çeşme kleopatra plajı / One moment, please

Çeşme Kleopatra Plajı

çeşme kleopatra plajı

İzmir Çeşme Kleopatra koyu 

Merhaba sevgili gezginler,

Bugün size benim ilk defa gittiğim ama çok beğendiğim gizli saklı kalmış bir koydan bahsedeceğim. Deniz denilince bir İzmir'li olarak tabii direk çeşme monash.pwün size tanıtacağım yer de çeşme de bulunuyor. Yazın bitmesi ile deniz sezonu kapandı ama bazılarımız için tam olarak kapanmadı.Hollanda'dan misafir gelen arkadaşımız ısrarla denize girmek isteyince biz de topladık çantaları, eşyaları çeşmeye doğru yola monash.pwında ben kasım ayında bırak denize girmeyi çeşmeye adım bile atmam ama gel  gör ki küresel ısınma ve iklim değişiklikleri her şeyi değişmonash.pwde kasım ayı çok soğuk olmasa da yağmurlu en azından kapalı olur ama bu yıl yani 'de iklimler kendini şaştı. Kasımın beşine geldik ve hala hava güneşli ve sıcak. Sadece güneşli olsa neyse.. Hafta sonu havanın yirmi beş dereceyi göstermesiyle çeşmeye gitmek resmen kaçınılmaz monash.pwin tatil anlayışı farklıdır ama benim tatil anlayışım kesinlikle deniz, kum ve güneşten ibaret. Kış tatilleri, dağ tatilleri falan hiç benim tarzım değmonash.pw de kesinlikle yaz tatilcisiyim diyorsanız Kleopatra koyu blogum tam sizlik.

kleopatra-koyu-c1f2ebe3dacdad90

Çeşme'de bir zamanlar ılıca plajı meşmonash.pw beach clublar patladı.Yok kafe pi yok bilmem ne derken artık parasız girilecek neredeyse çok az yer kaldı.Allah'ın denizine girerken bile para ödüyoruz. Hadi az bişi olsa neyse ama o saçma sapan beach club dedikleri yerlere girişler en az elli lira olup içerideki yiyecek ve içecek fiyatları saçma derece de yüksek. Bu yüzden çeşme zamanla kullanılmayan tarafları ile öne çıkmaya başladı. Bir iki yıldır popüler olan Delikli koy yerini Kleopatraya bırakır mı bilemem ama burası kesinlikle gelinip görümonash.pwtra plajı çeşme marinadan yaklaşık yirmi yedi kilometre uzaklıkta.Çok uzak değil ama buraya gidiş yolları kesinlikle çok kötü.Karaburun yolları benim çocukluk kabusumdu Kleopatra koyu ile kabusu bir kere daha yaşadık. Asfalt olmayan yollarda keskin virajlar ve dik yokuşlar monash.pw buraya gelirken arabanızın bakımının iyi olduğundan emin monash.pw olur ne olmaz diye de yanınıza yedek eşyalar almayı ihmal etmeyiniz. Arkadaşlarım deliklikoydan dönüşte arabalarının farlarının bozulmaları üzerine çadır kurup orada kalmak zorunda kaldılar çünkü yollar gerçek anlamda kötü ve farsız asla gidilmeyecek şekilde. Bir nevi uçurum olarakta düşümonash.pwtra koyu da deliklikoyu geçtikten sonra monash.pwşık beş dakikalık fazla yol ile buraya ulaşabilirsiniz.

kleopatra-koyu-9cefbaf6dce

Kasım'ın 3 ü olması nedeniyle yollarda boşmonash.pw ulaşmak için dağların üzerinde kısa ama tehlikeli bir yolculuk yaptıktan sonra işte karşılaşacağınız manzara tam da böyle olacak. Antalya ya da Alanya şimdi hatırlayamadım ama Kaputaş plajı da işte böyle popüler olmuştu. Oraya da tepeden gidilip merdivenlerle aşağı iniliyor.İşte burada da aynı sistem var. Zaten koy olduğu için dağdan gelmek zorundasınız başka bir çaresi yok. Buraya gelirken hep dağ yolunu kullandığınız için de hiç market ya da benzin istasyonu bulamazsınız.Bu nedenle Kleopatraya gelmeden önce çeşme yolunda Migros ya da şok gibi süpermarketlerden birinden ihtiyaçlarınızı almanızı ömonash.pw alacak dahi market bulamayacağınızı tekrar hatırlatmak isterim. Biz Çeşme girişindeki migrostan kahvaltılık alışverişimizi, yemeğimizi, içeceğimizi aldık ve yola koyulduk. O korkunç yolları da aşınca karşımızdaki bu manzara her şeye değdi. Biz koya vardığımızda sadece iki kadın vardı.Koskoca koy da bir onlar bir de biz vardımonash.pw kasımın başı olması da bunu gerektirir. Hava ne kadar yirmi beş derece olsa bile..Burada arabanızı parkedebileceğiniz çok küçük bir alan var. Buraya yazın geldiğiniz zaman büyük ihtimal park edecek bir yer bulamayacaksınız.

kleopatra-koyu-4e5ce25ade

Burası gizli saklı çoğu kişinin tercih etmediği bir yer olduğu için haliyle otoparktır, markettir gibi imkanlarda olmuyor. Yazın geldiğinizde park etcek yeri bırakın fotoğraflarda gördüğünüz koyda iğne atacak yer olmuyor. Burası gerçekten çok tercih edilen ama  herkesçe bilinmeyen garip bir monash.pw ki kasımda olmamız işe yarası ve arabayı rahatça park ettik. Plaj sırf kum ve bir kaç şemsiye bulunuyor.Bu şemsiyeler tabii ki belediyeye ait yani kimseye sormadan özgürce monash.pwın buralar doluyken o şemsiyeler nasıl dağıtılıyor bilemiyorum ama biz geldiğimiz de bir sürü şemsiye bir  kenara atılmıştı.Merdivenlerle aşağı iniyorsunuz ve hemen denizin kenarında kendinize yer beğmonash.pwin olmaması işte bu nokta da çok güzel monash.pwa koyda istediğimiz yere havlularımızı attık.Sıra geldi denize monash.pw bir kaç blogumda daha bahsetmiştim asla soğuk suya giremediğmonash.pw blogumda da zorla beni denize soktuklarından ama aslında suyun şaşırılacak derece de sıcak olduğundan bahsetmişmonash.pwı ki Allah'ın Hollanda'sında bile girmem girmem dediğim denize girdim burda mı girmeyeceğim?. Neymiş büyük konuşmamak gerekiyormuş.

kleopatra-koyuadb39b91bd

Tabii bu ben her yerde denize girdim artistliği ayağımı suya sokana kadardı. Su beklediğimden de soğmonash.pw zaman suya adım atar atmaz dalan insanlara özenmişmonash.pw hiç mi üşümüyorsunuz be arkadaş? Öyle pat diye monash.pw suya girişim iki saati buluyor. İlk başta yani saat bir gibi ben denize monash.pwşlarım denizin keyfini çıkarırken ben de koydaki köpekleri monash.pw yanlış duymadınız köpekler! Köpek severseniz buradaki bir kaç sokak köpeğini görünce işte tam anlamıyla tatil budur diyeceksiniz.Köpekler kim bilir ne kadar uzun süredir orada aç ve susuz kim bilir onlara yemek vermekten de çekinmeyin hemen gelip monash.pw tanesi var ki hele bizi çok üzdü.Artık ne yaptılarsa köpeğe bilmem köpek bizden hep kaçtı.Kleopatra koyuna geldiğinizde beyaz ürkek bir köpek görürseniz lütfen ona iyi davranın diyerekte sosyal mesajımızı monash.pw bir de benim çokbeğendiğim küçük bir mağara var. Blogumun en başına koyduğum mağaralı fotoğraftan bahsediyorum tabii ki. Burada su en fazla üst bacağınıza kadar geliyor ama bir yerinden girip bir yerinden çıktığınızda ise derinlik boyunuza kadar çıkabiliyor. Buradaki ışık ise monash.pwğraf çekmeyi, çekilmeyi seven herkes buraya bayılacak!

kleopatra-koyuc5a11bc7d2d6d75

Kaynak

Bir de internetten bir fotoğraf koymak istiyorum çünkü bu fotoğraf yazın ışıkla çekildiği için denizin ne kadar güzel olduğunu daha net gösteriyor. Benim telefonum profesyonel fotoğraf makinesi gibi çekim yapamadığı için size sunduğum fotoğraflar sıradan bir koy fotoğrafları gibi gelebilir ama buradaki denizin rengi tam olarak fotoğrafta gördüğünüz gibi.Su gerçekten çok berrak ve yeşilimsi. Denizin tabanı kum ve temiz bu nedenle de su da temiz. Koy olduğu için de burada çok rüzgar olmuyor çünkü dağın kenarları rüzgarı kesiyor.Bu harika suyun keyfini çıkarmadan yazı bitirmeyin derim.Ben de daha sonradan pişman olmamak için ne kadar soğuk olursa olsun suya monash.pw başlarda oldukça soğuktu ama sonradan alışımonash.pw bir yaz ayındaki su kadar sıcak değildi elbet ama bir kasım ayına göre de o kadar fazla soğuk değildi. Buraya kadar gelmişken suya girmeden dönseydim eminim daha sonradan pişman monash.pw böylesine berrak ve temiz suya adını veren de plajda bulunan taşlar. Kleopatra plajı başka şehirlerimizde de var biliyorsunuz ve onlarda da aynı tip taşlara rastlanıyor bu yüzden de adını kleopatra koymuşlar ya zaten ! Benim kleopatra koyuna dair yazacaklarım bu kadar. Siz siz olun buraya gelirken yanınıza yedek eşyalar almayı unutmayın.Burada hiçbir tesis olmadığı gibi tuvalette bulunmuyor.Hatta internette çekmiyor. Yunanistan operatörleri çekiyor bu yüzden de telefonlarınızı koya gelir gelmez uçak moduna almayı unutmayın yoksa benim gibi ay sonunda fatura ödemek zorunda kalırsınız! Bir sonraki şehir, mekan deneyiminde görüşmek üzere, hoşçakalın!

Fotoğraf galerisi

Kleopatra Koyu : Ege&#;nin en güzel ve en az bilinen plajı / Çeşme / İzmir

Kleopatra Koyu yani bir diğer adıyla Sığacık Plajı muhteşem güzelliği ve eşsiz manzarasıyla Çeşme&#;nin az bilinen bir köşesi. Bu cennet gibi plajı sizler için Elitfukara hesabının yazarları Zehra ve Mutlu kaleme aldı&#;

Kleopatra Koyu / Sığacık Plajı gezi rehberi

Yaz gelince en çok seyahat ettiğimiz yerlerden biri tartışmasız İzmir oluyor. Denizinin temizliği, her kıyısının ayrı güzelliği ve renkli gece hayatı vazgeçilmez olmasının en büyük sebeplerinden diyebiliriz. Peki, şimdiye kadar duymadığınız bir plajdan bahsetsek size ne dersiniz? Sıkı durun hemen anlatıyoruz.

Bugün size anlatacağımız yer Çeşme Ovacık’ta bulunan Kleopatra Koyu diğer adıyla ise Sığacık Plajı. Haritalardan iki ismiyle de bulabilirsiniz 🙂 Alaçatı ya da Çeşme’ye gittiğimizde denize girilecek çok fazla yer olduğu için haklı olarak hepsinin güzelliğini ayrı ayrı tatmak isteriz. Ki biliyorsunuz bizde o keşfi sevenlerden biriyiz 🙂

Daha önce Çeşme seyahatlerinizde siz de birçok plaj keşfedip bolca yüzmüşsünüzdür. Ancak Elit Fukaranız sizin için olayları değiştirmeye geldi.

Kleopatra Koyu / Sığacık Plajı nerede ve nasıl gidilir?

Özellikle bu kısmı okumanız koya ulaşabilmeniz için şart. Çünkü bu koy kıyı kıyı gezerken görebileceğiniz bir yer değil. Bir site içerisinden girmeniz gerekiyor. En keyiflisi araba kiralama yapmak çünkü çevrede gezecek çok fazla nokta var. Yolcu’tan İzmir Adnan Menderes Havalimanıaraç kiralama fiyatlarına mutlaka göz atın. Dilerseniz İzmir araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Delikli Koy’a doğru giderken koya inmeden yolunuza dümdüz devam edin. 3 km kadar sonra yol size bir anda keskin bir sola dönüş veriyor. Verdiği yerin ise bir site girişi olduğunu göreceksiniz. Bu site Özpamir Sitesi…Girişte güvenlik var. “Acaba girsem mi girmesem mi?” diye düşünebilirsiniz ancak düşünmeyin. Elit Fukaranızı dinleyin ve siteye giriş yapın, biraz ilerledikten sonra ise hoş geldin Kleopatra Koyu 🙂

Bu illegal bir giriş değil. Belediye başkanı siteye “Eğer insanların girmesine izin vermezseniz bu koyu size de kullandırmam” demiş ve site sakinleri istemeyerekte olsa dışarıdan gelenlerle bu koyu paylaşmak durumunda kalmış. Bir dip not düşmek gerekirse, istemeyerek de olsa derken gelen bazı insanların doğaya ve başka insanlara saygısızlıklarını görünce hak vermemekte elde değil maalesef.

Çünkü bu tarz insanları bizlerde çevremizde görmek istemiyoruz. Devam edelim… Plaja kadar arabayla inemiyorsunuz. Arabanızı yol üzerinde müsait bir yere park ettikten sonra sizi uzun bir merdiven bekliyor ama sonrası EF-SA-NE!

Kleopatra Koyu&#;nun özelliği ne?

Denizi belki de İzmir çevresinde girdiğiniz en soğuk su olacak. Öyle Haziran ayında su tam ısınmamışken falan değil, Ağustos ayında soğuk bir su bahsettiğimiz 🙂 Ama sıcak havalarda çok güzel geldiğini belirtmeden edemeyeceğiz. Plajı ise kum… Yani “Kızgın kumlardan serin sulara atlamak” sözü sanki burası için yazılmış gibi…

Denizin temizliğine zaten diyecek yok. Su altında etrafınızı balıklar sararken, güneşte suyun altında yansımalarıyla harika bir deniz sunacak size…

Gölgelik alan yok. Burada bulunan şemsiyeler site sakinlerine özel, o yüzden gölgelik isterseniz kendi şemsiyenizi götürebilirsiniz.

Son olarak doğayı koruyalım! Çöplerimizi çöp kutusuna atalım ya da torbalara koyup yanımıza alalım… Doğaya sahip çıkacak olan kişiler biziz! Lütfen değerini bilelim.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır