instagram numara ile şifre yenileme / Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki 2023

Instagram Numara Ile Şifre Yenileme

instagram numara ile şifre yenileme

Kişilerin sosyal medya hesapları dönem dönem saldırılara uğrayabiliyor. Kimi zaman da kullanıcılar kendileri şifrelerini unutabiliyor. Bu makalede Instagram'da şifre unutulması durumunda neler yapılabileceğinin yanıtlarına bakıyoruz. Intagram şifremi unuttum, nasıl değiştirebilirim? Unutulan Instagram şifresi nasıl alınır? sorusuna yanıt arıyorsanız ister bilgisayarınızda ister mobil cihazınızda Instagram şifrenizi değiştirmek birkaç işlem var. Facebook'u kullanarak Instagram'a giriş yaparsanız, şifrenizi Instagram üzerinden değil Facebook ayarlarından değiştirmeniz gerekir. (Bu makalenin ardından Instagram hesabı nasıl dondurulur? başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz)

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPABİLİRİM?

Öncelikle şunu söyleyelim, eğer Instagram şifrenizi unutursanız, e-posta adresinizi, telefon numaranızı ya da facebook hesabınızı kullanarak şifrenizi sıfırlayabilir ve değiştirebilirsiniz. Şimdi ayrı ayrı masaüstü ve uygulamalarda Instagram şifresini değiştirme adımlarına bakıyoruz:

MASAÜSTÜNDEN UNUTULAN INSTAGRAM ŞİFRESİNİ DEĞİŞTİRME

Masaüstünden şifrenizi sıfırlamak için bu linke (https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr) tıklayabilir ve karşınıza çıkacak adımlarla ilerleyebilirsiniz. Ya da aşağıdaki adımlarla aynı yere ulaşabilirsiniz.

1. Bir web tarayıcısından Instagram web sitesine gidin ve oturum açma ekranında, kullanıcı adı ve parola alanlarının altında şifrenizi mi unuttunuz? seçeneğine dokunun.

instagram şifremi unuttum, ne yapabilirim

2. Karşınıza çıkan ekranda E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya kullanıcı adınızı girin ve Giriş Bağlantısını Gönder öğesine dokunun.

instagram şifremi unuttum, ne yapabilirim

3. Parolanızı sıfırlamak için talimatları içeren bir mesaj alacaksınız.

ANDROID'DEN UNUTULAN INSTAGRAM ŞİFRESİNİ ALMA

• Uygulamayı açın

• Giriş ekranında 'Giriş detaylarını mı unuttun?' ifadesinin yanındaki Giriş yapmak için yardım al kısmını tıklayın. (Facebook şifrenizi biliyorsanız Facebook ile Giriş Yap yazısını tıklayabilirsiniz)

• Hesabınıza bağlı kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numaranızı girin ve İleri'ye dokunun. Örneğin telefon numaranızı girerseniz mesajla bir numara gelecektir.

• Bazı kişiler ise kullanıcı adını bilmediklerini söylüyor. Eğer şüphelendiğiniz bir durum varsa hesap bilgilerinizin değiştirildiğini bildiren bir e-posta alıp almadığınızı kontrol edin. Bir diğer adım olarak da Instagram kullanan bir tanıdığınızdan profilinizi ziyaret edip geçerli kullanıcı adınızın görüntüsünü almasını isteyebilirsiniz.

iPHONE İÇİN UNUTULAN INSTAGRAM ŞİFRESİNİ ALMA

instagram şifre unuttum
  • Adımlar yine birbirine benziyor. Giriş ekranında Giriş yap seçeneğinin üstündeki Şifremi unuttum'a dokunun.

• Kullanıcı adı veya Telefon'a dokunun.

• E-posta adresinizi, kullanıcı adınızı veya telefon numaranızı girdikten sonra, İleri'ye dokunun.

E-POSTAMI BİLMİYORUM VE TELEFON NUMARAMI UNUTTUM

Yukarıda unutulan Instagram şifremi unuttum, ne yapabilirim sorusunun yanıtlarını paylaştı. Instagram şifresini sıfırlamak için e-posta ve SMS yolunu denemek mümkün. Ancak bazen kullanıcılar "Instagram şifremi unuttum, e-postamı bilmiyorum, telefon numarasını değiştirdim" ne yapabilirim diye de soruyor.
Instagram'ın bu soruya verdiği yanıt şöyle: Instagram'a kaydolurken kullandığınız e-posta adresine veya telefon numarasına erişiminizi kaybettiyseniz e-postaya veya telefon numarasına yeniden erişim sağlamayı deneyebilir ya da yeni hesap bilgileriyle profilinizi güncelleyebilirsiniz. Ne yazık ki, kaydolurken kullandığınız e-posta hesabına erişemiyorsanız ve Instagram ve Facebook hesaplarınızı birbirine bağlamadıysanız bu hesap için size erişim veremeyiz"

Bu konuda ise yapılabilecekler şöyle:

1-E-posta hesabınıza yeniden ulaşmaya çalışın. Bu noktada e-posta hizmet sağlayıcıları, şifresi unutulan e-posta hesabınıza yeniden ulaşabilmeniz için bazı çözümler sunabilir. Örneğin telefon numarası girerek ya da güvenlik sorularını cevaplayarak e-posta şifrenizi yenileyebilirsiniz.
2-Eğer Instagram hesabı açarken kullandığınız e-posta ya da telefon numarasından birine ulaşamıyorsanız, giriş yaptıktan sonra profilinizdeki e-postayı ya da telefon numarasını değiştirin.
3- Telefon numaranız ya da e-posta adresini değiştirmek için Instagram'a erişemiyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

• Mobil cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve bilinen en son e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin.

• Şifreni mi Unuttun? seçeneğine dokunun.

• Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? seçeneğine dokunun.

• Destek talebi göndermek için ekrandaki talimatları izleyin.

ŞİFRE YENİLEME MAİLİ GELMİYORSA NE YAPILIR?

Unutulan Instagram şifreleriyle ilgili bir diğer soru ise şifre yenileme mailinin kullanıcıların e-posta adreslerine gelmemesi. Bunun farklı nedenleri olabilir. Örneğin Instagram'a kayıt olurken e-posta adresini yanlış yazmış olabilirsiniz. Mail, spam filtrenize takılıyor, spam maillere düşüyor olabilir. Ya da çalıştığınız kurumun spam filtresi engelliyor olabilir. Bu noktada e-posta servis sağlayıcınızla iletişime geçerek @instagram.com alanından mail alabildiğinize emin olun. Instagram bu konuda "Daha önce Instagram ve Facebook hesaplarınızı bağladıysanız, şifrenizi Facebook doğrulamasıyla yenileyin" önerisini de getiriyor. Ancak hesaba kaydolurken e-posta adresinizi yanlış yazdıysanız, Instagram bu hesaba erişmenize izin vermiyor.

Netflix Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim? Unutulan Netflix Şifresi Nasıl Değiştirilir?başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

u yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Telefonumu değiştirdim instagram hesabımdaki şifre eski telefonuma gidiyor ne yapabilirim

Öncelikle aynı soruyu birden fazla keç açmanız, cevap süresini hızlandırmayacaktır.Aksine bu tarz girişimlerde bulunursanız süresiz banlanabilirsiniz.

Instagram hesap yenilemek için birkaç farklı yol sunar;

• E-posta ile şifre sıfırlama
  • Telefon Numarası ile şifre sıfırlama

bu gibi seçenekler sizin şifrenizi sıfırlayabileceğiniz seçeneklerdir.Ayrıca Instagram hesabınıza daha önceden Facebook profili bağladıysanız, Facebook profili üzerinden de giriş yapma imkanınız var.Ancak bunların dışında malesef farklı bir giriş yapma durumu bulunmuyor.E-Posta ve Facebook durumları sizin işinize yaramadıysa, eski telefon numaranıza ait hattı farklı bir telefonda kullanarak numarayı açmanız gerekiyor.Farklı bir yol Instagram tarafından sunulmamış.

Tüm ihtimaller denendikten sonra aslında sizin için uygun olmayan ama hesabınızı almanızı sağlayabilecek bir yol daha olabilir.Bu da Instagram çalıntı bildirimi gerçekleştirmek.Instagram çalıntı bildirimi ile hesabınızı çalındı diye gösterirseniz bu durumda hesabınızı almanızı sağlayacak bir yol daha olabilir.Bu durumda aşağıdaki konuyu ziyaret etmelisiniz.

Çalınan, hacklenen Instagram hesabı nasıl geri alınır?

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki 2023

Haberin Devamı
Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki 2023

'INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM' LİNKİ

Instagram şifre yenileme yöntemleri

Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim diyorsanız akıllı telefonlardaki uygulama içinden yenileyebilir, eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum seçeneği ile kolayca yapabilirsiniz.

Telefondan Instagram Şifre Yenileme

- Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın,

- Profil sayfanıza girin,

- Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın,

- Sırayla “Ayarlar>Güvenlik>Şifre” seçeneklerine tıklayın,

- Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin,

- Sağ üstte yer alan mavi tik simgesine tıklayın.

Bilgisayardan Instagram Şifre Yenileme

- Instagram internet sitesine girin,

- Sağ üstte bulunan profil resminize tıklayarak profilinize girin,

- Ayarlar simgesine tıklayın,

Haberin Devamı

- Şifreyi Değiştir seçeneğine tıklayın,

- Mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girin,

- Şifreyi Değiştir butonuna tıklayın.

Instagram ‘Şifremi Unuttum’ Seçeneği İle Şifre Değiştirme

-Telefonunuzdan Instagram uygulamasına girin,

-Giriş yapma ekranında “giriş yapmak için yardım al” seçeneğine tıklayın,

-Hesabınıza bağladığınız telefon numarası, e-posta veya kullanıcı adınızı girin,

Telefon numarası girildiği takdirde tek kullanımlık şifre gelir. Bu parolayı kullanarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer e-posta adresiniz veya kullanıcı adınız ile girerseniz kayıtlı mailinize şifre sıfırlama linki gönderilir. Bu linke tıkladığınız takdirde Instagram’ın şifre değiştirme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Instagram telefon numarası ile şifre değiştirme işlemi adımları: Instagram şifresi telefon numarası ile değiştirilir mi?

Instagram kullanıcıların en çok zorlandığı konulardan bir tanesi, Instagram şifre değiştirme sürecidir. Özellikle bazı kullanıcılar, tek kullanımlık e-mail adresleri ile Instagram hesaplarını açmış ya da hesap açılışında kullandıkları e-mail adresinin şifre bilgilerini unutmuş olabilir.

Bazı kullanıcıların, cihaz değişikliği veya buna benzer sebepler yüzünden şifrelerini tekrar girmek zorunda kaldıkları zaman şifre sıfırlama ihtiyaçları ortaya çıkar. E-mail hesaplarına ulaşamayan kullanıcıların, Instagram şifresini de unuttukları için gündeme, Instagram telefon numarası ile şifre değiştirme gibi konular geliyor.

Instagram Şifresini Değiştirmek İçin Telefon Numarası Şart mı?

Instagram'daki kullanıcı adınız ile şifre sıfırlama maili talebinde bulunabilirsiniz. Fakat şifre sıfırlama linki e-mail adresinize yönlendirilecektir. Bu yüzden eğer e-mail adresinizi bilmiyorsanız, telefon numaranızı girmeniz şarttır.

Telefon Numarası ile Nasıl Instagram Şifresi Değiştirilir?

Eğer e-mail adresinize ulaşamıyor, e-maillerinizi hiçbir şekilde göremiyorsanız Instagram telefon numarası ile şifre değiştirme yöntemini denemelisiniz. Fakat burada çok ufak bir ayrıntı bulunuyor. Hesabınızı kullanırken, telefon numaranızı hesabınıza tanımlamış olmanız gerekiyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek, telefon numaranız ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

1) Giriş ekranından şifremi unuttum kısmına tıklayın.

IMG_7650

2) Şifremi unuttum seçeneğine tıkladıktan sonra yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Telefon sekmesinden, telefon numaranızı girin.
3) Telefon numaranızı girdikten sonra birkaç saniye geçmesinin ardından tek kullanımlık bir şifre gelecektir. Bu şifreyi kullanarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır