jetta 1.2 tsi highline özellikleri / Volkswagen Jetta TSI Comfortline vs Highline Karşılaştırma! - seafoodplus.info

Jetta 1.2 Tsi Highline Özellikleri

jetta 1.2 tsi highline özellikleri

Volkswagen Jetta Fiyatları ve TSI Özellikleri-

Volkswagen Jetta fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

Volkswagen Jetta TSI motor özellikleri şu şekilde;

4 silindir 8 V TSI benzinli olan bu motor, cm3  hacminde bir motor olarak geliştirilmiş.

Maksimum beygir güç ve Nm tork üreten bu motor,6 ileri manuel şanzıman veya 7 ileri DSG şanzıman ile birlite sunuluyor.

km/s hıza saniyede ulaşabilen bu motor,maksimum hız oalrak ise km/s hız yapabiliyor.

Manuel viteste şehiriçinde litre,şehirdışında litre,genel ortalama da ise litrelik yakıt tüketimi gerçekleşseafoodplus.info2 emisyonu ise gr/km.

Otomatik vites de ise şehiriçinde litre,şehirdışında litre,genel ortalama da ise litrelik yakıt tüketimi gerçekleşseafoodplus.info2 emisyonu ise gr/km.

Model DonanımOpak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı
Yeni Jetta TSI PSTrendline TL
Yeni Jetta TSI PS DSGTrendline TL
Yeni Jetta TSI PSComfortline TL
Yeni Jetta TSI PS DSGComfortline TL
Yeni Jetta TSI PSHighline TL
Yeni Jetta TSI PSTrendline TL
Yeni Jetta TSI PS DSGTrendline TL
Yeni Jetta TSI PSComfortline TL
Yeni Jetta TSI PSHighline TL
Yeni Jetta TSI PS DSGHighline TL
Yeni Jetta TSI PS DSGHighline TL
Yeni Jetta TDI PSTrendline TL
Yeni Jetta TDI PS DSGTrendline TL
Yeni Jetta TDI PSComfortline TL
Yeni Jetta TDI PS DSGComfortline TL
Yeni Jetta TDI PSHighline TL
Yeni Jetta TDI PS DSGHighline TL

Haberi Yazan : Buğra KARİP

Volkswagen Golf Fiyat Listesinde Yeni Artışlar Var için tıklayınız

VW T-Roc Fiyat Listesinde Son Durum-Nisan için tıklayınız

VW Golf Fiyat Listesi Yayınlandı-Nisan için tıklayınız

VW Taigo Fiyat Listesi Belli Oldu için tıklayınız

VW T-Roc Fiyat Listesi Yayınlandı için tıklayınız

VW Golf Fiyat Listesi-Ocak için tıklayınız

Volkswagen T-Cross Fiyat Listesi için tıklayınız

VW Golf Fiyatları 1 Milyon TL\'yi Geçti için tıklayınız

VW T-Roc Fiyat Listesi-Kasım için tıklayınız

VW T-Cross Fiyat Listesi-Ekim için tıklayınız

Foto Galeri

Diğer Volkswagen Haberleri

Diğer Fiyat Listeleri Haberleri

BENZER İÇERİKLER

• VW Tiguan: Konfor, Güvenlik ve Çok Yönlülük Birleşimi, Fiyat Listesi

Tiguan, geniş iç mekanı, güvenliği ve çok yönlülüğü bir araya getiren özellikleriyle dikkat çeken bir otomobildir. Tasarım açısından, VW Tiguan, modern ve çekici bir
  • Toyota C-HR Tasarımı, Özellikleri ve Fiyat Listesi

Toyota C-HR, benzersiz tasarımı, gelişmiş teknolojik özellikleri ve dinamik performansıyla öne çıkan bir kompakt SUV modelidir. İşte Toyota C-HR'ın bazı özellikleri: Tasarım: Toyota C-HR, cesur ve
  • Toyota Yaris Hybrid Özellikleri Açıklandı, Fiyat Listesi

Toyota, Yaris modelinin hibrit motor seçeneğine yeni motorlar ekledi. Hem elektrikli oluşu hem de şehirde kullanımı kolay oluşu nedeniyle yoğun bir talep gören Toyota Yaris hibrit,  artık daha verimli motorlar ile yollara
  • Toyota C-HR, fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi

Değişiklikler, üretim için hafifçe yumuşatılan tamponlara ve aydınlatma birimlerine odaklanıyor. Ön taraftaki geniş ızgara, petek desenlidir ve sis farlarını entegre eder. Yeni LED farlar biraz daha

TSİ JETTA NASILDIR? (4. sayfa)

• Er
    4 Mesaj
    Arkadaşlar aracı kullanmadan cahilce yorumlar yapmayın l&#;tfen &#;nce bilgi sahibi olun, &#;ok kullandım gitmiyo vs diyip corsa ler gibi bir motordan bahsediyorsanız bu motor onu 3le &#;arpar bilginiz golftende focustanda astradanda daha seri ve sizi strese sokmadan hızlanan bir motor şehir i&#;i kullanımım 6 litre istnbulda oturuyorum ve &#;ok kısa mesafede sıkışık trfikte kullanıyorum kış aylarında 7litreyi g&#;r&#;yor bu trafikte yakıt t&#;ketimi &#;ok dikket etmeden kullanımda bu değerleri yakalıyor avcılar-bkırk&#;y arasını akşam akıcı trafikte(yol bomboş değil) lt g&#;r&#;yorum rekorum lt bu aralıkta, turbolu olduğu i&#;in ayağınızın altında g&#;c&#; hissediyorsun tsi ile arasında dağlar kadar bir fark yok km arası değerlerine bakarsanız zaten g&#;r&#;rs&#;n&#;z ara&#; turbolu olduğu i&#;in sıkıştıra sıkıştıra kullanırsanız bile 8,6 civarı yakıyor yaklaşık 1 senedir kullanıyorum benzin ve yakıt tasarrufu konusunda bu tsi tarzı motorlar &#;ok başarılı(diğer markalardada benzer motorlar piyasaya girdi.), artık bu eski kafa d&#;ş&#;nceleri bırakın l&#;tfen ara&#; 1,6tdi ara&#;lardan daha seri 1,6tdi motorda gayet kapasiteli bir motordur, sonu&#;ta bunlar yarış arabası değil performans isteyen arkadaşlar gitsin tfsi alsın binsin bence atmosferik motorlarla aynı bu motorun performansı, turbo &#;ıktı mertlik bozuldu, eskiyi silin &#;n&#;n&#;ze bakın b&#;t&#;n D&#;nya bu teknolojiyi kullanıyor artık. Herkese iyi forumlar.

• Binbaşı
    Ben de potansiyel jetta alıcısıyım. Kafama takılan sorulardan ilki motorun sorun &#;ıkartıp &#;ıkartmayacağı. &#;nceki aracımı (focus tdci ) turbo arızası y&#;z&#;nden sattım. Acaba bu ara&#;ta da bu sorunu yaşar mıyım. İkinci olarak da yakıt. &#;ok araştırdım ve araştırmaya da devam ediyorum. Genel kanı benzinli araca g&#;re daha az yaktığı. Aşağıdaki video da bunu ispat ediyor aslında.

• Binbaşı

Orijinalden alıntı: marchandise

&#;ncelikle merhabalar. Aracım tsi comfortline seafoodplus.info&#; şu anda km seafoodplus.infoğruları yazmak gerekirse bu ara&#;ta hoşuma gitmeyen şeyler sadece motor kaputu sabitleme &#;ubuğu(daha &#;nceki serilerde hidrolikti),bagaj kapağı a&#;ma kolları(&#;nceki serilerde hidrolikti ve bagaj kapağı alt kısmı d&#;şeme kaplı idi),ve y&#;ksek hızlarda i&#;eriye biraz r&#;zgar sesi alması.Bunlar haricinde gerek konfor gerekse g&#;venlik donanımı olarak ara&#;tan seafoodplus.info ve yakıt t&#;ketimine gelirsek motor tsi beygir bu motoru beğenmeyen arkadaşlar diğer markaların benzinli modellerini incelediklerinde g&#;receklerki bu k&#;&#;&#;c&#;k motor gerek tork değerleri,gerek hızlanma değerleri,gerek yakıt t&#;ketim değerleri olarak daha seafoodplus.infoıt değerleri ise şehir i&#;i sakin kullanımda ( d/dak aralığında) km ye litre şehir dışında ise km hızla km ye litre en son km yol gittim ortalama yakıt t&#;ketimi litre g&#;r&#;n&#;yordu.D&#;z yolda gayet iyi fakat rampalarda yakıt t&#;ketimi artıyor ki diğer ara&#;ların da hepsinde bu b&#;seafoodplus.info ben yakıt t&#;ketimine bakmam performans isterim diyen olursa gitsin herhangi wv bayine tsi bi test aracı alıp &#;ıksın trafiğe bi denesin bakalım bu k&#;&#;&#;c&#;k motor o kasayı nasıl kaldırıyor ve neler seafoodplus.info vadade problem &#;ıkartırmı bilinmez ama heralde hi&#;bir ara&#;tada b&#;yle bir şey olmayacağını kimse s&#;yleyemez sanırıseafoodplus.info&#;ta bu motorlar ister ister isterse olsun gerek tasarım aşamasında gerekse deneme aşamasında sayısısız testten ge&#;irildikten sonra piyasaya s&#;r&#;l&#;seafoodplus.info olayında ise turbo denilen şey sadece kanat&#;ık sistemidir ve olası arızası sadece yatağının yağsız kalmasından ibarettir(Turbolardan bahseden arkadaşlar turbo deyince nasıl birşey hayal ediyorlar pek anlayamadım).Şu anda diğer markalarda aynı sınıfta olduğunu iddaa ettikleri ara&#;larla karşılaştırırlarsa g&#;receklerki ne hikmetse bu ara&#;taki &#;oğu şey o ara&#;larda opsiyonel en basitinden g&#;neşlikte ki makyaj aynasından tutun arka koltuklarda ki bardak tutacaklarına bile opsiyon koymuşlarki g&#;lmemek elde değil.Kısaca bu aracı gidip g&#;rmeden ve test etmeden ve diğer modellerle arasında donanım ve g&#;venlik farklarını mukayese etmeden almamalarını tavsiye ederim saygılar

hocam kanatcik sisteminden ibaret olan ve tek arizasi yataginin yagsiz kalmasi oldugunu s&#;ylediginiz turbo bize tl'ye patladi nasi olucak?

• Yarbay
    13 Mesaj
    model vw jetta aldım ıkıncı el olarak. arabayı aldıgımda 16 bın olmustu. aldıgım adam satıcam dıye servıste yaptırmamıs ılk bakımını. neyse dedık satısı yaptık gezdım gezdım eve donuyorum arabanın ne kadar ısıgı varsa yanmasın mı :D tabı moral dırek sıfır oldu bende hemen aldıgım adamı aradım bole bole ne ıs bu dıye. her neyse adam ıyı bı adamdı bı sıkıntı varsa gerı alırım arabayı sorun yok dedı. servıse gıttım hemen ertesı gun bakıma sokmanız lazım dedı dırek tl gırdı bıze o arada tabı. surumunde turbo ıle alakalı bır sıkıntı ve yazılım sorunu varmıs. turbo pulu falan takılmıs arabaya yenıden sıstem yuklenmıs sımdılık bır sıkıntı yok ama kullananlar mutlaka gıtsınler servıse. epc ve katalızor lambası yanmıstı benım arabada. garantı kapsamından kendı hataları oldugu ıcın yapıyorlar zaten tek korkum ıns baska sorun cıkmaz.
    &#;ekiş konusuna gelırsek 15 gundur falan ustundeyım arabanın her kosulda denedım. bın devır cıvarı surersen ve duraklamalar yapmadan ılerlersen ve altını gordum yol bılgısayarından. bunun yanında sehır ıcınde 8 lıtreyı gecıyor. o yuzden artık yol bılgısayarından sadece dereceye bakıyorum yoksa psıkolojısı bozuluyor ınsanın.
    ama guzel bı araba turbo ıle hızlnması saglam bence

• Er
    13 Mesaj
    bu arada bır de vıtes gecıslerınde durdugunuz yerde değitirdıgınızde cok mu ses gelıyor bana mı oyle gelıyor. yoksa ben mı debrıyaja tam basamıyorum :D eskı arabamda jetta. eskı jetta daha mı bır saglam oturaklıydı ne ? vıtes konusunda cevp beklıyorum arkadaslar
  • Er
    13 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: marchandise

&#;ncelikle merhabalar. Aracım tsi comfortline seafoodplus.info&#; şu anda km seafoodplus.infoğruları yazmak gerekirse bu ara&#;ta hoşuma gitmeyen şeyler sadece motor kaputu sabitleme &#;ubuğu(daha &#;nceki serilerde hidrolikti),bagaj kapağı a&#;ma kolları(&#;nceki serilerde hidrolikti ve bagaj kapağı alt kısmı d&#;şeme kaplı idi),ve y&#;ksek hızlarda i&#;eriye biraz r&#;zgar sesi alması.Bunlar haricinde gerek konfor gerekse g&#;venlik donanımı olarak ara&#;tan seafoodplus.info ve yakıt t&#;ketimine gelirsek motor tsi beygir bu motoru beğenmeyen arkadaşlar diğer markaların benzinli modellerini incelediklerinde g&#;receklerki bu k&#;&#;&#;c&#;k motor gerek tork değerleri,gerek hızlanma değerleri,gerek yakıt t&#;ketim değerleri olarak daha seafoodplus.infoıt değerleri ise şehir i&#;i sakin kullanımda ( d/dak aralığında) km ye litre şehir dışında ise km hızla km ye litre en son km yol gittim ortalama yakıt t&#;ketimi litre g&#;r&#;n&#;yordu.D&#;z yolda gayet iyi fakat rampalarda yakıt t&#;ketimi artıyor ki diğer ara&#;ların da hepsinde bu b&#;seafoodplus.info ben yakıt t&#;ketimine bakmam performans isterim diyen olursa gitsin herhangi wv bayine tsi bi test aracı alıp &#;ıksın trafiğe bi denesin bakalım bu k&#;&#;&#;c&#;k motor o kasayı nasıl kaldırıyor ve neler seafoodplus.info vadade problem &#;ıkartırmı bilinmez ama heralde hi&#;bir ara&#;tada b&#;yle bir şey olmayacağını kimse s&#;yleyemez sanırıseafoodplus.info&#;ta bu motorlar ister ister isterse olsun gerek tasarım aşamasında gerekse deneme aşamasında sayısısız testten ge&#;irildikten sonra piyasaya s&#;r&#;l&#;seafoodplus.info olayında ise turbo denilen şey sadece kanat&#;ık sistemidir ve olası arızası sadece yatağının yağsız kalmasından ibarettir(Turbolardan bahseden arkadaşlar turbo deyince nasıl birşey hayal ediyorlar pek anlayamadım).Şu anda diğer markalarda aynı sınıfta olduğunu iddaa ettikleri ara&#;larla karşılaştırırlarsa g&#;receklerki ne hikmetse bu ara&#;taki &#;oğu şey o ara&#;larda opsiyonel en basitinden g&#;neşlikte ki makyaj aynasından tutun arka koltuklarda ki bardak tutacaklarına bile opsiyon koymuşlarki g&#;lmemek elde değil.Kısaca bu aracı gidip g&#;rmeden ve test etmeden ve diğer modellerle arasında donanım ve g&#;venlik farklarını mukayese etmeden almamalarını tavsiye ederim saygılar

evet bagaj ve kaput mevzusu cok uzucu bıde ınsan o motorun ustunu kapatır kapak koyar cok kotu duruyor

• Onbaşı
    18 Mesaj
    Bu ve benzer başlıkları ben de arabayı almadan &#;nce okumuştum. Şimdi arabayı aldıktan sonra sırf g&#;r&#;şlerimi paylaşmak adına foruma &#;ye oldum. Almayı d&#;ş&#;nen arkadaşlarla ilk ağızdan tecr&#;belerimi paylaşmak istedim. Benim ara&#; hakkındaki d&#;ş&#;ncelerim şu şekilde.

Yılbaşında Jetta Comfortline aracımı aldım. İstanbul i&#;inde kullanıyorum, s&#;rekli 2 yaka arasında gidip geliyorum, k&#;pr&#; trafiğinde beklediğim de oluyor. &#;ncelikle amacım bin tl arası dizel bir ara&#; almaktı, punto evo'nun en full olanı 'tl ye yakın bir fiyatı vardı onu d&#;ş&#;n&#;rken karar değiştirip bunu aldım. İyi ki de almışım diyorum, ara&#;tan &#;ok memnunum. Ara&#; şu an km'de ve bu ana kadarki izlenimlerime g&#;re en &#;ok sorulan 2 soruyu yanıtlamak istiyorum.

İlk soru sanırım " motor o kasayı &#;ekiyor mu" sorusu. Bunu almadan &#;nce ben de d&#;ş&#;n&#;yordum a&#;ık&#;ası, test s&#;r&#;ş&#; yapınca ş&#;phelerim kayboldu. S&#;rekli ve beygir &#;st&#; ara&#; kullanmış olan arkadaşlara d&#;ş&#;k gelmiş olabilir belki onların da hakkı vardır belki bilmiyorum ancak benim &#;nceden kullandığım ara&#;lar genelde ve ara&#;lardı, benim g&#;r&#;ş&#;m performans dizeller ile pek bir farkı yok, hatta d&#;ş&#;k devirlerde biraz daha iyi bile olabilir. &#;zellikle devir arası olduk&#;a seri. Neticede performans arabası olarak alınacak bir motor değil zaten, hitap ettiği kitle biraz daha ekonomik bir &#;&#;z&#;m arayan kullanıcılar. Ancak bence standart kullanım i&#;in son derece yeterli bir motor, almak isteyenlerin test s&#;r&#;ş&#; yapmalarını &#;neririm mutlaka.

İkinci konu da yakıt t&#;ketimi. Motorun alıştırma s&#;recinde dikkatli kullandım diyebilirim. İlk km devirde kullandım. İkinci km devirde ve &#;&#;&#;nc&#; km'yi de arası kullandım. arasını da karışık kullandım. &#;ok aşırı hızlı s&#;ren birisi değilim, dengeli s&#;rmeye &#;alışıyorum. Şu anki duruma bakınca ilk km'nin yakıt t&#;ketimi ortalaması 6 litre olarak g&#;r&#;n&#;yor. K&#;pr&#; trafiğinde beklersem, litreleri buluyor t&#;ketim. Ancak dikkatli kullanırsam evden işe kadar (23km yaklaşık(5km şehiri&#;i+18km tem)) litre ortalamayı yakalıyorum. Dikkatli kullanımdan kastım, aracın vites değiştirme uyarılarına uymak, gaza idareli basmak, km'yi ge&#;memek. Aracımda hız sabitleme yok, eminim hız sabitleme ile daha tasarruflu kullanmak m&#;mk&#;n olabilir. &#;zellikle uzun yolda kullanılacaksa Birde klasik y&#;ntemle anlatayım. Benzini hep aynı opet'den alıyorum, 95 oktan ve her defasında fulletiyorum. Son aldığımda km yol yaptıktan sonra (ki hen&#;z ışık yanmamıştı) tekrar fullettim, tl tuttu. /= tl gibi bir rakam yakıyor demek ki kilometrede. Bu benim ilk sıfır aracım, bazı arkadaşlar sıfır ara&#;larda 'den sonra yakıtın d&#;şeceğini s&#;yl&#;yorlar ama daha d&#;şer mi bilemiyorum. olduğumda bu başlığa son durumu eklerim inş. Şunu s&#;ylemeden de bitirmeyelim, aracı s&#;rekli spor kullanırsanız bu değerleri yakalamanız zor, spor kullanımda litre civarı yakıyor. Araba soğukken ilk 10dk veya ilk 5km t&#;ketim y&#;ksek oluyor, sonra d&#;ş&#;yor. Uzun yolda deneyemedim hen&#;z. Eğer s&#;rekli mahalle arasında ve kısa mesafe kullanıyorsanız t&#;ketim bundan y&#;ksek olacaktır diye d&#;ş&#;n&#;yorum. Şunu da ekleyim ki ben genelde tek kullanıyorum, en fazla 1 yolcu oluyor. S&#;rekli kişi binecek olsa yakıt artacaktır muhtemelen.

Dizel yerine bunu se&#;erken şunları d&#;ş&#;nd&#;m.
    - Yıllık yaklaşık km yol yapmayı planlıyorum. Bence &#;ok fazla değil.
    - Mazot ile Benzin fiyatları birbirine yaklaştı diye d&#;ş&#;n&#;yorum. Dizele g&#;re aylık tl gibi fazla bir benzin parası &#;d&#;yorum ama bu paraya alabileceğim benzer &#;zelliklerdeki dizel ara&#;larla bu ara&#; arasında &#;ok ciddi bir fiyat farkı var. O nedenle sorun etmiyorum.
    - aracın vergisi &#;ok d&#;ş&#;k (yıllık lira civar sanırsam)
    - Aracın t&#;ketimi fena değil. Değerleri yazdım yukarıda.
    - Dizeller 'de bir bakıma giderken, bunlar 'de bir bakıma gidiyor. Bakım bedeli de d&#;ş&#;k yani.
    - Sessiz &#;alışıyor, dizeldeki r&#;lanti sesi yok, ara&#; dururken duymuyorsunuz bile, yıllardır dizel kullandıktan sonra değişik geldi :)
    - Fiyatına g&#;re son derece g&#;zel bir ara&#;. Ben &#;zellikle g&#;venlik &#;zellikleri bakarak tercih ettim. Ağır araba, esp vs herşey var. (Fiyatı ucuz değil ama, diğer arabalarla kıyaslamak lazım. &#;yle arabalara &#;yle rakamlar istiyorlar ki)
    - Ben ilk yatırım maliyetini değil de sabit giderlerini de hesaplayarak aldım. VW marka değerinden &#;t&#;r&#; satarken de &#;ok zarar edeceğimi sanmam.

Aracın eksileri; (benim şahsi g&#;r&#;şlerim)
    - Kapı d&#;şemeleri sınıfına ve eski jetta'ya g&#;re kalitesiz bence, (ancak aracın fiyatı ve rakiplerin fiyatı d&#;ş&#;n&#;l&#;rse kabul edilebilir geldi alırken)
    - Sanırım eski modellerde Comf. donanımda hız sabitleme vardı, bunda kaldırmışlar. Highline almak gerekiyor hız sabitleme i&#;in.
    - Trend olan aşırı boş, tavsiye etmiyorum, bu seviye bir ara&#; alıyorsak bence en az comf. alınmalı.
    - Kalkarken titreme sesi gibi bir şey geliyordu, servise g&#;t&#;rd&#;m, saatlik bir iş var dediler, hallettiler. Şu an sıkıntı yok. (tabi bu m&#;nferit bir olay)
    - Y&#;ksek hızlarda benzer arabalardan biraz daha fazla yol sesi geliyor sanki. Ses izolasyonu daha iyi olabilirdi.
    - Kol dayamasına kol dayanamıyor :) Golf'deki &#;ok daha g&#;zel, ayarlı. Bunda sabit bir şey koymuşlar, koluma denk gelmiyor, aşağıda kalıyor.
    - Serviste ilave par&#;a takmıyorlar, olanları aldığınız gibi kullanmanız lazımmış. Hız sabitleme istedim, takmadılar, taksak da beyin g&#;rm&#;yor dediler. Ender Elektronik takıyormuş ama nasıl iş anlamadım, orada taktırınca da garantiye zeval gelir mi bilmem.

Sonu&#; olarak; bana sorarsanız.
    Bu ara&#; alınır mı? Evet. (Ama en az Comf. alın.)

• Yarbay
    quote:

Selam arkadaşlar ge&#;en hafta jetta tsi hig. jetta aldm.
    &#;ncelikle şunu s&#;ylemek isterim ki motor kaputunu kaldırıp bakmasanız bu arabaya kesinlikle demezsiniz. teknik verilere bakar iseniz si ile km farkı 1 Sn. dir.
    performansı &#;ok g&#;zel ara hılanmalar &#;ok g&#;zel atmosferik bir arabanın bu arabayı yakalaması imknsız. atmosferik ve atmosferik arabam olmadıgı i&#;in kıyaslama yapamıyorum.
  • Binbaşı
    Millet ne &#;ekmiş tsı motorun turbo arızasından ya ka&#; kişi tsı motor alıpta devamlı turbosundan sıkıntı &#;ekti merak ediyorum , &#;oğusu kulaktan doğma bilgi
    Ama bir problemde de doğuşun malını pek savunmadığını gazetelerden okuyoruz , TSI g&#;t&#;r&#;r fakat benzin fiyatlarının ne olacağı makul o y&#;zden fluence daha akıllıca olur.
  • Çavuş
    63 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Bu yeni kasa jetta 5 para etmez. vw resmen kaliteyi indirmiş.doğuş da sıra yazdığı i&#;in s&#;rekli zam yapıyor.

hani mal iyi olsa neyse malda da iş yok beygir benzinli arabaya esp bile yok 50 lira vermek pek akıl karı değil

bence ikinci el eski kasa jetta comfort ya da volvo s40 dizel premium alın

Doğru bir a&#;ıklama jetta o paraları hi&#; haketmiyor
  • Yarbay
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: rokcu

TSI Yeti kullanıyorum. Tartışmayı hayretle izliyorum. İngiltere'de 'in en iyi aile aracı se&#;ilmiş bir ara&#;.
    Bence &#;nce bir test s&#;r&#;ş&#; yapın, bu t&#;r mahkum edici yorumları ondan sonra yapın. Ama mahcup olacaksınız. Artık motorda y&#;ksek hacim tek başına bir şey ifade etmiyor. Bunu bir m&#;hendis olarak s&#;yl&#;yorum. Herkese selamlar ve g&#;venli s&#;r&#;şler dilerim.

Hocam buradaki yorumlara &#;ok kulak asmayın.
    Konunun ilk sayfasında beygir tork klimada sıkıntı yapar muhabbeti bile var. &#;ok ciddiye almamakta yarar var. Zaten bilgi sahibi olup a&#;ıklama yapan belli oluyor. Yoksa hp motor bile yokuşta &#;ekmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 12 Mayıs ; >

• Er
    13 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: iznik16

Millet ne &#;ekmiş tsı motorun turbo arızasından ya ka&#; kişi tsı motor alıpta devamlı turbosundan sıkıntı &#;ekti merak ediyorum , &#;oğusu kulaktan doğma bilgi
    Ama bir problemde de doğuşun malını pek savunmadığını gazetelerden okuyoruz , TSI g&#;t&#;r&#;r fakat benzin fiyatlarının ne olacağı makul o y&#;zden fluence daha akıllıca olur.

aracımı servısten almaya gıttıgımde benden oncekı musterının tsi jettasının turbosunu deıstırmıslerdı
  • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: kacak37

quote:

Orijinalden alıntı: iznik16

aracımı servısten almaya gıttıgımde benden oncekı musterının tsi jettasının turbosunu deıstırmıslerdı

Arkadaşımın ibiza de turbo değişti (ilk km), ara&#; iki kere yolda kaldı, sonra performans d&#;şt&#; gibi diyordu ki spin atıp arkasına takla, ara&#; pert. Yine de aynı aracın yenisini alacak, başka şikayeti yoktu..
    Serviste ibiza turbo değişen araba daha olduğunu s&#;ylemişti..

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: kacak37

quote:

Orijinalden alıntı: hakank1a
    Arkadaşımın ibiza de turbo değişti (ilk km), ara&#; iki kere yolda kaldı, sonra performans d&#;şt&#; gibi diyordu ki spin atıp arkasına takla, ara&#; pert. Yine de aynı aracın yenisini alacak, başka şikayeti yoktu..
    Serviste ibiza turbo değişen araba daha olduğunu s&#;ylemişti..
    Kimse yanlış anlamasın da, bu ara&#;ları hi&#; teknik bilgisi olmayan; turbolu motorun ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmeyen insanlar alıyor. Sonra iki g&#;nde turbo pert. Ben istedikten sonra bir g&#;nde motoru da, şanzımanı da, turboyu da kullanılamaz hale getirebilirim.

Mesele işin doğasını ve işleyişini bilmek. Ben atmosferik motoru bile, bazılarının turbolu motoru kullandığı kadar k&#;t&#; kullanmıyorum

• yeni mesaja gitYeni mesaj
PS
  • Motor: L, , Benzin
  • Donanım Seviyesi: Comfortline, Trendline, Highline
  • Lastik Jant  Ofset Aralığı mmArka BoşlukmminçLastik AğırlığıkglbLastik Basıncı (ön / arka)barpsi
    OE/55RVJx16 ET50 48 - 52
    /65RV6Jx15 ET47
    /60RV6Jx15 ET47
    /65RHJx15 ET50
    /55RH6Jx16 ET50
    /55RH6Jx16 ET48
    /50RH6Jx17 ET
    /50RV7Jx17 ET54
    /45RW7Jx17 ET49
    /45RWJx17 ET51
    /40ZRYJx18 ET51
    /40RW8Jx18 ET50