9 sınıf peygamberimizin hayatı 1 dönem 1 yazılı / One moment, please...

9 Sınıf Peygamberimizin Hayatı 1 Dönem 1 Yazılı

9 sınıf peygamberimizin hayatı 1 dönem 1 yazılı

9.Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı 1.Dönem 1.Yazılı Sınav Soruları

9.Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı 1.Dönem 1.Yazılı Sınav Soruları

HZ.MUHAMMED'İN(S.A.V) HAYATI DERSİ   9.SINIF 1. DÖNEM 1. YAZILI
A-) Aşağıdaki çoktan seçmeli soruları cevaplayınız (her soru 5 puandır.)
1-) Aşağıdakilerden hangisi hicri aylardan değildir?
A-) Muharrem      B-) Kasım  C-) Zilka'de       D-) Zilhicce        E-) Ramazan

2-) Peygamberimiz doğumundan itibaren sırasıyla kimlerin yanında kalmıştır?
A-) Abdullah-Halime-Ebu Talip-Hatice           
B-) Halime-Amine-Abdulmuttalip-Ebu Talip          
C-)  Amine-Ebu Talip-Abdulmuttalip-Hatice        
D-) Abdulmuttalip-Ebu Talip-Amine-Halime         
E-) Ebu Talip-  Ebu Bekir- Hz. Ömer-Hz. Ali 

3-) Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde hz. Muhammed (s.a.v.)'in doğumu doğru bir şekilde verilmiştir?
A-) 20 Nisan 571    B-) 20 Nisan 632 C-) 27 Ramazan 610      
D-) 23 Nisan 571       E-) 12 Eylül 570 

4-) Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde "Muhammed" isminin anlamı doğru verilmiştir?
A-) Allah'ı bilen       B-) Çok övülen      C-) Allah'a çok güvenen     
D-) Yetim olan     E-) Çok ibadet eden 

5-) Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde peygamber efendimizin sırasıyla anne ve sütannesinin ismi doğru verilmiştir?
A-) Amine/Leyla          B-) Suveybe/Halime   C-) Amine/Halime     
D-) Halime/Amine     E-) Suveybe/Amine

6-) Hz. Muhammed (s.a.v)'e peygamberlik nerede ve ne zaman verilmiştir?
A-) Hira mağarası/610      B-) Hira mağarası/622   
C-) Sevr mağarası/632    D-) Sevr mağarası/622  
E-) Medine/610

7-) Aşağıdakilerden hangisi ilk Müslümanlardan değildir?
A-) Hz. Hatice               B-) Hz. Ali     C-) Hz. Ömer                D-) Hz. Ebu Bekir  E-) Hz. Zeyd

8) 615 yılında müşriklerin ağır baskıları sonucu ilk olarak hz. Osman liderliğinde 4 kadın-11 erkek nereye hicret etmişlerdir?
A-) Medine       B-) Habeşistan             C-) Taif            D-) İstanbul E-) Suriye   
  dersimiz.com
9-) Peygamber efendimiz Medine'ye hicret ettiğinde kendi evi yapılana kadar kimin evinde kalmıştır?
A-) Ebu Eyyub el-Ensari   B-) Ebu Sufyan    C-) Hz. Osman         
D-) Hz. Ali             E-) Hz. Hamza

10-) Mekkeden Medine'ye hicret edenlere ve Medine de onlara kucak açan kişilere sırasıyla ne denir?
 A-) Ensar-Muhacir       B-) Ensar-Mekkeli       C-) Muhacir-Ensar       

D-) Medineli-Mekkeli           E-) Muhacir-Medineli 

11-) Peygamberimizin peygamberlikten önce 'Erdemlilier Topluluğu' manasına gelen hangi yardım kuruluşunun  içinde yer almıştır?
A)Darun Nedve            B) Hılful fudul              C) Cahiliye Toplumu       
D) Ensar                       D) Darul Erkam

12-) Peygamberimizin ilk hanımı kimdir?

{C}A)   {C}Hz. Aişe      B) Hz. Hafsa   C) Hz. Hatice        D) Hz. Safiyye            E) Hz. Mariye

13-) Hüzün senesi peygamber efendimize yardım eden iki kişinin vefat senesine denir. Bu iki kişi kimdir?
A)Ebu Talip-Ebu Bekir                  B) Hz. Aişe- Ebu Talip                 C) Hz. Hatice -Ebu Talip                                 
D)Abdullah-Amine                                 E)Halime-Amine 

14-)Miraç Hadisesi nedir?
A)-Mekkeden Medineye göçe denir.                                      B) Müslümanlara Boykot uygulanmıştır ona denir.
C)- Peygamberimizin doğduğu geceye denir.                               
D) Mescidi Haramdan Mescidi Aksaya ordanda daha nice Alemlere Peygambrimizin seyahat ettiği geceye denir. 

15-) Hicret edilen yer ve tarih hangisinde doğru verilmiştir?

A)   {C}Mekke-610      B) Taif -609             C) Kudus-622           D) Medine-632        E) Medine -622 

16-) Aşağıdakilerden hangisi Peygamber Efendimizinöz çocuklarından değildir?
A)Zeyd b. Haris  B)Hz. Fatıma    C)Rükiye                D)Kasım                   E)İbrahim

17-)Aşağıdakilerden Hangisi Peygamberimizin amcası değildir?

A)   {C}Hz. Hamza  B) Ebu Talip                      C)Ebu Bekir           D) Ebu Lehep

18-)Peygamberimizin doğumu-Peygamberliğinin Başlaması-Hicreti- Vefatı Sıralaması hangi şıkta doğru olarak verilmiştir?
A)571-610-620-632                      
B)570-610-622-632                             
C)571-610-622-630                                    
D)571-610-622-632                        
E)571-611-622-632 

19-)Hicretten sonra Peygamberimizin Yaptığı savaşlar hangisinde doğru sırayla verilmiştir?
C-) Bedir-Hendek-Uhud                                                                   
D-) Bedir-Uhud-Hendek                                                       
E-) Uhud-Bedir-Hendek

20-)Peygamber efendimiz hangi tarihte vefat etmiştir?
A-) 27 Safer 630                 B-) 12 Rebiyülevvel 632                       C-) 9 Zilhicce 631                                         
D-) 11 Şevval 630                       E-) 20 Ramazan 630    

addSelim Hoca

tag9.SınıfHz. Muhammed'in Hayatı1.Dönem 1.YazılıSınav Sorularıyazılı sorularıSiyer-i Nebi

Ortaöğretim (Lise) 9. Sınıflar Soru Bankası Hz. Muhammed'in Hayatı(Siyer) Dersi Soru Bankası Soruları

9.Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı 1.Dönem 1.Yazılı Sınav Soruları Hakkında Yorum Yazın...

9.Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı 1.Dönem 1.Yazılı Sınav Soruları Hakkında Yazılan Yorumlar

osman cevaplarınızıda verın 2022-10-31

Melih DOLMA Çok güzel olmuş ellerinize sağlık keşke cevap anahtarıda olsa puanım 10'da 8. 2021-12-22

Ferhat A. Çok güzel olmuş 2021-11-09

zeki=/ çok güzel olmuş 2021-11-08

Osman Hazırlayan sayın hocama çok teşekkür ederim.Cevaplar olsa kendi işaretlediğim cevaplarla karşılaştırmayı çok isterdim.Yine de hazırlayan hocama sonsuz teşekkürler tam nasıl çalışacağım derken bu soruları bulmak beni çok mutlu etti 2021-11-04

BŞ Keşke cevaplari olsaydıııı ama çok güzel 2021-10-24

9. sınıf cevapları olsa çok daha iyi olabilirdi teşekkürler. 2021-03-11

yz- YÖNETİM MÜKEMMELDİ YAZARIN ELİNE SAĞLIK YTALNIZ BAZI YERLERİ HATTALI BİLGİLENDİREYYİM. 2021-03-08

yz- YÖNETİM mükemel 2021-03-08

ZEHRA Guzel ama keske cevaplarida olsaydi tesekurler 2021-03-07

Hican güven Gerçekten harika testler.Bu testleri çözerek konuyu daha iyi kavradım . 2021-02-19

TDK İSTİFA Yorum yazan arkadaşların Türkçesi TDK (TeDeKe diye okunur Ka değil)'den daha güzeldi,atam mezarında ters döndü:\ .(cümle sonuna nokta konur.) 2020-12-23

kelime haznesi benim için faydalı oldu gayet güzel sorular ayrıca bilgilerimide pekiştirmiş oldum cavaplar olsaydı daha iyi olurdu 2020-12-22

umutsuz vaka Kılasik olsaydı daha iyi olabilirdi 2020-03-10

Eylül.A güzel olmuş sağolun 2020-03-10

Nurhan Süper sorulardı keşke cevaplarıda bir Süper sorulardı keşke cevaplarıda bir köşeye sıkıştırsaydınız. 2019-12-04

İmanlı Çocuk GüZEL Abiiiiiiiii 2019-11-12

naber :D keşke cevapları da olsaydı... ama güzel 2019-11-06

Kimsesiz FAKIR Çocuk Güzeldi Beğendim ADAM OLUN! 2019-11-06

dilara çok beyendim sen öyle san kübra denen kız 2019-11-05

kübra yani iyidi 2019-11-05

BİLMEM güzeldi beyendim bir sürü sorular bekliyoruz 2019-11-04

Benn abi sorular iyi ama kolay 2019-11-03

ben testınız ıyı guzel begendım 2019-11-03

ruken derleer Cok guzel gercekten eyw 2019-11-03

Kotonkro Abi çok kolay bence 2019-02-09

Selamun_Aleyküm Çok işime yaradı allah razı olsun 2018-12-30

Çağla Hey genclik guzel test degil mi 2017-11-22

Vildan Guzeldi ama Selim Hocam cevaplar yok 2017-11-22

Berceste İnşallah sınavda aynıları çıkar 2016-12-27

Berceste Hocam elinize yüreğimizde sağlık ;);) 2016-12-27

Yazılan 35 yorum görüntüleniyor

Yazılı Sınav Soruları - İlkokul - Ortaokul - Lise Soru Bankası >> Sayfasına Dön

6. sınıf peygamberimizin hayatı 1. dönem 1. yazılı sitemizdeki yerini aldı.6.sınıf peygamberimizin hayatı 1.dönem 1.yazılı soruları pdf indir, test çöz ve çalış. Peygamberimizin hayatı yazılısına hazırlık çalışma kağıtları ile kendinizi deneyin.6.sınıf 1. dönem 1. peygamberimizin hayatı yazılısı cevap anahtarlı cevaplı şekilde indirmek ve görmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

6.Sınıf Peygamberimizin Hayatı 1. Dönem 1. Yazılı Soruları ve Cevapları 2022-2023

6. Sınıf Peygamberimizin Hayatı 1. Dönem 1. Yazılı Cevap Anahtarlı İndir

Yukarıdaki Yazılının Cevap Anahtarını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Şunlara da göz atmanızda fayda var;

Sevgili öğrenciler sitemizdeki bütün yazılılar güncel yazılılar bütün dersler ve sınıflar için yazılılar mevcuttur. Yazılılar test pdf halinde cevap anahtarlı verilmektedir. Cevaplı yazılı soruları 2023-2024 eğitim öğretim yılında da sitemizde olacak.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır