diş temizliği ile ilgili sloganlar / Temizlik ile İlgili Sloganlar Nelerdir? Hijyen ile İlgili Sloganlar Nelerdir? | Ne Nedir Vikipedi

Diş Temizliği Ile Ilgili Sloganlar

diş temizliği ile ilgili sloganlar

Bu yazımızda ağız ve diş sağlığı ile ilgili sloganlar kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ağız ve diş sağlığı, insan sağlığında oldukça önemlidir. Çünkü ağız ve diş sağlığının korunması, beslenme ihtiyacının doğru ve düzgün sağlanmasında önemlidir. Beslenmenin kalitesini etkileyen ağız ve diş sağlığıdır.

Ağız ve diş, insan vücudunda mikroorganizmalara en çok maruz kalan kısımdır. Çünkü beslenme ve dışarıya açılan bölüm olarak sıklıkla tehlikeli mikroorganizmalar ağız ve diş diplerinde ve üzerlerinde bulunabilir.

Ağız ve diş sağlığı için beslenmeye dikkat edilmelidir. Ağız ve diş temizliğine dikkat edilmelidir. Kişisel temizlikler düzenli olarak yapılmalıdır.

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili sloganlar şu şekildedir:

*Ağzını koru, sağlına dikkat et!

*Dişler hassastır!

*Diş temizliği hayat kurtarır!

*Ağız ve diş sağlığı ertelenemez!

*Dişlerin yeteri kadar sağlam mı?

*Hastalıklarla başa çıkmak için çok geç değil!

*Ağız ve diş sağlığına dikkat et, rahat et!

Diş İle İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: Diş İle İlgili Sözler Kısa, Diş İle İlgili Sözler Komik, Diş Sağlığı İle İlgili Sözler, Diş İle İlgili Sloganlar, Diş Ağrısı İle İlgili Sözler, Diş İle İlgili Atasözleri

Bu güzel sayfada sizler için diş ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazır ettik. Sayfadaki diş ile ilgili anlamlı sözleri instagram ve whatsapp ile ya da kısa mesaj ile paylaşın.

DİŞ İLE İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

Yalnızlık diş ağrısı gibi herkes çekilince gece ortaya çıkar.

Çürük bir diş tüm vücuda acı verir.

Hayat çok kısa dişlerin varken gülümse. La Edri

Takma diş gibisin. Sensiz gülemiyorum.

Dişinden tırnağından artmayanla yaşam mutlu olmaz.

Hediye edilen atın, dişlerine bakılmaz. St.  Jerome

Dil ile düğümlenen, diş ile çözülmez. Kaşgarlı Mahmut

Dış görünüş önemli değil, önemli olan diş görünüşü.

Yalnızlık diş ağrısı gibi herkes çekilince gece ortaya çıkar.

Aşk diş ağrısı ve yoksulluk dışındaki her şeyi fetheder.

Göze göz dişe diş, tüm dünyayı kör eder. Mahatma Gandhi

Yüreği yufka olur, dişleri seyrek olanın. Mihail Şolohov

Güzel dişler ve güzel bir gülümseme hepimizin kalbini ısıtır.

Şans bana güldüğünde dişleri döküktü. Ah Muhsin Ünlü

Kenetlenmiş dişlerle, özgürlük türküleri söylenmez. Hint Özdeyişi

Diş ağrıları, cumartesi başlama eğilimindedir. Murphy Felsefesi

Dıştan bakınca inci gibi dişler arkayı görünce dolgu odası mübarek.

Aşk, yoksulluk ve diş ağrısı dışında her şeyi fetheder. Mae West

Bence 20’lik diş sadece kendini göstermekten başka bir işe yaramıyor.

Dişime gelen, işime gelir. İşte ekseriyetin düsturu. Cenap Şahabettin

Ne tuhaf, insanın yüreği de meğerse dişleri gibi kamaşırmış. Refik Halid Karay

Unutmayın, her gülümsemenin ardında keskin dişler gizlidir. Konfüçyüs

Eğer göze göz, dişe diş istersek; kör ve dişsiz bir millet oluruz. Martin Luther King

Hepimiz hayvanız, sadece bazılarımızın daha büyük dişleri var. Adolf Eichmann

Madem araba yıkamacı var; diş fırçalayıcılarda olsun, bizi yerimize dişlerimizi fırçalasın.

Gülüşümüzün bütün dişleri tamamdı da gençliğimizin üç dişi eksikti. Barış Bıçakçı

Eğer ben gülerken dişlerimde gülüyorsa; o zaman ben ağlarken de ağlıyorlar mı acaba?

Elbet bulunur bir güzellik çirkinde; inci gibi görünür dişler zencide. İmam Rabbani

Dün akşamdan beri yemek yemedim. Bu diş ağrısı ne kadar da zor bir şeymiş. Ali Şeriati

Damdan düşenin halini damdan düşen, dişi ağrıyanın halini diş ağrısı çekenler bilir.

Diş fırçalamak nefes alıp vermek gibidir. Eğer dişlerinizi fırçalamazsanız onları kaybedersiniz.

