dilber ay babası / Dilberay: Filmin kadrosu ve ekibin tamamı - seafoodplus.info

Dilber Ay Babası

dilber ay babası

Dilber Ay

Dilber Ay, yılında Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Alevi Kürt bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Aşireti Halep’den gelmiştir. Babasının adı Hüseyin Ay’dır. İlkokul 3. sınıfa kadar okudu. yılında Kahramanmaraş'tan önce Ankara'ya sonra da Bolu-Düzce taraflarına göç etmişlerdir.
13 yaşından itibaren okula gidemediği gibi bir de Düzce'de yaşlı bir adamla evlendirildi. yılında Düzce'de TRT radyocuların güzel seslileri bulmak için yaptıkları bir yarışmada “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim” türküsü ile birinci oldu. Radyoda meşhur olduktan sonra 60 albümü oldu. Kazandığı paralarla ise kendi evlatlarını evlendirdi.

Dilber Ay, 13 yaşında evlendirildiği eşinden ilerki yıllarda iki çocuğu olduktan sonra boşandı. 10 sene yaşadığı Almanya'da Frankfurt’ta bulunduğu yıllarda kavgalardan dolayı 8 ay ve 3 ay 20 gün olmak üzere iki kere hapis yattı.

yılında Flash TV'nin “Kadere Mahkumlar” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

Yeşilçam da erotik film furyasının olduğu 70’li yıllarda o filmlerde oynayan Dilber Ay ile isim benzerliğinden başka bir ilgisi yoktur.

yılında Sırrı Süreyya Önder ve Muharrem Gülmez'in yönettiği “Beynelmilel” filminde Arzum Çilem karakterini oyarken; Cezmi Baskın, Özgü Namal, Umut Kurt, Nazmi Kırık, Bahri Beyat, Meral Okay, Oktay Kaynarca, Kahtalı Mıçı, Sırrı Süreyya Önder de filmin oyuncu kadrosunda idiler.

yılında Türker İnanoğlu’nun yapımcılığnda çekilen “Hayat Sana Güzel” filminde Şevket Çoruh, Tuba Ünsal, Burak Sağyaşar, Hande Katipoğlu, Gökçe Özyol, Timur Acar ile birlikte rol alan Dilber Ay, Satı Ana rolünü oynadı.

yılında “Mazlum Kuzey” adlı sinema filminde Kahtalı Mıçı ile birlikte rol alırken Önder Açıkbaş, Murat Dalkılıç, Erkan Can, Turan Selçuk Yerlikaya, Tolgahan Sayışman da filmin ana kadrosunda yer aldı.

13 yaşında yaptığı evliliğinden Filiz ve Satı adlarında iki kızı vardır. Dilber Ay, yılında Almanya’da iken İbrahim Karakaş ile evlendi. Ünal Karakaş adında bir oğlu vardır.

Dilber Ay 29 Nisan tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 63 yaşında öldü.

Ödülleri :
- Altın Koza Film Festivali , Ulusal yarışma "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülü (Beynelmilel)

Albümleri :
- Dilberay
- 3 - Türküola
- Meyrik
- Hazal
- Barak Muhabbeti 1
- Barak Muhabbeti 2
- Postacı Emmi
- Oturak Havaları
- Yandım Eyvah
- Dağlar Oy
- Bırak Ona Da Dokunma
- Kışı Bitmez Dağlarımın
- Barak Kızı
- Ölesen Gelin
- Sürdüler Beni - Sen Taşmısın Demirmi
- Bırakmadı Sevdan Beni - Yabancı
- Oturdum Mezar Taşına
- Maraşlı Gelin
- Hasrete Koştuk
- Alıp Başımı Gideyim
- Hacı Ağa (Sarı Sabahlık)
- Ellerin Olmuş
- Ötme Bülbül
- Be Zalim - İtfaiyeci

Filmleri :
- Yol Arkadaşım 2 (Sinema Filmi)
- Çam Yarması (Sinema Filmi)
- Yol Arkadaşım (konuk oyuncu)(Sinema Filmi)
- - Arka Sokaklar (Tv Dizisi)
- Figüran (Sinema Filmi)
- Mazlum Kuzey (Dilberay) (Sinema Filmi)
- Hayat Sana Güzel (Satı Ana) (Sinema Filmi)
- İsmail Baki Tv (Kendisi)(Tv Programı)
- Beynelmilel (Arzum Çilem) (Sinema Filmi)
- Kenger 2 (TV Filmi)
- Kenger (TV Filmi)

Kaynak:seafoodplus.info

Dilber Ay'ın mezarı a&#;ılıyor! Aile Dilber Ay'ın mal varlığını paylaşamadı Dilber Ay kimdir, nerelidir?

Dilber Ay, 29 Nisan'da ge&#;irdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Usta sanat&#;ı Dilber Ay'ın &#;ocukları, annelerinin mal varlığı nedeniyle birbirine girdi! Dilber Ay'ın mal varlığını paylaşamayan kızı Filiz, annesinin mezarını a&#;tırtmak i&#;in harekete ge&#;ti. İbrahim Karakaş, oğlu &#;nal ve kızı Filiz kozlarını canlı yayında paylaştı.

- Son Güncelleme:

BU GALERİYİ PAYLAŞ
Diber Ay’ın mezarı açılıyor! Aile Dilber Ay’ın mal varlığını paylaşamadı Dilber Ay kimdir, nerelidir?

DİLBER AY'IN MEZARI MI AÇILIYOR?

Mütevazi hayatı ve dobra kişiliğiyle kendisinden söz ettiren Dilber Ay'ın mal varlığı çocuklarını birbirine düşürdü. Ölümünün üzerinden altı ay geçen Dilber Ay'ın kızı Filiz, açtığı miras davası nedeniyle mahkeme tarafından Dilber Ay'ın mezarının açılmasına karar verdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Diber Ay’ın mezarı açılıyor! Aile Dilber Ay’ın mal varlığını paylaşamadı Dilber Ay kimdir, nerelidir?

Annesinin nüfusuna kayıtlı olmaması nedeniyle mahkeme tarafından böyle bir karar verilince de Filiz Hanım'ın ağabeyi Ünal devreye girdi ve annesinin mezarını açtırmayacağını söyledi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÜVEY BABALARI DA BU KONUDAN RAHATSIZ

Dilber Ay'ın ikinci eşi İbrahim Bey yaşanan bu gelişmelerin ardından Filiz Hanım ve Ünal Bey'le birlikte 2. Sayfa adlı programa telefonla bağlandı ve mahkemenin aldığı karar üzerinden miras sorununu tartıştı. Kendisinin vefatın hemen ardından Filiz Hanım ve Ünal Bey'le görüştüğünü ve onlara; "Bakın yavrularım ben sizin babanızım ve sizi bırakıp gidecek değilim. Dedikodulara kulak asmayın, acı bizim acımız başkası buna bakmaz biraz durup acımıza yanalım" dediğini söylerken, davayı açan Filiz Hanım'ın ağabeyi Ünal da; "Mirasın dörtte üçü bana kaldı ama Allah için bir hak var ve hepsini neden ben alayım?

İbrahim Ağabey'e annemin milyarlık borcunun ödenmesi ve ona bir mezar taşı yaptırabilmek adına annemin üzerine olan aracını satmasını istedim ve birlikte yaşadıkları evde oturmaya devam edebileceğini söyledim" şeklinde konuştu.

Ayrıca Düzce'de bulunan metrekarelik arsayı da üç kardeş arasında (Nüfusa kayıtlı olmayan Satı ve Filiz) eşit olarak böleceğini de ekledi. Yaşananlara sinirlendiği belli olan Ünal Bey; "Gerekirse tüm mirası onlara veririm ama annemin mezarını açtırmam" şeklinde konuştu.

Filiz'in kendisine 'Ağabey' diye hitap etmesine içerlediğini söyleyen İbrahim Bey, "22 senedir bana baba demişsin bu saatten sonra bana ağabey diyen insanlarla ne konuşacağım! Onların öz babalarının yapmadığını yaptım yazık değil mi kadının kemiklerini sızlatıyorlar" şeklinde konuştu.

Dilber Ay Kimdir?

Dilber Ay

Dilber Ay, 1 Ocak , Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. Barak havaları ve yılında söylediği "Meyrik" türküsüyle Türkiye'de büyük bir kitlenin sevgisini kazandı; "Tavukları pişirmişem" olarak bilinen Adıyaman türküsü ile fenomen haline geldi. yılları arasında tam teşekküllü bir hapishane simülasyonu içinde, demir parmaklıkların ardından arabesk şarkılar seslendirdiği "Kadere Mahkûmlar" adlı televizyon programını sundu. Türkücü, yılında ana akım televizyonlara konuk olmaya başladıktan sonra hızla popüler kültür ikonuna dönüştü. 

Erkeksi, güçlü, sert, özgüveni yüksek bir imaj yaratan Dilber Ay, seslendirdiği hüzünlü türküler ve arabesk formundaki şarkıların yanı sıra sinema filmlerinde aldığı roller, televizyonda yaptığı reytingi yüksek programlar, rol aldığı reklam filmleri ile hatırlanır. Hayat öyküsü yılında çekilen "Dilberay" adlı filme konu olmuştur.

1 Ocak 'da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde doğdu. Kureyşan aşiretine mensup olan Ay'ın asıl soyadı Bağbuş'tur.  İlköğrenimine Kahramanmaraş'ta başladı; bu şehirde ilkokul üçüncü sınıfa kadar okudu, daha sonra eğitimine devam edemedi. Ailesi ile birlikte önce Ankara'ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce'de "güzel ses" aramak üzere TRT Radyosu'nun 'da yaptığı çalışma sırasında "Gönül gel seninle muhabbet edelim, araya kimseyi alma sevdiğim" türküsünü seslendirmesiyle yeteneği fark edildi. Ancak yarışmaya katıldığı için babası Hüseyin Bağbuş'tan çok ağır işkenceler gördü.

13 yaşında iken 50 yaşında bir erkekle evlendirildi. Bu evlilikten Satı ve Filiz isminde iki kız çocuk sahibi oldu. İkinci evliliğini 16 yaşındayken yanına kaçtığı teyzesinin oğluyla yaptı,Ünal isminde bir erkek çocuk sahibi oldu. Üçüncü evliliğini, Almanya'da tanıştığı İbrahim Karakaş ile yılında yapmıştır.

Barak ağzı uzun havalarını icra etmeyi Halit Arapoğlu’ndan öğrendi. 'te TRT Radyosu'nda sınava girdi. Genç yaşta radyoda söylediği türkülerle tanındı. Ankara Konak Gazinosu'nda türkücülük yaptı. İbrahim Tatlıses,Bergen,Bedia Akartürk, İzzet Altınmeşe, Dursun Salkım gibi tanınmış isimlerle birlikte çalıştı. Adana'da birlikte sahne aldığı Bergen ile yakın bir dostluk kurdu. Müzik yaşamı boyunca çok sayıda albüm yaptı. Bilinen ilk 45’lik plağı “Yavrum Oy / Oy Bahçenize Giremedim Ben Gazelden” adını taşıyan tarihli plaktır.

Dilber Ay, yılından itibaren sinema filmlerinde rol aldı. Rol aldığı ilk film olan Beynelminel ()'de bir şarkıcıyı, Yol Arkadaşım () filminde bir araba tamircisini canlandırdı. Beynelminel filmindeki rolü ile Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'ne değer görüldü.Beynelmilel filminde bir pavyon sahnesinde söylediği Akşama Geleceğim (bilinen adıyla "Tavukları pişirmişem") adlı anonim Adıyaman tükrüsü fenomen haline geldi. Birçok eğlence ve kutlamalarda Dilber Ay’ın seslendirdiği bu türküye özel bir yer verildi. yılında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şampiyonluk kutlamasında futbolcuların sahada oyun ve alkışlarla "Tavukları Pişirmişem” türküsüne eşlik etmeleri, ulaştığı popülerliğini göstermiştir.

Dilber Ay, arasında Flash TV' kanalında müzisyen Devran İskender ve Cihan Akboğa ile birlikte Kadere Mahkûmlar adlı arabesk müzik programını sundu.[13] Programda konuklarını demir parmaklıklarla çevrili stüdyoda ağırladı; mahkûmlardan gelen mektupları okuyup, istek türkü ve şarkılarını seslendirdi. Geniş. bir izleyici kitlesine ulaşan bu program sayesinde ana akım medya tarafından keşfedilen Dilber Ay, çeşitli reklam filmlerinde rol aldı ve ana akım medyadaki haber programlarında canlı yayına çıkarıldı. 'de CNN Türk televizyonunda konuk olarak katıldığı 5N1K programında, haberci Cüneyt Özdemir’in onu yanlış anlaması (Şarkı ismi olan "Zorunda mıyım" sözünü anlamayıp "Zorunda mıyım?" diye sorduğunu sanması) sosyal medyada büyük etki yarattı. Bu olay, bir mobil operatörün reklam kampanyasına esin kaynağı oldu ve Dilber Ay’ın, Türk kamuoyunun büyük bölümü tarafından tanınmasında etkili oldu.

Yaşamını Düzce'de bulunan ikametinde geçiren Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi sonucu 29 Nisan tarihinde Ankara'daki bir hastanede 63 yaşında öldü. Cenazesi 30 Nisan 'da Düzce'ye getirilerek şehir mezarlığında defnedildi.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir