demirkapı tüneli güzergah / Demirkapı Tüneli Hizmete Açıldı

Demirkapı Tüneli Güzergah

demirkapı tüneli güzergah

sayfa 76mtsn

1 ay önce - Pts 08 May ,

Ankara'dan Çolaklıya giderken bu yol mu yoksa seydişehir mi daha mantıklı olur arkadaşlar, haftaya geleceğim ama bilemedim.

mesajı beğendiniz mi?

Ahmet YMN
1 ay önce - Pts 08 May ,

Yol Güzergahı

Bundan böyle artık yol güzergahları şöyle oluştu:

-Ankara ve Konya'dan Antalya il merkezi istikametine gidecekler için en uygun ve kısa yol, Beyşehir-Derebucak-Demirkapı-Taşağıl-Serik güzergahı.
-Ankara ve Konya'dan Alanya'ya gidecekler içinse Seydişehir-Akseki yolu en uygun güzergah.

-Yeni Konya Antalya yolunu kullananlar tamamı duble yol olmamasına rağmen yolun çok güzel olduğunu söylüyorlar.

mesajı beğendiniz mi?: &#;+1

veysel döker
1 ay önce - Pts 08 May ,

Alıntı:
Ankara'dan Çolaklıya giderken bu yol mu yoksa seydişehir mi daha mantıklı olur arkadaşlar, haftaya geleceğim ama bilemedim.

Çok farkı olmaz. Ama yerinde olsam yeni güzergahı denerdim. Farklı rota farklı manzaralar

mesajı beğendiniz mi?

veysel döker
1 ay önce - Pts 08 May ,

Alıntı:
Ankara dan yola çıkıp Antalya Merkeze gitmek istesek,
Ankara Afyon Burdur Antalya mı mantıklı?
Ankara Konya Demirkapı Tüneli Antalya mı mantıklı?

İlk seçenek benim yıllardır kullandıgım bir yol. Demirkapı bana zaman ve km kazandırır mı arkadaşlar?

Polatlı - Yunak - Eğridir - Kovada - Antalya.
Km kazanmak istiyorsan en ideali. Yok olarak çok iyi olmasada özellikle Kovada milli parkının manzarası çok güzel. Km olarak da sanırım en kısa güzergah.

mesajı beğendiniz mi?

tsender

1 ay önce - Sal 09 May ,

Dediğiniz güzergah km olarak biraz daha kısa ancak kovada'dan anayola inene kadar orman yolu. Çok zaman çok kaybedersiniz. Yol kalitesi de düşüyor. Gezeyim tozayım diyorsanız belki

mesajı beğendiniz mi?

mustafaunalin
1 ay önce - Sal 09 May ,

Öncelikle bu güzel hizmet milletimize hayırlı olsun umarım kalan kısmıda bölünmüş yol olarak kısa sürede tamamlanır.
Benim bu yolda gördüğüm bir diğer önemli kıstasta tarihi açıdan öseafoodplus.infoım yol üzerinde ne kadar han, kervansaray vs. varsa restore edilip işlevsel hale getirilerek böylesi değerli ata yadigarları gelecek nesillere aktarılıseafoodplus.info yapılar bizim eserlerimiz harabe olmayı haketmeyecek kadar kıymetliler.

mesajı beğendiniz mi?

yumits
1 ay önce - Sal 09 May ,

18 mayıs ta Antalya merkezden Ankara'ya gideceğim.

Güzergah olarak bu yolu deneyeceğim. Önerilerinizi bekliyorum.

Rota

Antalya - Beyşehir -Ilgın - Polatlı - Ankara

[/img]

mesajı beğendiniz mi?

veysel döker
1 ay önce - Sal 09 May ,

Şu an Ankara - Serik güzergahında Polatlı - Ilgın - Beyşehir - Serik olarak gösteriyor. Ancak Ilgın civarı bildiğim kadarı ile çok da şehirler arası güergaha uygun değil

Umarım ilerleyen zamanlarda en kısa olan bu rota komple duble yol olarak düzenlenir.

mesajı beğendiniz mi?: &#;+2

Jowood

1 ay önce - Sal 09 May ,

Bu yeni yolun tamamını youtube den çeken var mı acaba?

mesajı beğendiniz mi?

ali alimi

1 ay önce - Sal 09 May ,

Macera yaşamak isteyenler için ve değişik bir yol görmek isteyenler için en uygun yol Eğirdir üzerinden Akşehir Yunak ve Polatlı güzergahıdır ve gidilebilecek güzergahlar içerisindeki en uygun kilometre olarak süre olarak en uygun yerdir ama bölünmüş yol, yol kalitesi vesaire açısından 3.sıradadır ama Ilgın güzergahı ise süre olarak hem daha fazla hem de yol kalitesi bakımından Köy Yolu denecek seviyededir birçok yeri

mesajı beğendiniz mi?

sayfa 76

Demirkapı Tüneli'nde yarın ışık görünecek

Çift tüplü inşa edilen tünel, taşıt trafiğine 2x2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek.

Antalya-Konya arası ulaşımı mevcut güzergaha göre 30 kilometre kısaltacak yol projesi kapsamında inşa edilen Demirkapı Tüneli'nde kazı çalışması yarın tamamlanacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından aldığı bilgiye göre, Antalya'yı, Konya'ya ve iç kesimlere bağlayan kuzey-güney aksı konumundaki Antalya-Manavgat Ayrımı–Taşağıl–Derebucak Yolu güzergahında inşa edilen Demirkapı Tüneli, 5 kilometre uzunluğunda bulunuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katılımıyla tünelde, yarın kazı çalışmaları tamamlanacak.

Çift tüplü inşa edilen tünel, taşıt trafiğine 2x2 şeritli, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında hizmet verecek.

"Demirkapı Tüneli ve Antalya-Manavgat Ayrımı-Taşağıl-Derebucak Yolu"nun tamamlanmasıyla, Antalya-Konya arasında en kısa ulaşım imkanı tesis edilecek. Toplam uzunluğu 34,2 kilometre olan projede, 28 kilometrelik kesim tamamlandı.

Mevcut Akseki-Seydişehir-Konya aksına göre 30 kilometre daha kısa olan yolla, Antalya'nın iç kesimlerle ulaşımı önemli ölçüde rahatlayacak, turizm faaliyetleri ile tarımsal ve endüstriyel ürünlerin iç ve dış piyasalara daha kolay taşınması sağlanacak.

Bölünmüş yol konforuyla hızlı ve güvenli ulaşım sağlayacak projeyle zamandan 29,1 milyon lira, akaryakıttan 6,4 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 35,5 milyon lira tasarruf sağlanacak. Proje, karbon salınımı 2 bin ton azaltılacak.

#Antalya

#Konya

#Demirkapı tüneli

#Türkiye

#Ulaşım

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir