milenyum kupası / Milenyum Kupası'nın tek sahibi GaLaTaSaRaY Sporx İlk11

Milenyum Kupası

milenyum kupası

yılında galatasaray'ın avrupada yılın takımı olmasının ardından uefa tarafından verilen kupadır..Dünyada sadece galatasaray'ın müzesinde bulunması en önemli özelliğidir ve yeni bir milenyuma girilene kadar da böyle olacaktır.
(bkz: ölme eşşeğim ölme)

bu da gösteriyor ki galatasaray avrupa da yüzyılın takımıymış dedirten gazoz,pardon kupa.
bu kupayı kazanmak için 6alatasarayın hangi takımlarla maç yaptığını merak ettiğim kupadır ayrıca. hatta ahmet çakar tarzı yorum yaparsak real madridmilanbarselona takım değil en iyisi galatasaray*

beckenbauer'in kupayı galatasaray'a verirken galatasaray'ı ne kadar kıskandığını söylediği kupadır.

görsel

şöyle bişeydir galiba. uefa vermemiştir. fifa tarafından verilmiş bir uluslararası kupadır. yılını * çifte avrupa kupasıyla kapatan takım olan galatasaray'ın dünyada yılın takımı seçilmesi vesilesiyle verilmiştir.

yukarda bi yerlerde "hangi takımla maç yaparak almış" sorusu vardı. real madridtir kendileri. süper cupa'yı alan takım o yılı çifte avrupa kupasıyla kapatmış olacağından, dolaylı olarak.

Galatasaray'in yilinda uefa kupasını hiç kaybetmeden alması ve süper kupada da real madrid'i yenmesi üzerine uefa tarafından dünyada ilk ve tek olarak galatasaray'a layık görülerek verilmiş kupadır.

dünya futbol kulüpleri içinde sadece galatasaray'ın müzesinde bulunan, özel bir bölümde korunan, her yılın 17 Mayıs'ında sergilenen, bir sonrakisini ancak yıl sonra verilecek olan (Üçüncü milenyumda yani yılında) Türkiye'nin övünç kaynağı kupa.

(bkz: seafoodplus.info)

yılda 1 alınabilecek kupadır. yaşı yeten galatasaraylılar bunu görmüştür. türkiye'nin en büyük takımı olduğunu iddia eden diğer takım taraftarları -diğer derken o takım kendini bilir- bunu göremeyecektir. dünyada tektir.

yılında galatasaray'ın avrupada yılın takımı olmasının ardından uefa tarafından verilen kupadır..dünyada sadece galatasaray'ın müzesinde bulunması en önemli özelliğidir ve yeni bir milenyuma girilene kadar da böyle olacaktır.

merak edenlere hatırlatmak amacıyla; galatasaray'ın milan'ı eleyerek katıldığı uefa kupasında hiç yenilmeden şampiyon olması ve ardından şampiyonlar ligi şampiyonu real madrid'i devirerek süper kupayı alması sonucu, yılının şerefine milenyum takımı olarak ilan edilmesine istinaden verilmiş kupadır.
hayatında en büyük başarıyı avrupa kupalarında seafoodplus.info olarak gören sıradan takım taraftarlarının anlamak bir yana tahayyul bile edemeyeceği bir başarının ürünüdür.

Yaşı yeten tarafarların ( ki biride ben bulunuyorum ) gördüğü kupadır. ünlü alman futbolcu beckenbauer'in galatasaray'a kupayı verirken kıskanması bu kupanın ne kadar değerli olduğunu göstermektedir.

efendim, cahilliğimin bedeli olarak yeni haberdar olduğum kupadır. tüylerimi diken diken etmiştir, galatasaray'ın böyle bir başarısı olduğunu yeni duydum doğrusu

tamamen uydurma bir kupadır. belki o sene -tesadüfen de olsa- gs 2 kupa aldığı için uefa, milenyum takımı diye bir ödül vermiştir ama kesinlikle bu verdikleri şey kupa değildir. ayrıca verilen caps'ın da uyduruk olduğunu söylemeye hiç gerek yok.

fenerli arkadaşların dalga geçmek için yarattığı şehir efsanesi olma olasılığı büyük olan kupa!

bu kupanın olmaması uefa kupası ve süper kupayı kazanan tek türk takımı olduğu gerçeğini değiştirmez. ve bu gerçeği daha da perçineleyen iki şey vardır ki finallerde ingiltere ve ispanya liginin iki devini eze eze yenmiş olması!

gs'lilere yapılmış en büyük sazan avıdır. enayilere bak ahaha. bir de gördüm diyorlar ya ona gülmemek elde değil. *

"keşke var olsaydı" dediğim ancak varlığı hakkında birkaç forumda birkaç yazı ve bir fotoğraf dışında herhangi bir kanıt bulamadımığımız efsane

fenerbahçe'nin elinde 4 tane olan kupadır.

Dünya da sadece galatasaray da bulunan kupa.

Ya aslanım boru değil bu galatasaray.

Babanızın Galatasaray olduğunu kanıtlayan bir başka kupa.

Galatasaray’ın Türk Futboluna Armağan Ettiği Devrim: yılında 17 Mayıs

17 Mayıs

Tarihe yeni bir Türk  bayramı olarak geçecek gündü

Görenler görmeyenlere, o günü yaşayanlar çocuklarına, torunlarına anlatacaktı yıllar geçse de

Nesiller nesillere aktaracaktı

Gururla anılacaktı.

Galatasaray Kopenhag Parken Stadı’ndan koltuğunun altında altın harflerle yazılmış bir zafer öyküsüyle çıkıyordu 11 yıl önce..

Tarihi de yanına alarak

Evet Türkiye’nin futboldaki tek Avrupa şampiyonluğu… Türk futbol tarihinin en büyük zaferi… UEFA Şampiyonu Galatasaray… Ümit Davala’nın penaltısından Popescu’nun zafer vuruşuna adım adım başarıya giden yolun unutulmaz anları, özel görüntüleri, röportajları, tarihi maçın tamamı, birbirinden farklı ve renkli belgeseller 17 Mayıs Pazartesi günü Galatasaray TV’de…

İşte büyük destanın yılında GSTV ekranlarında dakika dakika UEFA’da milenyum zaferi yayın akışı:

-    Galatasaray - Milan: Büyük yürüyüşün başladığı nokta. Ali Sami Yen’de müthiş gece. seafoodplus.info’ın Milan’ı yendiği maçın tamamı. Son dakikalarda yaşanan büyük heyecan. Tarihin Galatasaray’a göz kırptığı an.

-    Belgesel - Yaşayanlar Yaşatanlar (1.Bölüm): Bu büyük onuru Galatasaray’a ve Türkiye’ye yaşatanların görüşlerini içeren belgesel. İmparator’dan Kral’a teknik heyet ve futbolcuların geçmişe yaptığı yolculuk. Efsaneler o günleri GSTV izleyenleri ile paylaşıyor.

-    Kupa İstanbul Yolunda: UEFA Kupası’nı kazanan futbolcular dönüş yolculuğunda final mücadelesiyle ilgili detayları anlatıyor. Türk futbolunda bir devrimin mimarları büyük zafer yolunda neler yaşadıklarını, final maçında unutamakları anları paylaşıyor.

-   Belgesel - Yaşayanlar Yaşatanlar (2.Bölüm): Ali Sami Yen’den Kopenhag’a zorlu ama gururlu yolda Galatasaray’ı adım adım izleyenler. Bu tarihi zaferle ilgili anılar ve yaşananlar sanatçılar-siyasetçiler ve medyanın önemli isimlerinin görüşleriyle bu belgeselde ekrana geliyor.

-    17 Mayıs Belgeseli: Farklı bakış açışı, özel görüntüleri ile Galatasaray’ın o dönem iç dünyasını yansıtan bu belgesel 2 saat süreyle her sporseveri ekran başında tutacak.

-    Zafere Yürüyüş: Ümit Davala’nın penaltısından, Popescu’nun sırtında 70 milyon inanmış yürekle Arsenal kalesine yürüdüğü ana kadar damla damla, adım-adım her zorlu etapta neler yaşandı? Neler konuşuldu? Unutulmaz maçlar, unutulmaz goller. Futbolun inanılmazlığı, Galatasaray’ın inancı. Ekran karşısında her maça bir kez daha gidecek, her saniye o günlerin içinde altın yolda Galatasaray’la birlikte yürüme şansı elde edeceksiniz. Gülecek-üzülecek ama sonunda tarihe siz de tanıklık edeceksiniz.

-    UEFA Finali: Tarihi maçın tamamı GSTV ekranlarında. Galatasaray İngiliz devi Arsenal’le karşı karşıya. Unutulmaz anlar, müthiş mücadele, inanılmaz pozisyonlar. Kupanın gelip gittiği anlar. Ekrana takılıp kalacak o günü bir kez daha yaşayacaksınız. 2 saati aşan bu zorlu maratonun  heyecanını bugün bir kez daha tadacaksınız.

UEFA şampiyonluğunun ayrıntıları gün boyu yalnızca Galatasaray TV’de. Çeşitli sürprizlerle birlikte bu  görsel şölen, 17 Mayıs Salı günü ile saatleri arası gün boyu Galatasaray TV’de.

ÖNCEKİ HABERSONRAKİ HABER

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir