sıralı sistem lpg benzinden gaza geçmiyor / Aracım LPG'ye çok geç geçiyor | DonanımHaber Forum

Sıralı Sistem Lpg Benzinden Gaza Geçmiyor

sıralı sistem lpg benzinden gaza geçmiyor

Aracım LPG'ye çok geç geçiyor

• Yarbay
    Merhaba,
    Yazın metre bile gitmeden LPG'ye ge&#;en Punto bu aralar sabahları işe giderken yaklaşık 5 km sonra LPG'ye ge&#;iyor. Hatta 2 hafta &#;nce filan şu aşırı soğuk g&#;nlerde 7 km sonra ge&#;ti bir kere Bug&#;nlerde km ama bana &#;ok fazla geliyor bu havalarda normal mi bilmiyorum.
    Aslında hava da &#;ok soğuk değil zaten Adana'da yaşıyorum.
    Acaba gaz ayarında problem mi var yoksa normal midir bu ?

• Yarbay
    quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Aman hocam nolur kilometreden??

derken hocam ? Zaten gideceğim yer 8 kilometre filan. Bunun 5'ini benzinle gitmek pek iyi olmuyor.
  • Hocam LPG de motor belli bir sıcaklığa ulaşınca ( 35&#; olması lazım ) ge&#;er. Yazın hava sıcak olduğu i&#;in &#;ok kısa s&#;rede ge&#;er hatta bazen direkt LPG de &#;alışır. Kışın da mantıken motorun ısınma s&#;resi uzadığı i&#;in LPG ye ge&#;mesi s&#;reside uzuyor. Bence LPG yi taktırdığınız bayiye gidip ısı ayarlarını kontrol ettirmenizde fayda var.
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: xdarkx

Hocam LPG de motor belli bir sıcaklığa ulaşınca ( 35&#; olması lazım ) ge&#;er. Yazın hava sıcak olduğu i&#;in &#;ok kısa s&#;rede ge&#;er hatta bazen direkt LPG de &#;alışır. Kışın da mantıken motorun ısınma s&#;resi uzadığı i&#;in LPG ye ge&#;mesi s&#;reside uzuyor. Bence LPG yi taktırdığınız bayiye gidip ısı ayarlarını kontrol ettirmenizde fayda var.

+1
  • Yarbay

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bu LPG tam sıkıntı ya.

Yok hocam ya şehir i&#;inde kuruşa dolaşmanın zevki başka ayar yaptırırsak bu da d&#;zelir herhalde.

Alıntıları Göster
    onun belli bir benzinden gaza ge&#;iş sıcaklık ayarı var. istersen otogazcılara ayarlattırabilirsin. benim aracın ayarı 20 dereceydi. kışın gaza d&#;ş&#;k sıcaklıkta ge&#;tiği i&#;in stop ediyordu. bende sıcaklığı 35 dereceye y&#;kselttim sorun &#;&#;z&#;ld&#;. tek sorun biraz fazla benzin yakıyor o kadar. aracın sağlığı i&#;in b&#;y&#;tm&#;yorum varsın biraz fazla yaksın. yazın tekrar dereceyi d&#;ş&#;r&#;r&#;m. bence sende fazla sorun yapma. kış mevsimindeyiz normal.

• Yarbay

Orijinalden alıntı: m_b_68

onun belli bir benzinden gaza ge&#;iş sıcaklık ayarı var. istersen otogazcılara ayarlattırabilirsin. benim aracın ayarı 20 dereceydi. kışın gaza d&#;ş&#;k sıcaklıkta ge&#;tiği i&#;in stop ediyordu. bende sıcaklığı 35 dereceye y&#;kselttim sorun &#;&#;z&#;ld&#;. tek sorun biraz fazla benzin yakıyor o kadar. aracın sağlığı i&#;in b&#;y&#;tm&#;yorum varsın biraz fazla yaksın. yazın tekrar dereceyi d&#;ş&#;r&#;r&#;m. bence sende fazla sorun yapma. kış mevsimindeyiz normal.

Alıntıları Göster
    Adam aracı 90 dereceye geldiği halde lpg ge&#;mediğinden bahsetmiş, biraz konuyu okuyun.

Ben lpg taktırdığın yere bir danış derim. Bazen lpg reg&#;lat&#;r&#;n&#;n yerinin yanlış olması ge&#; ge&#;meye sebep olabilir. Normalde motorun arka taraflarında, korunaklı yerlere konur. &#;yle değil de soğuk havayı doğrudan alan bir yere konmuşsa ge&#; ge&#;me olabilir.
    Benim ara&#;ta 40 derece, 30 derece ayarlattım. Kışın Kayseride civarı soğuklarda 2 km civarında ge&#;ti.

• quote:

Orijinalden alıntı: idemo

Adam aracı 90 dereceye geldiği halde lpg ge&#;mediğinden bahsetmiş, biraz konuyu okuyun.

Ben lpg taktırdığın yere bir danış derim. Bazen lpg reg&#;lat&#;r&#;n&#;n yerinin yanlış olması ge&#; ge&#;meye sebep olabilir. Normalde motorun arka taraflarında, korunaklı yerlere konur. &#;yle değil de soğuk havayı doğrudan alan bir yere konmuşsa ge&#; ge&#;me olabilir.
    Benim ara&#;ta 40 derece, 30 derece ayarlattım. Kışın Kayseride civarı soğuklarda 2 km civarında ge&#;ti.

Alıntıları Göster
    Ge&#;me derecesi d&#;ş&#;r&#;l&#;rse d&#;zelecektir sanıyorum

• Yarbay
    Kıs mevsimi oldugu icin normal, bizimki de baya gec geciyor ama hareket etmiyorum zamanim olursa, dakika kadar suruyor.
  • quote:

Hocam LPG de motor belli bir sıcaklığa ulaşınca ( 35&#; olması lazım ) ge&#;er. Yazın hava sıcak olduğu i&#;in &#;ok kısa s&#;rede ge&#;er hatta bazen direkt LPG de &#;alışır. Kışın da mantıken motorun ısınma s&#;resi uzadığı i&#;in LPG ye ge&#;mesi s&#;reside uzuyor. Bence LPG yi taktırdığınız bayiye gidip ısı ayarlarını kontrol ettirmenizde fayda var.

Hocam benim aracın yazın ve kışın LPG'ye ge&#;mesi arasında anca metre oynuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

2, km filan gidince zaten normal &#;alışma sıcaklığına geliyor 90&#;C'yi buluyor ama ge&#;miyor LPG'ye

Bir sabah ta yola &#;ıkınca ısınmak i&#;in kaloriferi a&#;madan deneyin. Eger ge&#;iş s&#;resi kısalıyor ise lpg nin reg&#;lat&#;r&#; yalnış yere yani kalorifer tesisatının &#;ıkışına bağlanmıştır. Normalde kalorifer girişinden &#;nce t boru atılarak su alınır ki kışın kalorifer peteğinde su soğumadan &#;nce reg&#;lat&#;r işini g&#;rs&#;n.

• Motor ısınmasına rağmen lpgye ge&#;mek i&#;in 5 km bekliyorsa bir sorun vardır hocam bir baktırın. Ben sırf bu y&#;zden lpg taktırmadım şehiri&#;i kullanıyorum ve şehir merkezinde oturuyorum her yer 3 5 km.
  • yeni mesaja gitYeni mesaj

Benzer içerikler

Araba gaza neden geçmiyor?

İçindekiler:

1. Araba gaza neden geçmiyor?
  2. Arabanın gazda olduğunu nasıl anlarız?
  3. Araç gazdan benzine neden geçer?
  4. Sıralı sistem LPG neden gaza geç geçiyor?
  5. Araba gazda mı benzinde mi?
  6. LPG den benzine geçiş nasıl geçilir?
  7. Arabada gaz bitince benzine geçer mi?
  8. Atiker regülatör arızası nasıl Anlaşilir?
  9. LPG ısı sensörü nedir?
  10. Lovato LPG ne kadar?
  11. Sıralı sistem araçlar gaz bitince neden benzine geçmez?

Araba gaza neden geçmiyor?

2- Map Sensörü Arızası: LPG map sensörü arızalı ise regülatörden gelen basıncı algılayamadığı için ecu'ye yanlış sinyal gönderir. Ecu maptan aldığı düşük basınç sinyali doğrultusunda aracın gaza geçmesini engeller. Enjektör kaynaklı LPG'ye geçmeme sorunu yaşandığında arızalı enjektörün değişmesi gerekir.

Arabanın gazda olduğunu nasıl anlarız?

gaz tankındaki seviyeyi gösteren, brc marka lpg'ler için 4 yeşil ışık bir kırmızı ışıktan oluşan ledlerdir. tek kırmızı yanarken araç benzinde çalışıyor demektir, yeşile döndü mü lpg'ye geçmiştir demektir. arabaçalışırken birkaç dakika sonra 3. sonra 4. bazen de depo yarımken 4 ile başlar yavaş yavaş 3 ve 2 ye düşer.

Araç gazdan benzine neden geçer?

C: Aracın altını sürtmeden dolayı LPG tankından gelen yakıt borusunda ezilme ve tıkanma meydana gelir. Birde zaman içinde alt kısımdaki borularda tıkanma bu sebeplere bağlı regülatöre yetersiz yakıt göndereceğinden regülatör ecu'ye düşük basın uyarısı gödererek aracın gazdagiderken benzinegeçmesine nedenolur.

Sıralı sistem LPG neden gaza geç geçiyor?

1 - Sıralı sistemaraçlara gaz ayarı yapılırken gazageçiş ısısı yüksek ısıda LPGye geçişe ayarlanmış olabilir bu yüzden araçta benzinden gaza geçgeçme sorunu olabilir. 4 - Motor suyu eksik olursa regülatöre yeterli su girmediğinden dolayı sıralısistemde araçta gaza geçgeçme problemi meydana gelir.

Araba gazda mı benzinde mi?

Her ne kadar artık aracımızın ana yakıtı LPG olsa da yardımcı yakıt olarak biz benzinikullanıyoruz. Araçta benzinbittiği zaman başımıza gelecek olan en önemli problem benzinpompasının yanması olacaktır. Benzinpompası kuru çalışmasından dolayı yanacaktır. Dolayısıyla araçta benzininbitmemesi gerekiyor.

LPG den benzine geçiş nasıl geçilir?

LPGdönüşümü yapılmış bir aracın benzinsisteminde hiçbir değişiklik seafoodplus.info sebeple araç hareket halindeyken bile benzindengaza veya gazdan benzinetek bir düğme vasıtası ile geçseafoodplus.infolmesi durumunda LPGmontajı esnasında takılmış olan benzinvalfinin kapatılması ile LPGsistemi tamamen devre dışı

Arabada gaz bitince benzine geçer mi?

Sıralı sistem gaz bitince benzinegeçmiyor ise bu sorun iki sebepten kaynaklanır. Birinci sebebi LPG map sensörü arızalı olabilir. İkinci sebep ise LPG ustası tarafından bilgisayarla ayar ve yükleme yapılırken LPG map sensörü devre dışı bırakılmış olabilir.

Atiker regülatör arızası nasıl Anlaşilir?

Sıralı Sistem LPG Regülatör arızasınınbaşlıca belirtileriLPG'li aracın sabahları veya belli bir süre bekleyince geç çalışması,yedek su deposuna gaz karıştırması, regülatörbasıncına bağlı rolanti & Yakıt bozukluğu ve aracın kendiliğinden gazdan benzine geçme belirtileridir.

LPG ısı sensörü nedir?

Regülatör üzerinde bulunan ısı sensörü30, 35 dereceye ulaştığından LPGECU'ya sinyal göndererek aracın benzinden LPG'ye geçmesini sağlar. Sıralı sistem araçlarda LPG'ye direk geçmesi büyük sorunlara yol açar, çünkü öncelikle LPG'nin ısınıp gaz formuna geçmesi gerekmektedir.

Lovato LPG ne kadar?

Lovato LPG Montaj Fiyat Listesi
Ürün AdıPeşinTaksit
Lovato Smart EXR Kit Ultra HP
Lovato Smart Kit Turbo Ultra HP
Lovato C OBD Kit
Lovato C OBD Ultra HP Kit
14 satır daha

Sıralı sistem araçlar gaz bitince neden benzine geçmez?

Sıralı sistem gaz bitince benzinegeçmiyor ise bu sorun iki sebepten kaynaklanır. Birinci sebebi LPG map sensörü arızalı olabilir. İkinci sebep ise LPG ustası tarafından bilgisayarla ayar ve yükleme yapılırken LPG map sensörü devre dışı bırakılmış olabilir.

Araç Lpg’ye Geçmiyor, Benzinden Gaza Geçmiyor

Lpg’li araçlarda motor soğukken benzinde çalışan bir yakıt sistem mevcuttur. Fakat araç sabahları benzinde çalışıp motor ısındığı halde benzinden lpg’ye geçmiyor ise bir arıza söz konusudur. Bu arızaların çoğunluğu ufak tefek sorunlardan kaynaklanır, çözümü oldukça basittir. Peki araç Lpg’ye neden geçmiyor?

Araç Gaza Geçmiyor İse Nedeni

Araç Lpg’ye geçmiyor ise aşağıdaki nedenlerden biri ile oluşan bir arıza olabilir.

• Gaz Kesicisi Arızalıdır,
  • Gaz Kesicisi Soketleri Çıkmıştır yada Oksitlenmiş Olabilir,
  • Lpg Isı Sensörü Arızalıdır,
  • Lpg Isı Sensörü soket bağlantı sorunu olabilir,
  • Regilatör veya kesici elektirik tesisatında kopukluk yada bağlantı sorunu olabilir.
  • Lpg sigortası yanmış yada atmış olabilir.

Eğer aracınızda bunlara benzer bir sorun varsa çözümü konusunda yapabileceklerinizi aşağıda açıkladık.

Araç Lpg’ye Geçmiyor İse Çözümü

İlk Sigortayı Kontrol Edin : Lpg sigortası yandığında (sıklıkla yaşanan bir arızadır) lpg göstergesine elektrik gelmeyecektir. Hem gaza geçmiyor hemde göstergeye elektirik gelmiyor ise sorun sigortadan kaynaklı olabilir. Lpg sigortası lpg beyninin kenarlarında bulunur. Araç sigorta kutusu içerisinde yer almaz. Lpg sigortasını kontrol edin ve yanmış ise yenisi ile değiştirin. Sorununuz düzelecektir. Fakat sorun çözülse bile sigortanın neden yandğını öğrenmek için bir ustaya gidip aracınızı kontrol ettirin.

Gaz Kesicisini Kontrol Edin : Gaz kesicisi lpg regilatörü kenarındadır ve iki adet soket şeklinde voltaj girişi sağlar. Bu girişleri kontrol edin. Kablolarda kopukluk var mı bakın. Uç kısımlarında oksitlenme mevcut ise servise giderek değiştirin. Eğer kesicinin kendisi bozuldu ise bu tespiti uzman lpg ustaları yapabilir.

Lpg Isı Sensörü Kontrol Edin : Sıralı sistem lpgli araçlarda gaz beyni belli bir ısıya ulaşmadan aracın gaza geçişi sağlnamaz. Bu ısıya ulaşılıp ulaşmadığını ise regilatör üzerindeki ısı sensörü kontrol etmektedir. Isı sensörü arızalandıysa araç ısınsa bile gaza geçmeyecektir.

Tüm bu kontroller sonrasında arıza kaynağı bulunabilir. Araç sahibi olarak kesici kabloları ve sigortasını kendiniz kontrol edebilir fakat sorunu çözemezseniz daha detaylı bir kontrol için lpg dönüşüm servisine gitmeniz gerekecektir. Ayrıca lpg bakımlarınızı aksatmamanız da öneririz.

Araçlarda LPG&#;ye geçiş problemi

Bilindiği üzere araç soğukken benzinde çalışır ve aracın motoru ısındıktan sonra araçlarda LPG’ye geçer. LPG‘li araçların çalışması için öncelikle aracın motorunun ısınması gerekir. Fakat aracın motoru ısındığı halde araçlarda LPG’yegeçmiyor ise bir arıza söz konusudur.

Aracın LPG’ye geçmeme nedenleri

Araç LPG’ye geçmiyorsa ne yapılmalı?

Regülatör basıncının azalması regülatörün kullanım süresine, kalitesine, yakıta ve iklimlere göre değişkenlik gösterebilir. Regülatör basıncının düşüp düşmediğini anlamak için regülatör basınç ayar vidasından ölçüm yaparak kontrol edebiliriz. Basınç istenilen seviyeye getirildiğinde hala araç gaza geçmekte sorun yaşıyorsa arıza regülatör kaynaklı değildir.

Map sensörü arızalandığından regülatörden gelen basınç sistem tarafından algılanmaz ve elektronik kontrol ünitesine sinyal gitmez. Elektronik kontrol ünitesi bu algıladığı yanlış sinyali düşük basınç olarak algılar ve aracın gaza geçişini engeller. Bu arızanın giderilmesi için öncelikle Map bağlantı hortumları kontrol edilerek çatlak, kırık ve genişleme olan yerler onarılmalıdır. Hortum kontrolü yapılmadan Map sensörü değiştirilirse boşa değiştirilmiş olur.

Bazı otomobillerde enjektör arızası oluştuğunda aracın benzinden gaza geçmesi otomatik olarak engellenmiş olur. Yüksek devirlerde gaz enjektörleri hata verirse araç kendiliğinden benzine geçiş yapar. Bu arızanın giderilmesi için arızalı enjektörün değiştirilmesi gerekir.

Bütün bu belirtilen kontroller yapıldıktan sonra arıza hala devam ediyorsa LPG’nin elektronik kontrol ünitesinde arıza kontrolü yapılmalıdır. LPG’nin elektronik kontrol ünitesinin arızalı olup olmadığını anlamak için ECU ile bilgisayar bağlantısı kurularak programda okunan değerlerin doğruluğu kontrol edilir. Sistemin doğru olduğunun tespit edilmesi için sistem ayarları silinip fabrika ayarları yüklenmelidir. Programda hata yoksa osiloskop ve bilgisayar programı ile teknik parçalar kontrol edilerek arıza tespiti yapılır. Arızalı parça tespit edildikten sonra parça yerine özel sıvı sıkılarak bölge koruma atına alınır. Bu sayede ECU arızası tamir edilir. ECU tamir edildikten sonra araç benzine geçmektedir.

LPG montajında dikkat edilmesi gerekenler sistem parçalarının yeni ve standartlara uygun olmasıdır. Montajdan sonra düzenli olarak LPG filtre bakım ve değişimi düzenli olarak yaptırılmalıdır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir