merç global group / Açık İşler | TURKISHMANPOWER

Merç Global Group

merç global group

Aksaray’a 25 Milyon Dolarlık büyük yatırım!

Aksaray’a Güneş Enerji Santral Paneli Fabrikası Kuruluyor. Aksaray Valiliği Organize Sanayi Müdürlüğü'nde 12 Dönüm yer tahsis etti.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Aksaray Kızılkaya köyünde doğdum. Babam Kızılkaya´lı Şemsettin Merç, annem ise Sevinçlili Samiye Topçu'dur. İlkokulu Kızılkaya’da, ortaokulu Aksaray’da, Liseyi Akşehir ve Perşembe Öğretmen liselerinde parasız yatılı okudum. Babamı ve annemi erken yaşta kaybettiğim için kendim çalışarak eğitim hayatımı sürdürdüm. Henüz on dört yaşındayken inşaatlarda boyacılık yaparak çalışma hayatına atıldım. Dört yıl çalıştıktan sonra on dokuz yaşımda ilk işim olan dekorasyon işiyle ilgilendim. O tarihten itibaren hemşerilerimi istihdam etmeye başladım. Üniversite yaşamım boyunca çalışarak okudum.

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Sağlık İdaresi Bölümünden ´da yaşadığım köyün ilk mezunu oldum. Aynı yıl Suudi Arabistan´da kraliyet ailesine ait bir firmada insan kaynakları uzmanı olarak işe başladım. Kısa zamanda yönetici oldum ve hiçbir Türkün bulunmadığı firmaya üç bin kişi Türkiye´den eleman götürdüm. Bunların çoğu Aksaraylıydı. 1. Körfez Savaşı´na kadar orada çalıştım.

Daha sonra Ankara´ya dönüp inşaat taahhüt işleri yapmaya başladım. Aksaray ve Ankara´da birçok proje gerçekleştirdim. Özellikle Ankara´da Numune Hastanesi´nin büyük onarım işlerini üç yıl boyunca yaptım. O dönemde Aksaray´dan gelen tüm hemşerilerimin sağlık sorunları ile yakından ilgilenip yardımcı olma şansım oldu.

Sırasıyla Suudi Arabistan, İsrail, Dubai, İspanya, Kıbrıs, Irak gibi ülkelerde birçok proje gerçekleştirdim. Otuz yıllık iş hayatım boyunca kişinin üzerinde yurt dışı istihdamı sağladım. Bunun da en az kişisi Aksaraylı hemşerilerimizdi. Evliyim, iki oğlum var. Halen iş yaşamıma devam etmekteyim.

-Aksaray’a yapacağınız güneş enerji santral paneli fabrikası hakkında bilgi verir misiniz?

Aynı zamanda organize sanayi bölgesinde grup firmalarımızdan Merç İnşaat, makina imalat ve dış Ticaret ltd sti ye tahsis edilen m2 lik alanda uygulama laboratuvarları ve iş teknik atölyeleri olacak.

Bu atölyelerde güneş enerji sistemlerinin kurulum ekipmanları üretilecek, ayrıca GSM ve yüksek gerilim direkleri üretilecek. Çalıştığımız ve çalışacağımız projelerin tüm metal ekipmanları burada üretilecek.

Diğer bir yatırımımız güneşden elektrik üretim santralları olacak, lisanslı büyük tesisler için başvurularımız oldu, lisans bekliyoruz. Birde 1 mw lık lisanssız santrallar kurmak istiyoruz. Bunlar toprak üzerinde olduğu gibi büyük çatılarda da olabilecek. Bu arada büyük çatısı olan işadamlarına ve sanayicilere çağrıda bulunuyorum. Bu çatılarını bize kiralayabilirler veya bizimle ortak proje geliştirebilirler.

-Şirketiniz hangi alanlarda faaliyetini sürdürüyor? Ticaret dışında ilgilendiğiniz başka bir alan var mı?

"MERÇ GLOBAL GROUP şirketleri olarak petrol, doğalgaz ve enerji sektörlerine müteahhitlik, mühendislik, istihdam, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

MERÇ Global; Uluslararası platformda petrol, doğalgaz, enerji ve inşaat sektörlerinde öncü ve lider danışmanlık hizmeti sunmakta, iş gücü temini sağlamaktadır. Müşterilerimize, projelerinde danışmanlık hizmeti sunarken, kalifiye iş gücü temin etmekteyiz.

MERÇ GLOBAL ve TURKISH MANPOWER

Müşterilerimizin iş hedeflerine ulaşmalarında ve onların piyasadaki rekabet gücünü arttırmalarında, yenilikçi ve etkili iş gücü çözümleriyle, 30 yılı aşkın deneyimimizle dünyada saygın bir yere ve isme sahibiz. Bugüne kadar sağladığımız istihdam 60,’in üzerindedir. İstihdam alanında farklı dallarda hizmetimize devam etmekteyiz: Bunlar, İnşaat, petrol doğalgaz enerji ve lojistik, havacılık ve otomotiv sektörleridir.

MERÇ GLOBAL GROUP; 30 yılda yurt içinde ve yurt dışında Suudi Arabistan, İsrail, Dubai, Kıbrıs ve Irak gibi ülkelerde binlerce konut, hastahane, okul, yol rafineri ve elektrik santrali gibi projeler gerçekleştirmiştir.

Bu süre boyunca gerek kendi projelerimiz için gerekse diğer firmalar için kişinin üstünde eleman istihdamı sağlanmıştır. Bunların en az kişisi Aksaraylı hemşehrilerimizdi. Bu bilgiler İŞKUR istatistiklerinde de mevcuttur. Ayrıca firmamız büyük oranda inşaat malzemeleri, ekipmanları ve makineleri üretimi ve ihracatı yapmaktadır.

-Aksaray ile bağınızı hiç kopardınız mı, Aksaray’a hangi sıklıkla gidiyorsunuz?

Aksaray´dan hiçbir zaman kopmadım, Hacettepe´de 5 yıllık öğrenciliğim dönemlerinde sürekli Ihlara bölgesine tur düzenleyerek memleketimin tanıtımını yaptım. Özellikle Aksaray’ın vileyet olduğu dönemden ´ ya kadar sürekli bulundum ve çeşitli taahhüt işleri yaptım. Daha sonra da yurtdışı projelerimizin başlaması ile daha az sıklıkla gelebildim. Hiçbir zaman Aksaray´dan kopmadım. Son 4 yıldır da her fırsatta gelmeye çalışıyorum.

- Ankara’da bu başarıyı nasıl yakaladınız, Aksaray´lı hemşerilerimizle burada irtibatınız devam ediyor mu?

Bu başarının altında yatan neden azimli ve dürüst çalışıp mücadeleci olmaktan geçiyor. Ayrıca yenilikçi olmak ve günümüz teknolojisini iyi kullanıp tüm dünyayı bilgisayar tuşlarından yönetme ve kontrol etme becerisini gösterebilmektir.

Bunun en büyük nedeni de kişinin kendisini yetiştirmesi ve yabancı dili iyi öğrenmesinden geçmonash.pw şu anda iş hayatında başarıyı yakalamışsam bu dediklerimi yapabildiğim içindir.

Ankara’da işyerimiz Kızılay´da olması sebebi ile Aksaray’lı hemşehrilerim sürekli işyerimize gelir ve elimizden geldiğince sorunları ile ilgileniriz. Ayrıca Aksaraylılar Derneği Kanalı ile de hemşerilerimizle iletişim halindeyiz.

-Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Durmak yok çalışmaya, üretmeye ve hemşerilerimize hizmete devam diyoruz ayrıca bundan sonra da yurtdışı projelerimiz devam edecek. Yurtdışından alınmış ve yakında başlayacak projelerimiz için yaklaşık kişi istihdam edilecek, benim amacım bu sayıdan çoğunu Aksaray’lı hemşerilerimizden sağlamak olacaktımonash.pw konu ile ilgili olarak Aksaray’da firmamızın irtibat bürosunu açmış bulunmaktayız.(Hacıhasanlı Mahallesi. Kalealtı caddesi ,Güneş sitesi No Daire Aksaray  27 79 ).Yurt içinde ve yurt dışında iş arayan hemşehrilerimiz adresimize şahsen müracat edebilirler.

Ayrıca yatırım danışmanlığı yaptığımız yabancı yatırımcıları Aksaray’a yatırım için ikna etmeye ve getirmeye devam edeceğiz.

İşimizin elverdiği kadarı ile Aksaray ve Aksaraylılar için gösterdiğimiz çabayı gören ve yine işimiz gereği kurduğumuz gerek yurtiçi gerekse uluslar arası ilişkilerden haberdar olan arkadaşlarımız ve yakınlarımız bu birikimimizin siyaset alanında da değerlendirilmesi yönünde uzun zamandır ısrarlı baskılar yapıyorlardı. Bunun Aksaray’a çok daha yararlı şeyler yapmak için gerekli olduğunda gerçekten üzerimde yoğun bir baskı kurdular. Sanırım onların bu şekildeki konuşmaları adımızın Aksaray’ın siyaset gündeminde konuşulan isimler arasında yer almasına sebep olmuş.

Beni yakından tanıyan ve çalışmalarımızı bilen AK PARTİ’ deki dostlarımızın ve bazı hemşerilerimizin teşviki ve cesaretlendirmesi ile önümüzdeki dönem için Aksaray da siyaset yapmayı düşünüyorum, AK PARTİ’ den aday adayıyım, eğer partimiz uygun görür ve de hemşerilerimiz teveccüh gösterip bizi seçerlerse otuz yıllık tecrübemizi, bilgi birikimimizi ve uluslararası bağlantılarımızı Aksaray için ve Aksaraylı hemşerilerimiz için kullanmayı istiyorum.

İnşallah Allah nasip eder, bizde listeye girip seçiliriz ve tüm enerjimizle çalışmaya ve Aksaray´ımıza hizmete devam ederiz.

monash.pwalimerçmonash.pw

monash.pw

Röportaj:Gökten Öztürk

Bu haber toplam defa okunmuştur

İstanbul(Asya)(Ataşehir)

İş Yerinde

İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Departman

Müşteri Hizmetleri / Çağrı M

Müşteri Hizmetleri / Çağ

Başvuru Sayısı

başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

başvuru

Departman

Müşteri Hizmetleri / Çağrı Mer

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

monash.pw; vize başvuru işlemleri, oturum izinleri, vatandaşlık, yurt dışı yatırım ve yurt dışı eğitim alanlarında danışmanlık hizmeti veren kısa zamanda büyüyen ve büyümeye devam eden, hizmet kalitesinden ödün vermeyen yenilikçi bir danışmanlık şirketidir.

Potansiyel müşterilerimiz ile ilk teması müşteri temsilcilerimiz sağladığından, bu departmana önem vermekte ve pozisyon maaşlarını sektör ortalamasının üzerinde belirlemekteyiz.

İş Tanımı

• Gelen talepleri doğru anlayarak, müşterileri kategorilendirmek ve ihtiyaçları belirlemek,
  • Kendisine atanan müşteri portföyünün takibini yapmak,
  • Kendini verilen hizmetler konusunda yetiştirerek ve müşterileri doğru yönlendirmek,
  • Müşteri ile sürdürülen iletişimi müşteriyi kazanmayla sonlandıramaya yönelik görüşmeler yapmak,
  • Yapılan aramalar sonucunda, müşterileri yakından takip etmek ve raporlama yapmak gibi görevleri üstlenmek,

Aranan Nitelikler

• Kişisel motivasyonu, öz güveni ve ikna kabiliyeti yüksek.
  • Müşteri memnuniyet odaklı bakış açısına sahip.
  • Kendisini geliştirmeye açık ve istekli.
  • Telefonda satış ve iş geliştirme yetisine sahip.
  • Planlı ve koordineli çalışabilen.
  • Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden.
  • Konuşması ve hitabı düzgün.
  • Yeni mezun ve deneyimsiz adaylar için 'Müşteri Temsilciliği' ve 'Satış' alanlarında kariyer hedefi olan. 

Adayların başvurularını beklemekteyiz.  

Aday Kriterleri

Tecrübeli / Tecrübesiz

Ön Lisans(Mezun), Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun), Ön Lisans(Öğrenci)

Hakkımızda

24 yıllık kaliteli hizmet geleneğinin 2. nesil temsilcileriyle birlikte monash.pw ailesi olarak dünya markası olma motivasyonu ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Eğitim, yatırım, göçmenlik ve hatta doğum gibi yurt dışına çıkış amacı ne olursa olsun, tüm başvuru sürecini baştan sona tek çatı altında yürütebilen Türkiye’deki tek acente olabilmek, bu güne kadar hizmet verme şansını yakaladığımız ’den fazla müşterimiz sayesindedir. Bu yolculukta farklı ihtiyaçlara farklı çözümler ürettik, birçok konuda Türkiye’de ilk olan danışmanlık hizmetleri sunduk, özgün sorunlara özgün yanıtlar bulduk, belki zaman zaman hata yaptık ancak asla hizmet kalitesinden ödün vermedik. Bugün 5 ülkedeki toplam 10 temsilciliğimizle vize işlemleri, yurt dışı yatırım, yurt dışı eğitim, göçmenlik, ve yurt dışı doğum süreçleri için denenmemişi denemeye ve kişiye özgü çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Şirket Sayfasına Git
Yan Haklar

Yemek Kartı (Ticket, Multinet, Sodexo vb.), Prim.

Yerli ve yabancı eleman temin ve istihdamı hizmetleri hakkında bilgilendirme.

Mehmet Ali Merç's profile photo

Mehmet Ali Merç

unread,
Apr 1, ,  PM4/1/16

Reply to author

Sign in to reply to author

Forward

Sign in to forward

Delete

Link

Report message as abuse

Sign in to report message as abuse

Show original message

Either email addresses are anonymous for this group or you need the view member email addresses permission to view the original message

to

Sayın İK yetkilisi,

Biz Türkiye İş Kurumuna bağlı çalışan "MERÇ GLOBAL İSTİHDAM, EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ." isimli, özel istihdam bürosuyuz. Önceleri insan kaynakları danışman firması olarak (30 yıldan beri) hizmet monash.pw 5 yıldırda  İŞKURA bağlı özel istihdam bürosu olarak hizmet monash.pw içi ve yurt dışı projelerinize gerekli olan her meslekten yerli ve yabancı elemanları temin edebiliriz.

Kuruluşumuzdan itibaren yaklaşık  30 yıllık zaman diliminde uluslararası bağlantılarımız ve tecrübemiz sayesinde yılda ortalama ’in üzerinde elemanı işe yerleştirmekteyiz. Uluslararası Enerji, petrol, doğal gaz, inşaat sektörlerine müteahhitlik, taşeronluk, danışmanlık, proje yönetimi, firma temsilciliği, eğitim ve istihdam hizmetleri sunmaktayız.

Firma olarak yürütmekte olduğunuz  İnşaatı Projeleri için ihtiyaç duyabileceğiniz her vasıftan yurt içi ve yurt dışı iş gücünü (Mühendis, Teknik ve idari personel, Her branjdan İş makinası operatörü, şoför vb.) Hindistan,Vietnam, Pakistan veya diğer bir ülkeden istediğiniz vasıf ve miktarda karşılayabiliriz. Firmamızın uzmanlık konusu olan iş gücü temini hususlarında Projelerinize katkı sunmaktan büyük bir memnuniyet duyarız.

Saygılarımla

Mehmet Ali Merç's profile photo

Mehmet Ali Merç

unread,
Apr 29, ,  AM4/29/16

Reply to author

Forward

Sign in to forward

Delete

Link

Report message as abuse

Show original message

Either email addresses are anonymous for this group or you need the view member email addresses permission to view the original message

to

monash.pw Merç's profile photo

monash.pw Merç

unread,
Sep 5, ,  PM9/5/17

Reply to author

Forward

Sign in to forward

Delete

Link

Report message as abuse

Show original message

to

Sayın İK yetkililerinin dikkatine ,

Biz Türkiye İş Kurumuna bağlı çalışan "MERÇ GLOBAL İSTİHDAM, EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ." isimli, özel istihdam bürosuyuz. Önceleri insan kaynakları danışman firması olarak (30 yıldan beri) hizmet monash.pw 5 yıldırda  İŞKURA bağlı özel istihdam bürosu olarak hizmet monash.pw içi ve yurt dışı projelerinize gerekli olan her meslekten yerli ve yabancı elemanları temin edebiliriz.

Kuruluşumuzdan itibaren yaklaşık  30 yıllık zaman diliminde uluslararası bağlantılarımız ve tecrübemiz sayesinde yılda ortalama ’in üzerinde elemanı işe yerleştirmekteyiz. Uluslararası Enerji, petrol, doğal gaz, inşaat,mobilya ve dekorasyon sektörlerine müteahhitlik, taşeronluk, danışmanlık, proje yönetimi, firma temsilciliği, eğitim ve istihdam hizmetleri sunmaktayız.

Firma olarak yürütmekte olduğunuz  İnşaatı Projeleri için ihtiyaç duyabileceğiniz her vasıftan yurt içi ve yurt dışı iş gücünü (Mühendis, Teknik ve idari personel, Her branjdan İş makinası operatörü, şoför vb.) Hindistan,Vietnam, Pakistan veya diğer bir ülkeden istediğiniz vasıf ve miktarda karşılayabiliriz. Firmamızın uzmanlık konusu olan iş gücü temini hususlarında Projelerinize katkı sunmaktan büyük bir memnuniyet duyarız.

Saygılarımla

Merç Global İstihdam,
Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd,Şti.

Fevzi Çakmak 1 Sokak No/4

Kızılay-Ankara

Cep:  48 01 - 02 68

Tel : 0  

Fax: 0

ba@monash.pw's profile photo

[email protected]

unread,
May 7, ,  PM5/7/18

Reply to author

Forward

Sign in to forward

Delete

Link

Report message as abuse

Show original message

to

MERÇ GLOBAL İSTİHDAM
Eğitim ve Dan. Hiz. Ltd.Şti.

Fevzi Çakmak 1 Sokak No/4
Kızılay-Ankara

Cep: 48 01 - 02 68

Tel : 0
Fax: 0

mehmet demirkaya's profile photo

mehmet demirkaya

unread,
May 10, ,  AM5/10/18

Reply to author

Forward

Sign in to forward

Delete

Link

Report message as abuse

Show original message

to [email protected]

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır