thy do&co ikram hizmetleri a ş maaşları / Turkish DO&CO'da Zam Oranları Belli Oldu

Thy Do&co Ikram Hizmetleri A Ş Maaşları

thy do&co ikram hizmetleri a ş maaşları

AKP&#;li bürokratların ballı maaşları ortaya çıkmaya devam ediyor. Birçok yerden maaş alanlar arasında THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı&#;nın da olduğu belirlendi. Aycı&#;nın 17 farklı yöneticilik görevi bulunuyor.

BOLD &#; Türk Hava Yolları (THY) Faaliyet Raporu’nu açıkladı. THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı’nın İhracatçı Birliğinden Futbol Federasyonuna kadar birçok şirkette yönetici olduğu ortaya çıktı.

17 FARKLI ŞİRKETTE YÖNETİCİ

THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı&#;nın 17 koltuğu bulunuyor. İhracatçı Birliğinden Futbol Federasyonuna, iş konseylerinden THY ile bağlantılı şirketlere kadar birçok birimde yöneticilik görevi bulunan Aycı, hemen her yerde de “Yönetim Kurulu Başkanı” sıfatını taşıyor. Aycı&#;nın 17 farklı birlik, konsey, şirket ve federasyonda aldığı görevler, THY&#;nin Faaliyet Raporu&#;nda açıklandı.

İŞTE AYCI&#;NIN KARTVİZİTİNDEKİ GÖREVLERİ

Rapora göre, &#;ten beri THY Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Komitesi Başkanı olan İlker Aycı&#;nın kartvizindeki diğer görevler şöyle:

• Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı
  • DEİK Türkiye-ABD İş Konseyi Üyesi
  • DEİK Türkiye-Brezilya İş Konseyi Üyesi
  • DEİK Türkiye-İngiltere İş Konseyi Üyesi
  • Türkiye Futbol Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı
  • THY Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • TGS Yer Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • THY Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • THY Do&Co İkram Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • SunExpress A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • We World Express Limited Şti. Yönetim Kurulu Başkanı
  • Cornea Havacılık Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • THY Uluslararası Yatırım ve Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • THY Teknoloji ve Bilişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
  • TFS Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI

41 yerden maaş aldığı ortaya çıkan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün Sözcü&#;den Ali Ekber Ertürk&#;e, “Sayın Başkan sadece THY Yönetim ve İcra Kurulu başkanlığındaki görevinden ücret alıyor. Diğer görevlerinden herhangi bir ücreti yok” dedi.

ÇALIŞANI 41 YERDEN MAAŞ ALIYOR

Bilal Erdoğan’ın da mezunları arasında yer aldığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL) mezunu THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün Varlık fonundaki 41 şirketten maaş aldığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan belgelerde Üstün’ün Türkiye Varlık Fonu’na bağlı 41 şirketin yönetim kurulu üyesi olduğu ve şirketlerden ayrı ayrı maaş aldığı belirlendi.

THY&#;NİN BORÇLARI KATLANARAK ARTIYOR

’da 4 milyar milyon net kâr açıklayan Türk Hava Yolları, pandemi yılı olan ’yi 5 milyar milyon TL net zararla kapattı. sonunda ,1 milyar TL olan THY’nin toplam borcu, sonunda ,9 milyar TL’ye yükseldi.

seafoodplus.info

Tags koltukFeaturedİlker AycımaaşTHYYönetim Kurulu Başkanızarar

THY, Do&Co ile yeniden masada

KER&#;M ÜLKER

Türk Hava Yollar&#; (THY) ile Do&Co aras&#;nda ya&#;anan sorun sonras&#; alternatif ikram &#;irketi olarak ad&#; gündeme gelen ve THY'nin ön görü&#;me yapt&#;&#;&#; Singapurlu SATS ile görü&#;meler sonland&#;r&#;ld&#;. Hat&#;rlanaca&#;&#; üzere &#;stanbul Yeni Havaliman&#;'na ta&#;&#;nmas&#; ile birlikte söz konusu havaliman&#;nda ikram hizmeti tedariki hususuna ili&#;kin, SATS Ltd (SATS) i&#;tiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anla&#;mas&#; imzalanm&#;&#;t&#;. Ön anla&#;man&#;n ard&#;ndan THY, bir sözle&#;me ile söz konusu niyet anla&#;mas&#;n&#;n süresinin uzat&#;ld&#;&#;&#;n&#; kamuya duyurmu&#;tu. THY'den yap&#;lan aç&#;klamada Yönetim Kurulu toplant&#;s&#;nda Singapurlu &#;irket ile görü&#;melerin sonland&#;r&#;ld&#;&#;&#; ve taraflar aras&#;nda imzalanan niyet anla&#;mas&#;n&#;n feshedildi&#;i ö&#;renildi.

50 bin TL sermayesi vard&#;

Hat&#;rlanaca&#;&#; üzere THY ve Singapurlu SATS, 17 Ocak tarihinde Sats Food Turkey G&#;da Hizmetleri A.&#; adl&#; bir &#;irket kurmu&#;tu. Be&#;ikta&#;'taki Maya Park adresinde kurulan 50 bin TL sermayeli &#;irketin yönetim kurulu ba&#;kan&#; Charles Hungate, yard&#;mc&#;s&#; ise Kumar Marie olmu&#;tu. &#;irketin aç&#;klama bölümünde ise, uçaklar, trenler ve di&#;er ula&#;&#;m araçlar&#; için kabin ia&#;esi tedarikinde bulunmak dahil yemeklerin haz&#;rlanmas&#; amac&#;yla g&#;da maddelerini üretmek ve i&#;lemek, her türlü &#;irket için ikram hizmetleri sunmak, her türlü kamu kurumu ve özel kurum taraf&#;ndan düzenlenecek ikram hizmetlerine ili&#;kin ihalelere kat&#;lmak ve havaalanlar&#; yer hizmetleri yönetmeli&#;i uyar&#;nca her türlü faaliyette bulunmak yer ald&#;.

Tekrar Do&Co ile görü&#;üyor

Bu geli&#;meler ya&#;an&#;rken, THY Do&Co &#;kram Hizmetleri A&#; ile tekrar masaya oturma karar&#; ald&#;. 

THY'nin, Kamuyu Ayd&#;nlatma Platformu'nda (KAP) ikram hizmeti tedarikine ili&#;kin yer alan aç&#;klamas&#;nda &#;unlar kaydedildi:

"Ortakl&#;&#;&#;m&#;z'&#;n &#;stanbul Yeni Havaliman&#;'nda ve Türkiye'deki di&#;er havalimanlar&#;nda alaca&#;&#; ikram hizmeti tedariki hususuna ili&#;kin, DO&CO AG ile ortak kurulu&#;umuz olan mevcut ikram hizmeti tedarikçimiz THY DO&CO &#;kram Hizmetleri A&#; ile görü&#;melere ba&#;lanm&#;&#; olup, önemlilik arz eden geli&#;meler kamuoyu ile payla&#;&#;lacakt&#;r."

Bu konularda ilginizi çekebilir

Son dakika Bu meslekten vazge&#;ilmiyor! Maaşı 16 bin lira

Son Dakika Haberler

EkonomiSon dakika Bu meslekten vazge&#;ilmiyor! Maaşı 16 bin lira

-

Türk Hava Yolları’nda daha marifetlisi de varmış. 3 değil 5 değil 10 değil tam 17 şirkette koltuğu var

Türk Hava Yolları (THY)’nın Faaliyet Raporu’na göre THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı, 40 ayrı şirketin yönetim kurulunda. 14 şirketinde Yönetim Kurulu Başkanı. İlker Aycı, THY bağlı çok sayıda şirketin yanı sıra, İhracatçı Birliği’nden Futbol Federasyonu’na birçok şirketin de yönetiminde.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Meclis Üyesi ve Airporthaber yazarı Ali Kıdık’ın, iki yıl önce “THY ‘Hanımın Çiftliği’ durumunda” başlıklı yazısında, İlker Aycı için, “Öyle başarılı ve öyle üstün zekalı ki kendisi 40 tane kayyum şirketine YK üyesi. Yılın değil asrın yöneticisi unvanı verilmeli” diye yazmıştı. Faaliyet raporuna göre, THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı’nın 17 ayrı koltuğu var.

İhracatçı Birliği’nden Futbol Federasyonuna, iş konseylerinden THY ile bağlantılı şirketlere kadar birçok birimde yöneticilik görevi bulunan Aycı, çoğu şirkette de Yönetim Kurulu Başkanı.

Rapora göre, ’den beri 6 yıldır THY’nin başında olan Mehmet İlker Aycı’nın yönetiminde olan şirketler şöyle:

■ Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı

■ DEİK Türkiye-ABD İş Konseyi Üyesi

■ DEİK Türkiye-Brezilya İş Konseyi Üyesi

■ DEİK Türkiye-İngiltere İş Konseyi Üyesi

■ Türkiye Futbol Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı

■ THY Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ TGS Yer Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ THY Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ THY Do&Co İkram Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ SunExpress A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ We World Express Limited Şti. Yönetim Kurulu Başkanı

■ Cornea Havacılık Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ THY Uluslararası Yatırım ve Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ THY Teknoloji ve Bilişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

■ TFS Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

MAAŞ ALMIYORMUŞ

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sözcüye yaptığı açıklamada İlker Aycı’nın, sadece THY Yönetim ve İcra Kurulu başkanlığındaki görevinden maaş aldığını, diğer şirketlerdeki yöneticilik faaliyetlerinden herhangi bir ücret almadığını söyledi.

İlgili Haberler

Kartal İmam Hatip mezunu bir isim daha THY&#;de genel müdür oldu. Ne Harvard. ne Oxford ne MIT. tek rakibi THY
Türk Hava Yolları’nın yedi maaşlı delikanlısı. On parmağında on marifet. İşte o yedi şirket
THY Basın Müşaviri 41’inci şirkete de yönetim kurulu üyesi oldu. Eniştesini de genel müdür yardımcısı yaptırdı

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.