3 ders sınavı kayıt aöf / 3 ders sınavı nedir? Açıköğretim'de 3 ders sınavı

3 Ders Sınavı Kayıt Aöf

3 ders sınavı kayıt aöf

ATA AÖF üç ders sınav takvimi

ATA AÖF Bütünleme sınavları Haziran tarihleri arasında online olarak yapılmıştı. ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından bu kez takvim üç ders sınavı için işlemeye başladı.

ATA AÖF üç ders sınavı ne zaman?

ATA AÖF üç ders sınavı için henüz tarih belirlenmedi. Üç ders sınav günü takvimde yerini aldığında haberimize ekleyeceğiz. ATA AÖF üç ders sınavı geçtiğimiz yıl 7 Ağustos’ta uygulanmıştı.

ATA AÖF üç ders sınav kimler girer?

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesinde, kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için en fazla üç dersi kalmış olan öğrencilere eğitim öğretim yılı sonunda bir defaya mahsus olmak üzere Mezuniyet Üç Ders Sınavı yapılır.

ATA AÖF 3 ders sınavı ücretli mi?

Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için herhangi bir başvuru yapmaya ya da ücret ödemeye gerek yoktur.

Atatürk Üniversitesi 3 ders sınavı nasıl oluyor?

ATA AÖF mezuniyet üç ders sınavları, dönem içi sınavlarında olduğu gibi online gerçekleşecek.

ATA AÖF üç ders sınavı geçme notu kaç?

Mezuniyet Üç Ders Sınavı notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi/ara sınav notu ile Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir (final ve bütünleme sınavlarında olduğu gibi). Öğrencinin harf notları; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bağıl Değerlendirme Esasları çerçevesinde, dersin ilgili dönemdeki dönem sonu sınavı sonuçlarına göre daha önce oluşmuş olan harf notu aralıkları kullanılarak belirlenir.

ATA AÖF üç ders sınavına katılmayanlar için mazeret sınavı var mı?

Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

ATA AÖF üç ders sınavında başarısız olanlar ne yapacak?

Mezuniyet Üç Ders Sınavı sonucunda mezun olamayan öğrenciler başarısız oldukları dersleri, bu derslerin bulundukları yarıyılda ders kaydı yaparak almak zorundadırlar.

Halen cezaevinde olup Mezuniyet Üç Ders Sınavına girme hakkı olan öğrencilerin sınavı, bu sınavın yapılacağı 15 sınav merkezindeki cezaevlerinden birinde yapılır.

Sınav merkezi tercih sayfası sadece Mezuniyet Üç Ders Sınavına giriş hakkı olan öğrenciler için aktif olacaktır. Mezuniyet Üç Ders Sınavı için sınava giriş belgeleri Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBS) alınabilecektir.

ÖĞRETİM YILI

Ocak Lisansüstü Programlara Giriş için Başvuru27 Ocak Lisansüstü Programlara Yatay Geçiş Başvurusu için Son Tarih27 Ocak Lisansüstü Programlara Giriş İçin Özel Yetenek Sınavı/ Yazılı Bilimsel Değerlendirme Sınavına ve Sözlü Sınavına Katılacak Adayların İlan Tarihi27 Ocak Lisans Programlarına Yandal; Ön Lisans/Lisans Programlarına Çift Anadal, Kurum İçi Yatay Geçiş, Merkezî Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş; Ön Lisans Programlarına Kurum Dışı Yatay Geçiş Başvurularının Kabulü için Son Tarih31 Ocak Lisans Programları Yandal; Ön Lisans/Lisans Programlarına Çift Anadal, Kurum İçi Yatay Geçiş, Merkezî Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş; Ön Lisans Programlarına Kurum Dışı Yatay Geçiş için Asıl ve Yedek Aday Listelerinin İlanı Şubat Lisans Programları Yandal; Ön Lisans/Lisans Programlarına Çift Anadal, Kurum İçi Yatay Geçiş, Merkezî Yerleştirme Puanıyla Yatay Geçiş; Ön Lisans Programlarına Kurum Dışı Yatay Geçiş için Asıl Aday Kayıtları3 Şubat Lisansüstü Programlara Yatay Geçişe Kabullerin İlanı3 Şubat Lisansüstü Programlara Kabullerin İlanı için Son Tarih3 Şubat Diğer Yükseköğretim Kurumu Ön Lisans/Lisans Öğrencilerinin Özel Öğrencilik Başvurusu için Son Tarih Şubat Lisans Programları Yandal; Ön Lisans/Lisans Programlarına Çift Anadal, Kurum İçi Yatay Geçiş; Ön Lisans Programlarına Kurum Dışı Yatay Geçiş Yedek Aday Kayıtları Şubat Lisansüstü Programlara Yatay Geçiş Kayıt Şubat Lisansüstü Programlara Yeni Kayıt10 Şubat Zorunlu Yabancı Dil Derslerinden Muafiyet Başvurusu için Son Tarih (Öğrenimine devam eden öğrenciler için) Şubat Lisansüstü Programlarda Kayıt Yenileme ve Kayıt Onayı Şubat Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Kayıt Yenileme ve Kayıt Onayı (Eczacılık Fakültesi) Şubat Kayıt Yenileme ve Kayıt Onayı Şubat Lisansüstü Programlarda Açık Kalan Kontenjanlara Yedek Kayıt14 Şubat Zorunlu Yabancı Dil Derslerinden Muafiyet Sınavı Şubat Yeterlik Sınavı (Bahar Döneminde Zorunlu ve İsteğe Bağlı Hazırlık Olan Programlara Yeni Kayıt Olan Öğrenciler İçin)20 Şubat Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (Yabancı Diller Yüksekokulu)20 Şubat Derslerin Başlangıcı20 Şubat Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Derslerin Başlangıcı (Eczacılık Fakültesi) Şubat Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Ekle‒Sil Haftası (Eczacılık Fakültesi) Şubat Ekle‒Sil Haftası17 Mart Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Dersten Çekilmek için Son Tarih (Eczacılık Fakültesi)17 Mart Dersten Çekilmek için Son Tarih (Ön Lisans ve lisans öğrencileri için) Mart I. Ara Sınavlar (İki ara sınav yapan birimler için) Nisan Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Ara Sınavlar (Mesleki Seçmeli ve Uzmanlık Alan Dersleri için) (Eczacılık Fakültesi) Nisan Ara Sınavlar (Tek ara sınav yapan birimler için) Nisan Ara Sınavlar (Yabancı Diller Yüksekokulu) Nisan Ramazan Bayramı Tatili Nisan II. Ara Sınavlar (İki ara sınav yapan birimler için)1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Tatili Mayıs Ara Sınav Mazeret Sınavları (Yabancı Diller Yüksekokulu) Mayıs Bütün Ara Sınavlar için Mazeret Sınavları19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Tatili27 Mayıs Derslerin Bitimi29 Mayıs-2 Haziran Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Son Modül Sınavları (Eczacılık Fakültesi)29 Mayıs-9 Haziran Dönem Sonu Sınavları29 Mayıs-9 Haziran Yıllık Sistem Uygulayan Birimler İçin Yıl Sonu Sınavları (Hukuk Fakültesi)3 Haziran Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Derslerin Bitimi (Eczacılık Fakültesi) Haziran Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Bütün Ara ve Modül Sınavları için Mazeret Sınavları (Eczacılık Fakültesi)9 Haziran Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Modül Derslerine Ait Dönem İçi Notlarının Teslimi için Son Tarih (Eczacılık Fakültesi)9 Haziran Derslerin Bitimi (Yabancı Diller Yüksekokulu) Haziran Dönem Sonu Sınavları (Yabancı Diller Yüksekokulu) Haziran Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Dönem Sonu Sınavları (Eczacılık Fakültesi)13 Haziran Dönem Sonu Harf Notlarının Teslimi için Son Tarih16 Haziran Dönem Sonu Mazeret Sınavları (Yabancı Diller Yüksekokulu)19 Haziran Yıllık Sistem Uygulayan Birimler İçin Yıl Sonu Sınavları Harf Notlarının Teslimi İçin Son Tarih (Hukuk Fakültesi) Haziran Yabancı Dil Sınavı (Bahar Dönemi Sonunda Yabancı Dil Sınavına Girmek için Gerekli Önkoşulları Sağlayan Öğrenciler için) Haziran Bütünleme Sınavları/Bütünleme Sınav Hakkı Olmayan Dersler için Dönem Sonu Mazeret Sınavları26 Haziran Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Dönem Sonu Harf Notlarının Teslimi için Son Tarih (Eczacılık Fakültesi)3 Temmuz Bütünleme Sınavları Harf Notlarının Teslimi için Son Tarih/Bütünleme Sınav Hakkı Olmayan Dersler için Dönem Sonu Mazeret Sınavı Harf Notlarının Teslimi için Son Tarih Temmuz Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Bütünleme Sınavları (Eczacılık Fakültesi) Temmuz Yabancı Dil Sınavı Bütünleme (Bahar Dönemi Sonunda Yabancı Dil Sınavına Girmek için Gerekli Önkoşulları Sağlayıp Sınavından Başarısız Olan Öğrenciler için)7 Temmuz Modüler Eğitim Programı Uygulayan Birimlerde Bütünleme Sınavları Harf Notlarının Teslimi için Son Tarih (Eczacılık Fakültesi)13 Temmuz Yaz Okulu Açılmayan Birimlerde Tek Ders Sınavı Başvurusu için Son Tarih17 Temmuz Yaz Okulu Açılmayan Birimlerde Tek Ders Sınavı19 Temmuz Tek Ders Sınavı Harf Notlarının Teslimi için Son Tarih21 Ağustos-1 Eylül Yıllık Sistem Uygulayan Birimler İçin Bütünleme Sınavları (Hukuk Fakültesi)11 Eylül Yıllık Sistem Uygulayan Birimler İçin Bütünleme Sınavları Harf Notlarının Teslimi İçin Son Tarih (Hukuk Fakültesi)TELAFİ20 Nisan Perşembe gününün telafisi / 11 Mart Cumartesi21 Nisan Cuma gününün telafisi / 18 Mart Cumartesi22 Nisan Cumartesi gününün telafisi / 1 Nisan Cumartesi1 Mayıs Pazartesi gününün telafisi / 6 Mayıs Cumartesi19 Mayıs Cuma gününün telafisi / 20 Mayıs Cumartesi

3 ders sınavı nedir? Açıköğretim'de 3 ders sınavı

3 ders sınavı nedir, 3 ders sınavı ne işe yarar, 3 ders sınavına kimler katılabilir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız

3 ders sınavı nedir?

3 ders sınavı Anadolu Üniversitesi'nin yapmış olduğu bir sınav sistemidir. Geçtiğimiz yıllarda Anadolu Üniversitesi'nin yapmış olduğu açıklamada Açıköğretim sistemine kayıtlı olan 2 milyona yakın öğrenciyi ilgilendiren güzel bir haber vermiştir. Bu haber Açıköğretim iktisat ve işletme Fakültesinden mezun olmasına karşı tek ders olarak kalmış öğrencilerin dönemi uzatmamaları için uygulanan bir yöntemdir.

3 ders sınavına kimler katılabilir?

Anadolu Üniversitesi'ne kayıtlı olan öğrenciler bölüm programlarında tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrencilerin 3 ders sınavına girebilecekleri açıklanmıştır. Öğrencinin 3 ders sınavına girebilmesi için bazı şartları vardır. Öğrenci, öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Geçememiş veya başarısız olduğu dersten (YZ) harf notu alan öğrenci 3 ders sınav hakkı tanınamaz. Aynı şekilde uygulamalı dersler içinde üç ders sınav hakkı tanınmaz.

3 ders sınavına notu dönem sonu sınav notu yerine geçmektedir. Öğrencinin başarı notu 3 ders sınavı, uygulanan her bir ders için ayrı ayrı olmak üzere dönem için notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik kısımları dikkate alarak belirlenir. Öğrencinin harf notları esas alınır. Her ne sebep olursa olsun 3 ders sınavına katılamayan öğrenciler için sonradan ayrı olarak bir sınav yapılamaz

Üç ders sınav hakkı her senenin Temmuz ayında gerçekleştirilir. Tarihler AÖF internet sitesi üzerinden her yıl olarak değişebilir.

AÖF 3 ders sınav başvurusu nasıl yapılır AÖF sınav tarihi

AÖF final sınavlarını tamamlayan ve sonuçlarını öğrenen öğrencilerin gündeminde AÖF 3 ders sınavı var. Peki eğitim hayatına açıktan devam eden öğrencilerin gireceği AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak, AÖF 3 ders sınav başvurusu ne zaman?

Abone ol

AÖF üç ders sınavı son günlerde AÖF öğrencilerinin gündeminde. Başarısız oldukları dersleri geçmek için girecekleri üç ders sınavlarının ne zaman yapılacağını sorgulayan öğrenciler, ders çalışma planlarını ona göre şekillendirmek istiyor. İşte, AÖF üç ders sınavının yapılacağı tarih

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN: Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınavı 27 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

AÖF'DE BÜTÜNLEME VAR MI: AÖF'ün bütünleme sınavını neden yapmadığına dair açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, konuyu şu ifadelerle açıkladı; Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki “Uyarı” ve “Tekrar” durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

AÖF'DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK: AÖF ders sisteminde 2 dönem vardır. Birinci dönemde alınmış olan, ancak kalınan dersler bir sonraki senenin birinci döneminde alınabilir. Geçilemeyen ikinci dönem dersi de yine aynı şekilde ikinci dönem alınabilir.

Her dönem 1 vize sınavı ve 1 final sınavı yapılır, bir eğitim ve öğretim yılında 2 vize sınavına ve 2 final sınavına girilir. Dönem içi vize notunun %30'u ve final notunun da %70'i alınarak gerekli değerlendirme ve hesaplama işlemleri yapılır. Elde edilen ortalama harf notu olarak sisteme girilir. Öğrenciler aldıkları harf notuna göre o dersten geçip geçmediklerini anlayabilir.

AÖF 3 DERS SINAV MERKEZLERİ NASIL SEÇİLECEK: Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak. Öğrenciler üç ders sınavına gireceği sınav ilini, Haziran tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile seafoodplus.info adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilecek. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorunda olacak.

AÖF YAZ OKULU NASIL OLACAK: Yaz okulu öğrenci kayıtları, 24 – 28 Haziran tarihleri arasında yapılır. Onöğrenci, yaz okulunda açılan ön lisans/lisans derslerinden en çok beş ders seçebilir. O öğrenci, kurum içi/kurum dışındaki diğer yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamaz.

Yaz okulu kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, ders seçimi ile ilgili talepler dikkate alınmaz. Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimine göre yaz okulu dönemi 11 hafta sürecektir. Eylül tarihlerinde dönem sonu sınavları yapılacaktır. Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılacak ve bu sınavın başarı notuna katkısı yüzde olacaktır.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI

84 – AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÖFAÖF 3 ders sınavı

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir