sırtıma yel girdi ne yapmalıyım / Yel Girmesi Nedir, Nasıl Geçer? - Haber

Sırtıma Yel Girdi Ne Yapmalıyım

sırtıma yel girdi ne yapmalıyım

Sırta yel girmesi nasıl geçer

0

Hanimlar sirtima yel girmis kipirdayamiyorum . Nefes bile alamiyorum gogsume vuruyor ağrısı . Kas gecsetici hap ve masaj hicbir ise yaramiyor. Napcam ben????

0

Doldur ütünu suyla sonuna kadar aç buharı da aç kalın banyo havlusunu katla ikiye utule sıcak sicak yat üstüne biraz yansa bile dayan en az 15 dk yap gün içinde bir kaç kez yapabilirsin ki seafoodplus.info gerek bile kalmadan geçiyor dinlen yaptıktan sonra ben de aynısını yaşadım 15 gün hic birsey kar etmiyor aklıma geldi birden dedim bu da Allahtan bir deneyeyim ay cok sukur Allahima yaptım önce nefesim açıldı dedim şöyle derin nefese hasret kaldim bir nefes alayim derken sırtımdan ses geldi böyle hırt diye yattığım yerde şok oldum ondan sonra ağrım anında kesildi ne zaman usutsem yel girse hemen ütüye basvururum

0

Safra kesenize bir baktırmanızı tavsiye ederim 6 ay benzer ağrıyla acillerde doktorlar da gezdim hep üşütmüşsün vs dediler bende internetten bir post açarak safra taşım olduğunu öğrendim. Umarım sizinki öyle birşey değildir ama baktırmanızda fayda var

0

Ben de elektrikli yastık var eskiden battaniyeler vardı onların minikleri düşünün internetten almıştım belve boyun fıtığım var ve kronik kulunçlarım var üzerine yakas gevşetici sürüp üzerine yatın sıcacık yarım saat bikaç günde geçer

0

Sav kurtmasi ile isitip vicks ağrı kesici turu ilaç sürüseafoodplus.info kas gevşseafoodplus.info agrım çok dersen doğru sagkik ocağına iki iğne ile hemen düzelirsiniz .Hemşire aninda yapuyor

0

Turşuluk kaya tuzunu tavada ısıtıp, yastık kılıfına koyun(fermuarlı olsun) yatacağınız yere düşleştirip üzerine uzanın Geçici çözüm ama rahatlatır biraz Çok yoğun ise

0

Sabaha karşı uykudan uyandırmıştı beni o sancı, nefes dahi alamıyordum. Acile koştuk hemen, EKG ler çekildi. Sonuç kas ağrısı. İğne ile ancak kendime gelebildim. Geçmiş olsun

0

Bana da çok olur Kas gevşetici iğne vurulsanız acınız uzun sürmez, tekrarlaması halinde kullanmanız İçin ilaç ve krem de verirler Elinizin altında olur ama dr gidemiyorsanız evde yapabileceğiniz en kestirme çözüm sıcak duş veya sıcak su torbası veya sıcak havlu bir de ben AT KESTANESİ BALSAMını keşfettiğimden beri bu konuda daha rahatım Masajla sürüldüğünde Anında rahatlatıyor Sık sık oluyorsanız elinizin altında bulundurmanızı tavsiye ederim ilaca gerek kalmıyor

0

Imkan varsa acile gidin yoksa surunduruyor 1 aydir hala cekiyorum omuz boyun agrisini.. kalici bisey oldugunu duaunmeye basladim artik 🙄

0

İğne veriyor Dr 2 gün sabah akşam vurulursun iyi geliyor ha be nsadece söylüyorum vuruldummu hayır 😲 bir haftada falan anca geçiyor acısı

0

Plank hareketi yapmaya çalış çok fayda si oluyir kaç aydır sirt ağrısı çekiyordum gündüzden bu yana 2 set yaptım şu an ohhh be diyorum hergun devam edicem sizde deneyin sıkılastiriyorda oda cabasi 😊

0

Safra kesesine baktirdiniz mi?Ben yil cektim bel agrisi diye. En son genel cerraha gidince cikti.

0

Bende de aynısı olmuştu. Kalbime sancı giriyordu ve nefes bile alamıyordum. EKG bile çekildi 🙈 sonuç üşütme. İğne vurulunca anca o şekilde geçiyor. Bence ihmal etmeden bir acile gidin. Çok Geçmiş olsun bu arada.

0

Sıcak duş sonrası sıcak su torbası
Ilık koyun ama sırtınız yanmasın
Bana daha iyi gelen bişey yok

0

Bengay filan gibi birseyle masaj yaptirip sonra ilik havlu koysanız ardından da bir dus

0

Ilık zeytinyağına birazda karabiber karıştırın ve göğüs + sırt bölgenize masaj yapın..üzerinede sıcak havlu sarıseafoodplus.infou ütü ile ısıtmak en pratiği..çok iyi gelecektir.. Geçmiş olsun

nasıl kullanılır

Yel Girmesi Nedir, Belirtileri Nelerdir? Yel Girmesi Nasıl Ge&#;er?

Yel girmesi soğuk girmesi olarak da bilinmektedir. Yel girmesi eklemlerde meydana gelir. Kişinin gündelik yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürür.

Yel Girmesi Nedir?

Yel girmesi gövde de ya da bacaklarda ortaya çıkan bir durumdur. Nedeni tam olarak bilinmeyen ve halk arasında yel irmesi olarak bilinen ağrılardır. Yel girmesi olan kişiler rüzgara bağlı olarak yel girmesi şikayeti yaşarlar. Özellikle kış aylarında açık havada yürümek ve rüzgarlı havalarda ince giyinmek sonucunda ortaya çıkan bir durumdur.

Yel Girmesi Belirtileri Nelerdir?

1) Boyunda Ağrı
Özellikle yel girmesi en çok boyun kısmında görülür. Kişi boynunu hareket ettirmekte zorlanır. Boynunu sağa sola hareket ettirirken ağrı hisseder. Bu ağrı oldukça şiddetli bir ağrıdır. Dolayısıyla gün boyunca boynu sabit bir şekilde durabilir.

2) Göğüste Ağrı
Yel girmesi özellikle göğüs bölgesinde de ağrıya neden olur. Göğüste ve göğsün alt kısmında da bir takım ağrılar meydana gelir. Ağrılar gün boyu devam eder. Oldukça rahatsız edici ağrılardır.

3) Sırtta Ağrı
Yel girmesinin bir diğer belirtisi de sırt bölgesinde özellikle kulunçlarda yer alan ağrıdır. Kulunçlarda görülen ağrı ile birlikte kişi hareket edemeyecek şekilde olabilir. Hareket esnasında kulunçtaki ağrı boyna kadar vurabilir.

Yel Girmesi Nasıl Geçer?

1) Karabaş Otu
Yel girmesi şikayeti yaşadığınız zaman karabaş otunu tercih edebilirsiniz. Karabaş otu doğal bir ağrı kesicidir. Dolayısıyla yel girmesi şikayeti için bu otu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Karabaş otu anında ağrıları hafifletir ve daha iyi hissetmenizi sağlar. Yel giren bölgeye sürüldükten sonra karabaş otu anında etki eder.

2) Kas Gevşetici İlaçlar
Yel girmesi tedavisinde uygulanan bir diğer tedavi yöntemi de kas gevşetici ilaçlardır. Kas gevşetici ilaçlar yel giren bölgeye etki eder ve o bölgenin rahatlamasını sağlar. Bu şekilde tedavi uygulanır.

3) Sıcak Uygulaması
Yel giren bölgeye sıcak su torbası yardımı ile sıcak uygulaması da yapılmaktadır. Oldukça etkili bir tedavi seçeneği olan sıcak uygulaması yel ağrılarını hafifletir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir