erman toroğlu topuk dikeninden nasıl kurtuldu / Topuk dikeni.... | Kadınlar Kulübü - Kadın Sitesi

Erman Toroğlu Topuk Dikeninden Nasıl Kurtuldu

erman toroğlu topuk dikeninden nasıl kurtuldu

Deveyi diken!..

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

İKİ hafta önce Maraton'da topuk dikeninden bahsettim. Bunu iyi tedavi edebileceğimi de söyledim. Doktor değilim. Ukalalık da yapmak istemem. Aslında abim doktor olduğu için onun yanında gezince bir şeyleri çaktırmadan öğrendim. Ama tabi o da bizim müşterilere yaramaz. Çünkü o kadın doğumcu. Neyse biz aşağılara inip, topuğa gelelim.

Hakemdim, topuk dikeni çıktı. Hoş deveyi diken yaralarmış, o da ayrı bir olay. Ama topuk dikeni bende çok hasar bıraktı.

Kortizonlu iğneler oldum. "Ameliyat" dediler korktum. Sonra bir telefon aldım. Bando, mızıkada çalışan bir astsubay arkadaştan. Bana bir tarif verdi. "Ben bu sayede atlattım" dedi.

Üç günde geçer

Ama bana bu tarifi verdiklerinde "Hadi lan oradan" diye içimden geçirdim. Ama denize düşen yılana sarılır misali oldum. "Sen de dene" dedi. İsterseniz bu tarifi size vereyim, çok basit.

Üçte iki Vicks’i, üçte bir balla bir kapta karıştırıyorsunuz. En az yarım saat ayağınızı bileğinizin bir karış üzerine kadar mümkün olduğu kadar sıcak suda tutuyorsunuz. Suya devamlı sıcak takviyesi yapıyorsunuz. Sonra ayağınızı kuruluyorsunuz. Bu bulamacı iyice masaj yaparak bileğinizin dört parmak üzerine kadar yediriyorsunuz. Sonra da bir parça jöle gibi üzerine sürüp bir ayağınıza naylon torba geçiriyorsunuz.

Doktorlarla tartıştım

Üzerine de çorap. Bu işlemi akşam yatmadan yapıyorsunuz. Sabaha kadar böyle kalıyor. Sabah çıkarıyorsunuz ayağınızı yıkamıyorsunuz. Silip normal çorabı giyip hayata devam ediyorsunuz. Üç gün yapıyorsunuz. Bende bir şey kalmadı 7-8 kişide de bir şey kalmadı. Sonra gittim doktor arkadaşlarla bunu tartıştım.

Topuk dikeni herkeste olabilir. Sizdeki ağrıyordur, başkasında ağrımaz. Sebebi bu topuk dikeni yerinden çıkıp başka yere batınca o ağrıyı veriyor. Siz bu işlemle adaleyi hamur hale getiriyorsunuz. O da eski yerine gidiyor. Geçme sebebi de öyle. Hakemdim bunu geçirdim. O diken hala başka yere girmedi. Ne demişler, "Deveyi diken..."

Spor ve devlet adamlığı

YILLAR önce rahmetli Kenan Onuk, Hıncal ile bana, "Kale Arkası" programını yapmamızı rica etti. O zamanlar Hıncal, bacağından kurşunsuz benzin yemişti. Hem de Alaattin Çaktırıcı tarafından. Yüzde yüz eğitim programı. Muhabbet de iyi oluyordu. Yaşlı, genç, çoluk çocuk herkes seyrediyor.

Program önceleri 23 gibi başlıyordu. Herkes seyrediyordu. Daha sonraları 24'e aldılar. Sonra geceyarısı 01 hatta 01.30'a kadar gitti. Yönetime dedim ki, "Çok geç oluyor. Eğer böyle devam edecekseniz, ben bu programı yapmak istemiyorum." Onlar da dedi ki, "Erman hocam. Sen futbolu, sporu çok önemsiyorsun. Bu iş bu kadar önemli değil. Bizim için magazin, diziler ve diğer programlar daha önemli." Ben de, "Siz bilirsiniz" dedim. Hıncal ile konuştuk, programı bıraktık. Sonra beni Erol Aksoy, Show TV'ye transfer etti.

Bunları niye yazıyorum. Obama, ABD Başkanı oluyor. Olurken de Türkiye'den ne Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü, ne de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıyor. Bu da çok normal. Ama adam geldi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde konuşurken dakika bir, gol bir yaptı.

Nasıl mı? Dedi ki, "Ben bir basketbolsever olarak Mehmet Okur ile Hidayet Türkoğlu'nu seyrederken keyif alıyorum. Onların Türk olmaları ve Türkiye'den böyle sporcuların çıkması beni çok etkiledi. Ben Türkiye'ye gelmeden önce bu iki sporcu beni inanılmaz etkiledi."

Ülkemizden böyle iki adamın çıkması Türkiye'nin ne kadar etkili bir güç olduğu imajını ona verdi. Şunun altını özellikle çiziyorum. Sporu sevmeyen, sporla haşır neşir olmayan, spor yapmayan adamdan, ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakan ne de devlet adamı olur.

Doğru demişler

BATUHAN'ı yakından tanıyan kiminle konuştuysam, inanılmaz derecede eksi haberler verdiler. Şunu söylüyorlar, "Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, onu düzgün yola sokamazsınız." Gelen haberler bunların hepsini doğrulamaya başladı.

Dinleyerek görürler

ÜLKER Grubu ile Madrid'e milli maça gidiyoruz. Sabah Yeşilköy Atatürk Havalimanı'ndaki grupta başta Ülker'den Zuhal Hanım olmak üzere bayan arkadaşlarla sohbetteyim. Karşıdan bir kadın ve onun koluna girmiş bir adam bize doğru yürüyorlar. Tuvalete gittiklerini hissediyorum. Çünkü adam kadının koluna girmiş, onun yardımıyla yürüyor. Tam yanımdan geçerlerken eşi olan bayan adamın kolunu sıkarak, "Bak Erman hocam burada" dedi. "Bak" dediği adam da kocası. Adam bir anda döndü ve elini uzattı. Elini sıktım. Hemen devam etti, "Erman hocam, seni pazar akşamları televizyondan seyrediyorum. Çok güzel konuşuyorsun ama Galatasaray'a çok sallıyorsun. Seni hem seviyorum hem de bu yüzden kızıyorum." Ben de "Merak etme. Bundan sonra çok sallamam" dedim.

Etrafımızdakiler hayretler içinde bakarak bizi izlediler. Engelli vatandaş beni görmüyor. Ama gördüğünü söylüyor. Niye? Çünkü, onlar konuşurken çok daha dikkatli dinlerler. Etkilenirler. Bir yerde görürler. Bunlara engelli veya kör denemez. Çünkü, ne görüp de görmeyen körler var etrafımda. Veya görmek istemeyen körler. İllaki engelli olmak gerekmiyor.

Kumarbaz Kılıçdaroğlu

KEMAL Kılıçdaroğlu kumarı ve pokeri sever mi bilmem. Ama sevdiğini zannetmiyorum. Yoksa devlet kademelerinde en üst katlara gelemezdi. Ama kumar oynasaydı inanılmaz bir kumarbaz olurdu. Çünkü onda poker suratı var. Bakıyor, ne düşündüğünü anlayamıyorsunuz. Ne yapacağını da kestiremiyorsunuz. Kendisi sinirlenmiyor. Karşı tarafı fıtık ediyor, hasta ediyor. Güzel bir Allah vergisi. İnşallah daha üst kademelere kadar yürür. Ne de olsa bizim okuldan...

İkisi de hak etmiyor

PAZAR gecesi derbi var. Galatasaray ile Fenerbahçe kapışacak. Oynadıkları futbolla ve mücadeleyle şampiyonluğu haketmiyorlar.

Ali Sami Yen'de o akşam zaten mağlup olanın işi biter. Ama berabere kalırlarsa ikisinin de işi biter. Bakalım, hakeden mi kazanacak.

Yoksa ikisi de kaybedecekler mi? Ama şu anda iki takım şampiyonluğu hakediyor. Birisi Sivas, diğeri Beşiktaş. "Top yuvarlaktır" derler. Dünyada çok şey yuvarlak ama bazen köşeli de olabiliyor. Ne olduğunu lig sonunda göreceğiz.

Cevşen özrü...

İSPANYA'ya 2-1 yenildiğimiz milli maçta "Cevşenleriniz bol olsun!" başlığı ile çıkan maç yorumumdaki bir ifadede yanlışlık yapılmıştır.

"Dünya Kupası'na eğer İspanya ile biz gitseydik, cevşen değil de Allah bizi çarpardı" ifadesinin doğrusu, "Dünya Kupası'na İspanya'nın yerine biz gitseydik, cevşen değil de Allah bizi çarpardı" olmalıydı. Düzeltir, özür dileriz.

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

Erman Toroğlu Topuk Dikeni

Erman Toroğlu topuk dikeni serüvenini neler yaşadığını anlatıyor. Bu rahatsızlığı tedavi edebileceğimi söylüyorum. Doktor değilim tabi ki ukalalık gibi algılamayın. Benim abim doktor olduğu için onun yanında olunca onunla beraber gezince çaktırmadan bende bir şeyler öğrendim. Şimdi topuk dikenine gelelim.

Hakemdim biliyorsunuz o zamanlar bende topuk dikeni çıktı ve topuk dikeni bende çok hasarlar açtı maalesef. Kortizonlu iğneler oldum. Ameliyat olmalısın dediler çok korktum olmak istemedim. Bir zaman sonra bir astsubay arkadaşımdan bir telefon aldım. Ondada bu rahatsızlığın olduğunu ama bir tarif sayesinde kurtulduğunu anlattı ve o tarifi bana da verdi. Bense içimden hadi oradan be ben neler yaptım geçmedi bu basit tariflerimi geçecek diye dalga geçtim. Ama denize düşen yılana sarılır misali denemek zorundaydım. O tarifi şimdi bende size söyleyeyim eminim birçok kişi mustarip bu topuk dikeninden denemekten bir şey kaybetmezsiniz. Üçte iki Vicksi üçte bir balla bir kapta karıştırın. En az yarım saat ayağınızı bileğinize kadar sıcak suda tutuyorsunuz. Suya devamlı sıcak takviyesi yapıyorsunuz. Sonra ayağınızı kuruluyorsunuz.

Bu hazırlanan karışımı iyice masaj yaparak bileğinizin dört parmak üzerine kadar sürüyorsunuz ve bir parça jöle gibi üzerine bırakıp ayağınıza naylon poşet geçiriyorsunuz. Onun üstüne de çorap giyiyorsunuz. Bu işlemleri yatmadan önce yapmalısınız. Sabaha kadar böyle kalıyor. Sabah olunca çıkarıp yıkamadan sadece silip normal çorabınızı giyip yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunu üç gün uyguladıktan sonra bende topuk dikeni kalmadı. Yedi sekiz kişi denedi bir şey kalmadı. Doktorlarla bunu çok tartıştım inanmadılar o diken oradan geri gitmiş olabilir ama ger gelebilir dediler. Ama öyle bir şey olmadı geri gelen bir şey olmadı.

Son Güncelleme : 25.06.2023 06:25:52

Erman Toroğlu Topuk Dikeni ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

11 Yorum Yapılmış "Erman Toroğlu Topuk Dikeni"

Ben suan cok kotu durumdayim bu merhemi hemen yapicam igne yaptirdim bir sure iyi geldi ama yeniden fenalasti
Hulya Ayik. 01.06.2017

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Acarsoy : Merhaba toğuk dikeni rahatsızlığı tamamen iltihaplara bağlı bir rahatsızlık için kesin çözümü tıbbi tedavilerdir. Bu nedenle kesinlikle tıbbi tedavileri yaptırmanızda fayda vardır. Aksi halde iltihap durumlarının en fazla belirtilerini azaltabilirsiniz.
03.09.2018 12:36:30

Vicski nedir yazabilirmisin
Hasan . 21.10.2017

1 YANITI GÖRÜNTÜLE

Bedayi : Merhabalar Hasan bey, Vicks boğaz şişliği, bademcik iltihaplanması ve grip gibi hastalıklarda kullanılan hem şeker şeklinde tüketilebilen gence morarma veya ağrılar içinde kremi kullanılır. Bu vicks kremi mentollü ve is gevşetici özelliği ile kullanan kişiyi rahatlatır. Geçmiş olsun.
09.09.2018 12:05:42

yaklaşık 3 yıl önce sol topuğumda topuk dikeni sıkıntısını yaşadım. amiyane tabirle kocakarı ilacı denebilecek 1-2 şey uyguladım faydası olmadı. sonra bu yazıyı gördüm 3 gün uyguladım. fakat sadece bunu uygulamak yetmiyor. sürekli ağrı olan yere masaj yapılması gerekiyor. hatta cam şişeyi yere koyup topuk ile ileri geri hareket ettirmek de masaj etkisi yapıyor. kilo problemi olan insanlarda ortaya çıkma riski yüksek ve iyileşme hızı yavaş oluyor. bazı yorumlarda da viks-bal oranı sorulmuş 2 tatlı kaşığı vikse 1 tatlı kaşı bal ilave edilerek yapılabilir. benim anladığım ve uyguladığım oran bu şekilde.
Murat. 08.12.2017

CEVAP YAZ

erman âbi esimin topugu cok kotu abi uzerine basamiyor verdigin ilaci yapayimmi bana yardimci olabi allah rizasi icin yorumunu bekliyorum tesekurler
Semihâ Esimin Ayaglndavar Bende Yapsam Gecermi Abi. 21.07.2016

CEVAP YAZ

Allah razı olsun Erman Toroglundan. Ben yillar önce internette bu yazısını okuyup uyguladim öyle kurtuldum bu dikenden.Dr care etmedi.
Alyse. 05.04.2023 21:59:05

CEVAP YAZ

Erman abicigim bendede gar topuk dikeni çok rahatsız ediyor verdigin tarifi uygulayacagim inşallah faydası olur
Döndü Doruk. 08.10.2017

CEVAP YAZ

iyi aksamlar erman bey topuk dikeni tarifinizi miktarlariyla birlikte belirtirmisiniz tesekkurler.
Levent. 11.10.2017

CEVAP YAZ

Annemde topuk dikeni var sizin formulunuzu bulamadim nasil yapacagimi tarif edermisiniz ricaetsem
Cemal. 09.10.2017

CEVAP YAZ

Sayın Toroğlu vixs in miktarını yazmamışsınız bildiğiniz gibi kutu farklılığı var saygılar
Erol Yılmaz ( Modalı ). 25.11.2017

CEVAP YAZ

Eşim çok çekti bu tarifi yaptı çok rahatladı ogün bugündür ağrımıyor çok teşekkür ederim
Semiha Gezenler. 03.04.2017

CEVAP YAZ

Teşekkürler hemen denicem🤗🤗
Elif. 15.09.2019 00:54:01

CEVAP YAZ

Topuk Dikeni Kırdırma
Topuk Dikeni Kırdırma
Topuk dikeni kırdırma, topuk dikeni dinlenme sırasında sessiz kalan, harekete geçildiği zaman kendini şiddetli bir ağrıyla gösteren bir rahatsızlıktır. Bu sorun ayak tabanı kaslarının çeşitli sebeplerle zorlanması nedeniyle meydana gelen yırtıkların ...
Topuk Dikeni Ameliyatı
Topuk Dikeni Ameliyatı
Topuk dikeni ameliyatı, diğer tedavi yöntemleri denenip cevap alınamadığında vaşvurulan bir yöntemdir. Topuk dikeni ameliyatına geçmeden önce topuk dikeninin ne olduğuna ve tedavi yöntemlerine kısaca bir göz atalım.Topuk Dikeni Demek?Eski ortopedis...
Ahmet Maranki Topuk Dikeni
Ahmet Maranki topuk dikeni, içinde bitkisel çözümler sunmaktadır. Ahmet Maranki’nin topuk dikeni için bizlere önerdiği bitkisel çözümlere geçmeden önce kendisini kısaca tanımakta fayda vardır. 1998 yılında Azerbaycan’da“yılın en başarılı bilim...
Topuk Dikeni İğnesinin Yan Etkileri
Topuk dikeni iğnesinin yan etkileri, topuk dikeni ayak topuğunda zamanla kasların yırtılması sonucunda, kemiksi bir dokunun oluşmasıyla meydana gelir. En karakteristik özelliği sabah ilk kalkıldığı zaman yere basıldığında şiddetli ağrıya neden olması...
Topuk Dikeni Domates
Topuk Dikeni Domates
Topuk dikeni domates, topuk dikeni topuk kemiğinin alt kısmında kalsiyum birikmesi ile oluşan kemiksi bir çıkıntıdır. Topuk kısmındaki bu sert çıkıntıya da hem halk arasında hemde tıp dilinde topuk dikeni denir. Topuk dikeni olan bir kişi çoğu zaman ...
Topuk Dikeni Kremi
Topuk Dikeni Kremi
Topuk dikeni kremi, bir çeşit tedavi metodudur. Rahatsızlığı olan kimselere basit bir çözüm sunabilme amacı taşımaktadır. Topuk dikeni ayak tabanındaki kasın topuk kemiğine bağlandığı bölgedeki kas ve tendon dokusundan meydana çıkan küçük yırtıkların...
Topuk Dikeni Bandı
Topuk Dikeni Bandı
Topuk dikeni bandı, bu rahatsızlığı taşıyan kişilerin en çok merak ettikleri tedavi yöntemlerinden biridir. Uyandığınız zaman ayağınızda ağrı oluşmasına neden olan topuk dikeni, bir yerde uzun süre oturup kalkmaya çalıştığınız zaman da topukta ağrı y...
Topuk Dikeni Buz Tedavisi
Topuk Dikeni Buz Tedavisi; Topuk dikeni rahatsızlığı topuğun şiddetli bir şekilde ağrımasıyla meydana gelmektedir. Topukta meydana gelen ağrı genelde topuk dikeni rahatsızlığından kaynaklanmaktadır. Topuk dikenini engellemek ya da hafifletmek için...
Topuk Dikeni Duası
Topuk Dikeni Duası
Topuk Dikeni Duası, tıbbi olarak yapılacak her şey yapıldıysa, hala topuk dikeni geçmediyse, uygulanabilir bir dua yöntemidir. İlla geçer diye bir şey söylemek yersiz olur ama inancımızı da kaybetmememiz gerekiyor. Çünkü birçok hastalığa, dualarla ça...
Lazerle Topuk Dikeni Tedavisi
Lazerle topuk dikeni tedavisi, birçok hastayı canından bezdirir duruma getirmiş bir sağlık sorunu olan topuk dikeni rahatsızlığının tedavisid için uygulanan bir yöntemdir. Hastalar tedavi amaçlı çoğunlukla birçok hekim, birçok tedavi yöntemi denemekt...
Çocuklarda Topuk Dikeni
Çocuklarda Topuk Dikeni
Çocuklarda topuk dikeni, çocukluk döneminde veya ergenlik döneminde oluşan topuk ağrıları genellikle büyüme dönemlerinde sıklıkla şikâyet edilen ve görülen, gelişme dönemi ağrıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dönemde ortaya çıkan ağrılar genelli...
Silikon Tabanlık Topuk Dikeni
Silikon Tabanlık Topuk Dikeni, Topuk kemiği üzerinde oluşan diken şeklinde küçük bir çıkıntıdır. Topuk dikeni günlük hayatımızı kısıtlayabilecek olan, sağlık kalitemizi düşürebilecek bir rahatsızlıktır. Ayak kemiğinin sürekli zorlanması üzerine topuk...

Topuk Dikeni Kırdırma
Topuk Dikeni Ameliyatı
Topuk Dikeni Domates
Topuk Dikeni Kremi
Topuk Dikeni Bandı
Topuk Dikeni Duası
Çocuklarda Topuk Dikeni
Topuk Dikeni İğne Tedavisi
Topuk Dikeni İlacı
İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni
Topuk Dikeni Egzersizleri
Ender Saraç Topuk Dikeni
Topuk Dikeni Ayakkabısı
Feridun Kunak Topuk Dikeni
Hamilelikte Topuk Dikeni
Topuk Dikenine Ne İyi Gelir
Dr Feridun Kunak Topuk Dikeni Tedavisi
Ardıç Tohumu Topuk Dikeni
Topuk Dikeni Fizik Tedavi
Topuk Dikeni İçin Terlik
Bebeklerde Topuk Dikeni
Topuk Dikeni Tabanlık
Topuk Dikeni Bitkisel Yağlar
Topuk Dikeni Evde Tedavi

Popüler İçerik

Topuk dikeni iğne tedavisi, ayak tabanında bulunan kasların zamanla yırtılması sonucu, kemiksi bir doku oluşur. Bu kemiksi dokuya topuk dikeni adı ver...

Topuk Dikeni İlacı

Topuk Dikeni İlacı

Topuk Dikeni İlacı: Topuk dikeni genel olarak uzun süre ayakta kalanlarda ve ayakların zorlanması sonucu topuk kısımında oluşan sancı ve ağrılı şekild...

İbrahim Saraçoğlu topuk dikeni, hakkında birçok öneride bulunmaktadır. İnsan için hareket mekanizmasının başlangıcı olan ayakta meydana gelen bu rah...

Topuk dikeni egzersizleri, Topuk kemiğimizin hemen altında oluşmakta olan kalsiyum birikintisidir. Bu bölgede birikmesini sebeplerini şöyle açıklaya b...

Ender Saraç Topuk Dikeni

Ender Saraç Topuk Dikeni

Ender Saraç topuk dikeni kürleri oldukça faydalı olup, kürlerin kullanım sonrası etkili sonuçlar alınmaktadır. Topukta oluşan, yere basılınca şiddetli...

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir