beyazıtta silahlı çatışma son dakika / Beyazıt'taki çatışmadan yeni görüntüler ortaya çıktı | Video videosunu izle | Son Dakika Haberleri

Beyazıtta Silahlı Çatışma Son Dakika

beyazıtta silahlı çatışma son dakika

Giriş Tarihi: 23.5.2022 11:27Son Güncelleme: 23.5.2022 16:26

Son dakika: Beyazıt’ta iki grup arasında silahlı çatışma! Bir sivil polis de yaralandı

Son dakika haberleri... Fatih Beyazıt Çadırcılar Sokak'ta iki grup arasında saat 10.00 sıralarında silahlı kavga çıktı.

Kavgaya müdahale etmek isteyen bir sivil polis yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Son Dakika: Beyazıt'ta silahlı kavga; Sivil polis yaralandı! BEYAZIT TRAMVAY DURAĞINDA SİLAHLI KAVGA

Edinilen son dakika gelişmesine göre FATİH Beyazıt'ta tramvay durağında çıkan silahlı kavgada bir kişi yaralandı.

• 28.10.202128 Eki 11:59100 YAŞINDAKİ PAKİZE BAŞARAN 28 GÜNLÜK BEBEĞİMLE CUMHURİYET KUTLAMALARINA GİTTİM100 YAŞINDAKİ PAKİZE BAŞARAN 28 GÜNLÜK BEBEĞİMLE CUMHURİYET KUTLAMALARINA GİTTİM

BALIKESİR'in Bandırma ilçesinde yaşayan, 2 yıl önce yaşamını yitiren yönetmen Tunç Başaran ile oyuncu Meriç Başaran'ın annesi, öykü ve roman yazarı 100 yaşındaki Pakize Başaran, eski Cumhuriyet Bayramlarını anlattı.

• 24.08.202124 Ağu 19:34Mercan Katlı Otopark'ın kapalı olması esnafı ve vatandaşları mağdur ediyorMercan Katlı Otopark'ın kapalı olması esnafı ve vatandaşları mağdur ediyor

Fatih Beyazıt'ta ISPARK'a ait olan 430 araç kapasiteli Mercan Katlı Otopark'ın bir buçuk yıldır kapalı olması, esnaf ile alışverişe gelen vatandaşları mağdur ediyor.

• 06.08.202106 Ağu 12:35Beyazıt'ta esnaf kavgasında sopa ve tabureler havada uçuştuBeyazıt'ta esnaf kavgasında sopa ve tabureler havada uçuştu

Beyazıt'ta esnaf kavgasında sopa ve tabureler havada uçuştu Esnafın birbirlerine sopayla vurması kamerada Fatih Beyazıt'ta esnaflar arasında çıkan kavgada yumruk ve tekmeler havada uçuştu.

• 12.07.202112 Tem 10:56TARİHİ YARIMADA'DA HES KODU FIRSATÇILARI ARTTITARİHİ YARIMADA'DA HES KODU FIRSATÇILARI ARTTI

HES kodu fırsatçısı: Turistin içinden geldiği için para veriyorTuristler : HES kodunu İstanbulkart'a işletmek için 100-150 lira istiyorlarYalın ONAT - Özgür KUMANOVALI/İSTANBUL(DHA) - Tarihi Yarımada'da HES kodu fırsatçılarının sayısı arttı.

• 04.07.202104 Tem 12:02TURİSTLERE PARA KARŞILIĞINDA HES KODU ALIYORLARTURİSTLERE PARA KARŞILIĞINDA HES KODU ALIYORLAR

Fatih Beyazıt'ta bazı fırsatçılar HES kodu bulunmayan turistlere para karşılığında HES kodu alıyor.

• 28.01.202128 Oca 09:33Hırsıza esnaf dayağıHırsıza esnaf dayağı

Beyazıt'ta bir mağazadan 2 koli ayakkabı çalan hırsız esnafa yakalanınca tekme tokat dayak yedi.

• 20.01.202120 Oca 19:41Karamollaoğlu, partisinin Ankara 7. Olağan Kongresi'nde konuştuKaramollaoğlu, partisinin Ankara 7. Olağan Kongresi'nde konuştu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Görüntü, hakiki kalkınmanın işareti değildir.

• 28.11.202028 Kas 17:26Beyazıt'ta otel inşaatında yangın (1)Beyazıt'ta otel inşaatında yangın (1)

BEYAZIT'ta bir otel inşaatında yangın çıktı.

• 23.09.202023 Eyl 15:49Beyazıt'ta maske ve sosyal mesafe kuralı unutulduBeyazıt'ta maske ve sosyal mesafe kuralı unutuldu

FATİH, Beyazıt'ta bulunan Çadırcılar Çarşısı'nda vatandaşlar maske ve sosyal mesafe kuralını hiçe saydı.

• 26.05.202026 May 08:55BEYAZIT TRAMVAY DURAĞI'NDA CESET BULUNDUBEYAZIT TRAMVAY DURAĞI'NDA CESET BULUNDU

Haber-Kamera Alper KORKMAZ İSTANBULFatih Beyazıt tramvay durağında bir erkek cesedi bulundu.

• 26.05.202026 May 08:19İstanbul güne bu manzarayla uyandı! Beyazıt tramvay durağında erkek cansız bedeni bulunduİstanbul güne bu manzarayla uyandı! Beyazıt tramvay durağında erkek cansız bedeni bulundu

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde Beyazıt tramvay durağında, bir erkek şahsın hareketsiz yattığını gören güvenlik görevlileri durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri, yaptığı kontrollerde 60 yaşlarındaki kimliği belirsiz şahsın yaşamını yitirdiğini belirledi.

• 26.05.202026 May 08:09Fatih Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulunduFatih Beyazıt tramvay durağında erkek cesedi bulundu

Fatih Beyazıt tramvay durağında, bir erkek şahsın hareketsiz yattığını gören güvenlik görevlilerinin haber vermesiyle sağlık ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi.

• 20.01.202020 Oca 12:46'Dede' lakaplı çete lideri ve üyelerine 2 ilde operasyon'Dede' lakaplı çete lideri ve üyelerine 2 ilde operasyon

İstanbul kent genelinde özellikle AVM'lerde ve otobüs duraklarında yankesicilik yaptığı belirlenen 'Dede' lakaplı kişiye ve çetesine yönelik iki ilde operasyon gerçekleştirildi.

• 20.01.202020 Oca 12:27Hem çaldılar hem de dalga geçer gibi 'öncesi ve sonrası' fotoğrafı çektilerHem çaldılar hem de dalga geçer gibi "öncesi ve sonrası" fotoğrafı çektiler

İstanbul kent genelinde özellikle AVM'lerde ve otobüs duraklarında yankesicilik yaptığı belirlenen 'Dede' lakaplı kişiye ve çetesine yönelik iki ilde operasyon gerçekleştirildi.

• 22.04.201922 Nis 15:18Bu Saldırının Amacı Barış ve Demokrasi Ortamını Bozmak'Bu Saldırının Amacı Barış ve Demokrasi Ortamını Bozmak"

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin, "Ne Genel Başkanımız bir milim geri atar ne de CHP'ye oy vermiş 14 milyon seçmen bu saldırganlığa prim verir.

• 11.04.201911 Nis 13:47Saadet Partisi Genel Merkezi Tahliye Ediliyor (2)Saadet Partisi Genel Merkezi Tahliye Ediliyor (2)

SP İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTISaadet Partisi Ankara İl Başkanı ve parti avukatı Fatih Beyazıt, tahliye işlemlerinin sürdüğü Genel Merkez binası önünde gazetecilere açıklama yaptı.

• 11.04.201911 Nis 13:36Saadet Partisi Genel Merkez Binası Tahliye EdiliyorSaadet Partisi Genel Merkez Binası Tahliye Ediliyor

Hisselerinin çoğunluğu ETAŞ şirketine ait genel merkez binasının tahliyesine ilişkin açtığı davayı kaybeden Saadet Partisinin binası tahliye ediliyor.

• Azerbaycanlı oyuncunun öldüğü Beyazıt'taki silahlı çatışma davasında flaş gelişme!

İstanbul'un Fatih ilçesi Beyazıt Mahallesi'nde 23 Mayıs 2022'de iki taraf arasında çıkan silahlı çatışmayla ilgili davanın ilk duruşması yapıldı.

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki gün önce görülen duruşmaya, aralarında Kerim Öztürk, Mahmut Korkular, Gürsel Korkular, Ferit Çakırtaş'ın da arasında bulunduğu, birbirlerinden şikâyetçi olan bazı tutuklu müşteki-sanıklar, tutuksuz sanıklar, olayda yaralanan polisler ve taraf avukatları katıldı.

"İŞE ALDIĞIM ELEMANLARI BİLE DARP EDİYORLARDI"

Mahkeme heyeti, husumetli tarafları bir arada olmamalarını sağlamak için bazı sanıkların savunmalarını cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla aldı. Duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan müşteki-sanık Kerim Öztürk, "İş yerini ağabeyim Polat'la birlikte işletiyoruz. Karşı taraf 5 yıldır bize saldırıyor. Yıllar içinde yaklaşık 20 defa saldırdılar. Geçmiş saldırılarda kameralar camlar kırılmıştı. Polise yaptığımız şikâyetler sonucu açılmış davalarımız var. Ben 2 senedir kendi dükkanıma giremiyorum. İşe aldığım elemanları bile darp ediyorlardı" dedi.

"OLAY GÜNÜ DÜKKÂNDA TEMİZLİK YAPMAYA GİTTİM"

Olay günü dükkânında temizlik yapmaya gittiğini belirten Öztürk, şöyle konuştu: "Mallarım küflenmişti. Ömer'e temizlik için yardıma ihtiyacım olduğunu söyledim. O da birilerini toplayıp getirdi. Ruhsatlı tabancamı da rafa koymuştum. Polise dükkanı açacağımızı daha önce söylemiştik. Gece saat 03.00 gibi bir bekçi ile polis memuru gelerek burada olduklarını bizi koruyacaklarını söyledi. Dükkanı temizliyorduk. Kameralar takılıyordu. Elemanlarımızın bazıları yemeğe gidiyordu, kimisi geliyordu.

KÜFÜRLER ATMAYA BAŞLADILAR, SİLAHLAR SIKILDI

Sabaha doğru karşı taraf toplanmaya başladı. Ağabeyim panik butonuna bastı. Basınca direkt polis geliyor. Takviye polisler geldi. Burada 10 kişi yargılanıyor, ama karşı taraf 30-40 kişiydi. Bir polis memuru dükkana girerek 'Dışarı çıkmamamızı, çıkarsak bizi koruyamayacaklarını' söyledi. Daha sonra Hacı isimli biri dükkana girerek 'Ya siz dükkanı bize satacaksınız, ya da sizden de bizden de 3 kişi ölür' dedi. Biz hiç dükkan dışına çıkmadık. İçeriden dışarısı net olarak görünmüyordu ama çok kalabalıklardı. Polis bize kendimizi savunmamız gerektiğini söyledi. Bir kişi dükkana sert bir cisim attı. Cam kırıldı. Küfürler etmeye başladılar. Silahlar sıkıldı."

"HEDEF GÖZETMEDEN ATEŞ ETTİM"

Karşı tarafın planlı olarak kendilerini öldürmeye çalıştığını da söyleyen Kerim Öztürk, "Ağabeyim ve bana hedef gözetilerek ateş edildi. Ağabeyim omzundan yaralandı. Mermiler fazla gelince korktum. Polisin yetersiz olduğunu anladım. Ben de ruhsatlı silahımla hedef gözetmeksizin ateş ettim. Daha sonra yukarı çıktık. Polis hala çatışıyordu. Özel harekat polisleri geldi. Teslim olduk. Vefat eden kişinin, polis memurunun seken kurşunundan vurulduğu yazıyor. Suçlamayı kabul etmiyorum. Dükkân dedemden kalmadır. Bu çete 5 senedir benim dükkanıma çökmeye çalışıyor. Eğitimimi Amerika'da yapıyorum, ekonomi üzerine. Bu tür olaylardan uzağım. 2020'de küçük kardeşime saldırdılar, beyin kanaması geçirdi. 11 gün yoğun bakımda kaldı. Şikayetçiyim. Masumum, bir şey yapmadım. Beraatımı istiyorum" dedi.

Hakimin, bir gün öncesinde silahları zulaladığınız söyleniyor sorusu üzerine sanık Öztürk, "Benim silahım zaten ruhsatlı. Ben onların silahlı olduğunu bilmiyordum, onları Ömer getirmişti. Hepsini o gün tanıdım" dedi.

"SİLAH KULLANMADIM"

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Mahmut Korkular ise diğer müşteki sanıklar Polat ve Kerim Öztürk'ü tanıdığını ve aralarında husumet bulunduğunu söyleyerek, "Polat Öztürk'ün işlettiği dükkanın önceki sahibi Ömer Demir'di. Ömer Demir ve Polat Öztürk'ün Ayhan Öztürk'le arasında dükkanın tapusunun teslim edilmemesi hususuyla alakalı mahkemelik bir durum vardı. Ömer Demir'in lehine tanıklık yapınca bunlar bize düşmanlık beslediler. Böylece aramızda husumet başladı. Hatta Polat Öztürk, bizim köyümüze kadar gelip bizi tehdit etmişti. Olay günü her zamanki gibi iş yerimizi açmaya gittik, onların iş yerinde çok sayıda insan vardı. Kardeşim bu durumu 112'ye bildirdi. Belli ki geceden hazırlık yapmışlar. Kolu kırık olan bir kişi 'Biz buraya ölmeye geldik' diye bağırdı. Daha sonra arbede yaşandı, silah sesleri gelmeye başladı içeriden. Memur bey de yaralandı. Ben vurulan polis memuruna ceketimi çıkararak tampon yaptım. 112'yi arayıp haber verdim. Olayın başından sonuna kadar oradaydım. Hiçbir eylemim olmadı. Silah kullanmadım" diye konuştu.

"KORKTUM VE SİLAHIMLA HAVAYA ATEŞ ETTİM"

Müşteki-sanık Ferit Çakırtaş da olaydan 12 gün önce çalışmak için İstanbul'a geldiğini belirterek, "Olay günü kargaşa çıktı. Bir anda kendimi kargaşanın içinde buldum. Korkular ailesi akrabam olur. Bir polis memurunu yerde gördüm. Korktum ve silahımla havaya doğru ateş ettim. Ben de vuruldum" dedi.Cep telefonundaki silah fotoğrafları sorulan Çakırtaş, "Silah merakım vardı. Öztürk ailesini tanımam. Keşke bu olay olmasaydı. Şikâyetçiyim" dedi.

"İKİ TARAFI DA TANIMAM"

Müşteki-sanık İbrahim Halil Küçükyılmaz da meşru müdafaa haliyle olaya müdahil olduğunu, bir polis memurunu şokta görünce, dayanamayıp silahını alarak havaya ateş ettiğini, iki tarafı da tanımadığını, kendisinin de sol bacağından vurulduğunu söyledi.

POLİSLER ŞİKÂYETÇİ OLDU

Müşteki olarak dinlenen polisler de sanıklardan şikayetçi olduklarını belirttiler.

5 SANIĞIN TUTUKLULUĞU DEVAM

Mahkeme heyeti, dosya içerisinde yer alan görüntülerin bulunduğu CD'lerin ve dosyanın bilirkişiye gönderilerek ilk atışını kimden geldiği, kimlerin silahla ateş ettiği, görüntülerde pompalı tüfek ya da av tüfeğinin olup olmadığının ve kimin elinde olduğunun tespitinin yapılmasına karar verildi.

Sanıklardan Mahmut Korkular, Ali Ergen, Burak Ergen, Ozan Baycan, Salih Albayrak, Sercan Bilgi, Serhat Çeçen, Servet Erez, Muzaffer Bilgi, Eyüp Can Asman, Kaan Küçcük ve Doğan Karatay'ın tahliyelerine ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına hükmedildi.

Heyet sanıklar Ferit Çakırtaş, Gürsel Korkular, İbrahim Halil Küçükyılmaz, Kerim Öztürk ve Polat Öztürk'ün ise tahliye taleplerini reddederek tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma, 5 Temmuz tarihine ertelendi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Çadırcılar Caddesi No:96'da Kerim Öztürk ve Polat Öztürk kardeşlerin "Öztürk Tekstil" isimli iş yerlerinin bulunduğu, yan tarafta No:98'deki iş yerinde de ayakkabıcılık faaliyeti yürüten Korkular ailesinin bulunduğu, her iki taraf arasında önceye dayalı husumetin bulunduğu anlatıldı.

İddianameye göre Korkular ailesinin bulunduğu grup, Öztürkler'in işyeri önünde toplandı. Toplanan yaklaşık 40 kişinin arasında sözlü tartışma ve küfürleşme oldu. Polis her iki tarafı sakinleştirmeye çalıştıysa da gruptakiler "Ölmeye geldiklerini, aralarındaki husumetin, iki taraftan birinin yok olmasıyla sonuçlanacağını" söyledi.

Gruptaki bir şahsın küfür ederek "Sizi burada barındırmayacağım" demesi üzerine, bir başkası belinden silah çıkararak 8-10 el ateş etti ve silahlı çatışma her iki grup arasında başladı.Polis memuru Gökhan Kaya ilk ateş esnasında sırtından yaralandı. Ayrıca olay esnasında yoldan geçen Azerbaycanlı oyuncu Kamran Dadashzade de çapraz ateş arasında kalarak yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayı başlatan ve Korkular ailesinden olan Cuma Korkular, Remzi Korkular, Enes Korkular, Mustafa Korkular ve Mehmet Korkular'ın olay yerinden kaçtıkları ve halen firar durumda oldukları ifade edildi.

İddianamede 9'u polis memuru 14 kişi "mağdur", her iki gruptan 26 kişi "mağdur-şüpheli" olarak yer aldı. Şüpheli Kerim Öztürk'ün "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapsi istenirken, "Kasten Öldürmeye Teşebbüs", "Kasten Yaralama", "Görevi Yaptırmamak İçin Direnme", "Ruhsatsız silah Taşıma" suçlarından 98 yıldan 275 yıla kadar hapsi talep edildi. Diğer şüphelilerin ise 45 yıldan 285 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

Beyazıt'ta silahlı çatışma! Görüntüler ortaya çıktı, polisin silahını alıp ateş etti

Edinilen bilgiye göre, olay saat 11.00 sıralarında Fatih Beyazıt'ta meydana geldi. Aralarında husumet bulunan iki esnaf arasında silahlı çatışma çıktı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri olaya müdahale etti. Olayda 1'i polis memuru 6 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, polis ekiplerinin bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

VALİLİK: 27 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği tarafından Fatih'teki silahlı kavgaya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bugün saat 10.30 sıralarında Fatih İlçemiz, Beyazıt Mahallesi Çadırcılar Caddesinde, aralarında daha önceden husumet bulunan iki grup arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüşmüştür. Olaya müdahale eden 1 polis memuru ve olaya karışan 5 kişi ile çevredeki 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerimizce çevredeki hastanelere sevk edilmiştir. Güvenlik güçlerimizce olaya karışan 27 şahıs gözaltına alınmış, 2 tabanca ele geçirilmiştir" denildi.

Beyazıtta silahlı çatışma Görüntüler ortaya çıktı, polisin silahını alıp ateş etti

"100 EL ATEŞ EDİLDİ"

Olayı anlatan Fırat Bayhan, "Biz de bilemiyoruz dükkanı açıyorduk. Bir anda sesler gelmeye başladı. Belki bir 100 tane silah ateş edildi. Bir tane hamalın vurulduğunu gördük. İşte taksiyle hızlıca götürdüler. Sonra da kaçtıkları söyleniyor. Yaralı polisin durumunun ağır olduğu sırtından vurulduğunu söyleniyor. 4-5 kişi daha yerdeymiş. Esnaf arasında olmuş. Bundan 5-6 ay önce de olmuştu. Yine yanı kişiler. Bu sefer daha tedarikli gelmişler galiba. Polis araya girmek isterken galiba silah ateşlenince polis de yaralandı. Biz tam olarak kimlerin vurulduğunu bilmiyoruz. İki taraf da husumetliydi" dedi.

ÇATIŞMANIN EN SICAK ANLARI KAMERADA

Çatışma anına ait yeni cep telefonu kamerası ortaya çıktı. Çatışma anında polise defalarca ateş edildiği , polisin silahını alan bir kişinin de karşı tarafa ateş ettiği görülüyor. Yaralanan polis de çevredekiler ve meslektaşları tarafından çekilerek olay yerinden uzaklaştırılıyor.

Beyazıtta silahlı çatışma Görüntüler ortaya çıktı, polisin silahını alıp ateş etti

nest...

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.