Yumuşak huylu ol, fakat keskin dişli kurda cesaret verecek kadar değil. Sadi Şirazi

Mazlumun kurumuş dudağına söyleyin gülsün; zalimin dişleri er geç sökülecektir! Sadi Şirazi

Bazı işkenceler fiziksel, bazıları zihinseldir. Ama diş ağrısı ikisinin birleşimidir. Ogden Nash

Eğer kalbim, karşılık görmeden sevecek kadar bayağılaşırsa, onu dişlerimle parçalarım. Napolyon

Oysa gülmeyi seven ağlamaya doğru yol alır; güzel dişler güzel gözleri mahveder. Victor Hugo

Bir gün yaşlanacağız, takma dişlerimiz bile olacak belki ama gülüşlerimiz hep gerçek kalacak. Fırat Kaya

Göze göz, dişe diş dendiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, kötüye karşı direnmeyin. Tolstoy

Diş ağrısı çekenler dişleri sağlam olanları; yoksulluk çekenler de parası çok olanları mutlu sanırlar. Bernard Shaw

Ağarsa saçların, belin bükülse, birer birer hep dişlerin dökülse; yine taze fidan dalımsın benim. Neşet Ertaş

Ne söylememi bekliyorsun? Hava aldıkça sızlayan bir diş var içimde. Susmam bundan, konuşmam bundan. Birhan Keskin

Her yeni çıkan diş fırçası bir öncekinin ulaşamadığı noktalara erişiyor. Ne sonsuz, derya deniz bir ağızmış arkadaş.

Diş hekimleri çürük dişten para kazanırken, diş hekimlerinin tavsiye ettiği diş macunu ve diş fırçasına nasıl güvenelim bilemedim.

İnsanların içinde vicdan denilen bir şey varmış, arada bir sancırmış. Diş, dalak ağrısından betermiş. Halikarnas Balıkçısı

İnsan değişiyor; gençlikte en çetin cevizleri kıran dişler bile, yaşlılıkta ekmek kabuğu kemiriyorlar. Marie F.  Ebner  Eschenbach

Kocanın ağzındaki altın diş seni bir ay süreyle tok tutabilecekse onu sökmenin yanlış olduğunu kim ileri sürebilir? Paul Auster

Herkesin diş fırçası vardır ama dişlerini fırçalamaz bazıları. Akıl da böyle işte; hepimizde var ama kimi kullanmamakta ısrarlı. C.Palahniuk

Diş ağrısı bilmeyenlere diş ağrısı anlatılamadığı gibi, uykusuzluğu bilmeyenlere de uykusuzluk anlatılamaz. Nuri Pakdil

Kıskançlık zorlu bir diş ağrısı gibidir. İnsan kıskançlık duydu mu bir şey yapamaz, oturamaz bile. Ancak gidip gelebilir, bir noktadan öbürüne. Milan Kundera

Yamaçların yeni uyanmış, eriyen karlarla sulanmış çimenleri, toprak ananın dişleri arasına kaçmış ıspanak gibi parlıyordu. Tom Robbins

Ne diş ağrısı ne dil yarası etkili olmamıştı hayatımda bana bıraktığın aşk acısı kadar, sebepsiz değil ağladığımda gözyaşlarım adını yazıyor kurumuş toprağa.

Bizim dişimizde mübarek İngiliz anahtarı gibi, parçalamaya, öğütmeye, düğüm çözmeye, ısırmaya, canını sıkınca sıkmaya her şeye yarıyor.

Bu dişler yok mu, bu muntazam dişler, onların arasından, şimdi bizim konuştuğumuz şeylere benzemeyen ne tatlı sözler çıkardı bilsen. Sabahattin Ali

Ruhu paramparça eden hiçbir ıstırap şiddetli bir diş ağrısı, karın ağrısı ya da (sanırım) doğum sancısı kadar gerçek olamaz. Fernando Pessoa

Bu yüzden bebeklerin ne zaman çiğneyebildiklerini öğrenemedim. Dişleri çıkınca mı katı yiyecek verilmeli yoksa katı yiyecek verince mi dişleri çıkardı? Toni Morrison

Allah düşmanıma vermesin inşallah diş ağrısı! Gece yarısı tatlı uykudan azgın bir diş ağrısıyla uyanmayı bir hayal edin hele! Sait Faik Abasıyanık

Nerede olursan ol. İçerde, dışarda, derste, sırada. pekguzelsozler.com Yürü üstüne üstüne. Tükür yüzüne celladın. Fırsatçının, fesatçının, hayının. Dayan kitap ile. Dayan iş ile. Tırnak ile diş ile umut ile sevda ile düş ile. Ahmed Arif

Diş ağrısı acı verir, ahmaklık acı vermez. Boş bir kafa hayatı sürdürürken boş bir diş kadar zorluk çıkarmaz. O sadece hasar vericidir, ama hiç kimse ahmaklıktan ölmez. Aliya İzzetbegoviç

Bu memleket bizim! Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak. Ve ipek bir halıya benzeyen toprak. Bu cehennem, bu cennet bizim! Kapansın el, kapıları bir daha açılmasın Yok edin insanın insana kulluğunu. Bu davet bizim! Nazım Hikmet Ran

Evvela dişlerimiz döküldü. Sonra saçlarımız. Arkasından birer birer arkadaşlarımız. Şu canım dünyanın orta yerinde. Yalnız başına yapayalnız. Kırılmış kolumuz, kanadımız. Tatlı canımızdan usanmışız. Bedri Rahmi Eyüboğlu

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir