oğulcan tayt / Oğulcan'dan 'tayt' yorumu - Magazin Haberleri

Oğulcan Tayt

oğulcan tayt

Sinan Engin’den Oğulcan’ın tayt giymesi hakkında açıklama

Acun (Ilıcalı) abisi, Arda (Turan) ve Burak (Yılmaz) en yakın arkadaşları. Popüler olduğu için de çok göz önünde. Mesela Burning Man diye bir yere gitmiş, orada tayt giymiş, bunu haber yaptılar. Sordum "Oğlum neden giydin?" diye, "Baba soğuktu orası" dedi.

ZATEN O FESTİVALİN KONSEPTİ ÖYLE…

Hem konsept öyle, hem soğuk. Bebek'te koşuyorlar, herkes taytlı, sorun yok. Giyen Oğulcan olunca haber işte. "Baba" diyor "Çöl orası ve soğuk. Gece eksi 15 derece oluyor. Biz de o yüzden içimize tayt giyiyorduk"…

Ama bu yanlış algılandı ve Oğulcan gibi efendi, kibar bir çocuk üzüldü. Çok üzdüler Oğulcan'ı. Kırıldı. Bir şey demedim ona, hiç tenkit etmedim, çünkü anormallik yok. Ha oraya gitmesine gerek var mıydı, o da onların eğlence tarzı.

ARKADAŞINA GÖNDER

Sinan Engin'den Oğulcan'ın tayt giymesi hakkında açıklama

SON DAKİKA

Sinan Engin oğlu Oğulcan Engin&#;in neden tayt giydiğini açıkladı

Seda Sayan ve Sinan Engin’in çocuklar&#; O&#;ulcan Engin sosyal medya hesab&#;ndan payla&#;t&#;&#;&#; renkli ya&#;ant&#;s&#;yla dikkatleri üzerine çekiyor. Kat&#;ld&#;&#;&#; davetlerden foto&#;raflar payla&#;maktan geri durmayan O&#;ulcan k&#;yafet tercihleriyle de zaman zaman haber konusu oluyor.

Genç isim son olarak Amerika’da kat&#;ld&#;&#;&#; bir festivalde giydi&#;i renkli taytla gündeme gelmi&#; ve uzun süre konu&#;ulmu&#;tu.

ogulcaaa_enginn

O&#;ulcan’&#;n babas&#; Sinan Engin’e bu tayt konusu soruldu. Sinan Engin Hürriyet’e verdi&#;i röportajda O&#;ulcan’&#;n tayt&#;yla ilgili bak&#;n neler söyledi:

- Son dönemde O&#;ulcan sanki çok göz önünde gibi. Siz ne dü&#;ünüyorsunuz bu konuda?

Evet, O&#;ulcan'&#;n her &#;eyi çok dikkat çekiyor. Dikkat çekici bir çocuk, yak&#;&#;&#;kl&#; bir çocuk, popüler bir çocuk. Arkada&#;lar&#; popüler. Acun (Il&#;cal&#;) abisi, Arda (Turan) ve Burak (Y&#;lmaz) en yak&#;n arkada&#;lar&#;. Popüler oldu&#;u için de çok göz önünde.

Mesela Burning Man diye bir yere gitmi&#;, orada tayt giymi&#;, bunu haber yapt&#;lar. Sordum “O&#;lum neden giydin?” diye, “Baba so&#;uktu oras&#;” dedi.

ogulcaaa_enginn_1

Zaten o festivalin konsepti öyle…

Hem konsept öyle, hem so&#;uk. Bebek'te ko&#;uyorlar, herkes taytl&#;, sorun yok. Giyen O&#;ulcan olunca haber i&#;te. “Baba” diyor “Çöl oras&#; ve so&#;uk. Gece eksi 15 derece oluyor. Biz de o yüzden içimize tayt giyiyorduk”… Ama bu yanl&#;&#; alg&#;land&#; ve O&#;ulcan gibi efendi, kibar bir çocuk üzüldü. Çok üzdüler O&#;ulcan'&#;. K&#;r&#;ld&#;. Bir &#;ey demedim ona, hiç tenkit etmedim, çünkü anormallik yok. Ha oraya gitmesine gerek var m&#;yd&#;, o da onlar&#;n e&#;lence tarz&#;. 80 bin ki&#;i var o festival alan&#;nda. Bütün dünya oraya hücum ediyor. De&#;i&#;ik bir e&#;lence &#;ekli. Koca koca adamlar taytla ko&#;uyor, ne varm&#;&#; ki.''

ANASAYFAYA DÖNMEK &#;Ç&#;N TIKLAYINIZ

Oğulcan’ın taytı ve Burning Man

Haberin Devamı

Onların Mad Max serisini anımsatan kostümlü fotoğraflarına bakılıyor ve Burning Man hakkında kafalarda bir şey canlanıyor.
Daha önce festivalle ilgili hiçbir şey duymamış biri bile Burning Man hakkında fikir sahibi artık.
Son olarak Oğulcan Engin’in festivalde giydiği renkli taytı, kürk görünümlü beyaz moher ceketi vesilesiyle bir Burning Man imajı oluştu kafada.
Tayt klasik tabii, sosyal medyada geyik konusu oldu.
Oysa Oğulcan Engin’in kostümü Burning Man gibi bir özgürlükler diyarı için muhazafakar bile kalmış.
Esas soru ya da sorun şu:
O tayt Türkiye’deki bir festivalde de giyilebilir miydi?
Tamam, Burning Man’in kendine has bir dünyası, ortamı var.
Orada o tayt “normal” kalıyor.
Ama neden İstanbul’da yapılan bir festivalde de giyilmesin?
Bence kesinlikle giyilebilmeli.
Çünkü ancak o zaman o taytın bir anlamı var.
Sonuçta Burning Man’i yaratanların (Larry Harvey ve Jerry James) amacı bir zamanlar şunlar değil miydi:
Bireysel özellikleri daha fazla ön plana çıkarmak, yaratıcılığı en saf haliyle dışa vurmak, dayatılan toplum kurallarından uzaklaşmak hatta onları yıkmak, özgüveni artırmak ve aslında dünyaya ilham veren yeni bir kültür inşa etmek
Dayatılan kuralları ve kendini ifade etmeyi sadece Burning Man sınırları içerisinde gerçekleştirip kürkçü dükkanına dönünce her şeyi unutuyorsan, o zaman sadece bir fotoğraf karesi olarak kalma riskin var.
Keşke öyle olmasa.
Oğulcan ya da festivale katılan herhangi başka bir Türk burada da benzer kostümlerle kendini ifade etse, edebilse.
“Ne düşünürler” diye aldırmasa.
Oradaki kadar cesur ve ilham veren olsa.
Keşke.

Haberin Devamı

Oğulcan’ın taytı ve Burning Man

Olan Nusret’in karizmasına oldu

Nusret’in Narcos dizisinde aslında oynamadığı ortaya çıktı ve herkes yıkıldı. Aslında tanıtım filmi bile bana sorarsanız şık bir hareketti.
Ama çok geçmeden anlaşıldı ki o tanıtım filmi de sadece bize yönelikmiş.
Netflix başka ülkelerin lokal ünlüleriyle benzer tanıtım filmleri çekmiş.
Kısacası Nusret ve Narcos durumu fazla abartılmış.
Keşke Nusret bu projenin iletişimini baştan doğru kursaydı.
Ama görünen o ki, Netflix’çiler sürpriz bozulmasın diye son ana dek net bir bilgi vermesini istemedi.
Olan Nusret’in karizmasına oldu!

Haberin Devamı

Çağla Şikel’in astral seyahati

Çağla Şikel bir röportajında meditasyon yoluyla kendi cenazesine katıldığını açıklamış.
Böyle şeylere inanıp inanmamak serbest ama bu öyle dalga geçilecek bir mevzu değil.
Doğrusu -eğer Çağla Şikel bizimle dalga geçmiyorsa- bahsedilen şey heyecan verici.
Çünkü kendi cenazeni görmek demek başka bir zamanda gerçekleşecek bir olayı görmüş ver oraya gözlemci gibi gitmişsin demek.
Yani aslında astral seyahat.
Ruhun bedenden kısa süreliğine ayrılması olayı.
Ve bunu yapmak hiç de kolay bir şey değil.
Hatta çoğu spritüelci söyler, gidip de geri dönememek var, çok riskli diye.

#Onur Başt&#;rk#Kelebek#Yazar

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir