kavram bursluluk / Çukurova Kavram Koleji

Kavram Bursluluk

kavram bursluluk

Kavram Koleji Bursluluk Sınavı

Kavram Koleji Bursluluk Sınavı

Kaliteli bir eğitimin, köklü bir deneyimle mümkün olacağını savunan ve bilimde çağdaş, düşüncede özgür kalabilen nesiller için yola çıkmış olan ve yolda emin adımlarla ilerleyen Kavram Koleji verdiği eğitim ile kendi adını bir marka haline getirmeyi başarmıştır.

Kurulduğu ilk gününden başlayarak, her öğrencinin iyi bir eğitimi hak ettiğine inanmış bir kurumdur. Tarafsızlığı ilke edinerek ve kendileri ile aynı eğitim tutkusunu paylaşan öğretmen kadrosu ile amaçlarına ulaşmak isteyen on binlerce öğrencinin önderi olmuştur. Bununla da yetinmeyerek Kavram ve Test-fen yayınlarıyla ülkenin her bir yanındaki öğrencilerin başarı hikâyelerinde söz sahibi olmayı başarmıştır.

Kendisine özel değerleri ile bilinçli, doğru düşünebilen, kendinden emin, kararlı, toplumsal konulara duyarlı ve sınav başarısı yüksek bireylerin buluşma noktası olmayı başarmıştır. Aynı başarı, bambaşka bir Kavram! Sözü ile bugünün çocuklarının dilinden anlayan bir bakış açısı ile eğitime yön vermeye devam etmektedir.

1974 yılından başlayarak bu günekadar Atatürk ilke ve inkılâpları eğitimde öğrencilerin yolunu aydınlatan yegâne ışıktır ve sonsuza kadar da böyle olmaya devam edecektir ilkesinden hiçbir zaman ödün vermeyerek hizmetlerine devam eden bir kurumdur. Tarafsız eğitim anlayışı ile çıktıkları yolda; tüm dünyada tanınan ulusal bir eğitim markası olma hedeflerini büyüyerek, yenilenerek ve kendilerine yeni hedefler belirleyerek gerçekleştirmeye devam etmektedirler.

Öğrenci merkezli bir eğitim anlayışını benimseyen Kavram Koleji, 2021 yılı Kavram Okulları Bursluluk Sınavını 26,27,28ve 29 Mart tarihlerinde gerçekleştirmiştir.

Tüm kurumlarda, salgın kuralları göz önünde bulundurularak yüz yüze düzenlenen Kavram Okulları Bursluluk Sınavı, Türkiye genelinde tüm sınava katılım gösteren öğrencilerin yüzdelik dilimlerini görerek, eksiklerini tespit etmelerine ve aynı zamanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacaktır.

Sınava katılımda bulunan öğrenciler, başarı durumlarına göre yüzde yüze varan eğitim bursu kazanma olanağı yakalayacak. Tüm Türkiye genelindeki Kavram Okulları'nda 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ve 11'inci sınıf öğrencilerinin düzeylerine uygun düzenlenen Kavram Bursluluk Sınavı sonuçlarına göre öğrenciler, sınava girmiş oldukları okulların burs kontenjanı durumuna göre burslu okuma şansı elde etmiş olacak.

26-27 Mart tarihlerinde 4. 5. 6. ve 7. sınıf öğrencileri için düzenlenmiş olan sınav,  28-29 Mart tarihlerinde ise 8. 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenmiştir.

Hedeflerinin, Türkiye'nin dört bir yanında kaliteli eğitim ve öğretimi öğrencilerle buluşturmak olduğunu açıklayan ve aynı zamanda görüşlerine de yer verilen Kavram Okulları eğitim değerlidir felsefesinden yola çıkarak hayata geçirdikleri eğitim anlayışıyla öğrencileri geleceğe yönelik bireyler olarak hazırladıklarını dile getirmiştir. Kavram Bursluluk Sınavı'na katılmış olan öğrenciler, sınavdan sonra, aldıkları sınav sonuçları çerçevesinde eksiklerini görme imkânı bulacak ve kendi akademik düzeylerini de değerlendirebileceklerdir. Bunun yanı sıra öğrenciler, gelecek eğitim ve öğretim dönemi için burs kazanma şansı kazanmış olacaklardır. Ä°fadelerini kullanmıştır.

Kavram Okullarından aktarılan bilgiye göre, sosyal mesafe ve salgın kurallarına uygun olarak düzenlenecek Kavram Bursluluk Sınavına başvurmuş olan tüm öğrenciler, HES kodu ile yüz yüze sınava kabul edilmişlerdir. Öğrencilerin HES kodları web başvurusunda alınmış ve sınav günü de kontrol edilerek öğrenciler okula giriş yapmışlardır.

Sınıflara giriş ve çıkışlar da, yoğunluk yaşanmaması için sırayla ve mesafeli olarak gerçekleştirilmiştir. Sınav sırasında herhangi bir ihtiyaç alışverişi kesinlikle yapılmamış, temiz hava değişimi sağlanabilmesi amacı ile sınıf kapıları açık şekilde sınav gerçekleştirilmiştir. Sınıflar, her sınav bitiminde havalandırılarak ve dokunulan tüm yüzeylerin temizlenerek sağlığa uygunluğu sağlanmıştır.

Kavram Bursluluk Sınavına katılmış olan öğrenciler sınavdan aldıkları başarı oranlarına göre yüzde yüze varan eğitim bursu kazanma hakkı yakalayacak. Türkiye genelindeki Kavram Okullarında, 4.5.6.7.8.9.10. ve 11. sınıf öğrencilerine uygun düzenlenmiş olan Kavram Okulları Bursluluk Sınavı sonuçlarına göre öğrenciler, okulların  burs kontenjanı kapsamında burslu okuma hakkını elde edeceklerdir.

Ayrıca pandemi nedeni ile bu yıl 16-17-18 Ocak tarihlerinde Kavram Onlıne Bursluluk sınavı düzenlemiştir. Bu sınava 4.5.6.7.8.9.10.ve 11.sınıflar katılım göstermiştir. Başarıya ulaşanların  %100’e varan eğitim bursu ile ödüllendirileceği açıklanmıştır.

Bu Haberi Okudunuz Mu?

Ä°STEK OKULLARI BURSLULUK SINAVI

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir