inşaat mühendisi maaşları / İnşaat Mühendisi Maaşı Ne Kadar

Inşaat Mühendisi Maaşları

inşaat mühendisi maaşları

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI (3. sayfa)

• Teğmen

Yeni mezun
    1 ay şantiye
    1 ay ulaştırma bakanlığı stajı

Fiber altyapı taşeron firma şantiye şefiyim

maaş (eski maaş yeniyi bilmiyorum konuşmadım işten atmadıklarına ş&#;k&#;r. :)
    ticket

Edit: yeni maaş tl
    Ticket sistemi kaldırıldı. Yol parası &#;deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenbergin asistanı -- 6 Mart ; >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı

Junior maaşı. İlk işi olup 12 üzeri başlayanlar var. 3 buçuk yıl tecrüben var hiç gerçekçi gelmedi bu yazdığın. Bu kadar piyasadan habersiz olamazsın. Hiç mi arkadaşın yok ?

• Yarbay

Mühendis maaşlarını bilmesem inanıcam cidden asdsdkfghsdjkfghjds

• Yarbay
    şu konu altında boş beleş yok ben 15 alıyorum ben 20 alıyorum diyenlerin hiçbirine inanmam bordro atın da görelim GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI  

şu anda bizim forumda takılan bir mühendis istanbul hariç max 10K alıyordur bakın o da max diyorum

istanbulda artabilir biraz daha

özelde zaten bu paraları almanız için iyi iş yapıyo olmanız gerek

aylık 20 alan mühendis varmı var evet ama her şirkette 1 tane o da baş mühendis zaten herkes onun ağzına bakar o da bu forumda takılmaz .

devlette de o kadar almıyor mühendis saçmalamayın arkadaşlar isterseniz .özelde ne kadar maaş verdiklerini biliyorum , şu an yeni mühendise verilen rakam asgari ücret zaten , cunki diğer calısanlar asgari ücret kadar zam almadı , ve maaşlar birbirine çok yaklaştı aslında . alan mühendis parmakla gösterilen adamlardır .

gibi bantlarda bilgi birikimine göre maaş alıyor şuanda mühendisler daha sonra zaten baş mühendis olduğunda aldığın para tamamen ne tutturursan oluyor , alırsın o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 9 Şubat ; >

• Yarbay

Yazılımcıların büyük çoğunluğu İstanbul ve Ankara'da zaten, insanların günahına girmeseydin öyle. 20 binin altında alan senior yok burada (İstanbul). Devlet ile neden karşılaştırdın onu da anlamadım, hayatımda devlette çalışmak isteyen tek bir yazılımcı gördüm henüz, o da 5 sene önce yanımda oturan türbanlı bir kızdı yeni mezun, devletten iyisi var mı yahu diyordu beni de ikna etmeye çalışıyordu, olayın siyasi olduğu da gayet belliydi, onun dışında bu fikri gözden geçiren bile olmadı çevremde.

Ayrıca İstanbul dışında yaşamadım hiç kabul, ama yine de kafam pek almadı deneyimli olup da 10 bin lira alacak yazılımcıyı. İnternette çer çöp yapsan dolar alırsın zaten, kimi nasıl çalıştırıyorlar öyle?

• Yarbay

Aynı deneyime sahibiz.

Maaşın düşük kalıyor, en az 15 bin olmalıydı. Sen de benim gibi de mezun olup direkt işe başladıysan bizim mezun olduğumuz dönemde asgari ücret liraydı, ben hızlıca deneyim kazanmak için ilk bulduğum işe girmiştim liraya, liraya düzeltmişlerdi sonra. O sırada benle birlikte başlayan arkadaşlar 'lerde alıyorlardı, çok uç noktalarda alanlar da vardı ama daha genel maaşları söylüyorum.

Sen şu an 3 asgari civarı alıyorsun, bu da mezun olduğumuz seneye göre lira yapar. Junior olmadığını varsayarsak bu düşük bir maaş.

Anca sektör değiştirdiğinde 1 seneliğine olabilecek bir maaş. Mesela frontendcisindir, hiç deneyim olmadan Android'e kayarsın olabilir, ama bu durumlar dışında düşük.

Yurt dışına giden, remote iş bulan çok var, HR'lar cayır cayır yazılımcı arıyor, kendini böyle bir şeye sokmana gerek yok, istifa etmene de gerek yok, gidip Linkedin'e seri başvuru yap, çok rahat daha yüksek maaş bulursun.

Benim bu sene 20 bin oldu, fakat geçen sene 3 farklı yazılımcı işi bırakıp yurt dışına gitti ve yeni yazılımcı bulamadık, o yüzden patron bonkör davrandı, böyle olmasa tahminim 16 bin civarı olurdu.

Önerim başvurduğun yerlere 18 bin tarzı tekliflerle gitmen ve düşürürlerse de 16 binde anlaşman olacaktır.

• Yüzbaşı

Bahsettiğiniz kişilerden biri benim. Biliyorum kişisel olarak yazmıyorsunuz tabi ama ben gülünecek bir şey görmedim açıkçası. Maaş görselini yarın atarım inandırıcı olması açısından.

İzmir'de çalışıyorum. Bu yıl maaşım 20k oldu. 8 yıl tecrübem var. Özellikle maaş konularına hiç yazmadım ama bu sene saçma sapan bir süreçten geçtiğimiz için yapılan zamları çok merak ettiğimden kendiminkini yazdım. Merak ettiğim de acaba şirketler çalışanların maaşının üstüne mi yattı, yoksa hakkını verdiler mi diye. Çalıştığım şirket yüzde 50 ila 65 arasısı zam yaptı. Geçen sene 12k idi, şimdi 20k. Yanına da ₺ yol ve yemek ücreti de yatırıyor. Kota sebebi ile geçen senenin maaşı üzerinden yapılan hesaplamayla ₺ prim de yatıyor taksit taksit. Yani totale vurduğunuzda net elime geçen para 25,₺. Şimdi ben 8 yıllık tecrübem ile bu maaşı alabiliyorsam yukarıda 10+ yıl tecrübeli mühendisin 27k aldığına da inanırım. Ki yalan olsa bile haklılık payı var.

Üzerine değindiğiniz şu noktalar saçma biraz. 20k alan her şirkette 1 tane, herkes onun ağzına bakar demişsiniz. Bizde öyle değil. Şirketteki çalışanların tecrübe ortalaması zaten 8 yıl. Bu da aşağı yukarı benimle aynı parayı alıyorlar anlamına geliyor. Herkes ağzıma da bakmıyor. Şirketten niceleri gitti, şirket hala tıkır tıkır işliyor. Gitme sebepleri de daha yüksek ücrete iş buldukları için. Geçen sene tecrübeliler birer birer kaçmaya başladığı için bu sene ciddi bir zam yapıldı maaşlara, kalan tecrübeliler de gitmesin diye. Gidenler yerine dışarıdan tecrübeli adam bulamıyorlar çünkü istedikleri maaşları karşılayamıyorlar. Öyle baş mühendis oldun mu ne tutturursan da yok. Her firmanın kendi maaş skalası var, işine gelirse misali.

Ayrıca usta işi yapmıyoruz mühendis olarak. O yüzden baş mühendis diye bir şey yoktur. Varsa da öyle bir ünvan orası merdiven altı mühendisliktir. Bizdeki ünvanları sayayım: mühendis, staff, senior staff, lead, takım lideri/principle şeklinde gidiyor. Ben lider mühendis olarak bu maaşı alıyorum ama takım lideri değilim. Yani kimseye yöneticilik yapmıyorum, kimse de ağzıma bakmıyor. Sadece ekip içi konu dağılımında uzmanı olduğum konular var. Bu konularda projeleri ben yapıyorum. Başkasının uzman olduğu konuda da o kişi yapıyor.

Bu arada bahsettiğiniz sistemde, bahsettiğiniz maaşlara çalışan mühendisler yok mu? Çok var. Ama Türkiye'de üniversite de çok var. Her mühendis sıfatıyla çalışan gerçekten mühendislik yapıyor değil. Çoğu belki de bir tekniker işi yapıyor. Ama Türkiye şartlarında az sayılmayacak miktarda benim anlattığım tarzda iş yapan firmalar da var ve bunların geneli İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bursa, Manisa, İzmir bölgelerinde. İzmir hatta en kötü durumdaki diyebilirim. Benim bu kadar alabilmemin sebebi de merkezin Ankara'da olması.

Edit: Hesaba gelen paranın ekran görüntüsünü yükledim. Alttaki maaş, üstteki prim.

GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkgncr -- 9 Şubat ; >

• Valla az çok biliyordum da piyasayı baya eksik biliyormuşum. Ben para kazanmıyormuşum abi bunu gördüm. Peki kurumsal olarak iş-hayat dengesini iyi oturtan çalışana değer veren tavsiye firma var mıdır yazılımcı olarak çalışıp yorum yapabilecek. Birkaç yer var aklımda da, şuanlık e ticaret dışında yorum varsa alabilirim :) Açıkcası bu kadar keklendiğimi tahmin etmezdim. Ve yani departmandaki iyi arkadaşlardan biri olmama ve dile getirilmeme rağmen yeni mezunla aynı maaşta çalışmak biraz gurur kırıcı oldu. Neyse artık biraz rahatı bozmak lazımmış onu anladım.

• Teğmen
    Husisi, yorumun tarihine baktım, yanlışlık olmasın diye. Hocam hangi sektördesin? Yani bu şekilde konuşman çok ama çok garip ciddiyim. İnsanlar ciddi anlamda yükjsek sayıllabilecek para kazanıyor. Fakat enflasyon emiyor.

Yeni mezun maaşlarını bilmiyorum.

ODTÜ Bilgisayar müh. mezunuyum - 5. yılıma girdim 22K net alıyorum.

Yine arkadaşlarım var, 30KK net, 16net alanlarda var. Kendi işini yapan vs.

Bu noktalarda işin sıkıntıları/problemleri, senin problem çözümün, firmanın yabancı kazancı (Doviz kazanırsa, ona göre maaş artışları yapabiliyor) ve senin bilgin gibi parametrelerde değişiyor.

Fakat sabit bir maaş göremedim.

Baş mühendis falan yalan, takım liderimiz hayvan gibi alıyordur,buna eminim.

• Binbaşı
    makine mühendisiyim

9 yıllık tecrübe (şu an çalıştığım sektörde 6 yıl)

adana

brüt 21bin civarı

• Yüzbaşı

İstanbul

&#;zel &#;niversite mezunu (pek iyi bi okul değil)
    Yazılım m&#;hendisliği mezunu
    Yeni mezun (junior)
    16k br&#;t maaş alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bogazicili_zekiye -- 9 Şubat ; >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı

Hocam sallıyor çok takılmayın. Ya öğrencidir ya da vasıfsız biridir.

Yok baş mühendis varmış herkes onun ağzına bakarmış forumda takılmazmış, neymiş 20bin alan her şirkette 1 taneymiş de o da baş mühendismiş.. yok devlette o kadar almıyormuş özelde nasıl alsınmış

Bu üstteki satırları yazan birinin mühendislikle ve iş hayatıyla uzaktan yakından alakası yoktur. GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI  

• Er
    0 Mesaj
  • Binbaşı
    normal bir muhendıs yenı zamlarla ,5 arası maaş alır arkadaslar makıne, elektrik elektronık, bilgisayar, arge sektorlerı istisnai olarak yuksektir

• Binbaşı
    Heisenbergin asistanıH kullanıcısına yanıt

Hocam burada en düşük maaş 15 20ydi dedin bı gülme tuttukusura bakma İnşallah artar baya iyi zam alırsın.GERÇEKÇİ MÜHENDİS MAAŞLARI  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı

Ne İş Yapar?

İnşaat mühendisi, bina, yol, köprü, baraj, tünel ve diğer yapıların tasarım, yapım ve bakım işlerinden sorumlu mühendislerdir. Görevleri arasında projelerin hazırlanması, maliyet tahminleri, inşaatın yapımının denetlenmesi ve zamanında tamamlanmasının sağlanması yer alır. İnşaat mühendisleri, inşaat projelerinde kullanılacak malzemeleri seçerler ve projelerin bütçelerinin kontrol edilmesini sağlarlar.

Bunun yanı sıra, inşaat mühendisleri, proje yönetimi, çevre sağlığı ve güvenliği, kalite kontrol, işçi sağlığı ve iş güvenliği, yapı malzemeleri, yapı mühendisliği matematiği ve daha birçok alanda da bilgi sahibi olmaları gerekmektedir.

İnşaat mühendisleri, genellikle bir ofiste veya sahada çalışırlar. Ofis çalışmaları arasında planlama, tasarım ve bütçe hazırlama gibi görevler yer alırken, sahada inşaatın doğru bir şekilde yapılmasını ve güvenliğin sağlanmasını denetlerler. İnşaat mühendisleri, müşteriler, yükleniciler, alt yükleniciler, mimarlar, şehir planlamacıları ve diğer meslektaşları ile işbirliği içinde çalışırlar.

Maaşı Nedir?

İnşaat mühendislerinin maaşı, mesleki deneyimleri, görev yaptıkları konum ve işverenlerine göre değişebilir. Türkiye'de yeni mezun bir inşaat mühendisinin ortalama maaşı, verilerine göre, TL arasındadır. Deneyimli inşaat mühendislerinin maaşları ise TL arasında değişebilir. Ancak, özel sektör veya kamu sektörü gibi çalışma koşulları, ülke ve bölge farklılıkları gibi faktörler, maaşlar üzerinde etkili olabilir.

Bugünkü konumuz maddi yönden mühendisleri en çok destekleyen ülkeler. İnşaat mühendislerine en çok maaş ödeyen 10 ülkenin asgari ücreti ve mühendislere ödedikleri ortalama maaşlara sizlerle beraber göz atmaya çalışacağız.

Dünyanın kalkınma anahtarı, bildiğimiz üzere bilim ve teknolojidir. Bilim ve teknoloji ile bir ülkenin gelişmişliğinin doğru orantılı olduğu, açıkça gözükmektedir. Bu durumu kavrayan ülkeler, teknoloji ve bilimi ilerletmede öncü olan mühendislik dalına yatırım yapmaktadırlar. Yapılan yatırım, ülkelerin sosyo-ekonomik durumu da, mühendislere verilen değerle ilişkilidir.

Hollanda

Özellikle peynirleri, yel değirmenleri, bisikletleri, laleleri ile bilinen Hollanda’da asgari ücret ortalama $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

hollanda maaş

9- Birleşik Krallık &#; İngiltere

Dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip olan İngiltere’de asgari ücret ortalama $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

ingiltere maaş

8- Fransa

Dünyanın en çok turist çeken ülkesi Fransa’da asgari ücret ortalama $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

fransa maaş

7- Almanya

Sanayi denince akla ilk gelen ülke olan Almanya’da asgari ücret ortalama $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

İnşaat Mühendislerinin En Çok Maaş Aldığı 10 Ülke

6- Kanada

Yüksek yaşam standartları ve teknolojiye dayalı endüstriye sahip olan Kanada’da asgari ücret ortalama $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

5- Avustralya

Dünyanın geri kalanına uzak kalan Avustralya’da asgari ücret ortalama  $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

4- Amerika

Çoğu insanın hayal ülkesi olan Amerika’da asgari ücret ortalama  $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

3- Norveç

Yaşam kalitesinin yüksek olması ile dikkat çeken Norveç’te asgari ücret ortalama  $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

2- Danimarka

Dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olan Danimarka’da asgari ücret ortalama 4, $ olup, ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

1- İsviçre

Asgari ücretin yeni yasayla 4, $( İsviçre Frangı) belirlendiği İsviçre’de ortalama inşaat mühendisi maaşı $’dır.

Bugün sizlerle temel ve temel olmayan ihtiyaçlarımızı karşılama aracımız olan paranın mühendislere geçen kısmıyla ilgili ülkesel bir analiz yaptık. İnşaat mühendislerine en çok ücret veren 10 ülkenin asgari ücretlerini ve ortalama yıllık tecrübeye sahip inşaat mühendislerinin kazandığı maaşları gösterdik. Kıyaslama yaparak yurtdışı hayali kuran değerli arkadaşlarımız bu kıyaslamalarla hangi ülkenin onlara göre olduğuna dair soruya cevap bulabilecektir.

Etiketler:inşaat mühendisiinşaat mühendisi maaşımaaşülkeyabancı ülkelerde inşaat mühendisi maaşları

M&#;hendis maaşı ne kadar oldu? En d&#;ş&#;k m&#;hendis maaşı ka&#; TL? Kadrolu, yeni atanan m&#;hendis maaşı

aHaber

18 Haziran , Pazar

EKONOMİmonash.pw

Giriş Tarihi:

ABONE OL

Mühendis maaşı ne kadar oldu? En düşük mühendis maaşı kaç TL? Kadrolu, yeni atanan mühendis maaşı

Ocak memur zammı, 6 aylık enflasyon rakamlarının belirlenmesiyle birlikte açıklanacak. Milyonlarca memur ve emekli 3 Ocak tarihinde açıklanacak enflasyon oranı sonrası yeni zamlı maaşlarının ne kadar olacağını sorguluyor. Devlet kurumlarında çalışan mühendislerin maaşı Temmuz ayında memurlara yapılan yüzde 41,69 zam ile en düşük 13 bin TL’ye çıktı. Peki, mühendis maaşı ne kadar, kaç TL oldu?

Mühendis maaşları ne kadar, kaç TL? sorusu arama motorlarında sorgulanmaya başladı. 3 Ocak tarihinde açıklanacak enflasyon oranı büyük bir heyecanla beklenirken, maaş hesaplamaları da yapılmaya başladı. TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon oranlarının ardından memur maaşlarına yapılacak zam oranı netlik kazanacak. Netleşecek rakamın üzerine de refah payı verilmesi bekleniyor. Peki, Mühendis maaşı ne kadar oldu? En düşük mühendis maaşı kaç TL? İşte, ayrıntılar

ZAMLI MÜHENDİS MAAŞI NE KADAR KAÇ TL?

Asgari ücrete 'te yapılan zammın ardından mühendislerin yeni yılda alacağı zam oranı merak ediliyor. Memurlar, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının belirlenmesinde 6 aylık enflasyon verileri kritik önem taşıyor.

Mühendislerin şu anki maaşları 16 bin TL'dir (Derece 1/4).

ZAMLI MÜHENDİS MAAŞI

Aralık ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emekli ve memur zammı da netleşti. Buna göre mühendislerin maaşı şu şekilde;

Mühendis (1/4) ,72 ,65

ARALIK ENFLASYON ORANI AÇIKLANDI!

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %64,27, aylık %1,18 oldu

TÜFE'deki (=) değişim yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre %64,27, bir önceki yılın aynı ayına göre %64,27 ve on iki aylık ortalamalara göre %72,31 olarak gerçekleşti.

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİ YÜZDE KAÇ ZAM ALACAK?

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verisinin ardından maaşlara yapılacak zam oranı da büyük oranda netleşti. Memur ve emeklilerin maaşlarına ilave bir refah payının da eklenmesi bekleniyor. Enflasyon verileri sonrası memur ve memur emeklileri ocakta toplam yüzde 16,2, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 15,2 zam almaya hak kazanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaş artış oranının yüzde 25 olarak uygulanacağını açıkladı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Rakamın netleşmesine kısa bir süre kala Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin zenginliğini çalışanlar başta milletimizin her kesimine yansıtmakta kararlıyız. Memur ve emekli maaş artışlarını da bu yaklaşımla yapacağız" ifadelerini kulandı.

GÜNÜN MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN
DİĞER
FETÖ’nün dev istihbarat arşivi ortaya çıktı! MİT’in konuşturduğu Garson tek tek itiraf etti
Üvey Anne yarın ’de ATV’de!
Daha Fazla Gör
  • Seçim sandık görevlisi ücreti ne zaman yatacak, ödemeler başladı mı? 1. ve 2. tur seçim görevlisi ücret tarihleri
  • LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih tarihi belli oldu mu? monash.pw LGS sınav sonucu öğren!
  • AYT PUAN HESAPLAMA

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.