e devlet nakil / e-Devlet yeni özellik: İnternet ve telefon abonelik nakil başvurusu!

E Devlet Nakil

e devlet nakil

Okul nakil başvurularında e-Devlet d&#;nemi

Haberin Devamı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye'de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde kayıtlı yaklaşık 17,5 milyon öğrenci eğitim görüyor.

Veliler, bugüne kadar il içi, il dışı nakil için okul idarelerine bizzat dilekçe verirken, artık e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

Okul idarelerine nakil için yıllık ortalama 2 milyon talep gelirken, velilerin işlemlerini kolaylaştıracak uygulamayla okul değişikliği yapmak isteyen veliler, bugünden itibaren artık okul müdürlüklerine bizzat gitmek zorunda kalmayacak. Nakil başvuruları, e-Devlet kapısı (seafoodplus.info) üzerinden internet aracılığıyla e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne kayıt edebilecek.

Öte yandan, nakil başvuru süreçleri, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nin internet sayfası, Mobil e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması veya e-Devlet kapısı üzerinden takip edilecek.

E-DEVLETTEN NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1. seafoodplus.info adresine giriş yapılır.

2. Menüden "Kamu Kurumları" seçeneği tıklanır.

3. "Milli Eğitim Bakanlığı" seçeneğine tıklanır.

4. "MEB Öğrenci Nakil İşlemleri" seçeneğine tıklanır.

5. Önünüze velisi olduğunuz öğrenciler listelenir.

6. Nakil yapmak istediğiniz öğrenci seçilir ve "Veli Nakil Sistemine Bağlan" seçeneğine tıklanır.

7. Önünüze çıkan seçeneklerden "Evet" seçeneğine tıklanır.

8. Nakil Nedeni - Veli İsteği seçilir.

9. Nakil Gideceği Tür - Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi vb. hangi tür okula gidecekse o tür seçilir.

Nakil başvurusu yapmak istediğiniz İl ve İlçe Seçilir.

Nakil başvurusu yapmak istediğiniz okulu "Başvuru okul" kısmından seçilir.

Nakil Gidebilir seçeneği işaretlenir. (Küçük kutu içine tik atılır.)

"Başvuruyu Kaydet" seçeneğine tıklanır. Başvurunuz gerçekleştiğine dair sayfada uyarı göreceksiniz.

NOT: Başvuru yaptıktan sonra e-okul öğrenci Veli Bilgilendirme sistemine girip öğrenci NAKİL durumunnda öğrencinin talep ettiği okulda kaçıncı sırada olduğunu görebilirsiniz.

Kaynak: edevlet

e-Devlet'ten Okul Nakil Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

1)      seafoodplus.info  ye giriş yapılır.

2)      Sol menüden "Kamu Kurumları" seçeneği tıklanır.

3)      Daha sonra sağ taraftan "Milli Eğitim Bakanlığı" seçeneğine tıklanır. "MEB Öğrenci Nakil İşlemleri" seçeneğine tıklanır.

4)      Önünüze velisi olduğunuz öğrenciler listelenir.

5)      Nakil yapmak istediğiniz öğrenci seçilir ve "Veli Nakil Sistemine Bağlan" seçeneğine tıklanır.

6)      Önünüze çıkan seçeneklerden "Evet" seçeneğine tıklanır.

7)      Nakil başvurusu yapmak istediğiniz okulu "Kurum" kısmından seçerek "Başvuruyu Kaydet" seçeneğine tıklanır.

8)      Başvuru gerçekleşmiştir. 

e-devlet Okul Değişikliği (Nakil) İşlemleri ve Nakil Sırası Öğrenme

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir