kargı toki kura sonuçları / TOKİ Çorum Kargı Kura Çekilişi

Kargı Toki Kura Sonuçları

kargı toki kura sonuçları

TOKİ kura sonuçları Çorum Alaca, Sungurlu, Osmancık çekilişi

Çorum TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu başvuru yapan vatandaşlar tarafında takip ediliyor. Çorum TOKİ Merkez, Sungurlu, Osmancık, İskilip, Alaca, Kargı, Uğurludağ, Mecitözü, Laçin, Ortaköy, Dodurga ve Laçin isim listesi bugün açıklanıyor. İnşa edilecek olan bin sosyal konuta başvurular, 14 Eylül- 31 Ekim tarihlerinde Halk Bankası, Ziraat Bankası veya e-Devlet üzerinden gerçekleşti. 5 milyon bin kişinin başvurduğu TOKİ'de, kura çekim tarihleri dört gözle bekleniyor. TOKİ resmi internet sayfasında 19 Aralık'a kadar yapılacak olan TOKİ kura çekimi tarihleri ve saatleri paylaşıldı. Peki, TOKİ Çorum kura çekimi ne zaman, çekiliş tarihi belli oldu mu? İşte, Çorum TOKİ kura çekiminde son durum 

ÇORUM TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ seafoodplus.info'DE

Çorum TOKİ kura çekilişi Aralık'ta saat 'da başlıyor. 

ÇORUM TOKİ KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ BELLİ OLDU MU?

Çorum TOKİ kura sonuçları belli olduğu zaman sonuçlar ve asil- yedek isim listesi ile ilgili detaylar habere eklenecek.

ÇORUM TOKİ CANLI KURA SONUÇLARI

Noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirilecek kura çekilişi, TOKİ’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek. Kura sonrası ev sahibi olmaya hak kazanan talihlilerin isim listesine TOKİ'nin resmi adresinden ulaşılabilecek. Çorum sosyal konut kura çekimi sonuçları canlı yayını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

TOKİ ÇORUM'DA NEREYE YAPILACAK? 

Alaca:  
Dodurga: 72 
İskilip:  
Kargı:  
Laçin: 78 
Mecitözü: 80 
Merkez:  
Ortaköy Aşdağul: 50
Ortaköy: 80 
Osmancık:  
Sungurlu:  
Uğurludağ: konut olmak üzere toplam TOKİ yapılacak.

ÇORUM TOKİ KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN EKRANI

ÇORUM TOKİ KURA ÇEKİMİ İSİM LİSTESİ SORGULAMA

Kura çekimini canlı olarak izleyemeyecek olan kişiler ise çekiliş tamamlandıktan sonra TOKİ’nin resmi internet adresi üzerinden sorgulama yapabilecekler. Çorum sosyal konut için kura çekimleri ’da başlayacak. Çorum için TOKİ başvurusunda bulunanlar, canlı yayında açıklanan isim listesinden kendi isimlerinin çıkıp çıkmadığını takip edebiliyor. Başvuranlar ev sahibi olmaya hak kazanıp kazanmadıklarını “TOKİ sonuç sorgulama” ekranından ya da e-Devlet’e giriş yaparak “Kuralı Satış Projeleri İçin Kura Sonucu Sorgulama” sayfasından öğrenebilir. Çorum kura isim listesi açıklandıkça haberimizde yer vereceğiz.

Kura tarihleri ve illere göre konut dağılımı şöyle olacak:

Aralık Samsun 4 bin konut, 13 Aralık Amasya konut, Aralık Çorum 2 bin konut, Aralık Ordu 2 bin 50 konut, Aralık Sivas 2 bin konut, 17 Aralık Giresun konut ve 19 Aralık Tokat konut.

TOKİ ARALIK KURA TAKVİMİ

12 Aralık tarihi itibariyle Samsun’dan başlayacak 4. etap kura çekilişi 19 Aralık ’ye kadar devam edecek.

7 ilde gerçekleştirilecek 15 bin hak sahibi için illere göre dağılım ve kura tarihleri ise şu şekilde:

Aralık Samsun 4 bin konut

13 Aralık Amasya konut

Aralık Çorum 2 bin konut

Aralık Ordu 2 bin 50 konut

Aralık Sivas 2 bin konut

17 Aralık Giresun konut

19 Aralık Tokat konut

SAMSUN’DA ADI ÇIKANLAR SEVİNÇTEN AĞLADI

Samsun’da Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak 4 bin konut hak sahibi için kura çekimleri başladı. 3 gün sürecek kura çekiminde adı kurada adı çıkanlar sevinç gözyaşı döktü.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 81 ilde şehit yakınları, engelliler, emekliler, gençler ve normal gelirli vatandaşlar için yapılacak olan bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Samsunda yapılacak olan 4 bin konutun kura çekimleri başladı. Şehit Ömer Halis Demir Kongre Merkezinde düzenlenen kura çekilişi Samsun 1inci Noterliği tarafından yapıldı. Şehit, gazi yakınlarına ayrılan yüzde 5lik kontenjana başvuran 82 kişi direkt hak sahibi olurken, yüzde 5 engelli vatandaşlara, yüzde 20 emekli ve genç kontenjanı yüzde 50 olarak normal gelirli vatandaşlara ayrılan kontenjanlar için 3 gün sürecek kura çekimleri yapılacak.

Samsunda inşa edilecek olan 4 bin konut için toplam 57 bin başvuru yapıldı. 5 farklı kategoride torbalanan hak sahibi isimleri noter huzurunda kura çekimine başlanılan kuranın ilk 3 çekimini Samsun Valisi Zülkif Dağlı gerçekleştirdi. Kurada adını duyan vatandaşlar duygulu anlar yaşadı, gözyaşlarını tutamadı.

‘ÖZLEMLE BEKLEDİĞİM BUGÜNE NASİPMİŞ’

Hak sahibi olan Celil Yüksel (66), Yıllardır özlemle beklediğim şey bugüne nasipmiş. Allahım herkese nasip etsin. Çok güzel duygu kendim oturmak için değerlendireceğim ama yıllar sonra çocuklara kalacak. Bu yöntem olmadan ev almak mümkün değil, ev almaya gücümüz yetmezdi. Devletin bize verdiği bir imkan emekli maaşım var. Geriye kalanı ödeme şansımız var. Bana çıkacak diye hiç ümidim yoktu. Çocuklarımın baskısı ve isteğiyle gelmiş oldum dedi.

Eşine çıkan kura sonrası çok mutlu olduğunu söyleyen Sümeyye Bayraktar da (38) Şu an çok muyluyum, hiç umudum yoktu, Allah yüzümüze baktı. Cumhurbaşkanımıza selam ve saygılarımı yolluyor ona çok teşekkür ediyorum. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Aileme mutlu haberi verdim. Onlar da coştular. Biz 13 yıldır kiradayız, Allah nasip ederse kendi evimizde oturacağız diye konuştu.

Kurada adını duyan Habibe Sağlam (64) ise Kurada ikinci sırada bana çıktı.  Çok sevinçliyim neler söylesem bilmiyorum. İlk defa evim olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Şansa bir gireyim, dedim katıldım. Ama içimde çıkacak gibi bir his vardı. Şimdi ise çıktı çok sevindim. Hemen eve gidiyorum dedi.

&#;ORUM TOKİ kura &#;ekimi canlı izle! &#;orum TOKİ sosyal konut kura sonu&#;ları sorgulama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı ve ilk kuraların 7 Kasım tarihinde Ardahan ve Şırnak illeriyle başlayan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde kura çekimlerinin ilk 3 etabı 30 ilde sona erdi. Kuralarda toplamda bin başvurudan 62 bin konutun hak sahipleri belirlendi. Kuralarda sıradaki il ise Çorum olacak.

ÇORUM TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Çorum TOKİ sosyal konut projesi için kura çekimi tarihi 14 Aralık Çarşamba ve 15 Aralık Perşembe günleri olarak duyuruldu.  Çorum kuraları TOKİ'nin Youtube kanalından saat 'den sonra canlı izlenebilecek.

12 Aralık tarihi itibariyle Samsun’dan başlayan 4. etap kura çekilişi 19 Aralık ’ye kadar devam edecek. 7 ilde gerçekleştirilecek 15 bin hak sahibi için illere göre dağılım ve kura tarihleri ise şu şekilde açıklandı:

Aralık  Samsun 4 bin konut

13 Aralık  Amasya konut

Aralık  Çorum 2 bin konut

Aralık  Ordu 2 bin 50 konut

Aralık  Sivas 2 bin konut

17 Aralık  Giresun konut

19 Aralık  Tokat konut

ÇORUM TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA

Kura çekimini canlı olarak izleyemeyecek olan kişiler ise çekiliş tamamlandıktan sonra TOKİ’nin resmi internet adresi üzerinden sorgulama yapabilecekler.

TOKİ KURA SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET TOKİ SONUCU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU ÜCRETİ İADESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

"Başvuru dönemi içinde" başvuru bedelini alarak başvurusunu iptal edebilir. Daha sonra asil hak sahibi olmayanların başvuru bedelleri kuradan sonra 5 işgünü sonra iade edilecek. Başvurusu iptal edilenler de kurayı beklemeden başvuru bedelini iade alabilecekler.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir