erzincan da askerlik yapanlar nereye düşer / 5. Piyade Eğitim Tugayı - Vikipedi

Erzincan Da Askerlik Yapanlar Nereye Düşer

erzincan da askerlik yapanlar nereye düşer

Askeri Birimler

59 UNCU HAV. VE TOP. Tugayı Erzincan/Merkez

Hayırlı olsun &#;ncelikle, ben de askerliğimi kısa d&#;nem olarak burada yaptım. G&#;zel bir yerdir (Tabi ben yapalı 5 yılı ge&#;ti, şartlar değişmiş olabilir)

&#;ncelikle buradaki kısa d&#;nem askerler şanslıdır, &#;&#;nk&#; acemilik ve ustalık d&#;nemi aynı yerdedir.
Bu size ne avantaj sağlar?
Dağıtım g&#;rmezsiniz
Komutanlarınızla uzun s&#;re vakit ge&#;ireceğiniz i&#;in genelde aranız iyi olur.
Acemilikle başlayan arkadaşlıklarınız askerlik boyu devam eder.
Eğitim tugayı olduğu i&#;in s&#;rekli acemi asker bulunur. Dolayısıyla siz r&#;tbeli olursunuz. Askerliğin angarya işleri (mıntıka, temizlik, eşya taşıma vs) genelde acemiler tarafından yapılır.
Usta birliği havan taburu yazıyor ama oraya gideceğiniz garanti değil, bizim zamanımızda değiştiriyorlardı.
Tugayda eğitim taburları ve merkez komutanlıkları var.
Eğitim taburuna d&#;şerseniz ya yazıcı ya da eğitim &#;avuşu olursunuz.
Merkezde karargah b&#;l&#;ğ&#;, hizmet birliği vs gibi b&#;l&#;kler var.
Bu b&#;l&#;kler nizamiye, kayıt kabul, k&#;t&#;phane, kantin, giyindirme, &#;amaşırhane, santral vs gibi g&#;revler alırlar. Acemilerle muhatap olmazlar. Genelde mesleğe uygun dağıtım yapılır.

Genel şartlar olarak iyi bir yerdir. Yemekler &#;zel şirket tarafından yapılır ve olduk&#;a iyidir.
Tugay i&#;inde kantin, play-station, masa tenisi, langırt vs var. Hatta sinema var, baya para ile bilet alıp patlamış mısır vs film izleyebilirsiniz. (biletler 5 lira falandı)
Her b&#;l&#;kte digiturk vardı, projeksiyonla ma&#;lar veriliyordu.

Erzincan k&#;&#;&#;k bir şehir, dolayısıyla asker şehri diye ge&#;er (3. ordu komutanlığı da burda)
Halkı askeri sever, ama acemilerin olduğu d&#;nemler &#;arşı &#;ekilmez olur, kel kafanın sokaklarda gruplar halinde gezdiğini d&#;ş&#;n&#;n :)
Kısa d&#;nemin artılarından biri de, acemilerin &#;arşıya &#;ıkamadığı zamanlarda da &#;arşıya &#;ıkabilmesi.

Şehir tamamen dağlarla &#;evrilidir (manzara s&#;perdir) kışlar &#;ok soğuk ge&#;er, ama kar vs &#;ok yağmaz. (ben ağustosta gidip ocakta d&#;nd&#;m, bir kere kar yağdı. alt d&#;nemler de &#;ok kar yağmadı dediler, mevsimsel de olabilir tabi)

Kantinlerde para ge&#;mez, ziraat bankasının asker kartı (bildiğin bankamatik kartı) ge&#;er. Elinize ge&#;mesi vakit alabilir. Temazsız bir kredi kartı g&#;t&#;rmenizde fayda var, otomatlarda vs acayip işe yarıyor.

Sonu&#; olarak, askerlik zorludur ama Erzincan bunu ekstra zorlaştırmaz. Şimdiden hayırlı tezkereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi williamwallace88 -- 1 Kasım ; >

BEDELLİ ASKERLİK HANGİ İLLERDE YAPILIYOR? Türkiye'de Osmanlı döneminden bu yana aralıklarla zorunlu askerliğe alternatif olarak süre kısalması karşılığı nakit bedel ödenmesi mantığına dayanan bir uygulama olan bedelli askerlikte kura sonucu bekleyenler için geri sayım devam ediyor. Ülkemizde 14 ilde yapılabilen bedelli askerlik hakkında arama motorlarında araştırılan bedelli askerlik nerelerde yapılıyor? sorusunun cevabını haberimizde derledik. İşte detaylar

BEDELLÄ° ASKERLÄ°K NERELERDE YAPILIYOR?

BURDUR

58'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı

SÄ°VAS

5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

MANÄ°SA

1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

ANTALYA

3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

TOKAT

48'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı

AMASYA

15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

ERZÄ°NCAN

59'uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı

ÇANAKKALE (EZİNE)

3'üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı

ÇANAKKALE

'ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı

AYDIN

1'inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı

BÄ°LECÄ°K

9'uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı

Ä°ZMÄ°R (SEFERÄ°HÄ°SAR)

Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanlığı

Ä°ZMÄ°R (BORNOVA)

10'uncu Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı

AMASYA

15'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

BEDELLÄ° ASKERLÄ°K CELP YERÄ° SORGULAMA

Seçim ve sınıflandırma sonuçları 18 Ocak tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Ancak yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde sayılı Askeralma Kanunu'nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dâhil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

Yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri aşağıdaki tablodadır;

• Yükümlü Sevk Tarihleri
  • Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1'inci Grup) 02 Şubat
  • Er (2'nci Grup) 02 Mart
  • Er (3'üncü Grup) 06 Nisan
  • Yükümlüler sevk belgesini sevk tarihinin 10 gün öncesinden itibaren e-Devletten veya askerlik ÅŸubesinden alabilecektir.

Yükümlülere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde bulunan adresi ile eğitim birliği arası esas alınarak yol ve iaşe bedeli ödenecektir. Yükümlüler kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden veya PTT kartı ile PttMatiklerden alabileceklerdir.

Yükümlüler, Askerlik hizmetleri süresince kullanmak üzere banka kartları bulunmuyorsa herhangi bir banka şubesine başvururak hesap açtırabilecek ve banka kartı temin edebileceklerdir.

Sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar veya sevk belgesini aldığı halde kendisine verilen yol süresi dışında sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılanlar hakkında bakaya işlemi yapılacaktır.

sayılı Askeralma Kanunu'nun 27'nci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ mahiyetindedir.

Yükümlüler bu duyuru metnine seafoodplus.info internet adresinden ve TRT teleteksten ulaşabileceklerdir.

BEDELLÄ° ASKERLÄ°K CELP TARÄ°HLERÄ°

yılında Bedelli askerlik celp tarihleri 2 Şubat tarihi itibariyle başlayacak. Sevkler Aralık ayına kadar devam edecek ve 11 ayrı dönemde sevk, celp işlemleri yapılacak. Tarihler ise şöyle;

• 02 Şubat
  • 02 Mart
  • 06 Nisan
  • 04 Mayıs
  • 31 Mayıs
  • 06 Temmuz
  • 10 AÄŸustos
  • 07 Eylül
  • 05 Ekim
  • 09 Kasım
  • 07 Aralık

BEDELLÄ° ASKERLÄ°K ÃœCRETÄ°

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeye göre bedelli askerlik ücretini belirleyen formülde yer alan sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 'üncü maddesi uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge ve kıdem aylığı gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0, olarak belirlendi.

Böylece bedelli askerlik formülüne göre yeni hesaplamalar gerçekleşti.

Bedelli Askerlik ücreti Ocak-Temmuz dönemi için bin 84 lira 16 kuruş olarak belirlendi.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir