polis okulları hangi illerde / Tüm Polis Okullarının Güncel Listesi

Polis Okulları Hangi Illerde

polis okulları hangi illerde

POMEM

Polis Eğitim Merkezi Müdürlükleri[1]Akyurt Polis Meslek Eğitim Merkezi Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi Bursa Polis Meslek Eğitim Merkezi Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Diyarbakır seafoodplus.info Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi Erzurum Polis Meslek Eğitim Merkezi Eskişehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Gaziantep Polis Meslek Eğitim Merkezi Hatay Polis Meslek Eğitim Merkezi Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezi Kemal Serhadlı Polis Meslek Eğitim Merkezi Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Konya Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Mersin Şehit Altuğ Verdi Polis Meslek Eğitim Merkezi Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Niğde Polis Meslek Eğitim Merkezi Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi

Tüm Polis Okullarının Güncel Listesi

Polis Akademisi Başkanlığı
Adana Kemal SERHADLI Polis Meslek Yüksekokulu
Erzurum Polis Meslek Yüksekokulu
İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu
İzmir Rüştü ÜNSAL Polis Meslek Yüksekokulu
Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu
Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu
Samsun 19 Mayis Polis Meslek Yüksekokulu
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi
Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi
Ali Gaffar OKKAN Polis Meslek Eğitim Merkezi
Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi
Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi
Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi
Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi
Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi
Bursa Polis Meslek Eğitim Merkezi
Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi
Elmadağ Polis Meslek Eğitim Merkezi
Erzincan Polis Meslek Eğitim Merkezi
Gaziantep Polis Meslek Eğitim Merkezi
Hatay Polis Meslek Eğitim Merkezi
İstanbul Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi
İstanbul Sükrü BALCI Polis Meslek Eğitim Merkezi
Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi
Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezi
Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi
Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi
Konya Ereğli Polis Meslek Eğitim Merkezi
Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi
Niğde Polis Meslek Eğitim Merkezi
Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi
Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi
Rize Polis Meslek Eğitim Merkezi
Siirt Polis Meslek Eğitim Merkezi
Sivas Polis Meslek Eğitim Merkezi(Yabancı Polis Eğitim Merkezi)
Trabzon Polis Meslek Eğitim Merkezi
Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi
Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi
Karayolu Trafik Polis Eğitim Merkezi
Kemalettin ERÖĞE Polis Eğitim Merkezi

Yorum Yap / Soru Sor

Polis Meslek Yüksek okullarının amaçları neler? yılı hangi illerde PMYO var?

Polis Meslek Yüksek okullarının amaçları neler? yılı hangi illerde PMYO var? PMYO başvuru tarihi ve taban puanı, günün en çok aranılanları arasında yer alıyor. Po lisAkademisi’nin resmi sitesi üzerinden başvuru şartları da adayların bilgisine sunuldu. İşte detaylar

PMYO Başvuru tarihi açıklandı

eğtim öğretim yılı için erkek, kadın olmak üzere toplam öğrenci alımı yapılacaktır. Adaylar Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresinden e- devlet şifreleriyle giriş yaparak başvurularını yapabilecekler. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.

PMYO TYT Taban puanı kaç?

a) ÖSYM tarafından o yıl içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında; TYT puan

türünden , (iki yüz elli) ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak.

b) Şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocukları için, (a) bendinde belirlenen ham taban puanın

en az % 80’i olan , (iki yüz) puan ve üzerinde almış olmak.

c) Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları: Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı,

Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile

12/4/ tarihli ve sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (h)

ve (j) bentleri kapsamında olanların eş veya çocuklarını ifade eder.

PMYO Başvurusu ne zaman?

Adaylar Ağustos tarihleri arasında htpp//seafoodplus.info adresinden e- devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabilecek. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (seafoodplus.info) ilan edilecek.

PMYO Başvuru detayları

Adaylar, Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir.

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.

Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (seafoodplus.info) ilan edilecektir.

E-devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

PMYO BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

PMYO Başvuru nasıl yapılır?

Adaylar, Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır. Söz konusu alıma ilişkin giriş koşulları aşağıda belirtilmiştir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (seafoodplus.info) ilan edilecektir. E-devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

Polislik TYT sınav puanı kaç oldu?

PMO başvuruları için adayların TYT puan türünden , (iki yüz elli) ham taban puan ve üzerinde puan almış olması gerekecek.

Yılı PMYO Giriş puan türü ve taban puanı

a) ÖSYM tarafından o yıl içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında; TYT puan türünden , (iki yüz elli) ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak. b) Şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocukları için, (a) bendinde belirlenen ham taban puanın en az % 80’i olan , (iki yüz) puan ve üzerinde almış olmak. c) Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları: Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 12/4/ tarihli ve sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (h) ve (j) bentleri kapsamında olanların eş veya çocuklarını ifade eder.

Alınacak öğrenci sayısı (Kontenjan)

eğitim öğretim yılında Polis Meslek Yüksekokullarına, polis memuru olarak yetiştirilmek üzere () erkek, () kadın aday olmak üzere toplam () asıl aday alınacak.

Başvuru ücreti yatırma tarihleri

İnternet üzerinden başvuru yapacak adaylar tarafından Sınav başvuru ücreti olan TL, 13 Ağustos günü saat ’dan 27 Ağustos günü saat ’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “ Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacak.

PMYO nedir?

Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO), iki yıllık eğitim-öğretim süreci sonunda öğrencilerini polis memuru olarak yetiştiren Polis Akademisi kurumlarıdır.

PMYO: Polis Meslek Yüksekokulu, kelimelerinin kısa yazılışıdır.

PMYO: Emniyet Teşkilatının polis memuru ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim ve uygulama yapan Polis Akademisi Başkanlığına bağlı parasız yatılı ve resmi üniformalı yükseköğretim kurumlarıdır.

PMYO’ların görev, çalışma esas ve usulleri Polis Yüksek Öğretim Kanunu, Polis Akademisi Yönetim Birimleri Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Polis Akademisi Polis Meslek Yüksek Okulları Yönetim Birimleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Polis Meslek Yüksek Okulları Eğitim-Öğretim Yönetmeliği, Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği ile düzenlenmiştir.

Lise’den mezun olan polis adayları üniversite sınavında istenen puanı aldığınız takdir de okula başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra mülakatlara girersiniz. Mülakatlar ön sağlık fiziki yeterlilik ve sözlü olarak üçe ayrılır.

Fiziksel: Adaylara belirli bir parkur hazırlanır ve bu parkuru belirlenen sürenin altında bitirmeye çalışırsınız.

Sözlü: Komisyon karşısına çıkarsınız ve size sorulan sorulara cevap verirsiniz. Soruların cevaplarından çok cevap verirken ki haliniz, tavırlarınız ve kendinize olan güveniniz test edilir.

Sağlık: Boy, kilo, vücut yaraları, ben vb. Gibi fiziksel özelliklerinize bakılır ve polis olamaz / polis olabilir şeklinde onay verilir.

Bütün mülakatları başarı ile geçtiğiniz takdir de okulu kazanırsınız PMYO okullarından mezun olduğunuzda önlisans mezunu olmuş olursunuz. Bu okulu kazandığınız taktirde, yatılı olarak eğitiminize başlayacaksınız. Bu 2 yıl boyunca okulda disipline dayalı bir eğitim sizleri bekliyor. Okullarda her sabah yatağınızı yapmak, sakal traşı olmak, ast üst ilişkisine riayet ederek iletişim kurma gibi temel disiplin eğitimleri yer alır. PMYO öğrencileri 2 yıl boyunca ağırlıklı olarak hukuk, silah ve polislik ile ilgili dersler görürler.

Üniversitelerde olduğu gibi güz ve bahar dönemlerinde girilen sınavlar gibi sınavlara tabi olacaklardır. Ve bu sınavların sonuçlarına bakılarak okullarda başarı sıralamanız olacak. Peki, bu başarı sırasının size ne gibi bir etkisi olacağını soruyorsanız eğer bu başarı sırası sizin meslekte sicil numaranızı etkileyecek ve en önemlisi okul bitiminde çalışacağınız ili seçme sırasında bu sıralamaya bakılarak size çalışacağınız il seçtirilecek. Örnek verecek olursak eğer okulun seafoodplus.info çıkıp bir il seçecek ve bu sıralama aynen bu şekilde devam edecek ve her geçen sırada listede ki iller yavaş yavaş azalacak bu yüzden istediğiniz ilde çalışmak için başarı sıranızın iyi olması gerekmektedir.

YILI PMYO GİRİŞ SINAVI DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN

PMYO başvuru şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Lise ve dengi okul mezunu olmak,

c) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT puan türünden en az () ham taban puan ve üzeri puan alanlar, şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT puan türünden en az () ham taban puan ve üzeri puan almış olmak. (NOT: Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

ç) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim ) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla (01 Ocak ) 26 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak – 01 Ekim tarihleri arasında doğmuş olmak),

d) Bayanlar için cm. erkekler için cm. den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,

e) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

f) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

g) 26/9/ tarihli ve sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;

1) Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

2) Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

ğ) Geçici kayıt tarihi itibarıyla herhangi bir siyasî partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak.

h) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

ı) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

i) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.

j) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

k) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

Polis Meslek Yüksek Okulları aday başvuru, seçme ve değerlendirme sınavı kılavuzu için TIKLAYINIZ.

PMYO Hakkında

Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri parasız yatılı ve resmi üniformalıdır. Öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır.

Geçmiş yıllarda yapılan PMYO alımlarında taban puanlar ve kontenjan sayısı:

Bilindiği gibi Polis Akademisi Başkanlığı her yıl en az lise mezunu adaylar arasından Kadın ve Erkek polis memuru adayı almaktadır. Bu yönde alımlar ile arasında yapılmaktadır. Öte yandan TYT puanı ile alım yapılmakta olup Yıllara Göre Taban TYT Puanları şöyledir.

• Yılı Taban Puan ile öğrenci alındı.
  • Yılı Taban Puan ile erkek öğrenci ve bayan öğrenci olmak üzere toplamda 3 bin adet PMYO öğrencisi alındı.
  • Yılı Taban Puan ile 2 bin erkek polis alımı ve kadın polis alımı yapıldı.
  • Yılı taban Puan ile Erkek ve Kadın Polis öğrencisi alındı.
  • Yılı taban Puan ile öğrenci alındı ve erkek, Kadın alımı oldu.
  • Yılı Taban Puan ile Erkek adaylar arasından 2 bin polis memuru alımı ve kadın adaylar arasından polis memuru alımı yapıldı.
  • Yılı PMYO alımları henüz yapılmadı.

Kimler PMYO Polis memuru adayı alımına başvuru yapabilecek?

Polis Akademisi tarafından belirlene şartlara göre adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep ediliyor. Adayların söz konusu bu şartları yerine getiriyor olmaları gereklidir. Ayrıca, Yaş, TYT, Eğitim, Kilo Boy gibi özel niteliklerde aranıyor.

Başvuru için sınav ücreti alınıyor!

PMYO alımları için İnternetten ön başvuru yapacak adayların Polis Akademisi başkanlığı tarafından belirtilen Sınav Başvuru ücretini yatırmaları gereklidir. yılında TL (Yüz Otuz Türk Lirası) idi. Adaylar ücreti Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “ Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırmışlardır.

Değerlendirmeler ve sınav aşamaları nedir?

Adaylar ön başvuru yaptıktan sonra öncelikle Ön Sağlık Kontrolü, Fiziki Yeterlilik sınavı, Mülakat Sınavı eklindedir. Tüm bunların ve YTY puanı elem alınarak değerlendirme yapılmaktadır.

Başarı sıralamasına esas Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Puanı; fiziksel yeterlilik sınavı puanının % 25’i, mülakat sınavı puanının % 50’si ile 8’inci maddenin birinci fıkrasının (ç) bendine göre belirlenen puan türünden ya da türlerinden adayın en yüksek puanının % 25’inin toplamıdır.

1. Ön Sağlık Kontrolü: Adaylar PMYO sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılır.

2. Fiziki Yeterlilik Sınavı: Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziksel yeterlilik sınavına alınırlar. Fiziksel yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

3. Mülakat Sınavı: Fiziksel yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter 20 puan olmak üzere toplam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için toplam 70 puan veya üzerinde alması gerekir.

PMYO yılı hangi illerde bulunmaktadır?

Günümüze bakıldığında birçok Polis Meslek Yüksekokulu’nun kapatıldığı görülmektedir. PMYO bulunan şehirler önceki yıllarda sayıca fazla iken yılı itibari ile sayılarında azalma meydana gelmiştir. Sadece belirli şehir ve noktalarda bulunan PMYO mesleki eğitimi en iyi şekilde veren okullar olarak bilinmektedir. Ancak yeni yapılanan Polis Meslek Eğitim Merkezlerinin açılması ile öğrencilerin bu merkezlere kayması sonucunda PMYO’lar eski popülerliğini biraz da olsa yitirmiştir. Talebin azalması sonucunda birçok ilde kapatılan PMYO bulunan iller günümüzde ise sadece birkaç ilde bulunmaktadır.

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var ( Güncel)

1. İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu
  2. Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu
  3. Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu
  4. İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu
  5. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu
  6. Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu

İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu

Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, İstanbul İli Sarıyer İlçesi Gümüşdere köyü yakınlarında, Karadeniz kıyısında, yaklaşık m² ‘lik alanda faaliyet göstermekte olup, Hazine tarafından tahsis edilen arazi üzerine, MERMERCİ ailesinin çoğunluk payına sahip olduğu AKFİL Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi tarafından, “Adile Sadullah MERMERCİ ” isminin verilmesi kaidesi ile yılında yaptırılmıştır.

yılında ise Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Teşkilatını güçlendirme Vakfı tarafından aktarılan ödenekler ile (2) adet yatakhane bloğu, (1) adet Poliklinik bloğu ve (61) dairelik (3) lojman bloğu eklenmiştir. Müdürlüğümüze en yakın ilçe olan Sarıyer 17 Km, İstanbul-Taksim ise 45 Km. aralıktadır.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz

• tarihli Bakan oluru ile Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu olarak faaliyete başlamıştır.
  • tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayınlanan / sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu çerçevesinde, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı, 2 yıllık, Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu’na çevrilmiştir.
  • Okulumuz, tarih ve / sayılı Resmi Gazetede yayınlanan, Bakanlar kurulu kararı gereği, tarihinde, Polis Meslek Yüksekokulu statüsü kaldırılmaksızın, fiili olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmüştür.

yılından itibaren ise Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, Polis Meslek Yüksekokulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu

tarih ve BEGM sayılı İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile kurularak eğitim öğretime başlamış, Yüksekokulumuz kuruluşundan 25/08/ tarihine kadar Kastamonu Gölköy mevkiinde Ziraat Okulu binası olarak kullanılan binanın restore edilmesiyle belirtilen yerde; 25/08/ günü itibariyle Saraçlar Mahallesi Huzurevi Caddesi, No: 52’deki yerleşkesinde hizmet vermektedir.

Yüksekokulumuz toplam; m2 alan üzerine kurulmuş olup, 3 katlı idari bina, 4 katlı 2 adet eğitim binası, 4 katlı 2 adet ve 5 katlı 1 adet yurt binaları, 2 katlı yemekhane binası, kapalı spor salonu, halı saha, 10 yollu 1 adet kapalı atış poligonuı, 1 adet açık atış alanı, 1 adet havalı tabanca atış poligonu ve 5 katlı kamu konutu olmak üzere toplam 9 farklı binadan oluşmaktadır.

Yüksekokulumuz eğitim binalarında toplam 34 derslik, yurt binalarında toplam adet koğuş bulunmaktadır

Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu, Bakanlar Şurasının tarihli kararının tarih ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanmasını müteakip, Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüzde eğitim ve öğretime devam eden öğrencinin barınma gereksinimini karşılayan yatakhane ve eğitim binasının bulunduğu yeni bina, yönetim ve süreçlerin yürütüldüğü ünitelerin bir kısmının bulunduğu eski bina ile öğrencilerimizin kullanımına sunulan kapalı spor salonu, açık hava basketbol alanı, Açık tenis kortu, açık ve kapalı atış poligonu, yapay çim saha, halı saha, kondisyon salonları, Polis Savunma Taktikleri uygulama salonu, kantin, yemekhane, konferans ve sinema salonu, fotoğraf atölyesi, kütüphane ile kapalı alan m² olmak üzere toplam m² den teşekküldür.

İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu

Okulumuz Polis Okulu olarak birinci kez 23 Mayıs tarihinde, öğrenci kapasiteli olarak şu an İzmir Bölge Polis Kriminal Laboratuarı’nın bulunduğu yerde açılmış ve bir müddet faaliyet göstermiştir. 16 yıllık bir hizmetten sonra yılında kapasitesi artırılmak üzere bugünkü okulumuzun bulunduğu alanda binaların (tesislerin) inşaatına başlanmıştır.

’da başlanarak ’te bitirilen hizmet binaları 12 Şubat tarihinde İzmir Polis Koleji olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Bu tarihten itibaren süratle çağdaş bir yapıya kavuşan okulumuz, gerek eğitim gerekse spor kompleksleri ile tam bir eğitim-öğretim kurumu olmuştur.

Daha sonra 7 Eylül tarihinde Bakanlık Makamının onayları doğrultusunda toplam 4 devir mezun veren İzmir Polis Koleji kapatılarak tekrar İzmir Polis Okulu’na dönüştürülmüştür. ’den bu yana Polis Okulu olarak hizmet veren okulumuzun ismi yeniden 7 Temmuz tarihinde Bakanlık Makamının onayları doğrultusunda Rüştü Ünsal Polis Okulu olarak değiştirilmiştir.

8 Ekim tarihli Bakanlar Konseyi kararı ile Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokuluna dönüştürülmüştür ve o tarihten bugüne kadar eğitim ve öğretime bu isimle devam etmektedir.

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu

19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Samsun vilayet merkezine 23 km arada olup Atakum Belediyesi sonları içerisinde, Sinop karayolu üzerinde bulunmaktadır.

tarihinde eğitim öğretime başlanılmış, yılında Polis Meslek Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür.

Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu

Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu Projesi , m2 kapalı alana sahip öğrenci kapasitesi olacak şekilde tasarlanmıştır.

Projede genel olarak;

• Yatakhane bloğu
  • Derslik bloğu
  • Yemekhane bloğu
  • Nizamiye Binası ( kişilik bekleme salonlu)
  • Gazino ve sosyal etkinlik bloğu
  • kişilik Konferans Salonu
  • Gerektiğinde birleşebilecek toplam kişilik 2 adet Kapalı Spor Salonu
  • 20’şer yollu Açık ve Kapalı Atış Poligonları
  • Açık Spor Tesisleri
  • kişilik Stadyum (Tören için de kullanılabilecek)
  • İş Ocakları
  • Açık Otoparklar
  • Sosyal Etkinlik Amfisi yer almaktadır.

Polis Meslek Yüksek Okulları Hakkında

Emniyet Teşkilatının muhtaçlığı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere Polis Akademisine bağlı, 2 yıl müddet ile ön lisans seviyesinde, parasız yatılı, üniformalı, beslenme, barınma ve sağlık masraflarının devletçe karşılandığı mesleksel eğitim-öğretim ve uygulama yapan eğitim kurumlarıdır.

• Polis Meslek Yüksek okullarının amaçlarına bakıldığında:

• Atatürk’ün ilkele ve inkılaplarına bağlı,
    • Devletin bir bütün olmasını amaç edinen,
    • Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görevlerini yerine getiren,
    • Türk milletinin manevi değerlerini taşıyan, aktaran ve ahlakını sürdüren,
    • Türk olmanın önemine binaen şeref ve namusa önem veren, koruyan,
    • Toplum için yararlı çalışmalar yapan,
    • Aile ve millet sevgisi taşıyan,
    • Polislik mesleğini yücelten,
    • Anayasaya sahip çıkan,
    • Meslek etik ve ahlakına sahip olan,
    • Bedenini ve aklını bir bütün olarak kullanan,
    • Polislik mesleğini kanuna uygun olarak yapan,
    • Her konuda sorumluluk alan kişiler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Polis Meslek Yüksek okulları geçtiğimiz yıllarda binlerce kişinin başvuru noktası olmuşken günümüzde polis eğitim merkezlerinin açılması ile ilgi bu kurumlara kaymıştır. Revaçta olarak gösterilen bu kurumlar için meslek yüksek okullarına ilginin azalması mecburi sistem değişikliği olarak algılanarak gerçekleşmiştir.

Bundan dolayı da bazı kadın polis adayları ayrı bir okulun olmasını beklemektedir. Fakat kadın adaylara ayrılan kontenjanın erkeklere göre çok daha düşük olması böyle bir olaya imkan vermemektedir. Bu da kadın polis adaylarının sadece karma olarak eğitim veren PMYO’lara gidebileceği anlamına gelmektedir. Kadınların planlamalarını buna göre yapması gerekmektedir.

Kadınlar hangi PMYO okullarında okur konusunda bir başka husus ise okulların sayısı ile ilgilidir.

• Yazımızın başında da anlattığımız gibi PMYO sayısı azaltılmıştır. Bunun yerine POMEM sayısında bir miktar artış olmuştur. Adayların gidebilecekleri okul sayısı azalınca karma eğitim veren kurumların sayısında da bir miktar düşüş olmuştur. Dolayısıyla polislik sınavını kazanan kadın adaylar karma olarak eğitim veren kurumlara yönlendirilmektedir. Söz konusu durum şimdilik bu şekilde olmasına rağmen ileride yapılacak yeni bir düzenleme ile değişebilir. Karma olarak eğitim veren okulların sayısının azalmış olmasının bir nedeni de yine yukarıda bahsettiğimiz gibi kadınlara ayrılan kontenjanın az olmasıyla ilgilidir.

PMYO Kadın Polis Okulları

Kadınlar hangi PMYO okullarında okur?

Kadınlar hangi PMYO okullarında okur konusunda bilinmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Söz konusu hususların başında kadın adaylar için özel bir okul olmadığı gelmektedir. Kadın adayların böyle bir beklentisi var ise bunun olmadığını bilsinler ve buna göre hareket etsinler. Bilindiği gibi PMYO eğitimi yaklaşık 2 yıl sürmekte ve adaylar burada yatılı olarak kalmaktadır.

1- 19 Mayıs Samsun PMYO Polis Meslek Yüksekokulu

19 Mayıs Samsun PMYO (Polis Meslek Yüksekokulu) Samsun il merkezine 23 km mesafede olup Atakum Belediyesi sınırları içerisinde, Sinop karayolu üzerinde bulunmaktadır.

tarihinde eğitim öğretime başlanılmış, yılında Polis Meslek Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür.

2-Adile Sadullah Mermerci PMYO Polis Meslek Yüksek Okulu

Adile Sadullah Mermerci PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu), İstanbul ili Sarıyer İlçesi Gümüşdere köyü yakınlarında, Karadeniz sahilinde, yaklaşık m² ‘lik alanda faaliyet göstermekte olup, Hazine tarafından tahsis edilen arazi üzerine, MERMERCİ ailesinin çoğunluk hissesine sahip olduğu AKFİL Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi tarafından, “Adile Sadullah MERMERCİ ” isminin verilmesi şartı ile yılında yaptırılmıştır.

yılında ise Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Teşkilatını güçlendirme Vakfı tarafından aktarılan ödenekler ile (2) adet yatakhane bloğu, (1) adet Poliklinik bloğu ve (61) dairelik (3) lojman bloğu eklenmiştir. Müdürlüğümüze en yakın ilçe olan Sarıyer 17 Km, İstanbul-Taksim ise 45 Km. mesafededir.

PMYO Yaş Şartı ve Yaş Hesaplama

Adaylar, Ağustos tarihleri arasında seafoodplus.info adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla (1 Ekim ) 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla (01 Ocak ) 26 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak – 01 Ekim tarihleri arasında doğmuş olmak),

#

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir