tuzlu kolay ikramlıklar / Tatlı Tuzlu Tarifler

Tuzlu Kolay Ikramlıklar

tuzlu kolay ikramlıklar

Aniden Gelen Misafirler İçin Tatlı ve Tuzlu Pratik İkramlıklar

Aniden gelen misafirler için evde kolayca yapabileceğiniz tarifleri sizler için derledik. Çok fazla vaktiniz yoksa ve kısa sürede atıştırmalıklar hazırlamanız gerekiyorsa, yazımızı okumaya devam edin. Çay ve kahvenin en lezzetli eşlikçisi olan mini ikramlıklar, tatlı ve tuzlu çeşitleriyle sunulmuştur. Kolları sıvayıp mutfağa girdiyseniz, işte birbirinden lezzetli 10 pratik ikramlık tarifi:

1. Renkli Makaron

Fransız mutfağından dünyaya yayılan makaron, farklı renkler, şık görünümü ve lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakır. Yapımında çikolata, fıstık ve portakal kreması kullanılır.

1. Kahveli Mini Kurabiyeler

Beş Çayında Misafirlerinizi Mutlu Edecek Tuzlu İkramlıklar

Evinize gelecek misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamanıza yardımcı olacak ağızlara layık tarif hem çok, hem hiç yok! Evet, tatlı ve tuzlu ikramlıklar söz konusu olduğunda belki binlerce tarif mevcut.

Fakat yıllardır misafirleri için farklı tarifler deneyenlerin de bize katılacağı gibi her geçen gün yeni ve leziz tarifler bulmak zorlaşıyor. Eğer siz de bu konuda yeni tariflere ihtiyaç duyuyorsanız ya da farklı tuzlu ikramlıklar öğrenmek ve beş çaylarını daha özel kılmak istiyorsanız Liva ustalarının özenle seçtiği tarifleri inceleyebilirsiniz.

Beş çayı ikramları arasında elbette yalnızca tuzlu ikramlıklar yok. Ancak bugün sizin için hem doyurucu, hem leziz, hem de tuzlu ikramlıkları ele alacağız. İşte eve gelen misafirlerinizin gönüllerini fethedecek ve sevdiklerinizin beğenisini kazanacak birbirinden enfes 4 farklı tuzlu ikramlık tarifi…

En Çok Satanlar

• Limonlu Yaş PastaLimonlu Yaş Pasta % 42 indirim % indirim

Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL - Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL

Mevcut fiyat 320.00TL

320.00TL - 320.00TL

Mevcut fiyat 320.00TL

Limonlu Yaş Pasta

livapastacilik

Krema: Limonlu krema Pandispanya: Beyaz pandispanya Dış kaplama: Sade jöle Hindistan cevizi Enfes Tadı ile Limonlu Yaş Pasta Liva Pastacılık’ta! Li...

Tüm Detayları Göster

Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL

Mevcut fiyat 320.00TL

320.00TL - 320.00TL

Mevcut fiyat 320.00TL

% 42 indirim % indirim

• % 36 indirim % indirim

Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

350.00TL - 350.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

Liva Çileğim

Liva Pastacılık

İçerik: Çilek, file badem Krema: Beyaz krema Pandispanya: Beyaz pandispanya Liva’nın Yeni Çilekli Yaş Pastası: Liva Çileğim  Beyaz krema, çilek ve ...

Tüm Detayları Göster

Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

350.00TL - 350.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

% 36 indirim % indirim

• % 36 indirim % indirim

Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

350.00TL - 350.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

Porto Riko Pasta

Liva Pastacılık

Enfes özel kreması ,frambuazlı beyaz çikolata, çilekler ve bademler

Orijinal fiyat 550.00TL

Orijinal fiyat 550.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

350.00TL - 350.00TL

Mevcut fiyat 350.00TL

% 36 indirim % indirim

• Misafirleriniz için tatlı alternatifleri de arıyorsanız Az Bilinen Püf Noktaları ile En Güzel Sütlü Tatlılar başlıklı içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Misafirlerinize Layık En Güzel Tuzlu İkramlıklar

Tuzlu ikramlıklar dendiğinde akla ilk başta börekler, çörekler ve tuzlu kuru pastalar gelebilir. Fakat aslında bunların yanı sıra misafirlere sunulmaya değer pek çok tuzlu tarifin olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Öte yandan her seferinde farklı tarifler araştırmak ve bu tarifleri uygulamaya çalışmak her zaman mümkün olmayabilir. Kimi zaman vakit darlığı, kimi zaman tarifin uygulanabilirliği ve kimi zaman da malzeme eksikliğinden yeni tariflere şans verilemeyebiliyor.

Biz bu anlamda işinizi kolaylaştırmak için hünerli ellerinizle lezzetine lezzet katabileceğiniz 4 farklı tarifi beğeninize sunmak istedik. O halde gelin, beş çaylarınıza renk katacak tuzlu ikramlık tariflerini birlikte ele alalım.

Parmesanlı Kraker

Liva Pastacılık menüsündeki tuzlu ikramlıklardan parmesanlı kraker

Ünü İtalya’nın Parma kentinden tüm dünyaya yayılan efsane peynir parmesanla taçlandırılan bu krakerlere Liva’nın sizlerin beğenisine sunduğu atıştırmalık menüsünden aşina olabilirsiniz. Adeta bir lezzet şöleni olarak tanımlayabileceğimiz parmesanlı krakerleri beş çayına hazırlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Parmesanlı Kraker Malzemeleri

10 gram yaş maya

1 su bardağı süt

50 gram tereyağı

3,5 su bardağı un

4 çorba kaşığı toz parmesan peyniri

Bir tutam tuz

Parmesanlı Kraker Yapılışı

1. Adım: Misafirlerinizi mest edecek parmesanlı krakerleri hazırlamak için öncelikle oda ısısındaki tereyağınızı bir tencereye koyup üzerine sütü ekleyerek ısıtmalısınız.

2. Adım: Ardından ılıyan süte yaş mayayı ilave edip karışım özdeşleşene kadar karıştırın. Bu aşamanın sonunda mayanız iyice köpürdükten sonra karışımı yaklaşık 10 dakika kadar dinlendirin.

3. Adım: Bu esnada un, parmesan peyniri ve tuzu mikser yardımıyla karıştırabilirsiniz. Daha sonra dinlendirdiğiniz maya karışımını unlu karışıma ekleyip hamuru yoğurmaya başlayabilirsiniz.

4. Adım: Hamur ideal kıvama ulaştığında çok az miktarda yağladığınız derin bir kasede, hamurun üzerini streç filmle kapatıp 1 saat boyunca mayalanması için beklemelisiniz.

5. Adım: Sürecin sonunda iyice kabarıp mayalanan hamurunuzu ikiye bölüp unladığınız tezgahınızın üzerinde dikdörtgen bir şekil alacak biçimde açın. Açtığınız hamuru 1 santimetrelik şeritler halinde kesin ve ardından her bir şeridi elinizle yuvarlayarak şekil almasını sağlayın.

6. Adım: Artık yağlı kağıt ile kapladığınız fırın tepsilerine şerit halindeki hamurlarınızı yerleştirebilirsiniz. Krakerleri 230 derecede önceden ısıttığınız fırına verip 10-15 dakikada pişmesini bekleyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Sebzeli Kiş

Servis tabağı içinde bulunan ve lezzetli tuzlu ikramlıklar arasında yer alan minik sebzeli kişler

Bilindik tariflere farklı alternatifler oluşturmak istiyorsanız sebzeli kiş ile evinize davet ettiğiniz misafirlerinizi şaşırtabilmeniz mümkün. Bir yiyenin bir daha tatmak isteyeceği tuzlu ikramlıklar arasında sıraladığımız sebzeli kişi yapmak ise düşündüğünüzden çok daha kolay!

Sebzeli Kiş Malzemeleri

1 adet kabak

1 adet patates

1 adet havuç

50 gram rendelenmiş kaşar peyniri

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 tutam tuz

1 tutam karabiber

Sebzeli Kiş Hamuru İçin Malzemeler

175 gram un

100 gram tereyağı

20 mililitre su

1 yumurtanın sarısı

1 tutam tuz

Sebzeli Kiş Yapılışı

1. Adım: Asla tek bir lokmasının yetmeyeceği, tadanların zihinlerinde yer edinecek sebzeli kişi yapmaya başlamadan önce hamurunu hazırlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu doğrultuda un ve oda ısısındaki tereyağının geniş bir kap içinde birbirine karışması için bir kaşık yardımıyla veya elinizle bastırmanızda yarar var.

2. Adım: Daha sonra su, yumurta sarısı ve diğer hamur malzemelerini de unlu ve yağlı karışıma ekleyip hamur elde edene kadar yoğurabilirsiniz. Ortaya çıkan hamuru streç filme sarıp dolapta 15 dakika kadar dinlendirmeniz ise hamurunuzun tarifi yaparken daha elastik bir yapıya kavuşmasına yardımcı olacaktır.

3. Adım: Hamuru hazırladıktan sonra sıra iç harcını hazırlamaya geliyor. Eşit büyüklükte olacak biçimde küp küp doğradığınız sebzeleri, zeytinyağı ekleyip hafifçe ısıttığınız bir tavaya alın. Ancak bu noktada önce patates, sonra havuç ve ardından kabakları eklediğinizden emin olmalısınız.

4. Adım: Ardından karabiber ve tuzu da ekleyip ocağın altını kapatın. Artık buzdolabında dinlendirdiğiniz hamuru tezgahınızın üzerinde açabilirsiniz. Açtığınız hamuru, yapışmaz muffin kaplarından biraz daha büyük daireler şeklinde kesmeniz gerekiyor. Bu anlamda bir su bardağından destek alabilir ve bardağın ağız kısmı ile hamurunuzu şekillendirip kesebilirsiniz.

5. Adım: Daha sonra muffin kaplarınızı yağladıktan sonra hamurlarınızı tek tek yerleştirip hamurların tabanında çatal yardımıyla küçük delikler açın.

6. Adım: Hazırladığınız iç harcını hamurların içine doldurduktan sonra ise önceden 175 derecede ısıttığınız fırında 10 dakika kadar pişirin.

7. Adım: Son olarak pişen sebzeli kişlerin üzerine rendelediğiniz kaşar peynirlerini ilave edip 5 dakika daha fırında pişirin.

Tuzlu Kek

Servis tahtası üzerinde dilimlenmiş tuzlu kek

Tatlı haline alışık olduğumuz keki bir de tuzlu yapmayı deneyin. Emin olun, en az tatlı hali kadar cezbedici bir lezzete sahip olan tuzlu kekten de son derece memnun kalacaksınız! Tuzlu ikramlıklar listemizin son tarifi olan tuzlu kek için gerekli malzemeler ve yapmak için izleyebileceğiniz adımlar ise şu şekilde:

Tuzlu Kek Malzemeleri

1,5 su bardağı beyaz peynir

Yarım su bardağı dilimlenmiş siyah zeytin

3 yumurta

1,5 su bardağı süt

3 su bardağı un

1 paket kabartma tozu

1 su bardağı zeytinyağı

1 tutam tuz

Dereotu

Tuzlu Kek Yapılışı

1. Adım: Tuzlu kekinizi hazırlamaya ilk olarak yumurtaları geniş bir kapta çırparak başlayabilirsiniz. İyice köpüren yumurtaların üzerine yağı ve sütü ekledikten sonra tekrar çırpın.

2. Adım: Ardından unu, tuzu ve kabartma tozunu da kek harcına ekleyip karıştırın. Daha sonra beyaz peyniri, dereotunu ve zeytinleri de harca ekleyip karışım iyice özdeşleşene kadar karıştırın.

3. Adım: Fırın kabınızı da yağladıktan sonra kek hamurunu kaba alıp önceden 18 derecede ısıttığınız fırında yaklaşık 40 dakika pişirin.

4. Adım: Yapım süreci açısından diğer bildiğiniz keklerden çok da farklı olmayan tuzlu kekinizi beş çayında ikram etmek üzere servis tabaklarına alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilenler

• bir tepsi su böreği % 32 indirim % indirim

Orijinal fiyat 280.00TL

Orijinal fiyat 280.00TL - Orijinal fiyat 280.00TL

Orijinal fiyat 280.00TL

Mevcut fiyat 190.00TL

190.00TL - 190.00TL

Mevcut fiyat 190.00TL

Peynirli Su Böreği

Liva Pastacılık

Kahvaltı ve ikramların vazgeçilmez lezzeti; Liva peynirli su böreği.Liva ustaları tarafından en kaliteli ve taze peynirlerle hazırlanan su böreği, ...

Tüm Detayları Göster

Orijinal fiyat 280.00TL

Orijinal fiyat 280.00TL - Orijinal fiyat 280.00TL

Orijinal fiyat 280.00TL

Mevcut fiyat 190.00TL

190.00TL - 190.00TL

Mevcut fiyat 190.00TL

% 32 indirim % indirim

• bir tepsi Liva kıymalı karaköy böreği % 28 indirim % indirim

Orijinal fiyat 300.00TL

Orijinal fiyat 300.00TL - Orijinal fiyat 300.00TL

Orijinal fiyat 300.00TL

Mevcut fiyat 215.00TL

215.00TL - 215.00TL

Mevcut fiyat 215.00TL

Kıymalı Karaköy Böreği

Liva Pastacılık

Orijinal fiyat 300.00TL

Orijinal fiyat 300.00TL - Orijinal fiyat 300.00TL

Orijinal fiyat 300.00TL

Mevcut fiyat 215.00TL

215.00TL - 215.00TL

Mevcut fiyat 215.00TL

% 28 indirim % indirim

• Peynirli Parmak Börek Tükendi

Orijinal fiyat 275.00TL

Orijinal fiyat 275.00TL - Orijinal fiyat 275.00TL

Orijinal fiyat 275.00TL

Mevcut fiyat 225.00TL

225.00TL - 225.00TL

Mevcut fiyat 225.00TL

Peynirli Parmak Börek

Liva Pastacılık

Çıtır çıtır bir lezzet; Peynirli Parmak Börek

Orijinal fiyat 275.00TL

Orijinal fiyat 275.00TL - Orijinal fiyat 275.00TL

Orijinal fiyat 275.00TL

Mevcut fiyat 225.00TL

225.00TL - 225.00TL

Mevcut fiyat 225.00TL

Tükendi

• nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır