blackboard maltepe / HUKUK AKADEMİSİ

Blackboard Maltepe

blackboard maltepe

Biyografik araştırmalarda Nesnel Doğal Tarih ve Nesnel Yorum Bilim olmak üzere farklı sosyolojik geleneğe sahip iki yaklaşım biçimi bulunmaktadır. İki farklı değerlendirme biçimini temsil eden bu yaklaşımlar geçerlik, güvenirlik, more

Biyografik araştırmalarda Nesnel Doğal Tarih ve Nesnel Yorum Bilim olmak üzere farklı sosyolojik geleneğe sahip iki yaklaşım biçimi bulunmaktadır. İki farklı değerlendirme biçimini temsil eden bu yaklaşımlar geçerlik, güvenirlik, doğruluk, yanlışlanabilirlik, önyargı, veri, denence ve genellenebilirlik gibi özelliklere farklı anlamlar yükler. Bu makalede ele alınan Alman sosyolog Ulrich Oevermann tarafından geliştirilen Nesnel Yorum Bilim yaklaşımı işlevselcilik, sembolik etkileşimcilik, etnometodoloji, ve olgubilimi gibi geniş kuram ve yöntemlerden etkilenmiştir. Bu yaklaşımın temel amacı, anlatı görüşmelerinin öznel anlamlarını toplamak ve kategorize etmek değil, öznelerin dünyasına ait bilgi ve deneyimlerin nesnel anlamlarını yeniden inşa etmektir. ’li yıllarda Nesnel Yorum Bilim yaklaşımının yöntemsel olarak gelişimi, Alman sosyolog Fritz Schütze tarafından gerçekleştirilmiştir Schütze anlatı görüşmesi metinlerini sosyolinguistik kuram ile tahlil ederek anlatı görüşmesi yöntemini geliştirmiştir. Gabriele Rosenthal, Schütze’nin anlatı görüşmesi yönteminden esinlendiği Nesnel Yorum Bilim yaklaşımı ile değerlendirdiği Biyografik Anlatı Görüşmeleri yöntemini geliştirmiştir. İki bölümden oluşan Biyografik Anlatı Görüşmelerinde, birinci bölümde katılımcılardan doğaçlama olarak, araştırmacının herhangi bir müdahalesi bulunmadan biyografisi anlatmasını istenir, ikinci bölümde ise araştırmanın konusu ile ilgili olan noktaların detaylandırılmasına yönelik anlatımı teşvik eden sorular sorulur.

Blackboard Learn

Kullanıcı puanları ve yorumlar

phone_androidTelefon

tablet_androidTablet

laptopChromebook

Komronbek Karibov

Çok güzel beğendim ama bazen sorun yaşıyorum online derslerde,teknik sorun yaşanabiliyor umarım sorunlar çözülecektir

Bunu yararlı buldunuz mu?

Nisa Dost

Bilgisayar tarayıcısı üzerinden girdiğimde hiçbir sorun yok FAKAT mobil uygulama HİÇBİR işe yaramıyor. Collab'a katılamıyorum, yüklenen dosyaları görüntüleyemiyorum hatta iletilere bile erişemiyorum. Bunlardan birine girmeye çalışırsam birkaç dakika bekletiliyorum ve hata alıyorum. Bildirimler çok geç geliyor, tarihleri kaçırıyorum. Tüm bu hatalar düzeltilebilirse sevinirim. Android cihaz kullanıyorum.

28 kişi bu yorumu faydalı buldu

KoKoR

• Uygunsuz olarak işaretle
  • Yorum geçmişini göster

Colobarate kısmında oturuma katılınca program üzerinden değil, tarayıcıdan açıyor. Mobil uygulamada da metinlerdeki Türkçe karakterler (ç,ı,ğ,ş,ü,ö) düzgün görüntülenmiyor. Sitesinde sanırım geri bildirim kısmı yok, sorun sadece mobil uygulamada olduğu için buraya yazdım. Ekleme: Anlık bildirim gelmiyor ve siz girdikten sonra yapılan değişikliği görüyorsunuz. Değişiklik, yapıldığı tarihte değil, sizin girdiğiniz tarihte yapılmış gibi gözüküyor.

12 kişi bu yorumu faydalı buldu

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir