ortaokul puan ve not karşılıkları / Takdir Teşekkür (İlkokul, ortaokul, lise) kaç puanla alınır? e-Okul takdir- teşekkür hesaplama

Ortaokul Puan Ve Not Karşılıkları

ortaokul puan ve not karşılıkları

e-Okul sınav sonu&#;ları not bilgisi sorgulama: takdir teşekk&#;r hesaplama nasıl yapılır? İlkokul, ortaokul, lise

EĞİTİMseafoodplus.info

Giriş Tarihi: Güncelleme Tarihi:

ABONE OL

e-Okul sınav sonuçları not bilgisi sorgulama: takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? İlkokul, ortaokul, lise

e-Okul giriş sayfası, okulların kapanmasına kısa süre kala yoğun şekilde araştırılmaya başlandı. eğitim öğretim döneminin sonuna yaklaşırlen, öğrenciler not bilgisini ve takdir teşekkür hesaplama işlemlerini merak ediyor. Peki, e-Okul sınav sonuçları not bilgisi sorgulama nasıl yapılır? ilkokul, ortaokul, lise takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? İşte konu hakkında merak edilenler

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? eğitim öğretim döneminin tamamlanmasına kısa süre kaldı. İkinci dönem sınavlarını olan öğrenciler, not bilgilerini görüntülemek için e-Okul sistemine akın ediyor. Devamsızlık, not bilgisi gibi öğrenci bilgilerinin görüntülendiği e-Okul ile ilgili detayları yazımızda ele aldık. Peki, e-Okul sınav sonuçları not bilgisi sorgulama nasıl yapılır? ilkokul, ortaokul, lise takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? İşte cevaplar

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

* Öncelikle seafoodplus.info adresine giriş yapın.

* İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girin.

* Giriş işlemleri tamamlandıktan sonra, karşınıza çıkan ekrandaki solda yer alan panelden öğrencinin sınav not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık bilgileri gibi birçok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Takdir ve teşekkür belgesi alabilmek için gerekli şartlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

Yönetmeliğe göre;

Derslerinde üstün başarı gösterip tüm derslerinde başarılı olan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler ile davranış puanı olan öğrenciler içerisinden, öğrenci ödül ve disiplin kurulunca belge alacaklar belirlenir.

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi,

85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi,

Ortaöğrenim süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

Ortaokul Not Ortalaması Hesaplama

Ortaokul Not Ortalaması

Not Ortalaması Hesaplama aracı, yeni yayınlanan yönetmeliğe göre uyarlanmıştır. Resmi Gazete de yayınlanan yeni yönetmeliğe göre, &#;Proje puanlarının aritmetik ortalaması ile ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ayrı ayrı alınarak toplanıp ikiye bölünür. Bulunan sonuçla birinci ve ikinci sınav puanları toplanıp üçe bölünerek elde edilir.” denilmektedir. Kaynak : Resmi Gazete

Yeni sistem not ortalamasında, Ders içi Katılım ve Proje notlarının eski sisteme göre etkisi azaldı. 31 Ocak öncesi sistemde Ders içi Katılım ve Proje notlarının etkisi yazılı notlarıyla aynı derecedeydi. Yeni Sistemde Not hesaplanması ise ; ((Ders içi+Proje)/2  + seafoodplus.infoılı + seafoodplus.infoılı) / 3

Önemli : Ders içi ve Proje notlarını girerken seafoodplus.info itibaren giriniz. Android telefonunuzdan internetsiz hesaplamak isterseniz uygulama adresimiz. seafoodplus.info

Çok amaçlı Muhteşem Lise Hesaplama Programı :  seafoodplus.info

Takdir-Teşekkür hesaplamaları için tıklayınız&#;

E okul not ortalaması nedir? Not ortalaması nasıl öğrenilir?

Sömestr tatiline sayılı günler kala öğrenciler ve veliler tarafından Not ortalaması nasıl yapılır? gibi konular merak ediliyor. İşte e okul veli bilgilendirme sistemi hakkında merak edilenler.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NASIL AÇILIR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "seafoodplus.info" adresine giriş yapmak ve sağ tarafta "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

E OKULA GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TAKDİR - TEŞEKKÜR HESAPLAMA

Takdir teşekkür hesaplama işleminde değişiklik yapıldı. Özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını karşılaması halinde belge alabilirken, not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler belge almaya hak kazanamayacak.

İşte, 1 Ekim tarihinde yayımlanan yönetmelik değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı olan öğrencilerden;

a) 70,,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

PUAN DEĞERLERİ VE DERECELERİ

Öğrencilerin sınavda aldıkları puanlar doğrultusunda oluşan performans grafiğine göre, alınacak notlar ve bu notlara karşılık olan dereceler şu şekildedir;

85,00 – puan aralığı pekiyi,

70,00 – 84,99 puan aralığı iyi,

60,00 – 69,99 puan aralığı orta,

50,00 – 59,99 puan aralığı geçer,

0 – 49,99 puan aralığı geçmez olarak kabul edilir.

YIL SONU BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR?

Yıl sonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamı ve bu derslerin haftalık ders saatlerine bölünmesiyle elde edilen puandır.

Naklen gelen öğrenciler için yılsonu başarı puanı hesaplama işleminde yeni oluşacak olan haftalık ders saat sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanının hesaplanmasında bölme işleminde, virgülden sonra gelen iki basamak yürütülür.

Öğrencilerin sınavları, projeleri, uygulamaları, performans çalışmaları için puan üzerinden değerlendirme gerçekleştirilir. Değerlendirme işleminden sonra öğrencilerin aldıkları sonuçlar e-Okul sistemine girilir.

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Okullarda 1. dönemin bitmesine yakın notların açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumluyor. E-Okul, karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir