halk eğitimde kurs açmak için gerekli evraklar / Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Nasıl Açılır? (Şartlar)

Halk Eğitimde Kurs Açmak Için Gerekli Evraklar

halk eğitimde kurs açmak için gerekli evraklar

Halk Eğitim Usta Öğretici Belgesi Nasıl Alınır

Halk Eğitim Usta Öğretici Belgesi Nasıl Alınır

Halk Eğitim Usta Öğretici Belgesi Nasıl Alınır, Halk Eğitimde Usta Öğretici Nasıl Olunur, Usta Öğretici Kimdir, Halk Eğitim Merkezleri Usta Öğretici Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Usta Öğreticinin Görevleri ve Taşıması Gereken Vasıflar Nelerdir.

Usta Öğreticiler Part Time Veya Full Time Olarak Görev Alabilir. Part Time Olarak Görev Alan Usta Öğreticilere Açtıkları Kurs Saati Kadar Ücret Ödenir. Kursun Hafta İçi, Hafta Sonu, Gündüz Yada Akşam Ve Açıldığı Yere Ve Usta Öğreticinin Eğitim Durumuna Göre Saat Ücreti Farklılık Gösterir.

Mesleki Eğitim Merkezleri Kayıtları Alan Ve Dalları İçin Tıklayın.

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Belgesi Nasıl Alınır, Kursun Eğitim Süresi, Usta Öğreticilik Başvuruları:

Usta Öğreticilik Belgesi Nereden Alınır

Usta Öğreticilik Belgesi Mesleki Eğitim Merkezlerinden Alınır.

Usta Öğretici Belgesini Kimler Alabilir:
Ustalık Belgesi Yada İş Yeri Açma Belgesi Sahibi Olup Mesleki Eğitim Merkezlerinde Açılan İş Pedagojisi Kurslarını Başarı İle Tamamlayanlara “Usta Öğreticilik Belgesi” Verilir.
Usta Öğreticilik Kursu Eğitim Süresi Ve Kursun Konuları:
Kursun Eğitim Süresi 40 Saat.

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Olma Şartları İçin Tıklayın.

Usta Öğreticilik Belgesi Kursu Başvuru Belgeleri:
Kimlik Fotokopisi
3 Adet Resim
Dilekçe
Ustalık Belgesi Aslı Ve Fotokopisi (Aslı Görülüp Onaylandıktan Sonra İade Edilir)

Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik Belgelerinin Düzenlenmesine İlişkin Esas Ve Usuller Bakanlıkça Belirlenip Yayınlanmaktadır.
Yabancı Uyruklular Da Gerekli Koşulları Taşımaları halinde Ücretli Usta Öğretici Olarak görev alabilirler.

Usta Öğreti Kursunun Konuları Ve Eğitim Süreleri:

Çıraklık Ve Mesleki Eğitim İlkeleri: 4 Saat
Eğitim Psikolojisi: 3 Saat
Eğitimde İletişim Ve İletişim Araçları: 4 Saat
Meslek Analizi Ve Öğretim Programlarının Hazırlanması: 8 Saat
Atölye Ve Meslek Dersleri Öğretim Metotları: 8 Saat
İş Güvenliği: 4 Saat
İş Kalitesi Ve Maliyet İlişkileri: 4 Saat
Öğrenme Ölçme Ve Değerlendirme: 3 Saat
Sınav Değerlendirmesi: 2 Saat
Toplam: 40 Saat Eğitim Süresi
Ustalık Belgesi Sahibi Olup Mesleki Eğitim Merkezlerinde Açılan İş Pedagojisi Kurslarını Başarı İle Tamamlayanlara “Usta Öğreticilik Belgesi” Verilir. Bir İş Yerinde Çırak/Kalfa Çalışabilmesi İçin O İş Yerinde Mutlaka Çırak/Kalfanın Pratik Eğitiminden Sorumlu Olacak Usta Öğretici Belgesi Sahibi Bir Usta Öğretici Bulunmalıdır.
Kursa Katılanların Başarılı Sayılabilmeleri İçin Kurs Sonunda Yapılan Sınavda, En Az 45 Puan &#;Geçer&#; Not Almaları Gerekir. Sınavda Başarılı Olamayanlar, Daha Sonra Açılacak Kursların Bitiminde Yapılacak Sınavlara Katılabilirler.
Usta Öğreticilik Kurslarına Katılmak İsteyenler Usta Öğretici Kursu Başvuru Dilekçesi Doldurarak Merkezimize Başvuruda Bulunurlar. Kurs Grupları Oluşturulduğunda Adaylara Kurs Tarihleri Bildirilerek Çağrı Yapılır.

Usta Öğreticilik Belgesi Kursları Ne Zaman Açılır:
Ustalık Belgesi Veya İş Yeri Açma Belgesi Sahibi Herkes Dilediği Zaman Kurslara Başvurabilir. Kurs İçin Yaklaşık 20 Kişilik Başvuru Olduğunda Kurs Başlatılır. Usta Öğreticilik Kurslarına Katılanlar Toplam Ders Saatinin Dörtte Birinden Fazla Devamsızlık Yaparsa Başarısız Olur.

Usta Öğretici Belgesi Ne İşe Yarar:
Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler Tarafından Açılan Kurslar, Mesleki Eğitim Merkezleri Yada Meslek Liselerinde Usta Öğretici Olarak Çalışmak İsteyenlerde Bulanması Gereklidir.
Meslek Lisesi Öğrencilerinin Staj Yapacağı İş Yerlerinde Usta Öğretici Belgesi Bulunmalıdır. seafoodplus.info

Çıraklık Sistemine Kayıt Olmak İsteyen Öğrencilerin Çalışacakları İşyerlerinde Usta Öğretici Belgesi Bulunması Zorunludur.

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuruları Ne Zaman Yapılır:

Halk Eğitim Merkezlerinde Usta Öğreticilik Başvuruları Kuruma Göre Değişmekle Birlikte Ağustos Ayında Başlayıp Eylül Ayı Sonunda Sona Ermektedir. Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvurusu Yapacağınız Halk Eğitim Merkezinin Resmi İnternet Sitesinde Başvuru Tarihleri İlan Edilir.

Usta Öğretici Eğitimi İçin İş Pedagojisi Kursuna Katılan Ustalık belgesi sahiplerinin Devamsızlıkları, Her bir Ders İçin Ayrı Ayrı Tutulmaktadır. Ustalar, Eğitim Süresinin En Az ¾’üne Devam Etmek Zorundadırlar. Daha Fazla Devamsızlığı Olanlar, Daha Sonraki Bir Tarihte Düzenlenecek Kurslarda Devam Edemedikleri Derslere Katılırlar.

Usta Öğreticilerin İş Pedagojisi Kurs Sonu Sınavı, Test Şeklinde Yapılır. Soru Sayısı, Derslerin Ders Saatleri Dikkate Alınarak Belirlenir. Konuların İşlenmesinde Ayrı Öğretmenlerin Görev Alması Durumunda Sorular, İlgili Öğretmenlerce Hazırlanarak Kurs Sonunda Tek Sınav Şeklinde Uygulanır.
Kursa Katılanların Başarılı Sayılabilmeleri İçin Kurs Sonunda Yapılan Sınavda, En Az 45 Puan “Geçer” Not Almaları Gerekir. Sınavda Başarılı Olamayanlar, Daha Sonra Açılacak Kursların Bitiminde Yapılacak Sınavlara Katılabilirler.

Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Başvuru Belgeleri:
Başvuru Formu (Tıkla İndir)
seafoodplus.infoa Fotokopisi
2.Öğrenim Belgesi ( Diploma Veya Okul Çıktı Belge Sureti, Kurs Sertifika Suretleri)
3.Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
seafoodplus.infor Belgesi Fotokopisi (Varsa Geçmiş Yıllardan Alınmış Belgelerden Herhangi Biri)
seafoodplus.info Önce Görev Yaptığına İlişkin, Görev Yaptığı Yerden Veya İlçeden Alınmış Belge.
seafoodplus.infok Şeffaf Telli Dosya (5 Adet); Poşet Dosya (5 Adet)
seafoodplus.infoıka Kaydı
Not: Evraklar Yukarıdaki Sıralamaya Göre Düzenlenip, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne Telli Dosya İle Teslim Edilecektir.

Usta Öğretici Kimdir:
Ustalık Yeterliğini Kazanmış; Aday Çırak, Çırak, Kalfa İle Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurumları Öğrencilerinin İş Yerindeki Eğitiminden Sorumlu, Meslekî Eğitim Tekniklerini Bilen Ve Uygulayan Kişidir.

Ustaların Usta Öğretici Eğitimi:
İşyerinde, Sanatını Çıraklara Öğretmekle Görevli Ustaların Katıldığı Eğitimdir. Bu Eğitimi Görmeyen İşyeri Sahibi Veya Ustaların Yanlarında Veya İşyerlerinde Çırak Çalıştırmaları Mümkün Bulunmamaktadır ( Sayılı Kanun Maddesi). Bu Eğitimle Çırak Yetiştirme Sorumluluğunu Üstlenen Ustaların Sanatını Başkasına İyi Bir Şekilde Öğretme Yöntem Ve Tekniklerini Öğrenmelerini Hedeflenmektedir. Bu Amaçla Hazırlanmış Bulunan “İş Pedagojisi Kurs Programı” 40 Saat Sürelidir. seafoodplus.info

Usta Öğreticilerin Görevleri Nelerdir

1-Öğretme Ve Öğrenme Konularını , Öğretim Metotlarını Ve Tekniklerini seafoodplus.infoı Teorik Ve Pratik Eğitime Uygular.
2- Uygulama Çalışmalarını İyi Planlar. Disiplinli Ve Güvenli Bir Çalışma Ortamı Sağlar.
3- İş Yerinde Ağırbaşlı Ve Olumlu Davranışları İle Örnek Teşekkül Etmelidir.
4- Çeşitli Öğretim Araç Ve Gereçlerinin Hazırlanmasını Ve Yerinde Kullanılmasını Bilir.
5- İyi Bir Gözlemci Görevini Yapar Ve Rehberlik Eder.
6- Öğretmeye Devamlı Arzuludur.
7- Uygulamalı Ve Teorik Çalışmaları Objektif Olarak Değerlendirir.

Bu Günün Sanayisinde Üretimi Yapmak Yeterli Olmayıp, Kaliteli Ve Standartlara Uygun Üretmekte Mecburiyet Haline Gelmiştir.Üretilen Ürünü Standartlarla Karşılaştırıp Düzeltilmesi İstenen Yerlerini Düzelttirebilmelidir.
Kısaca İş Yerinde Her Faaliyeti Değerlendirecek Olan En Başta Gelen Kişi Usta Öğreticidir.
Mesleğine Gerçekten Vasıf Olan Bir Kişinin Başkalarını O Meslekte Yetiştirmek İçin Öğretmesi Gereken Hususları Bilmesi , O Kişinin Başarılı Bir Usta Yada Usta Öğretici Olacağını Garanti Etmez.Çünkü Bir Mesleği Öğretebilmek İçin Öğretim Metotları İsmi Adı Altında Toplanan Teknikleri ,Amaçları , Düşünceleri Ve Özel Becerileri De Bilmek Gerekir. seafoodplus.info

Çünkü Nelerin Öğretileceğini Bilmekten Başka O Hususları En İyi Şekilde Nasıl Öğreteceğini De Bilmesi Gerekir. Başka Bir Deyişle Bir Kişinin Mesleği Başkalarına Öğretebilmesi İçin Önce Kendisinin İkinci Bir Mesleği Yani Öğretmenlik Mesleğini Öğrenmesi Gerekir.
Anlatılan Konunun Öğrenci (Çırak) Tarafından Rahatça Anlaşılması İçin Usta Öğreticinin Bir Öğretim Planı Yapması Gerekir.Öğretimin Bu Amaçla Planlanması Usullerine Öğretim Metotları Denir.

Başlıca Öğretim Metotları Anlatım ,Soru Cevap, Çizim. Gösteri Ve Uygulamalı Öğretimdir.
Yaptığı Öğretimin Başarılı Olmasını İsteyen Bir Usta Öğretici Bu Metotlardan Rast Gele Birini Seçseafoodplus.info Bir Seçim Yapabilmesi İçin Seçtiği
Metodu Nasıl Kullanacağını Bilmesi Ve Metotların Her Birinin Çıraklar Üzerindeki Etkileri Hakkında Bilgi Sahibi Olması Gerekir.Kısaca Usta Öğretici Çırağın Nasıl Öğrendiğini Bilmesi Gerekir.
Çırağa Sanatını Öğretmek Ve Onu Bütünü İle Eğitmek Usta Öğreticinin Görevidir.

İlginizi Çekebilir:Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretici Olma Şartları

Usta Öğreticilerin Taşıması Gereken Vasıflar

Usta Öğreticilerimizin Kendilerinden Beklenilen Hizmetlerden Biriside, Etkili Ve Pratik Değeri Olan Bir Meslek Eğitimi Gerçekleştirmeleridir.
Bu Tür Bir Meslek Eğitimi Diğer Mecburi Unsurlarla Birlikte Hem Kendi Konusunda Hem De Öğretim Metotlarında Yetkili Olan Ustalarla Mümkündüseafoodplus.infoıflı Usta Öğretici İş Dünyasının İstediği Bilgi-Beceri Ve İş Alışkanlıkları İle Fert Arasında Bağlantıyı Sağlar. Çırakların İhtiyaç Duyduğu Unsurları Zamanında Hızlı Ve Etkili Bir Şekilde Sağlar.

Her Hangi Bir İş Yerinde Belirtilen Hedeflere Varmanın İlk Şartı Eğitim Programını Uygulayacak Usta Öğreticinin Sanayinin İstediği Bilgi Beceri Seviyesine Sahip Olmasıdır. Günümüzde Bilim Ve Teknolojinin Hızla İlerlemesi Bir Kısım Bilgi Ve Becerileri Geçersiz Hale Getirirken ,Yeni Bilgi Ve Becerileri De Beraberinde Getirmektedir. Bu Sebeple Sanayinin İstediği İnsan Gücünü Eğitmek İçin Usta Öğreticilerin Kendisini Devamlı Bir Şekilde Yenilemesi Başarılı Bir Öğretim İçin İlk Ve Temel Mecburiyettir.
İyi Bir Usta Öğretici Öğretim Sırasında Devamlı Ara Değerlendirmeler Yapmalıdır.Çırağın İstenilen Hedefe Uygun Şekilde Öğrenmede İlerleme Sağlayıp Sağlamadığını Değerlendirmesi Gerekir. Bu Nedenle Usta Öğretici Uygun Sorularla Öğrenmeyi Test Etmeli Yada İş Yaptırma Yöntemi İle Çırakları Sınav Etmelidir.

Meyve Ağaçlarında Budama Usta Öğretici Olmak Koşulları
1) Tarım Teknolojileri / Tarım Alan Öğretmenleri, Öğretmen Bulunamaması Durumunda Öğretmen Olarak Atanabilecek Nitelikte Olanlar.
2) Tarım Teknolojileri / Tarım Alanlarına Kaynak Teşkil Eden Yükseköğretim Programları / Fakülte Mezunları.
3) Tarım Teknolojileri / Tarım Alanlarına /Alanına Kaynak Teşkil Eden Yükseköğretim Kurumlarında Görevli Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlileri.
4) Tarım Teknolojileri / Tarım Alanlarına Kaynak Teşkil Eden Yükseköğretim Kurumları Meslek Yüksekokulu Mezunu Olanlar.

Makyaj Yapma Teknikleri Usta Öğreticisi Olma Koşulları
Saç Ve Güzellik Uygulamaları, Kuaförlük Ve Güzellik Öğretmenliği, Kuaförlük Ve Cilt Bakımı Lisans Mezunları.
Cilt Bakımı Ve Güzellik, Saç Bakımı Ve Güzellik Hizmetleri, Cilt Bakımı Ön Lisans Mezunları.
Güzellik Uzmanlığı, Cilt Bakımı Ve Güzellik Lise Mezunları.
Ustalık / Usta Öğreticilik Belgesi Sahipleri (Cilt Bakımı Ve Güzellik Yada Güzellik Hizmetleri)

Çağrı Merkezi Elemanı Kursu Usta Öğretici Olma Şartları
İletişim Ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık, İletişim Sanatları, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Lisans Mezunları.
Çağrı Hizmetleri Bölümü, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ve Organizasyon Ön Lisans Mezunları.

Diksiyon Usta Öğreticisi Olma Koşulları
Çağdaş Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları Bölümü Yüksek Lisans.
Türk Dili Ve Edebiyatı , Türk Halk Bilimi Bölümü, Çağdaş Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları Bölümü, Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği Lisans Mezunları.
Eğitim Fakültesi Mezunları Dışındaki Bölümlerde Formasyon Belgesi Zorunludur.

Osmanlıca Kursu Usta Öğretici Olma Şartları
Çağdaş Türk Lehçeleri Ve Edebiyatları Bölümü Yüksek Lisans
Türkçe, Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği, Din Kültürü Öğretmenliği, Tarih, Türk Dili Ve Edebiyatı, Türkçe Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği Lisans Mezunları.
Eğitim Fakültesi Mezunları Dışında Formasyon Belgesi Şartı Aranır.

İlginizi Çekebilir:Ustalık Belgesi Alma Şartları

Halk Eğitim Usta Öğretici Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır, Halk Eğitim Usta Öğretici Belgesi Alma Koşulları Nelerdir.

YAZDIR

1) Kurs Açılmadan Önce istenen Evraklar :

• Usta Öğretici Başvuru Formu (indir)
  • Son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf (Usta Öğretici Başvuru Formunun sağ üstüne yapıştırılacak)
  • Diploma Fotokopisi (indir)
  • Oryantasyon ya da Formasyon Belgesi (indir)
  • Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgesi (indir)
  • Antrenörlük Belgesi ve Vize yapıldığına dair Belge(Milli Sporcular) (indir)
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Sağlık Raporu (Sağlık Ocağı, Devlet Hastanesi) (indir)
  • SGK Prim Dökümü Çizelgesi (indir)
  • Yerleşim Yeri Belgesi (indir)
  • Sabıka Kaydı (indir)
  • Askerlikle İlişkisi olmadığına dair belge(erkekler için)(indir)
  • Ziraat Bankası İban Dekontu
  • Aile Bildirim Formu(indir)
  • Nufus Kayıt Örneği (Evli ise eş-çocuk listeli) (indir)

2) Kurs Açıldıktan sonra veya Kurs Yenileme yapılırken istenen Evraklar :

1. E-Yaygın Başvurular linkinden Eğitici Görev onayı
  2. Dilekçe (indir) 1 ADET
  3. Sözleşme (indir) 2 ADET (Kadrolu/Sözleşmeli Personel hariç)
  4. Kurs Planı(indir) 2 ADET Müdür-Müdür Yardımcısı (Bilgileri)
  5. Günlük ya da Haftalık çalışma saati planı (indir) 2 ADET
  6. Kursiyer/Öğrenci Listesi (indir) 2 ADET
  7. Kurs Defteri(Yapraklara sayı verilecek, arka sayfa kaşeli ve imzalı olacak, sayfa ortaları mühürlü olacak)
  8. Hangi Modülde Kurs açılması gerektiği konulu üst yazı(indir)
  9. Herhangi bir kurumda Kadrolu/Sözleşmeli çalışanlar için Görev Yeri Belgesi

3) Kurs Sonu istenen Evraklar :

1. Kurs Defteri
  2. Kurs Sonu Kapak (indir)
  3. Sınav İmza Tutanağı (indir)
  4. Kurs Değerlendirme Formu (indir)
  5. Diğer Tüm Evraklar (Sınav Kağıdı, Sınav Cevap Kağıdı, Kursiyer kayıt evrakları vs.)

Evraklar yukarıdaki sıralamaya göre düzenlenip MAVİ DOSYA içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne şahsen teslim edilecektir.

NOT:Kurs sona erdikten sonra lütfen Kurs Sonu İşlemleri için Müseafoodplus.info nın yanına gitmeyi unutmayalım.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından işletilen seafoodplus.info web sitesini ziyaret edenlerin kişisel verilerini sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.

Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.

Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.

seafoodplus.infoşisel Verilerin İşlenme Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:

• T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması ve ilgili iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması.

seafoodplus.infoşisel Verilerin Aktarıldığı Taraflar ve Aktarım Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.

seafoodplus.infoşisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.

4.Çerezleri Kullanım Amacı

Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;

İşlevsel:Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.

Teknik olarak web sitemizde kullanılan çerez türleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Oturum Çerezleri

(Session Cookies)

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (seafoodplus.info_SessionId)

Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

• • İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,

5.Çerez Tercihlerini Kontrol Etme

Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için seafoodplus.info adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.  

seafoodplus.info Sahiplerinin Hakları

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.

Okul Yöneticilerinin Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Açma Talebini MEB'e İlettik

Okul Yöneticilerinin Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Açma Talebini MEB'e İlettik

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının; Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslarda görev alma talepleri üzerine Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen ilgi görüş yazısında, Bakanlığımızın /19 Sayılı Genelgesinin 2’nci maddesine atıf yapılarak “Bu çerçevede eğitim kurumu yöneticilerinin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın kadrolarının bulunduğu eğitim kurumları dışında başka eğitim kurumlarında açılan kurslarda ders okutmalarının uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.” hükmüne yer verilmiştir.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilgi yazıyı gerekçe göstererek idarecilerin kurs açma taleplerini reddetmektedir. Müdür ve müdür yardımcılarının; hafta sonları veya akşam saatlerinde Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde açılan kurslarda görev almalarının “uygun olmayacağı” hükmü anlaşılır bir durum değildir. Yetişmiş ve alanlarında tecrübe kazanmış deneyimli idarecilerin hafta sonları açılan kurslarda ve akşam kurslarında görev alabilmeleri konusunda; Bakanlığın, idarecilerden gelen bu talebi değerlendirmesi ve gerekli mevzuat düzenlemelerinin yapılması hususunda talebimizi MEB' e ilettik. 

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir