bebeğim biberon istemiyor ne yapmalıyım / One moment, please...

Bebeğim Biberon Istemiyor Ne Yapmalıyım

bebeğim biberon istemiyor ne yapmalıyım

Merhaba, anne sütünü kesmenize gerek yok ama biberon ve mama almama emen bebeklerde çok sık rastlanan bir durum diğer annelere yazdığımız, önerileri size de yazalım kararlılıkla uygularsanız gerçekten işe yarıyor. Sevgiler :)

Bu bir süreçtir, ona birazcık zaman tanıyın. Mutlaka alışacaktır. Anne memesini taklit eden biberonlar var doğru biberon diye bir şey yoktur. Bebeğiniz hangisini kabul ederse doğrusu odur. Farklı biberonlar denemeye devam edin. Bir de sizden başkası versin biberonu, siz verdiğinizde direk sizi emmek geliyordur aklına. O kadar çok anne bu sorunu yaşıyor ki defalarca tartıştık bu konuyu hem forumda hem de facebook sayfamızda. Mutlaka alışıyorlar, kolaylıklar diliyoruz.
Aşağıdaki linklerde diğer annelerle aynı konudaki yazışmalarımız var.

viewtopic.php?f=2&t=529&hilit=biberon

viewtopic.php?f=2&t=633

Zorlamayın, zaten zorlamak fayda vermez ve işe yaramaz, hatta işleri zorlaştırır ve lokma savaşlarını başlatır :)Yapmanız gereken en iyi şey bir öğün düzeni oluşturmak, kendi kendine yemesine izin vermek, yediği miktara razı olmak, sofraya birlikte oturup örnek olmak ve az yedi diye aralarda beslememek. Bunlar sabır ve kararlılıkla yapıldığında gerçekten işe yarıyor, İştahsızlık yazımızı veriyoruz aşağıda. Çünkü yemek istemeyen bebişlere genel öneriler var yazıda ve çok işinize yarayabilir.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsizlik--555

Sütüm az bebeğim ne biberon ne kaşık tutmuyor

İstanbul’da değilim. 3 hafta önce tartıldığında 5700 dü. 600 gr almıştı .işk başlarda gaz oldu ama kolik değildi. Reflüsü de var ilaçlar rahatlattı . Reflüsü aşırı olanlar memeyi de Reddediyor benimki meme istiyor. Sütüm artsın diye sürekli yiyorum. Süt artırıcı still TEa süt atttırıcı damla kullanıyorum . Rezene kimyon çayları. Bunlar sadece var olanı korudu arttırmadı . Doktoru çok övdüler diye gittim isim yapmış ama ben derdimi anlatamadım haftalarca . Ağlata ağlata yediriyordum biberonla . Artık ağlasada yememeye başladı çatlıyor kıpkırmızı oluyor . Doktorumuza yine anlattım sordum cevap bile vermedi . Günlerce ağlamasını izledim açlıktan . Sonra bi arkadaşın doktoruna sordurdum belki yardım eder diye mamasına bikaç tane cicibebe koyun dedi ozaman kaşıkla alır dedi. Aldı kaşığı böyle . Zaten günde 2 kere mama veriyorum cicibebe ile o da sütüm dolması için haftaya yeni bi doktora gidicez belki o çözüm bulur. Biberona döndürmek sanırım çok zor . Bi sürü başlık değiştirdim kauçuk olan,olmayan, damaklı, damaksız , ... evde 6 tane farklı başlık var . Mama da değiştirdim ama mamadan degil çünkü pipet gibi serum kablosuyla verdiğimde mememden sandı iştahla içti . ( tıbbi mama da var bende ). Benimki iştahlı ama biberondan istemiyor . anne sütünü sağdım biberona koydum almadı yine biberonu . Bakalım haftaya ne dicek yeni doktor . Ne zaman gecti bebeğinizde kolik

Genişletmek için tıkla...

Bebek Beslenmesi bebeğim biberon almıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

arkadaşlar lütfen bana yardım edin.4aylık bir kızım var biberon emmiyor.çalışmya başlıycam ne yapıcam bilmiyorum.artı benden başka kimse qağlayınca susturamıyor.okadar endişeliyimki,psikolajim bozuldu.aynı durumda olupta atlatanlar varsa lütfen bana cevap yazınn

Çalışan annelerin hemen hemen hepsi aynı sorunları endişeleri yaşıyor. Bende yaşadım. Ama hepsi geçici ve boş endişelermiş. Gerçi benim bebeğime annemin bakması da etken tabi kolay atlatmamda. Biberon almasın boşverin kaşıkla beslersiniz.
Kendinizi üzmeyin boşuna. Bebeğinizle kalan vakitlerinizi bolca geçirin.

sevhan

sevhan

Popüler Üye

Kayıtlı Üye

Benimkide almadı hiç bende kaşık kullandım önce çay kaşığı sonra bebek kaşığı ve tatlı kaşığana terfi ettik şimdi bazen yemek kaşığıda kullandığım oluyor.önceleri zor oluyor ancak bebek büyüdükçe iyiki kaşık kullanmışız diyor insan

esther

esther

let the game begin...

tek ayak cezası

Kayıtlı Üye

kardeş o da bişey mi benim oğlum biberon almadığı gibi kaşık da almıyor. ve ben bugün işe başladım. ben gelene kadar aç kaldı

benim kizimda 4.5 aylik bende ise basliycam.o da almiyor.krese birakacagim ustelik.iki gundur zorda olsa aliyor.biberonun ucuna meyve puresi sur.biraz tatli olsun.boyle surekli surup surup ver.mamayi fazla isitma.cunku anne sutu cok ilik biliyorsun.aglarsada pes etme.benim kizimda kiyametleri kopariyordu dun bu yontemi denedim biraz zor olsada aldi.ama bebegini cok sinirlendirme.onu oyala ben televizyonun tam karsisina oturuyorum.biraz oyalaniyor sonra vermeye caliyorum.ama cok agliyor diye pes etme.biliyorum cok zor.cunku ayni seyleri bende yasiyorum.ama diyorum ben ise baslayinca ne yapacak.en azindan simdi aglasada biberonu aldiktan sonra sarilip gonlunu alaiyorum.ama kreste aglarsa ben yaninda olmuycam.kendimi tutuyorum agladigi zaman.sende dene.bol sans.

çok sevinçliyim bebişime biberon aldırdımartık zorda olsa emiyor.durun size nasıl yaptığını anlatayım.2gün önce dışarı çıkmamız gerekiyordu eşimle sabah erkenden kalktık hazırlandık yola düştük.bebişim arabayı çok seviyor yol boyunca emmek istemedi.sonra iş yerinde ben evraklarıomı yaptırırkrn eşim v arkadaşlar uyutmuş.karar verdim hem işe başlıycam hemde bebişimi ağlatmadan bakıcıya bırakıcam diye.ve emzirmedim ağladıkca konuştum oynadım ilgisini başka şeylere çektim ama emzirmedim.bu arada 3 saat geçti eve gelince yorgunluktan ve açlıktan uyudu.uyanınca koydum pusetine doğru markete.(gezmeyi çok seviyor minik prensesim)2saat oyalandık artık açlıktan mızmızlanmaya başladı eve geldik ve konuştum kızımla biberon alması gerektiğini yoksa emzirmeyeceğimi ve yetişkin insanla konuşuyormuş gibi konuştum.daha önceden hazırladığım sütümü sıcak suda bekletip oda sıcaklığına getirdim.bir elimle oyuncağını salladım diğer elimle biberonunu verdim.öyle bir içine çekişi vardıkisıkı sıkı sarıldı biberona.ve hepsini emdi.2gün gün boyunca biberonla verdim akşamları emzirdim.şimdi her ne kadar sütün kaynağının bende olduğunu bilsede biberonu emiyor.artık içim daha rahat,darısı çalışan annelerin başına...

Rosem

Rosem

****BİRİCİGİM***

Kayıtlı Üye

minikmanolyam .!.:

çok sevinçliyim bebişime biberon aldırdımartık zorda olsa emiyor.durun size nasıl yaptığını anlatayım.2gün önce dışarı çıkmamız gerekiyordu eşimle sabah erkenden kalktık hazırlandık yola düştük.bebişim arabayı çok seviyor yol boyunca emmek istemedi.sonra iş yerinde ben evraklarıomı yaptırırkrn eşim v arkadaşlar uyutmuş.karar verdim hem işe başlıycam hemde bebişimi ağlatmadan bakıcıya bırakıcam diye.ve emzirmedim ağladıkca konuştum oynadım ilgisini başka şeylere çektim ama emzirmedim.bu arada 3 saat geçti eve gelince yorgunluktan ve açlıktan uyudu.uyanınca koydum pusetine doğru markete.(gezmeyi çok seviyor minik prensesim)2saat oyalandık artık açlıktan mızmızlanmaya başladı eve geldik ve konuştum kızımla biberon alması gerektiğini yoksa emzirmeyeceğimi ve yetişkin insanla konuşuyormuş gibi konuştum.daha önceden hazırladığım sütümü sıcak suda bekletip oda sıcaklığına getirdim.bir elimle oyuncağını salladım diğer elimle biberonunu verdim.öyle bir içine çekişi vardıkisıkı sıkı sarıldı biberona.ve hepsini emdi.2gün gün boyunca biberonla verdim akşamları emzirdim.şimdi her ne kadar sütün kaynağının bende olduğunu bilsede biberonu emiyor.artık içim daha rahat,darısı çalışan annelerin başına...

benım bebegımde bıberonu almıyor.uyguladıgın yontemı bende deneyeyım barı.
ınsallah bende de etkılı olur.

sezerbaris

sezerbaris

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

tek ayak cezası

Kayıtlı Üye

merhaba akadaşlar. ben de işe başlıycam 2 hafta sonra. sizin bebekleriniz daha küçükmüş. benim ki 8 aylık biberonu alması için çok uğraştım. olmadı. kaşıkla çok güzel yiyor.bardaktan içiyor. benim sorunum uyku. emmeden uykuya dalmıyor. illaki bana yapışıcak birlikte yatıcaz. ben işteyken nasıl uyuycak endişeliyim.

off aynı sorun bendede var mutlaka memede uyuması gerekiyor 6 aylık 2 ayım var işe beşlamaya doğduğundan beri memede uyuyor sallama falanda bilmiyor gerçi iyi ama ben yokken nasıl uyuyacak??biberonda almıyrdu pekmezli ıhlamur verdim uğraşrım dişini kaşıyordu biberonla sonra emmeye başladı yaşasın:))memede uyuma olayını napcaz bilmişyorum bende.

mino .!.:

off aynı sorun bendede var mutlaka memede uyuması gerekiyor 6 aylık 2 ayım var işe beşlamaya doğduğundan beri memede uyuyor sallama falanda bilmiyor gerçi iyi ama ben yokken nasıl uyuyacak??biberonda almıyrdu pekmezli ıhlamur verdim uğraşrım dişini kaşıyordu biberonla sonra emmeye başladı yaşasın:))memede uyuma olayını napcaz bilmişyorum bende.

Pekmezli ihlamuru nasıl hazırladınız?Benim kızımda 6 aylık beni emmiyor biberondan da sadece uyurken içiyor.Biberondan süt içmeye nasıl alıştıracağım bilmiyorum.

benim bebeğim de biberonu almıyor sütüm az gündüz neyse kaşık kaşık veriyorum ama gece çok zor oluyor ;(

Arkadaşlar benim bebeğim on aylık ama geceleri sütum yetmediği için biberonla devam sütü vermek istiyorum ama almıyor çokta zayıf birde ACD aldım eczacı önerisi ne dersiniz bu konuda bi fikri olan yardimci olabilirmi rica etsem

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır