acayip hikayeler 13 bölüm / Acayip Hikayeler 12 Bölüm mp4 3gp flv mp3 video indir

Acayip Hikayeler 13 Bölüm

acayip hikayeler 13 bölüm

12 Eylül darbesinden &#;Acayip Hikayeler&#; çıktı

Bu gece Star'da başlayacak olan 'Acayip Hikayeler'in yaratıcısı Galip Tekin, &#;Biraz da çaresizlikten oldu. 80 darbesi sonrası sıkı bir sansür geldi. Yapacak bir şeyimiz kalmadı. Ben de 'Acayip Hikayeler', fantastik hikayeler çizdim&#; diyor.

Gırgır dergisinin esprilerle dolu, komik sayfalarının arasında fantastik, bilim-kurgu ve gerilim hikayeleri okumak okurlar için de çok farklı bir tecrübeydi. Oğuz Aral'ın &#;gereksiz taramalardan kaçının&#; sözlerine inat simsiyah bir sayfaydı. O çizgilerin altında Galip Tekin imzası vardı.

Gırgır dergisinde başlayan hikayeler Hıbır, HBR Maymun ve Leman dergilerinde de yıllarca devam etti. Galip Tekin'in hikayeleri şimdi dergi sayfalarından çıkıp bir televizyon dizisine dönüştü. Cuma geceleri Star'da yayınlanacak &#;Acayip Hikayeler&#;de her hafta farklı bir hikaye, farklı oyuncularla ekranlarda olacak.

Galip Tekin, &#;Acayip Hikayeler&#;in 12 Eylül darbesinin ardından gelen sansür günlerinde çaresizlikten başladığını söylüyor: Yapacak bir şeyimiz kalmadı. Ben de fantastik hikayeler çizdim.

Gırgır’da başlayan ve Hıbır, Leman’da devam eden hikayeler televizyona uyarlandı. Nasıl başladı dizi projesi? 

80'lerde bu hikayeleri çizdiğim zaman adı “Acayip Hikayeler”di. Yıllar sonra bu hikayeleri albüm haline getirdim o zaman adını “Tuhaf Hikayeler” yaptık. Dizinin adını da önce “Tuhaf Öyküler” yapacaktık ama sonra “Acayip Hikayeler”e dönüştü. Aslında yapmak istediğimiz, kanala teklif ettiğimiz başka bir projemiz vardı. “Profesyonel” adında uzun bir hikaye, eski bir çizgi romanımdı. Onun tarzı farklı olduğu için kanal haklı olarak cesaret edemedi. Bizim hikayelerimiz biraz aykırı. Dergide bile bazen aykırı durduğu oluyordu. Aslında bu kanala verildiği zaman benim hiç umudum yoktu. Kabul edilmez diye düşünüyordum. Önce bir ısındıralım dedik bu yola gittik. Olur mu olmaz mı? ters tepki alır mı? ona göre diğer projeye girelim derken “Acayip Hikayeler”e başladık.

Nasıl bir format hazırlandı?
Hepsi dergideki hikayelerden uyarlama. Dergide sayfa süren hikayeler olduğu için daha fazla uzatamıyoruz. Sürelerini dakika ile kısıtladık. Her bölümde yeni bir hikaye başlayıp bitiyor ve mekanlar, oyuncular değişiyor. Uzun hikayeler de var ama onlara giremiyoruz.

Gırgır’dan beri yüzlerce hikaye çizdiniz. Dizi için hikayelerin seçimlerini nasıl yaptınız?

Yaklaşık hikaye var ve bunlardan tanesi yapılabilir. Ama şu anda en az efekt olan, en az rahatsız edeci olan, fazla kan olmayan, uçan, kaçan uzaylı yaratık, uzay aracı göstermeden basit, kolay halledebileceğimiz hikayeleri seçtik. Kalan hikayeler çok masraf isteyen hikayelerdi. Çizerken her şeyi çizmişiz; bir yerden yaratık geliyor, uzaylı kaçıyor, oradan yanardağ patlıyor. Hani bir şey görünmezse daha korkutucu olur. Jaws meselesi gibi… Jaws görünene kadar çok gergin geçer de göründükten sonra birden “aman bu muymuş” dersiniz. Biz de göstermeden halletmeye çalışacağız.

Acayip Hikayeler Tanıtım Videosu

Kaynak: seafoodplus.info (13 Nisan )

Kategoriler Uncategorized

Acayip Hikayeler

Acayip Hikayeler, Galip Tekin'in çizgi öykülerinden uyarlanmış Türk fantastik televizyon dizisi. Metin Kalkavan yapımcılığında ilk bölümü 13 Nisan günü Star TV'de yayınlanmıştır. Her bölüm Hayko Cepkin tarafından anlatılmakta ve her bölümde farklı bir hikaye, farklı oyuncularla uyarlanmaktadır. Akıllı İşaretler Sembol Sistemi tarafından 18 yaş ve üzeri için uygun görülmüştür. Dizinin ahkam bölümünde hikayeye uygun bir formatta Hayko Cepkin bir önsöz niteliğinde sunuş gerçekleştirir. Dizinin diğer oyuncuları her bölüm için oyuncu kadrosu değişiktir. Oyuncular # Haluk Bilginer, Şevval Sam, Dost Elver, Fulden Akyürek, Bilal Çatalçekiç, Can Yılmaz, Ayta Sözeri, Hayko Cepkin # Begüm Akkaya, Altan Erkekli, Ozan Bilen, Dilara Şimşek, İsmet Şimşek, Tuğçe Soncu, Pınar Güney, Cevat Demircan, Uğur Erzengin, Levent Güner, Ferda Işıl, Zeynep Tuncay, Hayko Cepkin # Fatih Dönmez, Cem Özer, Erkan Meriç, Michaela Foldiva, Ebru Güzel, Levent Dereli, Levent Güner, Zeynep Tuncay, Hayko Cepkin # Irmak Ünal, Selen Domaç, Kaan Urgancıoğlu, Deniz Sürmeli, Rüçan Çalışkur # Gülşah Şahin, Payidar Tüfekçioğlu, Tamer Karadağlı, Metin Beyen, Belma Şuben, Halime Şahin, Tatiana Smirnova, Özgür Erkekli, Alper Türedi, Levent Güner, Zeynep Tuncay, Hayko Cepkin # Levent Üzümcü, Yeşim Büber, İdil Arkut, Murat Karasu, Levent Güner, Zeynep Tuncay, Hayko Cepkin # İdil Fırat, Caner Solmaz, Jess Molho, Umut Demirdelen, Suavi Eren, Galip Tekin, Özden Çiftçi, Ahmet Uz, İsmail Yunus Çiftçioğlu, Abdül Süsler, Batur Belirdi, Serap Ersoy, Yaren Şentuna, Mehmet F. Korkmaz, Nihal Öztürk, Levent Güner, Zeynep Tuncay, Hayko Cepkin # Sermet Yeşil, Orhan Aydın, Bülent Polat, Kubilay Tunçer, Billur Kalkavan, Didem Erol, Ayşegül Akdemir, Hayko Cepkin # Beril Kayar, Ayla Arslancan, Volga Sorgu, Hamdi Alp, Ekemen Yavuz, Ali Uyandıran, Can Kolukısa, Berkay Akın, Eyüp Bahşi, Deniz Ç. Yavuz, Solmaz Akça, Belgi Saygı, Özlem Duran, Önder Yalçın, Mehtap Anıl, Hayko Cepkin # Ferdi Sancar, Bülent Polat, Banu Öztürk, Tuğba Kaya, Nil Ateş, Levent Güner, Kerem Akcaba, Zeki Bıçakçı, Adnan Zaman, Sadettin Kalpalta, Hayko Cepkin # Murat Çekem, Özlem Tekin, Gül Arslan, Cem Uçan, Candan Ünal, Ersen Taşkaya, İzzet Baslak, Fikret Altunhan, Şahin Aktaş, Levent Güner, Zeynep Tuncay, Hayko Cepkin

Bölümler

Acayip Hikayeler

№ Başlık Oyuncu Yönetmen Senarist Orijinal yayın tarihi Ürün
kodu Türkiye izleyicisi
(milyon) 1"Öldürme Üzerine"Haluk Bilginer, Şevval Sam, Dost ElverYunus Nihat ÖzcanYunus Nihat Özcan ve Seyfi Şahin !13 Nisan &#;()TBAN/A2"Fazilet"Begüm Akkaya, Altan Erkekli, Ozan BilenVeli ÇelikGalip Tekin ve Seyfi Şahin !20 Nisan &#;()TBAN/A3"Benim Güzel Sevgilim"Cem Özer, Fatih Dönmez, Michaela Foldiva, Erkan MeriçVeli ÇelikGalip Tekin ve Seyfi Şahin !27 Nisan &#;()TBAN/A4"Karabüyü Kadriye"Irmak Ünal, Kaan Urgancıoğlu, Rüçhan ÇalışkurVeli ÇelikGalip Tekin ve Seyfi Şahin !4 Mayıs &#;()TBATBD5"Gözlük"Gülşah Şahin, Payidar Tüfekçioğlu, Tamer KaradağlıVeli ÇelikGalip Tekin ve Seyfi Şahin !11 Mayıs &#;()TBATBD6"Öldür Beni"Levent Üzümcü, Yeşim Büber, İdil ArkutVeli ÇelikGalip Tekin ve Seyfi Şahin !18 Mayıs &#;()TBATBD7"Kontrolsüz"İdil Fırat, Caner Solmaz, Ahmet Uz, Abdül SüslerVeli ÇelikGalip Tekin ve Seyfi Şahin !25 Mayıs &#;()TBATBD8"4 Dakika"Sermet Yeşil, Ayşegül Akdemir, Orhan Aydın, Bülent PolatMustafa AltıoklarGalip Tekin ve Seyfi Şahin !3 Haziran &#;()TBAN/A9"Rakkase"Beril Kayar, Ayla Arslancan, Cem Kolukısa, Volga SorguMustafa AltıoklarGalip Tekin ve Seyfi Şahin !10 Haziran &#;()TBAN/A10"Şanssız"Ferdi Sancar, Bülent PolatMustafa AltıoklarGalip Tekin ve Seyfi Şahin !17 Haziran &#;()TBAN/A11 (Sezon Finali)"Mobydick"Murat Çekem, Özlem Tekin, Cem Uçan, Gül ArslanMustafa AltıoklarGalip Tekin ve Seyfi Şahin !24 Haziran &#;()TBAN/A

ACAYÄ°P HÄ°KAYELER

Acayip Hikayeler Arşiv Videoları

Tüm Arşiv
Acayip Hikayeler

Galip Tekin'in fantastik dünyası, her hafta bambaÅŸka hikayeler ve farklı oyuncularla ekrana gelecek. Galip Tekin'in dergilerinde yayınlanmış öykülerinden yola çıkarak hazırlanan hikayelerin anlatıcısı ise; Hayko Cepkin. Tekin'in birbirinden çarpıcı hikayelerini ekrana taşımak için 2 yıldır, 20'ye yakın yazar çalıştı ve çizgi roman tadını ekrana taşımak için 15 animatör karakterleri oluÅŸturdu.

Yapımcı: Acayip Medya - Metin Kalkavan
Yönetmen: Yunus Nihat Özcan
Öyküler: Galip Tekin

TOPLAM BÖLÜMEKSTRA VİDEOLAR
11 2

Acayip Hikayeler için
arşiv sonuçları

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir