hüseyin avni sipahi aday / Hüseyin Avni Sipahi Çekmeköy'de Sivaslılarla buluştu - TGRT Haber

Hüseyin Avni Sipahi Aday

hüseyin avni sipahi aday

Hüseyin Avni Sipahi Çekmeköy&#;de Sivaslılarla buluştu

Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi'ye, Çekmeköylü Sivaslılarla bir araya geldi. Çekmeköy Sivaslılar Derneği'nin (ÇESİDER) düzenlediği kahvaltı organizasyonuna Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi de davetli olarak katıldı. Bin kişinin katılımıyla düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir konuşma da gerçekleştiren Sipahi, "Bir evladınız ve kardeşiniz olarak belediyenin kapıları tüm vatandaşlarımıza her daim açık olacak" dedi. 

"Belediye, adamı olanın değil, herkesin işini görecek" 
Belediyede, adamı olanın değil tüm Çekmeköylünün işinin görüleceğini belirten Sipahi, "Verdiğiniz her oy Çekmeköy için hayıra vesile olacak. Yerli ve milli bir belediyecilikle Çekmeköyümüzü tanıştıracağız. Projelerimizle de halkımızın refahını arttıracağız" diye konuştu. 

Sipahi'nin konuşması ayakta alkışlanırken ÇESİDER Başkanı Veysel Tuna ve Sivas Konfederasyon Başkanı da organizasyonda yaptığı konuşmada Hüseyin Avni Sipahi ve meclis üyelerini desteklediklerini açıkladı.  

Suada'ya cami isteyen isim kim çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi'nin Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Galatasaray Spor Kulübü tarafından kullanılan ve geçtiğimiz günlerde yıkımı ile gündeme gelen Su Ada'ya cami yapılması önerisinde bulundu.

Peki kim bu  Hüseyin Avni Sipahi?

Sipahi, CHP'li Mustafa Sarıgül'e yakınlığıyla bilinen bir isim. Uzun yıllar Sarıgül'le birlikte siyaset yapan Sipahi, Sarıgül'ün isteğiyle aday oldu.

Yerel seçimlerde CHP'den Belediye Meclis Üyesi seçilen Sipahi'yi kamuoyu ilk olarak 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu döneminde tanıdı. Soruşturmada Hüseyin Avni Sipahi, suç örgütü liderliği ile suçlanarak gözaltına alınmıştı.

TBMM Soruşturma Komisyonu’nun uzmanlarınca hazırlanan ‘tetkikat’ raporunda 17 Aralık soruşturma dosyasına atıfla Sipahi için “Hüseyin Avni Sipahi (Çekmeköy Eski Belediye Başkanı) liderliğindeki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda odaklanan suç örgütü” tanımlaması yapılıyordu.

Sipahi aynı zamanda kendisi de Sarıgül'e yakın olan CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın başkan yardımcısıydı. Yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle tartışma yaratan Sipahi için, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hazinedar’ı arayarak görevden alınması hakkında uyarısında bulunmuştu. Bir süre direnen Hazinedar, Aralık soruşturmaları sırasında avukatlığını yaptığı Sipahi'yi görevden almıştı. Ancak Sipahi'nin gayrıresmi olarak Hazinedar'la belediyeyi yönettiği, özellikle mali konularda arka planda etkili isim olduğu biliniyordu.

İNEKLE DE GÜNDEMDE

Sipahi ayrıca, Hollanda ile yaşanan diplomatik kriz üzerine çiftliğindeki Hollanda cinsi ineğini keseceğini söylemiş, ancak daha sonra vaz geçerek Hollanda'nın özür dilemesi halinde ineği kesmeyeceğini açıklamıştı. Hollanda'dan beklediği şart gelmeyince ise yazılı bir açıklama yapan Sipahi, ineğini kesmeyeceğini, Hollanda'ya geri göndermeyeceğini, ineğin çiftliğinde yaşamaya ve süt vermeye devam edeceğini duyurmuştu.

seafoodplus.info

("CHP’den istifa etti mi" başlıklı haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ)

("Beşiktaş'ın ineği kurtuldu" başlıklı haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ)

Sipahi, &#;ekmek&#;y DP adayı oldu

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

ESKİ Beşiktaş meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Demokrat Parti’den Çekmeköy Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayarak “’da CHP’den oyla kaybettiğim seçimi, 10 yıl belediye başkanlığı yaptığım yerde yeniden kazanacağım” dedi.

Haberin Devamı

Sipahi son gelişmeler üzerine şunları söylüyor: “Murat Hazinedar’ın yeniden CHP’den aday gösterilmesi için büyük çaba harcadım ancak başaramadım. Yapabilecek gücüm olsaydı, aslında onu yapardım. CHP’nin aday gösterdiği Rıza Akpolat’ı ise tanımam, ortakçılığım da yoktur. Telefonla dahi görüşmüşlüğüm yoktur. Halkın teveccühü karşısında Süleyman Soylu’nun, Mehmet Ağar’ın genel başkanlık yaptıkları, şimdi de genel başkanlığını Afyon milletvekili olarak Gültekin Uysal’ın sürdürdüğü DP’den aday oldum. Cumartesi günü ’de Çekmeköy Şahinbey Caddesi’nde kampanyamı başlatıyorum. İstanbul’un en renkli kampanyası olacağını göreceksiniz. CHP ve AKP’yi yeneceğim konusunda iddialıyım.”

GÜNÜN SÖZÜ

“TÜİK istatistikleri sebzedeki fiyat artışları ve pahalılığın tarihi rekorda olduğunu ortaya koydu. Buna göre yıllık sebze enflasyonu yüzde oldu. Bu durum, tarımın can çekiştiğini gösteriyor. Sebzede fiyat artışı maaş artışının ortalama katı oldu.” Turhan ÇAKAR Tüketici Hakları Dernek Başkanı

Haberin Devamı

KESTANECİLER ZEHİRLENİYOR

KIŞ mevsiminde gezdiğimiz çoğu yerde kestane satıcılarını görüyorum. Sanırım belediyeler, bir süre önce tezgâhları da şıklaştırdı. Güzel görüntü veriyorlar, şehrin süsü ve lezzetli bir yiyecek. Ancak farkında mısınız, kestaneciler zehirleniyor. Bütün gün kömürden yayılan karbonmonoksit gazını ve yanan kabuklardan kaynaklanan dumanı soluyorlar. Kısa zamanda karbonmonoksit zehirlenmesi, uzun dönemde dumana bağlı kanser riski ile karşı karşıyalar.

Belediyeleri bu konuda acil önlem almaya davet ediyorum. Tezgâhların ocak kısmında küçük düzenleme ile zehirli gazları, dumanları kestanecilerden uzaklaştırmak çok kolay.

Dilerim belediyeciler, seçim telaşından fırsat bulup bu önemli konuya el atarlar. Dr. Gündüz TEZMEN

MHP 50 YAŞINDA

MHP 50’nci kuruluş yıldönümünü, 8 Şubat Cuma günü Adana’da Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin katılımıyla kutlayacak. MHP kurmayları, Atatürk Anıtı’na çelenk koyacak. Ülkücü sanatçıların sevilen şarkı ve türküleri seslendirecekleri fuar alanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir konuşma yapacak. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı yıldönümü için “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin bekası için kurucu liderimiz Alparslan Türkeş ve ülkü arkadaşlarıyla tarih sahnesine çıkan MHP, 50 yıldır onurlu varlığını sürdürmektedir. Başbuğ Türkeş’ten kutlu bayrağı devralan Devlet Bahçeli ve kıymetli yol arkadaşları olan ülkücü kadrolar, bugün de aynı mücadeleyi aynı ruh, aynı heyecanla devam ettirmektedir” diye konuştu.

Haberin Devamı

‘PARTİMİZDE VEFA KALMADI’

CHP Genel Merkezi’nin, liderin söz verip de aday gösterilmeyen çok ‘mağduru’ var. Kılıçdaroğlu’nun söz verdiği dünkü, iki başkandan sonra Dr. Necdet Ayaydın da söz verilenlerden biri Diyor ki; “ döneminde Malatya’dan çıkan 5 milletvekilinden üçü Pütürgeliydi; ben %75 oy aldım. İstanbul’daki hemşerilerimin destekleriyle Pütürge’yi yıkıp yeni bir ilçe yarattım. ’de Baykal geldiğinde beni alnımdan öperek kutladı; seçimlerinde bana Malatya ve Pütürgelilerin yoğun olduğu İstanbul’daki bir ilçede adaylık da önermişti. Ben kabul etmedim. ’de rahmetli Mevlüt Aslanoğlu’nun beni tanıştırdığı Kılıçdaroğlu da “Doktor İstanbul’da çok seviliyor, seni Pütürge’den İstanbul’a götürelim” dedi Aday adayı oldum, verilen söze karşılık ne yazık ki yapılmadım. Buna rağmen küsmedim partimin kazanması için her türlü çabayı gösterdim. seçimlerinde son çalışmam nedeniyle Adalar’da ( Pütürgeli seçmen vardı) onların oylarını AKP’den CHP’ye çevirdim ve partimin kazanmasını sağladım. Diğer ilçelerdeki örnek çalışmamız herkesin dikkatini çekti. Celal Canpolat’ın il başkanlığı döneminde Sağlık Komisyonu Başkanlığı yaptım; bu CHP için bir devrimdi, bu çalışmaların hala örneği yoktur; ne AKP’de ne CHP’de ’e yakın doktor ve sağlık bileşenlerinin katıldığı toplantıda bu çalışmaları Genel Başkanıma anlattım. Dr. Canan Kaftancıoğlu kendisi doktor olmasına rağmen, çalışmalarımızı görmezden geldi ve hiç ilgilenmedi. Burada AKP’nin yaptığı şehir hastanelerinin ülkeyi ne kadar zarara uğrattığını ilk komisyonumuzun raporu duyurdu.”

Partim için harcadığım, emeğin onda birini şu an İstanbul milletvekilliği ve belediye başkanlığı atamalarında etkili olan kişiye verseydim, onların adamı olsaydım, parti içinde kavga çıkarsaydım, kısır çekişmelerin içinde olsaydım, şu an istediğim adaylığı alırdım Acı olanı da Canpolat ve biz ekibinin emeğimize rağmen bu ekipten kimsenin aday gösterilmemesi parti adına çok üzücüdür. Çünkü biz il başkanlığını 7 oyla kaybetmiştik. Ben bu dönem aday olmadım, ama herkes tarafından AKP’den bin oy getireceğimi genel başkanım dahi bütün yöneticiler bilmesine rağmen hiç hatırlanmadık! Ama partimin başarısı için sonuna kadar çaba harcayacağım.

ESNAF TEPKİLİ

Haberin Devamı

DÜNKÜ ‘Şero’lu Beşiktaş aday yazısına o kadar tepki geldi ki İşte bir esnaf grubunun sözleri: “Sorunlarımıza tercüman oldunuz. Tepkilerimizi ilçe, il ve genel merkeze iletemiyoruz; dinleyen yok Beşiktaş’ta 22 aday adayı arasında nitelikli insanlarımız vardı. Son iki dönem yaşadığımız sıkıntıları yine istemiyoruz. Burası rant karargâhı değildir, aydın kesimin yaşadığı bir ilçedir. ‘Manevi oğlum’ denilen kişiyi istemiyoruz. Biz koyun sürüsü değiliz. ‘Ekmeleddin İhsanoğlu vakasını’ bize yaşatmayın.”

BİLİYOR MUSUNUZ?

GAZETECİ-yazar Orhan Koloğlu’nun yeni kitabı ‘Prusya’dan Enverland’a Türk-Alman Tarihi’ni anlatacağı söyleşinin cumartesi ’da Moda Tarihçi Kitabevi’nde yapılacağını

Haberin Devamı

- TARIM ve sanayide gerileyen Adana’nın merkezi yönetim tarafından sahipsiz bırakıldığına dikkat çeken CHP Adana milletvekili Müzeyyen Şevkin’in, yoğun yağmur, sel ve su taşkınları nedeniyle binlerce dönüm arazileri su altında kalan, ürünleri heba olan Adanalı çiftçinin sorunlarının görmezden gelindiğini, zararlarının henüz karşılanmadığını belirterek “Çiftçiyi dilenci konumuna düşürmeyin. Sorarım, Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi düşmanı mıdır” dediğini

- BAKIRKÖY Belediyesi’nin düzenlediği ‘ Troya Kültür-Sanat Ödülleri’ töreninin 16 Şubat Cumartesi ’da Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde yapılacağını

- DR. Öğr. Üyesi Erol Ülgen ve Doç. Dr. Hasan Cicioğlu’nun hazırladıkları ‘Millî Tarihimizden Bir Safha’ kitabının, Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı tarafından yayınlandığını

Haberin Devamı

- . sayısı yayınlanan İktisat ve Toplum Dergisi’nin verdiği ‘Asaf Savaş İktisat Ödülü’nün yarın Ankara ÇSM’de yapılacak geniş katılımlı bir toplantıda verileceğini

#Yazarlar#H&#;rriyet#Yal&#;ın Bayer

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Yazarın Tüm Yazıları

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir