diken ucu kavurması / Diken Ucu Kavurması (Melocan) - Leziz Yemeklerim

Diken Ucu Kavurması

diken ucu kavurması

Diken Ucu Kavurması (Melocan)

Diken Ucu Kavurması (Melocan) Tarifi için,

Diken uçlarını güzelce yıkayıp Bir tencereye koyuyoruz üzerine kaynar su ekliyoruz Ve 20 - 25 dakika kadar haşlıyoruz

Haşlanan otlarımızı bir bıçak yardımıyla doğruyoruz. bir tavaya sıvıyağı ekliyoruz.

içine soğanları küp şeklinde İnce İnce doğruyoruz.

Soğanları yağla birlikte biraz kavuruyoruz Ve salça ilave edip Güzelce karıştırdıktan sonra doğradığımız otları ve tuzunu da ekliyoruz.

tereyağını da ekleyip hepsini birlikte güzelce karıştırıyoruz.

Tavamızın kapağını kapatıp kısık ateşte bu şekilde 15 dakika kadar daha kavuruyoruz.

Diken Ucu Kavurması (Melocan) hazır.

Afiyet olsun!

RESİMLİ ANLATIM :

Diken Ucu Kavurması (Melocan)in it

Tabağımdaki Lezzet

Kır&#;an (Diken Ucu) Kavurması

Kır&#;an (Diken Ucu) Kavurması
  • Ekleyen: renklerindili
  • Eklenme Tarihi: 15 May

Yemek açıklama bölümü

Malzemeler

Dikenlerin uç kısımları sert bölümlerine gelene kadar kırılarak seafoodplus.infoik doğranarak haşlanıseafoodplus.info yumuşayınca süzgeçe alınarak soğumaya bırakılır.
    Diğer yanda ince doğranan yemeklik soğanlar yarım çay bardağı sıvı yağda seafoodplus.infoçası katılıseafoodplus.infoımsaklar da seafoodplus.infoşlanıp iyice sıkılan kırçanlarla buluşturulur.5 dakika kadar kısık ayarda bütünleşmeleri beklenir. Tuzu da eklenerek yemeğin altı kapatılır.
    Afiyet olsun.
    Karadeniz yöresinin sevilen yemeği olan kırçan kavurmasına bazı yöelerde melevcen kavurması da seafoodplus.info mayhoş bir tadı vardır.Mısır ekmeğiyle güzel bir ikili oluştururlar.

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar (3)

• &#;nye civarında kır&#;ana 'melevcen 'de denir.

• ilk bakışta bana da yabancı geldi, aslında bildiğin gır&#;an :)

• Kır&#;an diye gorunce anlayamadim, megerse "gır&#;an gavurmasi" tarifiymis :)

Yorum Ekle

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir