çörek otlu kurabiye nefis yemek / Pişi Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli) | Yemek Tarifleri

Çörek Otlu Kurabiye Nefis Yemek

çörek otlu kurabiye nefis yemek

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) (videolu)

(15 oy, ortalama: / 5)
Tek Lokmalık Kıyır Kıyır Çörek Otlu Kurabiye (videolu)
Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) (videolu)
  • Kişilik
  • 10dk Hazırlık, 20dk Pişirme

monash.pw

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) Tarifi İçin Malzemeler

• g tereyağı
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 yemek kaşığı sirke
  • 1 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 tatlı kaşığı mahlep
  • 3 yemek kaşığı çörekotu
  • 3 su bardağı un

Üzeri için;

Ben de Yaptım

Deneyen Fotoğrafları

23 Deneyen FotoğrafıTümünü Gör

1. Uygun bir yoğurma kabına tereyağı, sıvıyağ, yumurta akı, sirke, pudra şekeri, tuz, kabartma tozu, mahlep ve çörek otunu alarak elimizle karıştıralım.
  2. Ardından yavaş yavaş unumuzu ilave edelim ve yoğuralım. Kulak memesi kıvamında yumuşak bir hamur elde ettikten sonra şekillendirme aşamasına geçebiliriz.
  3. Hamurumuzdan fındık büyüklüğünde parçalar alalım ve avuç içerisinde yuvarlayalım. Şekillendirdiğimiz kurabiyelerimizi pişirme kağıdı serili fırın tepsisine yerleştirelim.
  4. Tüm hamurumuz bitene kadar şekillendirme işlemine devam edelim. Ben bu ölçülerle adet kurabiye elde ettim.
  5. Kurabiyelerimizin üzerine yumurta sarısı sürelim ve önceden ısıttığımız °C fırında üzerleri kızarana kadar yaklaşık 20 dakika pişmeye bırakalım.
  6. Sürenin sonunda pişen kurabiyelerimizi fırından alalım ve soğumaya bırakalım. Afiyet olsun!

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Çörek Otlu Kurabiye (Bitli Kurabiye)

Bitli Kurabiye Yapımı Püf Noktaları

• Hamuru yoğururken unu yavaş yavaş eklemelisiniz. Parçalanmayan, ele yapışmayan kurabiye hamuru kıvamı yakaladığınızda un miktarı yeterlidir.
  • Hazırladığınız kurabiyeleri bir saklama kabı, kavanoz içinde oda sıcaklığında veya kilitli poşetler içinde dondurucuda kolaylıkla saklayabilirsiniz.

--

5 milyon'dan fazla kişinin takip ettiği Youtube kanalımızda videolu tariflerimizi bulabilirsiniz.

15 milyondan fazla kişinin indirdiği Nefis Yemek Tarifleri uygulaması ile 'den fazla denenmiş tarif her zaman yanınızda. Hemen siz de indirin.

Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır