scotty yemek sürücü başvuru / About: Scotty (iOS App Store version) | | Apptopia

Scotty Yemek Sürücü Başvuru

scotty yemek sürücü başvuru

Motovento
REKLAM ALANI
  • 02 Eylül 2018, 21:53#1

Merhaba arkadaşlar,

Boş vakitlerimde scotty yemek yaparak gelir elde etmeyi planlıyorum, Scotty Yemek sürücüsü var mı? Ortalama saatlik olarak vs. ne kadar kar getiriyor öneriyor musunuz? Kısacası deneyimlerinizden bahsederseniz sevinirim.

Teşekkürler,

Reklamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
  • 02 Eylül 2018, 21:54#2

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

facebook sayfasını bularak oradan daha çok ve detaylı bilgi elde edersin

• 02 Eylül 2018, 21:55#3

Buldum ancak paylaşılmış içerik yok, aktif değil.

• 02 Eylül 2018, 22:09#4

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

• 03 Eylül 2018, 18:34#5

bende merak ediyorum kullanan varmı

• 03 Eylül 2018, 18:51#6

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok ilginç bir uygulama.

7-8 tl servis başına para alıyorsun, muhtemel siparişin ücretine göre 2-8 arası gidip geliyordur bu ama anlamadığım ben 20 tl lik pizza aldıysam 8 tl neden sürücüye vereyim? ya ben vermiyorum da firmalar mı anlaşmalı.

ilginç bişi.

• 11 Ekim 2018, 10:47#7

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beyler yok mu scotty yemek yapan, doğru düzgün bilgi yok internette.

• 11 Ekim 2018, 14:28#8

Ben hiç yapmadım güzel oluyor mu?

• 11 Ekim 2018, 14:33#9

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yok, 477 kişi mesajı okumuş. Henüz bilen de yok.

• 11 Ekim 2018, 15:14#10

şöyle bir yazı var bilmem işine yarar mı ?

http://destek.usescotty.com/motosiklet-kullanicilari-icin-scotty/scotty-yemek/suruculer-icin-scotty-yemek

Sürücüler İçin Scotty Yemek
    Motosiklet sürücüleri için Scotty Yemek sistemi nasıl çalışır?
    Samet Köse avatar
    Yazarlar: Samet Köse
    Bir haftadan daha uzun bir süre önce güncellendi
    Merhaba 🖖

Scotty Yemek sisteminin motosiklet sürücüleri için nasıl çalıştığına dair detayları aşağıda bulabilirsin:

Sistem Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar Scotty uygulamasını kullanarak yemek siparişi verir.
    Sipariş, restorana en yakındaki online Scotty Yemek sürücüsüne düşer.
    Sürücü restorana giderek ürünün ücretini öder ve ürünü teslim alır.
    Sürücü siparişi kullanıcıya götürür ve teslim eder. Sipariş ücretini kullanıcıdan alır.
    Teslim edilen her sipariş için sürücünün Scotty cüzdanına ortalama olarak 8 TL sipariş ücreti eklenir.
    Sürücü dilediğinde cüzdanda biriken tutarı çekebilir.

Scotty Yemek Sürücüsü Olmanın Avantajları Nelerdir?

Kendi işinin patronu olursun.
    Kendi istediğin günlerde, istediğin süreyle online olabilirsin.
    İstersen haftada 1, istersen günde 20 sipariş. Seçim tamamen senin.
    Kendi çalışacağın bölgeyi kendin belirlersin. Hangi bölgede sipariş teslim etmek istiyorsan o bölgede online olman yeterli.
    Türkiye'deki tüm Shell benzin istasyonlarda geçerli %7 benzin indiriminden yararlanabilirsin.
    Sadece Scotty sürücülerine özel pek çok ekipman ve aksesuar indirimlerinden faydalanabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Herhangi bir motosiklet kısıtlaması var mı? Tüm motosikletler başvuruda bulunabilir mi?
    Cevap: Scotty Yemek sürücüsü olmak için motosiklet kısıtlaması yok. Dilediğin motosiklet ile başvuruda bulunabilirsin.

Soru: Yaş kısıtlaması var mı?
    Cevap: Evet. Başvuruda bulunmak için 18 yaş ve üzerinde olmak gerekiyor.

Soru: Bisiklet/Elektrikli Bisiklet/Elektrikli Motosikletle yapabilir miyim?
    Cevap: Evet. Scotty Yemek sürücülüğü yaparken dilediğin vasıtayı kullanabilirsin.

Soru: Ehliyet gerekli mi?
    Cevap: Siparişleri teslim ederken hangi vasıta kullanılacaksa, o vasıtanın ehliyeti gerekli.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Scotty Yemek sürücüsü olup yemek ışınlamaya başlamadan önce 1 saatlik eğitime katılman gerekli.

• 11 Ekim 2018, 16:25#11

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Scotty yemek yazınca ilk çıkan ilk 10'da var bu. Arkadaş görmüştür zaten.

• 11 Ekim 2018, 16:29#12

Alıntıwatercoloursadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Scotty yemek yazınca ilk çıkan ilk 10'da var bu. Arkadaş görmüştür zaten.

gördüyse burada herşeyi net açıklamış. Soracak başka ne kalmış ki :\

• 11 Ekim 2018, 16:32#13

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğitimine gittim ama yapmadım. 4 liradan açıyor km başına 1 lira gibi bir para bırakıyor. 200 lirayı doldurmadan paranı çekemiyorsun. Yemek taşımasını termal servis çantası(sırtta taşınıyor) ile taşıyorsun. Topcasede taşıma yasak. Çevrendeki talep ile kazanç miktarın doğru orantılı olur. Starbucks nero bir de donutçu vardı, bunların paket servisi olmadığı için tercih edilebiliyor. Zaten burgerle falan uğraşmaktan daha kolay. Kasım ayında boşta olacağım, belki ben de bir deneme yapabilirim.

• 11 Ekim 2018, 16:35#14

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motorunun km sini yükseltmeye deymez

• 12 Ekim 2018, 18:52#15

Ben yaptım bır muddet sorun varsa buyur

• 12 Ekim 2018, 20:42#16

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntıbj200nsadlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben yaptım bır muddet sorun varsa buyur

Ben sorayım;

Günde 8 saat çalışmayla kaç para kazanılıyor? Ne kadarı benzine gidiyor? Kaç para kazanmak için kaç km yol yapılıyor?

Birde bu yüzde 7 benzin indirimi doğruysa hiç iş yapmadan o indirimden faydalanabiliyor muyuz?

• 13 Ekim 2018, 19:06#17

ben yapmadim ama egitimine katildim..egitiminde ogrendiklerimi anlatabilirim.

scooty yemek uygulamasini indiriyorsun. sonrada scooty surucu uygulamasini indiriyorsun.egitim sonunda surucu uygulamasini sana gonderdikleri aktive numarasiyla aktif ediyorsun.

bide ustunde scooty yazan yemek tasima kabini aliyorsun.. tabiki 50 tl ucreti var onu odemen gerekli normalde 200 tl.geri kalan 150 tl yi yaptigin ilk tasima isinde bloke koyuyolar.o cantayi almadan uygulaman aktif olmuyor kesin alman gerekli.isi yapmaktan vazgecersen o kutuyu iade etmek kolay egitime girdigin yere goturup geri verebiliyorsun parani aliyorsun.tabi uygulaman iptal oluyor.

km basina kac tl oluyor yemek basina kac tl oluyor yapmadigim icin bilmiyorum ellerinde kutu olmadigi icin ben alamadim aktif olmadi ama soyle sen hesabina dusen parayi biliyorsun musteriden fazla para almiyorsun sen sadece yiyeceklerin parasini aliyorsun o yuzden cebinde belli miktar para olmali..musteri kredi kartiyla aldiysa telefondan gosteriyor.para senin hesabina her haftanin belli gunlerinde geciyor.. bi sorun olursa fisi canli destek bolumune atiyorsun.

istedigin aracla yapabilirsin elektrikli motor-benzinli hatta arabayla bile yaparsin ama kullandigin aracin ehliyeti ve adli sicil kaydini telden gostermen gerek. anladigim kadariyla bi sinirlama yok.yuzde yedi benzin indiriminden bahsetti fazla soramadim ama anladigim kadariyla bu indirimden faydalanabilmen icin uygulaman aktif olmasi lazim.

egitimi veren arkadas soru sormaya biraz karsi galiba bi soru soruyosun hemen "anlattikya abicim dinlemedin mi?"falan sanki orada o isi yapmak isteyen insanlar ucak muhendisi falan lep demeden leblebiyi anlicak insanlar..mecbur olmasa yaparmi..o yuzden fazla soramadim,sinirlendim biraz.

ama simdilik yapilmayacak is degil sirf o isi yaparak para kazananlar bile varmis duydugum kadariyla..

• 13 Ekim 2018, 20:21#18

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çalışanlara sssk primi yatırmamak için, araçların kaza ve arıza riskini almamak için, çalışan işten ayrılınca tazminat ödememek için kurulmuş sistem.
    Aslında suç.
    Burda günlük 1 teslimat bile yapan kişiye sigorta primi yatırmalı şirket. Şikayet edilirse korkunç cezar almaları gerekir.
    Motorunuzu başkasına bu şekilde kullandirtmayin, gidil 3 tane motor alıp 3 kişiyi işe alıp calistirsinlar.
    Paralarına para katmasınlar.

Reklamlar

REKLAM ALANI
  • Scotty Kuryesi Nasıl Olunur? Maaşlar ve Haklar Nasıl? 

Motor kuryelerinin popülerliğinin arttığı bu dönemde Scotty de bu uygulamalar arasında yerini aldı. Scotty’nin amacı insanların daha az trafik ve daha az bir çevre kirliliği içinde daha güzel bir İstanbul’da yaşamasını sağlamak. Bu sayede de kullanıcılarına zamandan tasarruf etmesini sağlamayı hedefliyor. Scotty uygulaması ile iki saatlik bir yol bir buçuk saate düşüyor ve zamanın yarısı size kalıyor. Şu an İstanbul’da başlayan ve devam eden uygulama, diğer şehirlere de girmek için girişimlere başladı. Değişen dünyada alışveriş kültürü de değişirken, insanlar artık dijital pazardan aldıkları ürünlerin kısa süre içinde ellerine ulaşmasını istiyorlar. İşte tam burada Scotty devreye giriyor. Ürünlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde elinde olmasını isteyen müşteriler, Scotty kuryesini tercih ediyor. Scotty hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, Scotty kuryesi olmak isteyen ve maaşlarını merak edenler için detaylı bir yazı hazırladık. Gelin hep birlikte yeni çağın hızlı uygulamasını birlikte inceleyelim.  

İçindekiler

Diğer kurye firmalarından bilgileri de bulabileceğiniz Kurye Nasıl Olunur? yazımızı okumak için tıklayın

Scotty Nedir? 

scotty-kuryesi-nasil-olunur-1

Scotty bir Türk girişimidir. 2017 yılında Ümraniye’de hayata geçirilen Scotty binlerce sürücünün dahil olduğu bir paylaşım zinciri haline geldi. Motosiklet ile trafiğe takılmadan yolculuk imkanı sunuyor. Scotty aynı zamanda dağıtım hizmeti de veriyor. Gönderiler elimize Scotty sayesinde ışık hızıyla ulaşır, müşteriler kargosunu dilediği gibi düzenleyip, haritadan canlı takibini yapabilirler. Bununla yetinmeyip uygulama içine paket servisi yapabilme, motor-taksi özelliği, yemek servisi(kurye) gibi çeşitli iş alanları da sıkıştırarak tek bir alanda çalışmanızın önüne geçilmiştir. 

Scotty kurye özelliği ile şirketin anlaşmalı olduğu restoranlardan yemek servisi yapabilirsiniz ve bu şekilde para kazanabilirsiniz. 

Tüm bu işleri gerçekleştirerek Scotty ile para kazanmak için bir adet motora ihtiyacınız olacak. Eğer motorunuz varsa ya da satın almayı planlıyorsanız Scotty kuryesi olmak için ilk aşamayı geçmişsiniz demektir.  

Scotty kurye-taksinin tercih edilme amacı hız ve maliyetten tasarruftur. İstanbul trafiğinde sizi A noktasından B noktasına götürecek en hızlı araçtır motosiklettir ve bunu bilen yerli girişimciler Scotty uygulamasını ortaya çıkarmıştır. Zamanın insanlar için çok değerli olduğu bu dönemde Scotty kuryeler, bir numaralı tercih haline gelmiş durumda…  

Scotty Uygulaması Nasıl Çalışıyor? 

Scotty motosiklet sürücüsü ile motosiklete binmeyi isteyen kullanıcıyı uygulama üzerinden bir araya getiriyor. Kullanıcının bulunduğu lokasyona yakın olan sürücüye bildirim gidiyor. Sürücü bildirimi kabul ederse ikili iletişime geçiyor ve yolculuk başlıyor. Scotty müşterileri ve firmalar için çok fazla içeriğe sahip özelikler barındırıyor. 

Firmalar için; 

Kolay Kapasite Yönetimi 

Rota Optimizasyonu 

Otomatik Görev Takibi 

Kurye Takip Sistemi 

Müşteriler için; 

Canlı Harita Takibi 

Geniş dağıtım ağı 

Şık tasarımlı özel kıyafetler 

Adres/zaman değişimi 

Temassız teslimat 

Özel dağıtım kadrosu 

Güvenli ekipmanlar 

Scotty Çalışanı Nasıl Olunur? 

Her işte olduğu gibi Scotty çalışanı olmaya hak kazanmak için de bazı şartlar gerekiyor. Peki nedir bu şartlar? İlk olarak tam donanımlı bir motora sahip olmak. Eğer motor-taksi olarak çalışılacak iseniz iki adet kask olması şartı bulunuyor. Kuryelik yapacaksanız bir adet motor ve kask sizin için yeterli olacaktır. Scotty motor kurye olmak için sabırlı olmakta fayda var. Zorlu İstanbul şartlarını ve çok fazla insanla muhatap olunacağınızı düşünürseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.  

Scotty Kuryesi Olmak İçin Nasıl Başvuru yapılır? 

Şartları tamamladıktan sonra Scotty’nin web adresi olan scotty.app sitesinden kurye olmak için başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra Scotty firması test sürüşü için uygulamaya çağırıyor. . Bazı parkurları ve slalom testlerini başarılı olarak geçtiğiniz zaman sözlü mülakata girmeye hak kazanıyorsunuz. Mülakatın ardından gün içi size mesajla olumlu veya olumsuz olarak mesaj gönderiliyor. Sonucu bu şekilde öğrenmiş oluyorsunuz.  

Scotty Kuryesi Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir? 

18 yaşını doldurmuş olmak 

En az 2 yıl motor sürüş tecrübesi 

Temiz sabıka kaydına sahip olmak 

İyi motor sürüş yeteneğine sahip olmak 

Motosikletin yeni ve bakımlı olmalı 

Güler yüzlü ve sabırlı olmak 

Scotty Kuryesi Aylık Ne Kadar Kazanıyor? Hakları nelerdir?  

Yapılan araştırmalar ve Scotty sürücüleri ile yapılan görüşmeler sonucunda güzel bir havada günlük 150 ile 300 Türk lirası aralığında bir miktarın ceplerine kaldıklarını öğrendik. Daha fazla mesai harcanarak ve alınan primler sayesinde, Scotty ile aylık 6000-7000 Türk lirası kazanmanın mümkün olduğu görülüyor. 

Tüm bu gelirin dışında Scotty kazandığınız paranın yüzde 20’lik kısmını komisyon olarak alıyor. Yine de üzülmenize gerek yok yapılan kampanyalarla bu yüzdelik dilim yine geri iade ediliyor.  

Scotty çalışanlarına hem iş sahibi olmak hem de ek iş yapma fırsatı sunuyor. Türkiye’de çok sayıda Scotty kuryelik yapan kişi mevcut. Uygulama, sunduğu haklar ve kazanç sayesinde hem çalışanları tarafından hem de müşterileri tarafında oldukça ilgi görüyor.  Herhangi bir durumda ceza kesildiğinde üzülmenize gerek yok. Çünkü Scotty şirketi kimseyi mağdur etmiyor ve bu cezaların hepsini ödüyor. 

Scotty motor kurye olmanın bazı zorlukları da bulunuyor. Bu büyük şehirde motokurye olmaya karar verdiyseniz bu zorlukları da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Kiralık Araç mı Arıyorsunuz?

Birçok farklı marka ve modeli bulabileceğiniz, Türkiye’nin 1 numaralı araç kiralama platformu Yolcu360 ile dünyanın 110 ülkesinde, 1 dakikadan kısa sürede aracınızı kiralayabilirsiniz. Ödüllü Misafir Merkezimize (0850 360 5 360) 7/24 ulaşabilirsiniz.

İstanbul trafiğine çözüm getirme hedefiyle kurulan Scotty çok kısa bir sürede 410 bin kişinin cep telefonuna yüklenmiş ve 120 bin kişi tarafından da bizzat deneyimlenmiş bir uygulama… İnsanların kaybettiği zamanı onlara geri vermek, zamanlarının daha keyifli deneyimler için akmasını sağlamak için böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Scotty Kurucusu Tarkan Anlar “Scotty’yi kullanıcılarımızın cebindeki ‘kurtarıcı dostu’ olarak konumladık” diyor.

Scotty nasıl doğdu?

Scotty Kurucusu Tarkan Anlar

Yıllarca Marmaris’te yaşadıktan sonra beş yıl önce İstanbul’a yerleştim. Geldiğimde İstanbul’la ilgili en önemli sorunum trafik oldu. Oturduğum yer şehir merkezine uzaktı, merkezi bir yerde işim olduğunda saatlerim trafikte geçiyordu. Hem yoruluyor hem strese giriyor hem de zaman kaybediyordum. Marmaris’te sık sık motosiklet kullanırdım. İstanbul’da motosikletle seyahat etmenin avantajlarını düşününce bunun üzerine bir araştırma yapmaya karar verdim ve dünyanın belli ülkelerinde hayata geçirilen bu tarz projelerin hızla büyüdüğünü gördüm. Geçen yılın başında şehrin trafik sorununa alternatif bir çözüm getirme hedefiyle projemize start verdik. 2017 Nisan ayında ise Scotty uygulaması marketlere çıktı.

Scotty uygulaması marketlere çıktığında nasıl karşılandı? Sizin beklediğiniz ilgiyi görebildiniz mi?
    Bu işe büyük bir hevesle başladık. Siz de bilirsiniz, insan böyle durumlarda biraz sabırsız olabiliyor. Her gün binlerce uygulamanın sunulduğu marketlerde çok kısa sürede bilinirlik elde ettik, hatta beklediğimizden yoğun bir ilgiyle karşılaştık. İlk 12 ayda (1 Mayıs 2017 – 1 Mayıs 2018) arasında 410 bin kişi indirdi, 120 bin kişi kullanmaya başladı. Yine aynı tarih aralığında 30 bin sürücü başvuruna karşılık 8 bin sürücü test ve eğitimlerden sonra platforma dahil edildi. Scotty’yi tanıtmak ve yaygınlaştırmak otobüs duraklarında bekleyen insanlara anlattık, “İstanbul’da nereye gidersen git 5 TL” gibi farklı kampanyalarla dikkat çekmeye çalıştık.

İstanbul’un trafik mağdurlarından biriyken herkes adına düşünüp iyi bir girişime imza attınız. Peki, bu keyifli ve yararlı fikri geliştirme ve hayata geçirme sırasında zorluklar yaşadınız mı? (Örneğin bir güvenlik açığı, programın çalışmaması vs)

Hemen hemen her girişim sürecinde olduğu gibi biz de sıkıntılar yaşadık elbette ama çok büyük bir istekle çalıştığımız için üstesinden gelerek yolumuza devam ettik.

Scotty nasıl kullanılıyor?
    Uygulamayı indirip üye olduktan sonra kullanıcılar uygulamadan ulaşmak istedikleri konumu, ödeme yöntemini ve motosikletin tarzını seçerek yolculuk çağrısı oluşturuyor. Bu çağrı, en yakındaki uygun motosiklet sürücüsünün Scotty hesabına düşüyor. Sürücü yolculuk çağrısını kabul ederse kullanıcının konumuna ulaşarak yolculuğun teknik olarak başlayabilmesi için gereken pin kodunu talep ediyor. Yolculuktan önce sürücü kullanıcıya motosikletle güvenli ve keyifli bir seyahat için yapılması gerekenlere dair bir bilgilendirme yaparak güvenlik ekipmanlarını paylaşıyor. Yolculuk kullanıcının varış noktası olarak belirlediği konuma gelince tamamlanıyor ve sürücü yolcusunu, yolcu da sürücüsünü puanlayabiliyor.

Sürücüler nasıl belirleniyor, kişiler size hangi şartlar altında güven veriyor? Çünkü ufak bir kaza veya yanlış anlaşılma, markanız için olumsuz bir algı oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için neler yapıyorsunuz?
    Öncelikle sürücüler konusunda çok seçici davranıyoruz. Öyle seçiciyiz ki şu ana kadar yapılan başvuruların sadece yüzde 10’unu onayladık. Bize başvuran sürücülerle eğitmenlerimiz aracılığıyla tek tek görüşüyoruz. En az iki yıllık motosiklet ehliyetine sahip sürücülerin adli sicil kaydını, ehliyet ceza puanını kontrol ediyoruz. Ayrıca motosiklet kullanım deneyimini, motosikletini aksam ve donanımlarını, ekipmanlarını ve trafikteki tutumunu değerlendiriyoruz. Artçı ile güvenli sürüş yapabileceğine emin olabilmek test ve eğitim uyguluyoruz.

Gerek sürücüler gerekse kullanıcılar platforma üye olurken kendilerine bildirilen güvenlik kurallarına uymak zorunda. Örneğin tam kapalı kask takmak zorunlu. Ayrıca sürücünün kullanıcının yolculuk güvenliğini tehlikeye atacak davranışlarda bulunması, kavga, fiziksel veya sözlü taciz, alkol veya uyuşturucu kullanımı gibi durumların yaşanması halinde sürücünün hesabı kapatılıyor. Yolcuyu almaya giderken veya yolculuk esnasında kasksız araç kullanmak veya yolcunun kask takmasını sağlamamak, Scotty’ye kayıt olurken zorunlu olan ECE veya DOT sertifikası olmayan kask kullanmak veya yolcuya kullandırtmak, beyan edilenden farklı bir motosiklet ile yolculuk paylaşmak gibi durumlarda ise sürücünün hesabını ilk tespitte 3 gün, ikinci tespitte ise süresiz kapatıyoruz.

Ayrıca sürücülerin yolculuklardan elde ettiği puanların şehir ortalamasının altında kalması durumunda sürücüyü tekrar eğitime davet ederek üyelik sürecini yeniden değerlendiriyoruz. Şu an için gerçekleşen 2 milyona yakın yolculukta sürücülerin ortalama puanı 5 üzerinden 4,88’dir. Dolayısıyla hem çok seçiciyiz hem de bir denetim mekanizmamız var.

Aynı soru kullanıcılar için de geçerli. Onların güvenlerini kazanmak için nasıl bir yol izlediniz?
    Aslında bizim Scotty’de oluşturmaya çalıştığımız şey paylaşma kültürünü benimsemiş bireylerden oluşan harika bir topluluk yaratmak. Kullanıcılara motosikletle yolculuk paylaşımı fikrini benimsetmek elbette çok kolay olmadı. Fikir hayata geçmeden önce “Tanımadığı bir motorcunun arkasına kim biner ki? Motosikletin arkasında önümde oturan kişiye sarılacak mıyım?” gibi sayısız engelle ve yorumla karşılaştık. Ama fikrimize o kadar inanıyorduk ki bu yorumları yapan kişilerin de Scotty kullanıcısı olacağına emindik. Çünkü aklımızda tek bir şey vardı: İnsanların kaybettiği zamanı onlara geri vermek, zamanlarının daha keyifli deneyimler için akmasını sağlamak. İstanbullular Scotty’yi tam da bunun için sevdi.

Şehirdeki pek çok insan Scotty sayesinde saatlerini trafikte kaybetmek yerine yeni doğmuş bebeğiyle vakit geçiriyor, arkadaşlarıyla eğleniyor, köpeğiyle sahil kenarına yürüyüşe çıkıyor. Oluşturduğumuz toplulukla birlikte bunu başardık. Belirlediğimiz iletişim stratejileri de insanların Scotty’ye güvenmesinde oldukça önemli rol oynadı. Scotty’yi kullanıcılarımızın cebindeki “kurtarıcı dostu ” olarak konumladık. Elbette uygulamanın çıktığı günden bu yana kullanıcıların iletişim bilgilerinin birbirleriyle paylaşılmaması, sürücülerin yolcularını, yolcuların da sürücülerini puanlaması, güvenlik ekipmanları olmaksızın yolculuk yapmanın yasak olması, sürüş güvenliğini tehlikeye sokacak hava şartlarında yolculuk paylaşımına izin vermememiz gibi durumlar da kullanıcılarımızın bize duyduğu bu güvenin oluşmasında çok etkili olmuştur.

Uygulamanız bir süre sonra yemek servisi sunmaya başladı. Bu fikir en başından beri aklınızda var mıydı? Sonradan geliştiyse sizi bu fikre yönelten ne oldu?
    Kurulduğu ilk günden itibaren var olan bir fikirdi. Sürücü sayısının yeterli rakama ulaşmasıyla birlikte hayata geçirildi. Çünkü trafik kadar yemeğinizi saatlerce beklemek de zor bir durum. Ayrıca sevdiğiniz ya da yemek istediğiniz her restoranın paket servis hizmeti de olamayabiliyor veya sipariş vermek istediğiniz saatte yoğunluktan hizmet veremeyebiliyor. Tabii bir de yemeğinizi beklerken “Nerede kaldı?” sorusu var. Bizim sunduğumuz sistem size sipariş verdiğiniz andan itibaren haritadan dakika dakika takip imkanı sağlıyor. Bu sayede siparişinizi ne zaman teslim alacağınızı görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yemeğinizi sadece evinize ya da işyerinize değil istediğiniz her yere sipariş edebiliyorsunuz. Örneğin yaz ayında gittiğiniz parka, sahile… Bunların yanı sıra Scotty Yemek, paket servis ağı olan restoranlara ek olarak paket servisi olmayan restoranlardan da sipariş imkanı sunuyor.

Scotty_Yemek (1)

Kullanıcılar Scotty Yemek’i sevdi mi?
    Sanırım evet, tüm İstanbul’da kısa sürede 300 binden fazla sipariş almamız bunun bir göstergesi. Ayrıca restoranlardan da güzel tepkiler aldık çünkü onlara daha çok kişiye ulaşıp daha çok satış yapma imkanı sunduk. Bizim için en önemli amaçlardan biri kişinin kendi işinin patronu olmasını sağlamak. Hazırladığımız farklı iş modelleri sayesinde restoran sahiplerinin paket servis sorunlarına işletme dostu çözümler sunuyor, restoranların daha fazla müşteriye erişerek satışlarını artırmasını da sağlıyoruz. Şu anki ilgiden çok memnunuz ve kısa sürede bu ilginin katlanarak büyüyeceğine inanıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde önemli bir ödül alarak Türkiye’nin en iyi 10 girişiminden biri seçildiniz. Sizce bu girişim ödülünün arkasında yatan asıl şey nedir? İyi bir fikir mi? İyi bir iletişim mi? Yoksa güven sağlamak mı?
    Bu saydıklarınınız hepsinden önemlisi insanların ihtiyaçlarına cevap verip topluma fayda sağlayacak bir iş yapmak. Tabii arkasından kendinizi en doğru şekilde ifade etmeniz. Aslında iyi bir girişimin sırrı sanırım vazgeçmemek… Başarısız olabilirsiniz ama daha iyisini yapabileceğinize inanmamalı ve umudunuzu kaybetmemelisiniz. Bende ilk girişimimde istediğim kadar başarılı olmadım, ikinci girişimim de öyleydi. Ancak Scotty ile başarıyı yakaladım. Tüm dünyada motosikletle ulaşımın yükselen trend olduğunu gördüm, İstanbul’un trafik sorununu da düşününce bu iyi fikri muhteşem bir ekiple hayata geçirdik.

Scotty Motosikletli Sürücü

SCOTTY TEKNOLOJİ A.Ş

Scotty olarak biz şehir hayatını kolaylaştırmak, zamanın daha keyifli deneyimler için akmasını sağlamak için çalışan bir teknoloji şirketiyiz. Trafik sorununu ortadan kaldırarak ve daha yaşanılabilir şehirler tasarlamak için motosikletle yolculuk, yemek ve paket hizmeti veriyoruz. Bizimle birlikte bu başarı hikayesini yazmaya yardımcı olacak şehrin kahramanlarını arıyoruz!

Scotty’de kendi işinin patronu olarak motosikletin ve mobil telefonun ile aylık 9000 TL’ye kadar gelir elde edebilirsin!

İş Tanımı

Kullanıcıları şehir içinde, motosiklet ile bir noktadan diğerine ulaştırmak,

Kullanıcıları güvenli bir şekilde taşımak ve konforlu bir yolculuk deneyimi yaratmak,

Kendi işinin patronu olarak tamamen özgür çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek,

Motosiklet kültürünü yaymak ve insanlara bu kültürü öğretmek,

Harika fikirlerle her geçen gün gelişen dinamik bir topluluğun parçası olmak,

İnsanlara zaman kazandırarak şehrin kahramanı olmak.

Genel Nitelikler

Güler yüzlü ve pozitif insan ilişkilerine sahip,

Sözlü iletişimde başarılı,

Çevresine ve trafik kurallarına saygılı,

Soğuk kanlı ve problem çözme kabiliyeti yüksek,

Minimum 2 yıllık A2 sınıfı ya da A sınıfı motosiklet ehliyeti sahibi olmak,

Adli sicil kaydı Scotty Kahramanı olmaya uygun olmak,

Yolcu taşımaya uygun motosiklet sahibi olmak,

Android ve IOS işletim sistemine sahip bir mobil cihaza sahip olmak.

Ek Avantajlar

Ayda 9000 TL’ye kadar gelir elde et,

Kendi işinin patronu ol, dilediğin zaman çalış,

Akaryakıt, lastik, ekipman ve bakım gibi konularda topluluk imkanlarından faydalan,

Sosyal bir topluluğun parçası olarak ailenin diğer üyeleri ile irtibatta ol.

Nasıl Scotty Kahramanı Olurum?

Hemen Scotty App websitesine git ve sağ üstteki "Sürücü Ol" formunu doldur. 

Scotty Akademi’de eğitime katıl ve 24 saat içinde şehrin kahramanı ol. 

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır