devlet üniversitesi ücretleri / Bosna Hersek Eğitim Harç Ücretleri | Yurtdışı Eğitim | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Devlet Üniversitesi Ücretleri

devlet üniversitesi ücretleri

Devlet Üniversitesi Ücretleri

Devlet Üniversitesi Nedir?

Devlet üniversiteleri, genellikle devlet tarafından finanse edilen ve öğrencilere daha uygun maliyetli bir şekilde eğitim imkanı sunan yüksek öğrenim kurumlarıdır.

Devlet Üniversitesi Ücret Politikası

Devlet üniversiteleri genellikle kamu kaynaklarından finanse edildiği için eğitim ücretleri diğer özel üniversitelere kıyasla daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır.

Kayıt ve Öğrenci Aidatları

Devlet üniversitelerinde kayıt işlemleri sırasında belirli bir kayıt ücreti alınabilir. Bunun yanı sıra, her akademik yıl için öğrenci aidatları talep edilebilir.

Dönemlik veya Yıllık Öğrenim Ücretleri

Devlet üniversitelerinde dönemlik veya yıllık öğrenim ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretler, öğrencinin aldığı eğitim programına ve fakülteye göre değişiklik gösterebilir.

Burs ve İndirim Olanakları

Devlet üniversiteleri, öğrencilere burs ve indirim olanakları sağlayabilir. Başarılı öğrencilere akademik başarı bursları verilebilir veya maddi durumu zayıf olan öğrencilere ihtiyaç bursları sağlanabilir.

Yabancı Öğrenci Ücretleri

Devlet üniversiteleri genellikle yabancı öğrencilere farklı bir ücret politikası uygulamaktadır. Bu öğrencilerden daha yüksek ücretler talep edilebilir.

Öğrenim Ücretleri Anlaşması

Bazı ülkeler arasında öğrenim ücretleri anlaşmaları bulunabilir. Bu anlaşmalar sayesinde bazı yabancı öğrenciler, yerli öğrenciler gibi daha uygun ücretlerle devlet üniversitelerinde eğitim görebilir.

Devlet Üniversitesi Ücretleri Hakkında Bilgi

Devlet üniversitesi ücretleri üniversite yönetimlerinin belirlediği politikalara göre değişiklik gösterebilir. Öğrencilerin kesin ücretleri öğrenmek için ilgili üniversitenin websitesini veya yetkililerini temasa geçmeleri önerilir.

Üniversite harç ücretleri 2022-2023: Zamlı üniversite harç ücretleri ne kadar, kaç TL oldu?

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

23.

SARAYBOSNA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Tıp - Bir akademik yılı fiyatı  3.000 € tutarındadır.

Eczacılık - Bir akademik yılı fiyatı  3.000 € tutarındadır.

Diş Hekimliği - Bir akademik yılı fiyatı  3.000 € tutarındadır.

Hukuk - Bir akademik yılı fiyatı  600 € tutarındadır.

Veterinerlik -  Bir akademik yılı fiyatı 1500 € tutarındadır.

SARAYBOSNA SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

FizikTedavi- bir akademik yılı fiyatı 1000 €

Labaratuvar Teknolojisi-bir akademik yılı fiyatı  1000 €

Radyoloji Teknolojileri- bir akademik yılı fiyatı  1000 €

Sağlık ve Ekoloji-bir akademik yılı fiyatı  1000 €

Sağlık Bakımı ve Terapi- bir akademik yılı fiyatı  1000 € tutarındadır.

SARAYBOSNA FELSEFE FAKÜLTESİ

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü – bir akademik yılı fiyatı 1000 €

Felsefe Bölümü–bir akademik yılı fiyatı 1000 €

Pedagoji Bölümü–bir akademik yılı fiyatı 1000 €

Psikoloji Bölümü–bir akademik yılı fiyatı 1000 €

Sosyoloji Bölümü–bir akademik yılı fiyatı 1000 €

ZENİCA ÜNİVERSİTESİ 

ZENİCA EĞİTİM FAKÜLTESİ  4+1

Sınıf Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, BHS Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik ve Enformatik,

Harç Ücreti: 1500 €

ZENİCA HUKUK FAKÜLTESİ 

Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku, Devlet ve hukuk tarihi, Ceza Adalet

ZENİCA PEDOGOJİ ÜNİVERSİTESİ

Okul öncesi, Sosyal pedagoji, Psikoloji, -

Harç Ücreti: 1500 €

ZENİCA İLAHİYAT FAKÜLTESİ

İslam Düşüncesi ve Medeniyeti, İlahiyat, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Matematik ve Bilgisayar bilimleri

ZENİCA METALURJİ FAKÜLTESİ VE MALZEME BİLİMİ

Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme),Metal Malzeme Bölümü, Metal Malzeme Mühendisliği, Kimya Bölümü, - 

ZENİCA MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ FAKÜLTESİ

Ürün Tasarım Mühendisliği, Ürün Teknolojileri Yönetimi, Cevre Bölümü, Cevre Mühendisliği, Bakım Bölümü (Madencilik, Metalürji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım),Endüstriyel Tasarım, Endüstriyel Ergonomi, Enerji Mühendisliği, Proses Mühendisliği Metroloji ve Otomasyon, Makine İdaresi - 

ZENİCA İKTİSAT FAKÜLTESİ 

İşletme Yönetimi, Ekonomi Yönetimi, Pazarlama, İşletme, Finans, Muhasebe, İstatistik

ZENİCA POLİTEKNİK FAKÜLTESİ 

İnşaat Mühendisliği - Harç Ücreti: 1500 €

Zenica Üniversitesi Genel Programlama Fakültesi

Bilgisayar Programcılığı, Yönetim bilişim sistemleri, Bilişim Donanımı Teknolojileri, Web Tasarım ve Bakımı, 

ZENİCA MİMARLIK FAKÜLTESİ 

Bilgisayar öğretmenliği, İletişim sistemleri ve ağları - Harç Ücreti: 1500 €

Zenica Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi

Fizyoloji Anatomi Patoloji,Aile Hekimliği - Harç Ücreti: 1500 €

Zenica Üniversitesi Sağlık Yönetimi ( Önlisans ) - Harç Ücreti: 1500 €

Cerrahi Tıp, İç hastalıkları,Nöropsikiyatri, Anne ve Çocuk Sağlığı,Cerrahi ve Rehabilitasyon Sosyal Pedagoji 

Harç Ücreti: 1500 €

TUZLA ÜNİVERSİTESİ

Tıp, Eczacılık, Hukuk, Fizyoterapi, Makine mühendisliği, Mekatronik, Elektrik mühendisliği, Jeoloji mühendisliği, Gıda mühendisliği, Oyunculuk, Üretim, Pazarlama, Muhasebe, İşletme, Finans, Bankacılık, Sigortacılık, Ekonomi, Müzik

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir