instagram kullanici adiyla sifre degistirme / Instagram Kullanıcı Adını Unutmak - Nasıl Giriş Yapılır?

Instagram Kullanici Adiyla Sifre Degistirme

instagram kullanici adiyla sifre degistirme

Instagram internet dünyasının en çok aranan uygulamalarından biri. 2016 yılını geride bırakmaya sadece sayılı günler kala açıklanan kullanım ve arama verilerine bakacak olursak Instagram’ın listede üst sıralarda yer aldığını da net bir şekilde görebiliriz. Özellikle Snapchat ile girdiği mücadele sonrasında daha da bir ön plana çıkmaya başlayan Instagram’ın bu yapısı ile beraber uygulamaya üye olan kullanıcı sayısı da artış göstermeye başladı. Görünüşe göre Instagram’da yaşanan en büyük sorun Instagram Kullanıcı Adını Unutmak.

Tabi her ne kadar kullanıcı sayısının sürekli olarak artması ve Instagram’ın sürekli olarak güncellenmesi beğeni toplasa da aslında uygulamanın bu şekilde ön plana çıkması yaşanan sorunlarında sayısını bir hayli arttırmakta. Yaşanan tüm bu sorunlar için ise Instagram’da düzenli aralıklarla kullanım rehberleri yayınlayarak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmeyi hedefliyor. Bu noktada Instagram’da en çok yaşanan sorunların başında ise kullanıcı bilgilerinde yaşanan sorunlar geliyor. Çoğu kullanıcı hesabıma giriş yapamıyorum sorunu yaşıyor.

En Sık Yaşanan Sorun Instagram Kullanıcı Adını Unutmak

Genelde Instagram’ın akıllı telefonlar üzerinden kullanılması ve akıllı telefonlardan uygulamaya giriş yapılırken bilgilerin hatırlanılmasının seçilmesiyle beraber kullanıcılar akıllı telefonlarında her seferinde şifre girmeden ve her seferinde kullanıcı adını yazmadan doğrudan Instagram uygulamasına giriş yapabiliyor. Bu durumda aslında büyük bir kolaylık olarak gösterilse de kullanıcı giriş bilgilerinin unutulmasına da neden olmakta. Zira son dönemde kullanıcılarda da en çok bu yönde mesajlar geldiğini söylemek gerek.

Bu noktada eğer Instagram şifrenizi unutmuşsanız o zaman yapmanız gereken şifremi unuttum bağlantısı üzerinden Instagram’a mesaj göndermek ve onay maili istemek. Instagram mail adresinize onay maili gönderdikten sonra ise doğrudan gelen bağlantı üzerinden şifrenizi de değiştirip hesabınıza girebiliyorsunuz. Fakat kullanıcı adınızı unuttuğunuzda nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor şimdi buna bakalım. Instagram kullanıcı adınız dışında Instagram şifrenizi unutabilirsiniz, bu konuda Instagram şifremi unuttum yazımızı inceleyebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adını Unutmak Halinde Yapılması Gerekenler

• Öncelikle bir öneri de bulunarak işe başlayalım. Daha rahat işlem yapmak ve daha rahat kullanıcı adınızı öğrenmek için mutlaka Instagram web sürümünü kullanmanız gerekiyor. Instagram web sürümü üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Zira akıllı telefon üzerinden bu işlemleri yapmanız pek mümkün değil.
  • Instagram giriş sayfasına girdikten sonra ise yapmanız gereken “şifre ve kullanıcı adının” girişinin yapılacağı kısımda yer alan “unuttun mu?” bağlantısına girmek. Unuttun mu bağlantısına girmeniz durumunda size hangi bilginizin unutulduğunu soran bir kısım gelecek. Buradan “Kullanıcı adı veya E-posta” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra posta hesabınıza bir mail gönderilecek. Bu link sizi doğrudan giriş sayfasına yönlendiriyor. Linkin yaptığı yönlendirme sonrasında ise karşınıza gelen sayfada kullanıcı adınız gösteriliyor.
  • Eğer bu adımlar size yardımcı olmadıysa Instagram Yardım Merkezi‘nden destek almayı deneyin.

ÖNEMLİ NOT: Bu işlemle kullanıcı adınızı öğrenmenizle beraber “şifre değişikliği” yapmanız da gerekli. Güvenliğiniz için Instagram kullanıcı adı ve şifreniz bölümünde yeni bir şifre oluşturmanızı da istemekte. Özellikle belirtmek gerekir ki Instagram veya farklı platformlara üye olurken sizden istenen, e-posta, telefon numarası gibi önemli güvenlik bilgileri, güvenliği sağlamak açısından son derece önemlidir. Bu nedenle bu bilgilerin sürekli hesap içerisinde güncel tutulması son derece büyük bir önem taşımaktadır. Bunun için Instagram şifre değiştirme işlemini de öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Instagram Eski Kullanıcı Adı Bulma

Instagram’da eski kullanıcı adı bulma yapmak biraz karmaşık olabiliyor. Eski kullanıcı adlarınızı kullanmamak için kullandığınız kullanıcı adlarını bulmak istiyor olabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Instagram eski kullanıcı adınızı bulabilirsiniz.

• Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın.
  • Açılan sayfada “Hareketlerin”e tıklayın.
  • Hareketlerinizi yönetebileceğiniz bir sayfa göreceksiniz. “Hesap Geçmişi”ne tıklayın.
  • Hesap geçmişi sayfasında eski kullanıcı adı dahil hesabınızda yaptığınız bütün değişiklikleri görebilirsiniz. Aşağı inerek günümüzden geçmişe yaptığınız değişiklikleri inceleyebilirsiniz.

Instagram-Kullanici-Adi-Unuttum-Diyenlereİndir

Bu yazıda Instagram Kullanıcı Adını Unutmak sorunundan bahsettik. Umarız faydalı bulmuşsunuzdur. Instagram hesabınızı kullanmaya başladıktan sonra büyütmek için Instatakipçi sitemize göz atın!

Instagram şifremi unuttum ve hesabıma giriş yapamıyorum ne yapmalıyım?

Haberin Devamı

Instagram hesaplarının şifreleri unutulduğunda, şifremi unuttum seçeneği kullanılmalıdır.

Instagram Şifremi Unuttum Ve Hesabıma Giriş Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Sosyal medya platformlarını kullanabilmek için bireylerin öncelikle kendi bilgileriyle kayıt işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Kayıt işlemlerinde kişilere sorulan tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilmelidir. Instagram uygulamasına kayıt olurken de kişilerin bazı bilgileri girmesi gerekiyor. Instagram uygulamasına giriş yapabilmek için, kişiler belirlemiş olduğu hesap adı ve şifreyi kullanmalıdır. Kullanıcılar bir süre sonra Instagram şifrelerini unutabiliyor.

Instagram şifrelerini unutan kişiler, nasıl giriş yapacağını bilmediğinden internet üzerinde araştırmalar yapabiliyor. Instagram son derece güvenli sisteme sahip bir uygulamadır. Güvenlik önlemlerini arttırmasından dolayı, şifre unutulması durumunda çok farklı seçenekler sunabiliyor. Şifrelerin unutulmasıyla birlikte, Instagram üzerinde yer alan "şifremi unuttum" seçeneği tercih edilmelidir. Şifremi unuttum seçeneği, Instagram tarafından kullanıcılara sunulan bir hizmettir.

Haberin Devamı

Şifresini hatırlamayan kullanıcılar, şifremi unuttum özelliğiyle şifrelerine kolayca ulaşabiliyor ve şifrelerini sıfırlayabiliyor. Şifre sıfırlama işlemlerini yapabilmek için, Instagram uygulamasının belirtmiş olduğu doğrulama işlemlerine doğru cevap vermek gerekiyor. Kişiler hesaplarını oluştururken bazı bilgiler paylaşıyor. Paylaşılan bilgiler şifre unutulması durumunda kullanılıyor. Instagram girilen bilgilere istinaden, kullanıcılara sorular sorabiliyor. Instagram şifre yenileme işlemleri mail ve telefon numarası üzerinden yapılabiliyor.

Bireyler hesaplarına mail ve telefon bilgilerini yazabiliyor. Hesap açılma işlemlerinde sorulan mail ve telefon bilgileri, şifre yenileme de kullanılıyor. "Şifremi unuttum" özelliği kullanıldığında, bireylere mail veya telefon ile doğrulama kodu gönderiliyor. Eğer mail ve telefon numarasına ulaşılamıyorsa, şifre yenileme işlemleri daha uzun sürebiliyor. Doğrulama kodları telefon numarasına veya mail adreslerine anlık olarak iletiliyor. Bireyler Instagram ekranında istenen doğrulama koduna, mail veya telefonları üzerinden ulaşabilir.

Haberin Devamı

Doğrulama kodu Instagram ekranlarına girilerek, şifre yenileme sayfasına ulaşılabilir. Şifre yenileme işlemlerinde bireylerin yeni şifre girmesi istenir. Kullanıcılar yenileme ekranında daha önce kullanmamış olduğu bir şifreyi giriş yapmalıdır. Instagram aldığı güvenlik tedbirleri gerekçesiyle eski kullanılan şifreleri hesap güvenliği adına kabul etmiyor. Bireylerin yeni şifre belirleyerek şifrelerini yenilemesi gerekiyor. Yeni şifreler iki kez girilerek, hesap şifresi değiştirilebiliyor.

Mail veya telefon bilgisini hatırlamayan kullanıcıların yapması gereken daha farkı işlemler bulunuyor. Instagram destek ve çözüm merkezi, yaşanacak özel durumlarla alakalı kullanıcılara destek sağlıyor. Mail ve telefon bilgilerine ulaşılamıyorsa, Instagram yetkililerine mail gönderilebilir. Mail gönderme işlemleri sonrasında belirlenen sürelerde kullanıcılara bilgilendirme maili gelecektir. Instagram hesap doğrulama işlemleri için kullanıcıların bazı bilgilerini talep edebilir. Gizlilik ve güvenlik açısından şifre yenileme işlemleri biraz zaman alabiliyor.

Haberin Devamı

Hesabın şifresi unutulduğunda, mutlaka gerekli başvuruların yapılması gerekiyor. Üzerinden çok zaman geçmesi hesabın kilitlenmesine veya başkasının eline geçmesine neden olabilir. Kullanıcılar şifrelerini unuttuğunda direkt olarak şifre yenileme işlemlerini yapmalıdır. Şifre yenileme işlemleri sonrasında, Instagram hesabına giriş yaparak kullanmaya devam edebilir. Mail ve telefon numarası kayıtlı olmayan hesaplara ulaşmak kolay değildir.

Kullanıcıların hesaplarına mutlaka mail ve telefon numarası bağlantısı yapması gerekiyor. Şifre unutulması durumunda, şifre yenileme işlemleri için Instagram tarafından doğrulama bilgileri talep ediliyor. Kullanıcılar telefon veya mail bulunmaması durumunda, mail atarak Instagram'dan destek hizmeti talep edebilir. Diğer işlemler kadar kısa olmasa da, belirlenen süreç içinde geri dönüş sağlanacaktır. Bireyler kullanıcı hesaplarına yapacağı işlemlerle ulaşabilir.

Haberin Devamı

Instagram ilgili faydalı içerikler

Instagram Dondurma

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır