmeme rağmen ancak yazabilme fırsatım oldu. Dizinin senaristliğini Queen In-Hyeon's Man  ve Nine: Nine Times Time Travel dizilerinden tanıdığımız Song Jae Jung yaparken, The King 2hearts, Arang and the Magistrate, Cunning Single Lady,   She Was Pretty  gibi dizilerin yönetmeliğini yapan Jung Dae Yoon oturuyor. Kaliteli diziler ortaya çıkaran senarist  farklı bir konuyla karşımıza çıktı.

Dizi, otuzlu yaşlarının başlarında iki kişinin aşk hikayesini konu almaktadır. Aynı zamanda fakat farklı dünyalarda yaşayan iki insanın hikayesidir. Oh Yun Joo, babası ünlü bir çizgi roman yaratıcısı olan bir cerrahtır. bir gün aniden babası ortadan kaybolur, Oh Yun Joo onu aramak için atolyesine gider fakat babasının yerine kanlar içinde bir adamı, Kang Chul'u bulur. Kang Chul tarafından kaçırılıp farklı bir boyuta geçer.

Lee Jong Suk; dizide Kang Chul karakterini canlandırıyor. Daha önce Secret Garden, School , I Can Hear Your Voice, Doctor Stranger, Pinocchio, Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo (konuk) dizilerinde As One No Breathing ve Hot Young Bloods filmlerinde izledim. Kang Chul, 18 yaşındayken Olimpiyatlarda altın madalya kazanmış eski bir atıcı ve kendi çabası ile zengin olmuş genç. O, bir girişim şirketi kurar ve Milyar Won ( milyon Dolar) mal varlığına sahip olur. Onun karakteri, soğukkanlı bir dahi, adil ve çekici birisidir. O, aslında bir W isimli webtoon&#;da yer alan bir karakterdir. 

Han Hyo Joo; dizide Oh Yeon Joo karakterini canlandırıyor. Daha önce Dong Yi dizisi ve Love , The Beauty Inside filmlerinde izledim. Oh Yeon Joo Myungsae Hastanesi Göğüs Hastalıkları bölümündeki asistanlığının 2. yılındadır. Annesinin zorlamasıyla, hiç yeteneği olmadığını ve kendisine uymadığını düşündüğü bir meslek olmasına rağmen tıp fakültesine gitmiştir. Her zaman duygusal olarak kararlar veren biridir. Mağrur ve gösterişli bir doktor olmak istese de hiç de havalı olmayan bir biçimde sürekli özür dileyen bir kadındır. Kalbi çok yumuşak olduğu için fazlasıyla güzel olmasına karşın ilişkileri hep diğer tarafın sonlandırmasıyla bitmektedir.

Jeong Eu Gene; dizide  Hwang Sun A karakterini canlandırıyor. Daha önce Because It's The First Time  ve Moorim School dizisinde izledim. Kang Chul'un sekreteri ve en eski arkadaşı Kang Chul'un ne istediğini hemen anlayabilen, sorunların üstesinden etkin bir biçimde gelebilen, şık görünümün altında çabuk sinirlenen agresif bir insan Mağrur ve etkileyici görünüşüyle her erkeğin hayallerini süslüyor olsa da onun kalbi tek bir kişiye atmaktadır. 

5UPRİSE grubunun üyesi idol-aktör olan Lee Tae Hwandizide Seo Do Yoon karakterini canlandırmaktadır. King of High School Life Conduct, Pride and Prejudicedizilerinde izledim. Bir zamanlar Kore'nin en iyi dövüş sanatları atleti olan daha sonrasında Kang Chul'un koruması ve dövüş sanatları koçu olmuştur. Dobra, fazla konuşmayan bir adamdır.  Kang Chul'un peşine takılmıştır. O günden beri Kang Chul'un en iyi arkadaşlarından olmuş ve onunla mükemmel bir uyum içinde çalışmaktadır.

Spolier içerir.
  • Lee Jong Suk ve Han Hyo Joo''nun hem oyunculukları hem de kimyaları çok iyiydi.   Yılın çifti ödüllerine dair aday gösterildiler. Lee Jung Suk oynadığı dizilerdeki partnerleriyle hep bir uyum içinde oluyor. Pinocchio dizinde Park Shin Hye ile olan uyumunu unutmamak monash.pw Han Hyo Joo ile olan kimyasını daha çok sevdim.
  • En sevdiğim yan karakterler Park Soo Bong ve Profesördü Park Min Soo idi. Hele profesör gerçekten çok iyiydi ne kadar kısa süreli görsek bile güldürdü. Özellikle profesörün W çizgi romanına olan düşkünlüğü ve sıkı takipçi olması düşünülen güzel ayrıntılardan biriydi.

• Dizinin ilk bölümlerini izlerken en çok dinamikliğini sevdim. Bunula birlikte ilk yarısından  finale doğru o dinamikliğini kaybetti. Kimisi için heyecan devam etti ama bu bende pek etkili olmadı. Bundan en büyük etkeni; ilk bölümler senaristin fazlaca bonkör davranması oldu. Haliyle son bölümler kendini tekrara verdi. Kurgusu ve olay örgüsünde ara ara sıkıntılar olsa da fantastik türde dizilerin çıtasını az da olsa üst seviyelere çıkardı. İlk bölümlerin yükseltiği çıtayı son bölümlerde ne yazık ki göremedik.
  • Hepimizin tahmin edebileceği ama bu ihtimali aklımıza getirmemeyi tercih ettiğimiz bir son görmeyi beklemezdim. Her ikisinden birinin dünyasına gidileceği belliydi ki bu oğlanın gerçek dünyaya gelmesi daha muhtemeldi. Zaten dizide sürekli mutlu son denilip durdu. Ben ters köşe yapmasını beklerdim senaristin.
  • Dizide sevdiğim unsurlardan biri, Webtoon(çizgi roman) çizimleri oldu. Gerçkten çok güzeldi. Kim çizdiyse ellerine sağlık
  • Kan Chul ve Seo Do Joon ikilisi biraz daha ön planda olsa hoş olurdu.
  • Kang Chul un hipotezleri ve senaryonun kafa kurcalayıcı, içinden çıkılmaz olması güzeldi. 
  • Aynı senarist Nine: Nine Times Time Travel ve Queen In Hyun's Man  benzer konuları işlemişti. Senarist konuyu güzel buluyor ama iş kurgunun finaline gelince biraz sıkıntılar yaşıyor diyebilirim.
  • Dizi fantastik olduğu  için çok mantık aramadım. Sonuç itibariyle kafamı dağıtan güzel bir diziydi.
  • Dizinin müzikleri dizinin konusu kadar orjinaldi. VIXX N&MelodyDay YEOEUN "Without You"  Jeon Woo Sung &Noel "My Heart" Park Bo Ram "Please say something, even though it is a lie" JUNG JOON YOUNG "Where Are U" KCM "Remember" JoHyunAh&Urban Zakapa "Falling" NAVI "Draw a love" Basick&INKII "In the Illusion"

Kore Dizisi W: Two Worlds Apart Çekim Yerleri

•  Hangang Köprüsü: Kang Chul'un intihar ettiği yer.

Ekstra bilgi vermeden postu bitirmek istemem. Öncelikle Film müziklerinden bir şarkı paylaşmak istiyorum.

Filmlerde gözüken kitaplara bayılıyorum. araştırdığımda Koreli bir illüstratörün kitabı olduğunu buldum. yılında Türkçe basılmış. Kitapçılarda Puuung'un Aşkı olarak bulabilirsiniz.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır