pybs başvuru tarihi 2018 / PYBS Kayıt Kabul Tarihleri | seafoodplus.info

Pybs Başvuru Tarihi 2018

pybs başvuru tarihi 2018

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI

DENİZLİ / MERKEZEFENDİ - Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu

İlköğretim Kurumları Bursluluk Sınavı

İlköğretim Kurumları Bursluluk Sınavı

Şartları tutan, MUTLAKA EK'te istenen evraklarla * başvuru yapacaktır

Yoğunluk olmaması için MUTLAKA verilen gün ve saatlerde zemin kattaki idareci odasına bırakılmasını gerekmektedir.

Eksik evrak olursa başvuru kabul edilmeyecektir.

İstenen evraklar formda açıkça belirtilmiştir

Ayrıca öğrenci ile form GÖNDERİLMEMESİ, velinin bizzat getirmesi, önemle rica olunur

1) Her yıl tespit edilen parasız yatılılık veya bursluluk kontenjanlarının;

a) %10´u Kanunlarla Özel Hak Tanınan Öğrencilere,

b) %5´i Bakanlığa bağlı resmi okul veya kurumlarda kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışan, emekli olan ya da vefat eden öğretmenlerin öğrenci olan çocuklarına,

c) %5´i ailesinin oturduğu yerleşim biriminde ortaokul, özel eğitim ortaokulu veya imam-hatip ortaokulu bulunmayan öğrencilere,

ç) %30´u 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerden etkilenen öğrencilere,

d) %50´si (a), (b) (c) ve (ç) bentleri dışındaki diğer öğrencilere, ayrılır.

Velinin ve eşi çalışıyor ise, eşi ile birlikte bütün yıllık gelir durumunu gösteren vergi dairesi, muhasebe birimi veya ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak  yılına ait 12 aylık toplam gelirlerini gösteren onaylı belge,(SGK, Banka, İş Yeri vb yerlerden onaylı) 

Velinin ve eşi çalışıyor ise, eşinin bakmakla yükümlü olduğu anne ve babası ile ilgili tedavi yardım beyannamesi, varsa bakmakla yükümlü olduğu diğer şahıslarla ilgili mahkeme kararının tasdikli örneği,

Aile bireylerinin T.C li nüfus kayıt örneği beyanı

Öğrenci ailesinin maddi durumunu gösteren beyanname EK-1 doldurulması. (Çıktı alma imkanınız yoksa okuldan alabilirsiniz)

EK-1 BELGESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. (30/05/ tarihinde güncellendi)

1) Velinin bir önceki yılda aylık TL maaşı var. Eşi çalışmıyor. Başka geliri de yok.

Aylık *12 = TL Yıllık geliri olacaktır.

Nüfus kayıt örneğine göre evde yaşayan sayısı 4 kişi.

Yıllık gelir kişi sayısına bölünür. / 4 = TL (1 kişiye düşen yıllık miktar)

Çıkan sonuç belirlenen TL nin altında olduğundan öğrenci bu sınava buşvuru yapabilecektir.

2) Velinin bir önceki yılda aylık TL maaşı var. Eşi de aylık TL maaş alıyor.

Aylık *12 = TL   ve  *12= TL

+ = Yıllık gelirleri olacaktır.

Nüfus kayıt örneğine göre evde yaşayan sayısı 4 kişi.

Yıllık gelir kişi sayısına bölünür. / 4 = TL (1 kişiye düşen yıllık miktar)

Çıkan sonuç belirlenen TL nin üstünde olduğundan öğrenci bu sınava buşvuru yapamayacaktır.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

Yayın: - Güncelleme: - Görüntülenme:

Beğen

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan PYBS sınavı için geri sayım başladı. yılında binlerce öğrencinin gireceği Parasız yatılılık bursluluk sınavı yani PYBS ne zaman olacak? Çocuklarının eğitim gördüğü dönemde maddi destek görmek isteyen ailelerin heyecanla beklediği PYBS sınav başvurusu nasıl ve nereden yapılır şartları nelerdir? İşte MEB'ten gelen resmi açıklamalar ve detaylar..

PYBS SINAVI NE ZAMAN?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı , 9, 10 ve 11 inci sınıflara yönelik olarak İOKBS , 03 Haziran 8 tarihinde Türkiye saatiyle saat 1 0 ’da, ÖDSGM tara fından yapılacak. İOKBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek’te gerçekleştirilecek.

PYBS BURSLULUK SINAVI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

MEB'in yayınlamış olduğu PYBS Bursluluk sınavı başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre, başvurular 12 Mart-5 Nisan tarihileri arasında alınacak. 

ınav başvurusunun yapılabilmesi için öncelikle öğrencinin e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gerekiyor. Başvuru iş ve işlemleri seafoodplus.info, seafoodplus.info veya seafoodplus.info internet adreslerinden yapılacak

AÇIKTAN OKUYANLAR PYBS'YE GİREBİLİR Mİ?

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri bursluluktan yararlanamazlar.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.