kelebek ile ilgili sözler kısa / Kelebek ile ilgili sözler | Güzel Cümleler

Kelebek Ile Ilgili Sözler Kısa

kelebek ile ilgili sözler kısa

Sayfa Arama :

Bu sayfada kelebek ile ilgili sözler bulacaksınız. Değerli Güzel Cümleler dostları; Her zaman en güzel sözler için Google veya Yandex üzerinden "Güzel Cümleler" yazarak, sayfamıza ulaşabilir ve birçok konu başlığı altında sözlere ulaşabilirsiniz. Sevgiyle kalın

Gidersen git tabi. Yıkılmaz bu şehir. Yalnızca dokunduğum bütün kelebekler ölür. Ellerim üşür. Korkarım yağmur yağarsa. Ellerimi de götür - Sunay Akın

Solmuş renkler içinde çiçekler, bir günde olsa mutlu kelebekler

Balıklar ağlar, kelebekler intihar eder. Bazen herkes biraz kördür

Midem kelebek, kalbim şiir mezarlığı

Haklısın. Ben de isterdim eskisi gibi olmayı. Ama ne yazık ki, kelebekler öldüklerinde tekrar tırtıla dönüşmezler

Sen hiç kelebek olmak istedin mi? Bir ömrü bir güne sığdırmak

Ciğerlerimde bir ağrı var. Seni ilk gördüğümde midemde uçuşan kelebekler, sanki ciğerlerimde intihar partisi düzenliyor

Beyaz kelebek: Mutluluğa, şansa. Pembe kelebek: Sıhhat ve afiyete. Sarı kelebek: Kedere, hastalığa. Siyah kelebek:Felakete, mateme ve ölüme işaret ederdi - Ömer Seyfettin

Mavi kelebekler dolanıyor etrafımda (Mavi kelebekler, mezarlarda açan ölüm çiçekleri ile beslenen bir kelebek türüdür.)

Bir günlüğüne kanadını çırpan kelebekler gibiyiz, oysa hayatı sonsuz sanıyoruz.

Bir kelebeği avuçlarınla yakarlarsın ama açıp bakmaya korkarsın çünkü açtığın zaman kelebek uçup gidecektir.

Eğer mutsuz olsaydı kelebek, bir günlük ömrünü uçarak geçirir miydi?

Kelebekler konsun burnuna, benim yerime öpsünler seni

Bir zamanlar birisi Allah'tan bir çiçek ve bir kelebek diledi. Fakat Allah bunların yerine ona bir kaktüs ve tırtıl verdi. Adam üzüldü. Bir zaman sonra kaktüs çiçek açtı, tırtıl kelebek oldu. İstedikleriniz her zaman ihtiyaçlarınız değildir. Bugünün dikeni yarının çiçeğidir ve bugünün böceği yarının kelebeği Allah seçimi O'na bırakanlara en iyisini verir.

Ve hayallerine bakıp: "Ne yapalım bizimki olmadı işte" dediğin gün kutlayabilirsin doğum gününü, tırtıl kelebek olmuştur artık. Ömrü bir gündür ve her gün hazırdır ölüme

Sonbahara inat, umut ile çiçek açanlar var. Tırtıl da kelebek olacak günlerini sayıyor parmaklıklar ardında

Bir kelebek misali; dün yoktun, bugün varsın, yarın arkandan bir iz bırakıp yok olacaksın

Ulaşmak isteyip de kelebek misali uçup giden hayallerim geliyor aklıma. Hangi duvara baksam bitmeyen bir ızdırab görüyorum yaşlı yüzümde

Kelebek misalidir "HAYAT". Uçarsın bazen soluksuz. Ya da düşersin kimi zaman uçsuz bucaksız. Bazen bir volkan olur yüreğin. Bazen de üşür titrer ellerin. Bazen bir çocuktur yüreğin. İşte dedim ya kelebek misalidir hayat. Anlamayana ömrü günlük, anlayana bir ömürlük

Bir kelebek misali, bir gün ömrün olsa yine kaçar mısın benden? - Rüveyda Yağmur

Bugün ruhum serseri, özgürlüğe kanat çırpan kelebek misali, iplemez bir gülümsemeyle saldım gitti içimdeki deliyi

Bazı kadınlar kelebek misali, bir defa konar yüreğe

Kelebeklerle tanışmak istiyorsan iki üç tırtıla katlanmak zorundasın. - Antoine de Saint Exupery

Allah her kuluna layığını verdi. Tırtıl bir diş bulsa ormanı yerdi. Kediler haftada bir gün uçabilse, dünyadaki serçelerin nesli biterdi.

Şu anda ağlıyorum ama sevinçten.. Neden mi? Sana sahip oldum için sevgilim! Minik kelebeğim, aşkım, dağ çileğim

Derdin kederin kelebeğin kanatları kadar hafif, mutluluğun kelebeğin kanat çırpınışları kadar neşeli olsun.

Yumuşak bir yürek taşıyorum; kanatları yolunmuş bir kelebeğe ağlayacak kadar. - Melek Paşalı

Bir kere rüyamda kelebek olduğumu gördüm. Şimdi artık rüyasında kelebek olduğunu gören Chuangtze miyim, yoksa rüyasında Chuangtze olduğunu görmekte olan bir kelebek miyim bilmiyorum. - Jostein Gaarder

Bir kelebek misali uçmak isterdim, o daldan o dala konmak senin o güzel kokunu duyunca senin koynunda bayılmak isterdim.

Bir ömür boyu kadar uzun bir bakış. Ama bir kelebeğin ömrü kadar bile değil. - Nihat Behram

İçimde bir boşluk oluşmaya başladı. Kelebeklerin sevinç dansı yaptığı yerde hani. Ölüyorlar mı yoksa teker teker? Doldu mu bir günlük yaşamları?

Bugün günlerden hiç benim adım yok. Kanatlanıyor içimden binlerce siyah kelebek. Savruluyor rüzgârda yaprak gibi Kalbim, uzaklarda bir yerde. Kalbim kayıp

Yüz yıl yaşayıp ta mutlu olamamaktansa, kelebek gibi bir gün yaşayıp mutlu olmak daha iyidir.

Ya kelebekler dünyayı gördükten sonra intihar ediyorsa?

Kelebek ayları değil anları sayar ve onun bile yeterince zamanı var. - Rabindranath Tagore

Haklısın. Ben de isterdim eskisi gibi olmayı. Ama ne yazık ki, kelebekler öldüklerinde tekrar tırtıla dönüşmezler

Bir kelebek ağrısıydı, vakit dardı, mevsim hicazdı. Yetişmem gereken bir ölüm, kaçmam gereken bir hayat vardı. Birhan Keskin

Kelebekler özgürdür. Uçmak bir martının en doğal hakkıdır. Özgürlük varoluşun amacı (mı)dır.

Göz kapaklarımı ağırlaştıran uyku değil Sidelya, özlemin ağırlığı. Bir kelebek kadar ağırdır özlem

Bir gülüşü var, kelebek görse ömrü uzar

Bazı kelebek türlerinin bir günlük ömrü, hücre bölünmesinin hızlı olmasından dolayı, insanın 80 yılına denktir. Bu durumda 70 yaşında ölen bir insan mı daha uzun yaşar, saatini gören bir kelebek mi? - Zülfü Livaneli

Bizde dertler, kederler bir kelebeğin ömrü kadardır.

Beni sevmeye kanatlarımdan başla. Ama konamam beyaz avuçlarına

Bir kelebeğin bugün canını yakarsan, bu gün özür dile çünkü yarın o kelebek için çok geç olmuş olacak.

İsteğin, tırtıl olmadan kelebek olmak mıdır? Kuyuya düşmeden Sultan olmak mıdır? Ey gönül! Nedendir bu istek ve şikayetler? Gül de diken de O'ndan değil midir? - Hz. Mevlana

Mutluluk tıpkı bir kelebek gibidir; ne kadar kovalarsan, o kadar sakınır senden, fakat dikkatini başka şeylere çevirdiğinde, nazikçe gelip omuzuna konacaktır. - Henry David Thoreau

Küçük kelebeğin tül kanatlarının pırıltılı tozları parmak uçlarıma karıştı onlar oradan ne zaman uçarlar sen yüreğimden ne zaman?

Düşlerimiz el ele tutuşmuştu. El ele tutuşmuş iki kelebek gibi - Didem Madak

Hem nereye gittiğini umursamayan bir kelebek gibi uçuyorum hem de bir yere konmak ihtiyacıyla çırpınıyorum. - Kürşat Başar

Sol göğsümün içinde senin için çırpınan kelebekler var bitanem

Kelebek etkisi teorisi: Dünyanın bir ucunda bir kelebek kanatlarını çırpsa, dünyanın öte ucunda fırtına kopar. Sufi teorisi: Senin gönlün değişirse dünya değişir.

Bedeni koza, ruhu kelebek artık özgürce uçabilirdi

Kelebeklerin ömrü bir gün. Sana hayatımın sorusunu sorarken kelebekler uçurmak istemiştim. Şimdi kargaları uçuracağım yadırgama sakın. yüz yıl yaşayabiliyorlarmış çünkü. Benimle evlenip katlanabilir misin bana çok uzun yıllar?

Kelebek gibidir aşk. Peşinden koştukça senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, belki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna konar. - Müşfik Kenter

Kelebeklerin ve arıların arzuladığı bir çiçek olmak varken, sinekleri cezbeden bir bok parçasıydım. - Charles Bukowski

Biliyorum menekşelerin kokusu etrafı sardığı bir sabah, çileklerin çiçek açtığı bir vakit, kar tanelerinin bir olduğu bir saat, kelebeklerin sen ve ben gibi bir ömre sahip olduğu gün beraber yaşlanacağız

Hayatınız da kelebekler gibi seçici olursanız her zaman kazanırsınız. Kelebekler her zaman hoş kokan çiçeklere konarlar.

Kelebeğin ömrüne bir gün deyip geçme, o, senin gibi ayları değil anları yaşar. - Tom Robbins

Bir kelebek uçuyor, uçuk mavi kanatlarında siyahlar var. - Henri Charrierel

Tüm Güzel Sözler için Tıklayın!

Hakkımızda Bize Yazın

Kelebek ile İlgili Yazılmış En Hoş Cümleler ve Sözler

Kelebek Sözleri

"Bazen hayat ağırlaşıyor. Bir kelebeğe, kanatlarının ve süslerinin ağır gelmesi kadar hatta!"
- Tarık Tufan

Bir kelebek olsaydım yağmur güneş demeden yanına uçardım. Omzuna konup sana doyasıya bakardım bir haber vermeden yanağından öper kaçardım.

"Bir kelebek gibi uçurun ellerinizden duayı. Hafifçe ve fısıltıyla."
- S. Demirci

"Bir kelebek uçuyor, uçuk mavi kanatlarında siyahlar var."
- Henri Charrierel

Ya kelebekler dünyayı gördükten sonra intihar ediyorsa?

Kelebek Sözleri

Kelebek misali; ertesi günü hayal etmekten vazgeçtiğimiz anda mutluluğu bulacağız.

"İnsana kelebek hayatta bir kere konar. Kaçırırsan başka şansın yoktur. Çünkü o kelebek ertesi gün ölmüş olur."
- Anton Çehov

Kelebek Sözleri

"Kadın üzerine yazı yazarken kalemi gökkuşağına batırıp, mürekkebi kelebek kanatlarının tozu ile kurulayacaksın."
- Denis Diderot

"Şehirden uzak yem yeşil ormanların içinde yaşamak, tertemiz havayı ciğerlerime çekmek ya da bir kelebek olmak isterdim."
- Bater Gorhan

Kelebek Sözleri

Eğer mutsuz olsaydı kelebek, bir günlük ömrünü uçarak geçirir miydi?

"Aklımdasın diyen balıklar, ömrümsün diyen kelebekler gördüm."
- Küçük İskender

Bir gülüşü var, kelebek görse ömrü uzar.

Kelebek Sözleri

Bir kelebeğin bugün canını yakarsan, bu gün özür dile çünkü yarın o kelebek için çok geç olmuş olacak.

"Kelebeklerin ve arıların arzuladığı bir çiçek olmak varken, sinekleri cezbeden bir bok parçasıydım."
- Charles Bukowski

Bir kelebeğin canını yaktığında, ertesi gün özür dileyemezsin.

Kelebek ile İlgili Yazılar

Bazı kelebek türlerinin bir günlük ömrü, hücre bölünmesinin hızlı olmasından dolayı, insanın 80 yılına denktir. Bu durumda 70 yaşında ölen bir insan mı daha uzun yaşar, saatini gören bir kelebek mi? Zülfü Livaneli

Bizde dertler, kederler bir kelebeğin ömrü kadardır.

"Aşkımız su üzerine yazılan bir masaldı, göz kirpiğimin kısalığında kelebeğin ömrü uzunluğundaydı. Kalbimizde bir ömür boyu çekeceğimiz yaralar bıraktı."
- Atilla İlhan

Kelebek Sözleri

"Kelebeklerle tanışmak istiyorsam, bir iki tırtıla katlanmayı öğrenmek zorundayım. Çok güzel olmalılar. Kelebekler de, yani tırtıllar da olmazsa kimle dostluk edeceğim ki? Sen uzaklarda olacaksın."
- Antoine de Saint

Bir kelebeğin ömrü bir gün ama kelebek bir günde olsa bu dünya yaşamı için kanat çırpar ve yaşamaya bakar.

Narin bir kelebek uçar yıldızlar ülkesine. Ateşler düşürerek kana boyanan kanatlarından. Ölüme sunduğudur canı. Ezikliğini acıların derinliğinden tenine belemiştir. Uçtuğu kadar kayıptır artık. İflah olmaz bir ısırgandır artık vuslat. Sinan Yağmur

Kelebek Sözleri

Bir kelebeğin kanat çırpması, dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.

Ben her hayalde şehirden şehirlere uçan kelebekler gibiyim.

Bir kelebek misali uçmak isterdim, o daldan o dala konmak senin o güzel kokunu duyunca senin koynunda bayılmak isterdim.

Bir kelebeği avuçlarınla yakarlarsın ama açıp bakmaya korkarsın çünkü açtığın zaman kelebek uçup gidecektir.

Kelebek Sözleri

Derdin kederin kelebeğin kanatları kadar hafif, mutluluğun kelebeğin kanat çırpınışları kadar neşeli olsun.

Yüz yıl yaşayıp ta mutlu olamamaktansa, kelebek gibi bir gün yaşayıp mutlu olmak daha iyidir.

Kelebek Sözleri

Hayatınız da kelebekler gibi seçici olursanız her zaman kazanırsınız. Kelebekler her zaman hoş kokan çiçeklere konarlar.

Kelebek gibidir aşk. Peşinden koştukça senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, belki beklemediğin bir anda gelip omzuna konar.

"Hem nereye gittiğini umursamayan bir kelebek gibi uçuyorum hem de bir yere konmak ihtiyacıyla çırpınıyorum."
- Kürşat Başa

Kelebek Sözleri

Dünyaya bir tırtıl olarak gelen ve yaşamaya bir pupa olarak devam eden, kısa ömrüne çok şeyler sığdıran, harika desenlere sahip olan kelebekler.

"Kelebek misalidir aşk; anlamayana ömrü günlük, anlayana bir ömürlük."
- Nazım Hikmet Ran

"Bir kelebek ağrısıydı, vakit dardı, mevsim hicazdı. Yetişmem gereken bir ölüm, kaçmam gereken bir hayat vardı."
- Birhan Keskin

Kelebek Sözleri

Kelebek ömrü boyunca bir kere bir insana konarmış. Eğer kelebeği kaçırırsan başka şansın olmayacaktır. Çünkü o kelebek yarın hayatta olmayacaktır.

Yavaş yavaş ölüyoruz dedi kaplumbağa. Haklısın dedi kelebek, ne uzun bir gün.

Kelebek Sözleri

Yaşamayı beceremedikten sonra, ha kelebek olmuşsun, ha karga.

Hayatta kelebeğin kanatları kadar hafif bir yüküm olsun isterdim.

Kelebek Sözleri

Bir kelebek olsam; ömrümü feda edip bir gününe ömrüne ömür olurum.

Bir kelebeğin koku alma duyusu, bir köpeğin koku almasından çok daha fazla gelişmiştir. Bir kelebek beş kilometre ötedeki kokuyu çok rahatlıkla duyabilir.

Kelebek Sözleri

"Hayat bir kelebeğin ömrü kadardır. Ne kırmaya gelir ne de kırılmaya."
- Mevlana

Kelebek gibidir aşk; peşinden koştukça senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, belki hiç beklemediğin biranda gelir omzuna konar.

Kelebek Sözleri

Bir günlüğüne kanadını çırpan kelebekler gibiyiz, oysa hayatı sonsuz sanıyoruz.

Kelebek Sözleri

Kullanım Koşulları

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir