sahibinden balçovada satılık daire / İzmir Balçova Satılık Daire Fiyatları ve İlanları

Sahibinden Balçovada Satılık Daire

sahibinden balçovada satılık daire

İzmir Balçova Satılık Daire

Balçova Satılık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu

Balçova satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, bir ilçe rehberi hazırladık. Semtin, coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Balçova, İzmir’in metropol ilçelerinden biridir. Doğusunda Konak, batısında Narlıdere, güneyinde ve güneydoğusunda Karabağlar, kuzeyinde İSE İzmir Körfezi bulunmaktadır. Kentin güney kıyılarına ulaşan ilçe, 29 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin, denizden yüksekliği ise sadece 29 metredir. 3 Haziran yılında ilçe statüsüne kavuşan semt, termal tesisleri ile meşhurdur. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin kampüsü yine bu ilçede bulunmaktadır. İlçe, İzmir’in yükselen yerleşim bölgelerinden biridir.

Balçova Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Balçova satılık ev arayışınızda, ilçenin tarihçesi, coğrafi özellikleri ve ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Yapılan arkeolojik kazılardan hareketle, ilçede çok eski dönemlerden itibaren yerleşim olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki İlyada ve Odesia’nın ünlü yazarı Homeros da semtte yaşamıştır. Bölgenin Türk komutanlar tarafından ele geçirilmesi ise ’lü yıllara denk gelmiştir. İlçe, Osmanlı kaynaklarında Balçova köyü olarak geçmektedir. Deniz kenarına kurulmuş olan Balçova, 6 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Bölgede bir adet baraj gölü ile 5 tane dere bulunmaktadır. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisi ise hizmete dayalı olarak gelişmiştir.  Ata Caddesi ile Mithatpaşa Caddesi, ilçenin en önemli ticari noktalarıdır. Eğer ticaret ile uğraşıyorsanız, Balçova satılık konut tercihinizi bu iki caddeye yakın noktalarda yoğunlaştırabilirsiniz. 

Balçova Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Demografisi 

01 Şubat Yılı Verilerine göre, ilçede toplam kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %’sı kadın, geriye kalan %’ü erkektir. Dokuz büyük mahalleden oluşan Balçova’da, hiç köy yerleşimi bulunmamaktadır. Balçova satılık ev arayanlara, aşağıdaki mahallelerden birini düşünebilirler :

• kişilik nüfusu ile Onur Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile Eğitim Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile Korutürk Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile Fevzi Çakmak Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile Çetin Emeç Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile Teleferik Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile İnciraltı Mahallesi
  • kişilik nüfusu ile Bahçelerarası Mahallesi 

İlçenin en gelişmiş ve en kalabalık mahallesi olması sebebiyle, sahibinden satılık daire Balçova Onur Mahallesi arayışında olanların sayısı bir hayli fazladır. Arayışlarını burada yoğunlaştırmak isteyenlerin, canlı bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

Balçova Satılık Daire Fiyat Bilgisi 

Eğer siz de Balçova satılık daire arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden satılık daire Balçova teleferik gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını daha yakından inceleyebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre ilçede toplam adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise olarak hesaplanmıştır. Balçova’da satılık evler yaklaşık 11 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Ortalama birim fiyat ise Türk Lirası’dır. Kısacası Balçova satılık konut düşünen bir kişinin Türk Lirası harcamaya hazır olması gerekmektedir. Bu ortalama rakam, seçilen konut tipinden ve lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Balçova satılık müstakil ev arayan bir kişinin bu fiyatın üzerine çıkması oldukça olasıdır. Konut tiplerine göre, ev bedelleri aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır : 

• 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire Türk Lirası
  • 3+1,   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire Türk Lirası 
  • 4+1, metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire   Türk Lirası 

İzmir Balçova Satılık Daire

• elit-office-badge
    Balçova Çetin Emeç ''MEŞALE ÖĞRETMENLER SİTESİ'' Satılık Daire - undefined
    Balçova Çetin Emeç ''MEŞALE ÖĞRETMENLER SİTESİ'' Satılık Daire
    pinÇetin Emeç, Balçova
  • Balçova Teleferik Mah. 2+1 Satılık Daire - Dış Cephe
    Balçova Teleferik Mah. 2+1 Satılık Daire
    pinTeleferik, Balçova
  • VİTA'DAN KORUTÜRK MAH.'DE TELEFERİK MANZARALI ARAKAT GENİŞ DAİRE - Manzara
    VİTA'DAN KORUTÜRK MAH.'DE TELEFERİK MANZARALI ARAKAT GENİŞ DAİRE
    pinKorutürk, Balçova
  • Balçova Eğitim Mah. 2+1 Satılık Daire - Dış Cephe
    Balçova Eğitim Mah. 2+1 Satılık Daire
    pinÇetin Emeç, Balçova
  • Balçova- seafoodplus.info Ana Cadde Üzeri Çift Cephe Satılık 3+1 Daire - Sokak Cadde Görünümü
    Balçova- seafoodplus.info Ana Cadde Üzeri Çift Cephe Satılık 3+1 Daire
    pinEğitim, Balçova
  • BALÇOVA MERKEZDE SAKARYA CADDESİNE 50 MT JEOTERMALLİ TEMİZ DAİRE - Yatak Odası
    BALÇOVA MERKEZDE SAKARYA CADDESİNE 50 MT JEOTERMALLİ TEMİZ DAİRE
    pinFevzi Çakmak, Balçova
  • AGORA AVM KARŞISI MERKEZİ SÜPER LOKASYONDA 2+1 SIFIR DAİRE - undefined
    AGORA AVM KARŞISI MERKEZİ SÜPER LOKASYONDA 2+1 SIFIR DAİRE
    pinOnur, Balçova
  • elit-office-badge
    BALÇOVA DA EMSALSİZ SATILIK DAİRE - undefined
    pati-iconBALÇOVA DA EMSALSİZ SATILIK DAİRE
    pinÇetin Emeç, Balçova
  • BALÇOVA DA YAPIMI 2+1 KİRACILI SATILIK DAİRE.. - undefined
    BALÇOVA DA YAPIMI 2+1 KİRACILI SATILIK DAİRE..
    pinEğitim, Balçova
  • BALÇOVA MERKEZDE ARA KAT 3+1 SATILIK DAİRE - undefined
    BALÇOVA MERKEZDE ARA KAT 3+1 SATILIK DAİRE
    pinEğitim, Balçova
  • elit-office-badge
    Balçova Çetin Emeç Mahallesinde 3+1 Satılık Daire - undefined
    Balçova Çetin Emeç Mahallesinde 3+1 Satılık Daire
    pinÇetin Emeç, Balçova
  • İZMİR BALÇOVA FEVZİ ÇAKMAK'TA FULL YAPILI I SATILIK DAİRE - undefined
    İZMİR BALÇOVA FEVZİ ÇAKMAK'TA FULL YAPILI I SATILIK DAİRE
    pinFevzi Çakmak, Balçova
  • elit-office-badge
    BORNOVA TURYAP'TAN BALÇOVA ÇETİN EMEÇ MAH. JEOTERMALLİ 2+1 DAİRE - undefined
    BORNOVA TURYAP'TAN BALÇOVA ÇETİN EMEÇ MAH. JEOTERMALLİ 2+1 DAİRE
    pinÇetin Emeç, Balçova
  • elit-office-badge
    ATA CADDESİNDE 2+1 ARAKAT SATILIK DAİRE - undefined
    ATA CADDESİNDE 2+1 ARAKAT SATILIK DAİRE
    pinOnur, Balçova
  • Balçova Korutürk Mahallesi Muhteşem Konum 3+1 Satılık Daire - Dış Cephe
    Balçova Korutürk Mahallesi Muhteşem Konum 3+1 Satılık Daire
    pinKorutürk, Balçova
  • İzmir Balçova Eğitim Mah. Deniz Manzaralı 3+1 Satılık Daire - Manzara
    İzmir Balçova Eğitim Mah. Deniz Manzaralı 3+1 Satılık Daire
    pinEğitim, Balçova
  • vip-office-badge
    BALÇOVA ANA CADDE ÜZERİ SATILIK 2+1 - Sokak Cadde Görünümü
    BALÇOVA ANA CADDE ÜZERİ SATILIK 2+1
    pinEğitim, Balçova

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir