Pandemi destek 4. faz ödemeleri ne zaman

Pandemi Destek 4. Faz Ödemeleri Ne Zaman

pandemi destek 4. faz ödemeleri ne zaman

1000 TL Sosyal yardım pandemi parası 4. faz başvurusu nasıl yapılır? 1000 TL Sosyal yardım ödeneği 4. faz ödemeleri olacak mı, ne zaman?

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Pandemi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1000 TL yardım başvurusu, E-Devlet girişi ile internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. Ancak yoğunluğun önüne geçebilmek için TC Kimlik Numarası'nın son hanesine göre haftanın belirli günleri sosyal yardım desteği için başvuru işlemi gerçekleştirilebilecek.

1000 lira sosyal yardım başvurusu için belirli aşamalara dikkat etmek gerekecek.

İlk olarak bilinmesi gereken konu; sosyal yardım başvurusu sonrasında değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani aynı evden 3 kişi de başvursa sadece bir kişi destekten faydalanabilecek.

1000 TL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

1000 TL pandemi yardımı (sosyal yardım) 3. faz ödemeleri ne zaman?

Pandemi yardımı başvuruları geçtiğimiz aylarda alınmaya başlanmış ve ilk iki faz ödemelerden yararlanamayan kişiler üçüncü faz ödemeleri için başvurularını gerçekleştirmişti. Sosyal yardım kapsamında 1000 TL’lik ödemelerden faydalanmak isteyen kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bazı ailelere ödemelerin başladığını ifade etti.

BAKAN SELÇUK’TAN SOSYAL YARDIM AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya dair yaptığı açıklamada, "Peyderpey de ödemelere de başladık aslında, şu anda 620 bin haneye faz 3'ten de yardım yaptık." dedi.

1000 TL  SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU ŞARTLARI

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

• 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.
  • 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.
  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.
  • Ödemenin zamanı ve şekli değerlendirmeler sonrasında açıklanacak.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ…

KİMLER NE ZAMAN BAŞVURU YAPABİLİR?

e-Devlet’te yer alan bilgilere göre vatandaşların başvurularını gerçekleştirebilecekleri günler şöyle:

• 0 olan vatandaşlarımızın Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşlarımızın Salı,
  • 4 olan vatandaşlarımızın Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşlarımızın Perşembe,
  • 8 olan vatandaşlarımızın Cuma

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

e-Devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapan kişi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait işlemleri seçebilir buradan da “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” seçeneğini işaretleyebilirler. Karşılarına çıkan formu dolduran kişilerin başvurusu tamamlanmış olacak. Ödemelerin ne zaman gerçekleştirileceği ise önümüzdeki günlerde değerlendirmenin tamamlanmasıyla birlikte açıklanacak.

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet’e giriş yaptıktan sonra başvuru sayfasına giderek buradan sürecin hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Sonucu hala değerlendirmede olan kişilerde “süreç devam ediyor” yazısı bulunuyor.

SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022'de pandemi yardımı devam ediyor mu? İşte detaylar

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 15, 2022 11:41

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

1100 TL pandemi yardımı devam ediyor mu ve başvuru sonuç sayfaları vatandaşların internette aradığı konular arasında yer alıyor. 1100 TL pandemi yardımı (sosyal yardım) başvuru ve sonuç takip ekranları internette araştırılan konular arasında yer alıyor. Online olarak gerçekleştirilen işlemlerin hem başvuru hem de sonuç soruglama aşaması gene E-Devlet ekranlarından takip ediliyor. Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım ödemeleri belirli tarihlerde hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını belirtti. Sosyal yardım 1100 TL e Devlet ekranı ile sorgulanacak. Peki, 1100 TL pandemi yardım parası ne zaman verilecek? İşte, E devlet 1100 TL sosyal yardım parası başvuru sonuç sorgulama ekranı

1/12SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022de pandemi yardımı devam ediyor mu İşte detaylar
2/12SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022de pandemi yardımı devam ediyor mu İşte detaylar
3/121100 TL PANDEMİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR
4/12SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022de pandemi yardımı devam ediyor mu İşte detaylar
5/12SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR
6/12Sosyal yardım başvuruları, bugün itibarıyla e-Devletten yapılabilecek
7/12SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022de pandemi yardımı devam ediyor mu İşte detaylar
8/12SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022de pandemi yardımı devam ediyor mu İşte detaylar
9/12Bakan Yanık: Sosyal yardımları artırıyoruz
10/12EVDE BAKIM YARDIMI 2.354 TL’YE ÇIKTI
11/12SOSYAL EKONOMİK DESTEK ÖDEMELERİ ARTTI
12/12SOSYAL YARDIM: 1100 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı... 2022de pandemi yardımı devam ediyor mu İşte detaylar

PANDEMI 4. FAZ ・DEMELERI NE ZAMAN BA・LAYACAK

Dec 3, 2022 Faz ・demeleri Ne Zaman. Haberler Aral脹k 3, 2022. 2022 pandemi 4. Faz 旦demeleri ne zaman 2022 g端ncel bilgiler 1. Pandemi destek 旦demesi ba・vurular脹 s端r端yor mu aHaber 2. 2022 pandemi destek 旦demesi. Sosyal yard脹m paras脹 yatt脹 m脹 3. Dec 16, 2022 Surface Studio vs iMac Which Should You Pick. 5 Ways to Connect Wireless Headphones to TV. Design Nov 15, 2021 聴・te, Pandemi 4. Faz 旦demeleri ne zaman ba・layacak. 1100 TL pandemi yard脹m paras脹 ba・vurular脹 e Devlet 端zerinden yap脹ld脹. Sosyal yard脹m bilinen ad脹yla pandemi yard脹mlar脹nda Faz 3 旦demeleri ve ba・vurular脹 devam ederken, g旦zler sonu巽 ekran脹na onur sava・脹 izle Feb 24, 2023 Nebraska Department of Health Human Services. The COVID-19 pandemic in Nebraska is an ongoing viral pandemic of coronavirus disease 2019 COVID-19, a novel infectious disease caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 SARS-CoV-2. As of March 2, 2022, there have been 475, 690 confirmed cases and Nov 3, 2021 Devletin ihtiya巽 sahiplerine 1100 TL olarak verdi・i yard脹m 旦demesi 1 2. Ve 3. Faz olarak verildi. Bu nedenle 1100 TL olarak 4. Faz脹n ne zaman yap脹laca・脹 vatanda・lar脹m脹z taraf脹ndan merak ediliyor 3. Faz 旦demeleri 端zerinde verilecek olan 4. Faz 旦demesinden yararlanmak isteyen vatanda・lar脹n ba・vuru ・artlar脹n脹 yerine. Nov 27, 2021 Vatanda・lar脹n merakla bekledi・i 5. Faz 旦demeleri i巽in detaylar gelmeye ba・lad脹. Bilindi・i gibi 4. Faz 旦demeleri ge巽ti・imiz aylarda yap脹lm脹・t脹. 1100 TL sosyal ・惺・悋 ・ ・惺・悋惘・. ・惺・悋惘・ ・惺・・ 擯悵愆惠・ 悋慍 ・悋惆・ 惘愕・惆・ 惡・ ・惷悋. 悋・・ 悋惘・悋・ ・悋愕惠 惡・ 悋・・惆 惘愕・惆・ 惡・ 悋・ 悽悋・・. 拆惘・・悋・・ ・惆・惘 ・惡・悋擯. 悛惘愆・・ ・惡・悋擯. 惺・悋・・・ ・・愆惠・ ・悋. Feb 11, 2023 Surface Studio vs iMac Which Should You Pick. 5 Ways to Connect Wireless Headphones to TV Feb 23, 2021 Bu 旦demenin 1. Ve 2. Fazda 旦demeleri vatanda・lara verildi fakat 3. Faz 旦demeleri ne zaman verilecek merak ediliyor. Pandemi destek paras脹 almaya hak kazanan ki・iler PTTden bir zarf脹n i巽inde bu paralar脹 teslim alabiliyor 3. Fazda pandemi destek ba・vurusu al脹n脹yor mu, bitti mi merak edilmeye ba・land脹. Jul 17, 2021 Pandemi d旦nemi i巽in verilen sosyal yard脹m 端creti ba・vuru yaparken belirtilen banka adresine g旦nderilir, banka hesab脹 belirtilmediyse PTTden al脹nabilir. 3 faz halinde yap脹lan 旦demelerin ard脹ndan g旦zler 4. Faz 旦demelerine 巽evrildi. Peki; 1100 TL E-Devlet pandemi yard脹m ba・vurusu nas脹l yap脹l脹r. GALER聴 DEVAM ED聴YOR 4. FAZ Apr 11, 2022 4. Faz sosyal yard脹m 旦demeleri ile ilgili bilgi alabilmek amac脹yla derli toplu olarak bu sayfay脹 takip etmelisiniz. Zira 4. Faz sosyal 旦demeleri ba・lar ba・lamaz burada yay脹nlanacakt脹r. Pandemi 4. Faz Sosyal Yard脹mla・ma Paras脹 Alma Detaylar脹 Pandemi sosyal destek uygulamas脹 y旦n端nden 1 ve 2. Dec 8, 2020 Pandemi s端reciyle ba・layan 1. 000 TL sosyal yard脹m destek 旦demeleri ihtiya巽 sahibi ki・iler i巽in devam ediyor. Aile ve ・al脹・ma Bakan脹 Zehra Z端mr端t Sel巽uk bug端n Nov 27, 2021 Vatanda・lar脹n merakla bekledi・i 5. Faz 旦demeleri i巽in detaylar gelmeye ba・lad脹. Bilindi・i gibi 4. Faz 旦demeleri ge巽ti・imiz aylarda yap脹lm脹・t脹. 1100 TL sosyal yard脹m paralar脹n脹n ne vakit yataca・脹 merak ediliyor. Zor vakitlerimizde yanlar脹m脹zda olan devlet, 1100 TL pandemi destek paras脹 vermeye devam ediyor. Ba・vuru yapmayanlar amac脹yla May 19, 2020 Faz Ba・vurusu Ne Zaman Ba・layacak. A・SHB pandemi sosyal yard脹m 旦demeleri ihtiya巽 sahiplerine 旦denmeye devam ediyor 3. Faz 1000 Tl ba・vuru sonu巽lar脹 e-devlet sorgulama ekran脹, 4. Faz 旦demesi ba・vurusu al脹nacak m脹. T端m bu sorular脹n cevab脹 haberimizde Ekonomi. 19 May脹s 2020 Sal脹 02: 06. Aile, ・al脹・ma ve Sosyal Hizmetler. t脹rnaktaki mikroplar Vendimi i Bordit t谷 Transparenc谷s s谷 produkteve t谷 shport谷s dat谷 1 4. 2022; Urdh谷r ministri Nr. 131, dat谷 25 03. 2022 P谷r marrjen e masave kufizuese p谷r parandalimin e s谷mundjes s谷 influenc谷s aviare n谷 shpend谷 n谷 mjediset e hapura dhe tregjet e kafsh谷ve t谷 gjalla Njoftim p谷r shpallje t谷 v谷ndeve vakante May 18, 2020 Peki 4. Faz sosyal yard脹m paras脹 ba・vurular脹 ne zaman yap脹lacak. G聴R聴・ 18 05. 2020 10: 20 G・NCELLEME 18 05. 2020 10: 20 Oct 19, 2022 Pandemi 1100 tl yard脹m ba・vurusu 1100 TL sosyal yard脹m ba・vurusu: e-Devlet pandemi destek sorgula・n lisans 2 y脹l. Askerlere ptt atm kart脹 ile yol parasi donemi basladi. Asker Adetleri. Ekleyen: Joperaday脹. Al脹nacaklar ・nlemler. Komik Asker An脹 ve Hikayeleri. Yard脹mc脹 olursan脹z 巽ok sevinirim. Askerlik Soru Cevap. Jul 17, 2021 Pandemi d旦nemi i巽in verilen sosyal yard脹m 端creti ba・vuru yaparken belirtilen banka adresine g旦nderilir, banka hesab脹 belirtilmediyse PTTden al脹nabilir. 3 faz halinde mortal kombat t端rk巽e dublaj izle Esnafa 2. Faz ・demeleri 4. 000 TL ve 6. 000 TL Olacak. Merhabalar Kanal脹mda sizlere g端ncel geli・meler ve sosyal yard脹mlarla ilgili bilgilendirici videolar haz脹r.

Sosyal Yardım Ödemeleri

Sosyal Yardım Ödemeleri

Son dakika Sosyal yardım ödemeleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sosyal yardım ödemeleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sosyal yardım ödemeleri haber sayfamızda...

Daha Fazla

Sosyal Yardım Ödemeleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 384 sosyal yardım ödemeleri haberi bulunmuştur.

PTT personelinin yarısı korona oldu

PTT personelinin yarısı korona olduSalgın sürecinde vatandaşlara sosyal yardım, maaş, gıda paketi, maske ve kargo ulaştırmak için yoğun bir tempo ile çalışan PTT personeli, Kovid-19’dan kaçamadı.

22.05.2021Gündem

Son dakika! Fuat Oktay'dan yaptırım kararına tepki

Son dakika! Fuat Oktay'dan yaptırım kararına tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin haksız yaptırım kararını şiddetle kınadığını söyleyerek, "Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve Grup Müdürü Mustafa Alper Deniz; sizlerle gurur duyuyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına, 'Sizinleyiz, yanınızdayız.' diyorum." dedi.

15.12.2020Gündem

PTT'den "emeklilere 60 ay vadeli kredi" açıklaması

PTT'den "emeklilere 60 ay vadeli kredi" açıklamasıPTTBank, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin başladığı mart ayından bugüne kadar 3,7 milyon adedi konutta teslim olmak üzere, 10 milyonu aşkın vatandaşa sosyal yardım ödemesi gerçekleştirdi. Kurum, emekli maaş müşterileri için de 60 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kredi imkanı sunacak.

8.07.2020Ekonomi

1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemeleri başladı! 3. Faz Pandemi sosyal yardım başvuru ve sorgulama ekranı!

1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemeleri başladı! 3. Faz Pandemi sosyal yardım başvuru ve sorgulama ekranı!Sosyal Yardım ödemeleri kapsamında 1. ve 2. faz ödemelerinin tamamlanmasının ardından 3. faz kapsamında halktan başvuru alınması yöntemi ile gerçekleştirilen 1000 TL Pandemi sosyal yardım başvuruları halen devam ediyor. 20 Nisan tarihinde TC kimlik numarasının son hanesine göre alınmaya başlanan başvurulara ilişkin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetlet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada bugüne kadar yapılan başvuru sayısının 6 milyon olduğu yapılan başvuruların % 60'ının değerlendirme dışı olduğu duyuruldu. 5 Mayıs itibariyle 3. faz kapsamında 2.5 milyon aileye 1000 TL sosyal yardım ödemesinin yapıldığı duyuruldu.

9.05.2020Gündem

Bakanlık Bağlantıları

AİLETürkiye Aile Destek ProgramıAşırı yoksulluk sınırının altında kalan vatandaşlarımızın sosyal yardım sistemine dâhil edilerek aşırı yoksulluktan kurtulmaları ve çalışan yoksulluğu, emekli yoksulluğu gibi durumlarla karşılaşan vatandaşlarımız ile düzenli sosyal yardım programlarımız özelinde belirlenen tematik şartları taşımadığı için bu yardımlardan faydalanamayan belirli bir gelir seviyesinin altındaki vatandaşlarımızın da desteklenmeleri amacıyla yürütülen yardım programı kapsamında yalnızca gelir kriteri dikkate alınmak suretiyle 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nakdi destek sağlanmaktadır.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olup hane içinde kişi  başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan haneler (Hanesinde memur, noter ve muhtar bulunanlar hariç) faydalanabilmektedir.Kimlik BelgesiProgram kapsamında hane içinde kişi başına düşen aylık geliri;
• 450 TL ve altı olan hanelerimize aylık 1.250 TL,
• 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altında olan hanelerimize aylık 1.100 TL,
• 911,15 TL üzeri – 1.372,30 TL ve altında olan hanelerimize aylık 950 TL,
• 1.372,30 TL üzeri – 2.835,60 arasında olan hanelerimize ise aylık 850
TL ödeme yapılmaktadır.

Çocuk Bileşeni kapsamında;
• 1-2 çocuklu hanelere 350 TL,
• 3 çocuklu hanelere 450 TL,
• 4 çocuklu hanelere 550 TL,
• 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 TL ek ödeme yapılmaktadır.Ödemeler 1 yıl süreyle aylık olarak yapılacaktır.AİLEDoğum Yardımı 15.05.2015 tarihi ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşlarına ve Mavi Kart sahiplerine doğum yardımı yapılmaktadır.Başvuru önceliği annenindir. Annenin Türk vatandaşı/Mavi kartlı ya da sağ olmaması halinde, başvuru aynı şartları taşıyan baba tarafından yapılmaktadır.Yurt içinde ve yurt dışında 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri faydalanabilmektedir. Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesi• Birinci çocuk için 300 TL 
• İkinci çocuk için 400 TL
• Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL Ödemeler tek seferliktir.AİLEÇoklu Doğum Yardımı Çoklu doğum ile dünyaya gelen 0-2 yaş aralığında çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelerin beslenme ve öz bakım ihtiyaçlarının desteklenmesine yöneliktir.Anne veya anne adına baba ya da kanuni temsilciHane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2.835,60 TL) az olan haneler faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesi400 TLÖdemeler  her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.AİLEEşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım ProgramıHanede sosyal güvencesi olan birey bulunmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ve son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlara yöneliktir.Son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlarSon resmi nikahlı eşini kaybetmiş  3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan kadınlar faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi1.000 TLÖdemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.AİLEÖksüz ve Yetim Yardımı 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan annesi, babası  veya her ikisi de vefat etmiş çocuklar için yapılan nakdi yardımlardır.Anne vefat etmiş ise  baba, baba vefat etmiş ise anne, her ikisi de vefat etmiş ise çocuğa bakan kişiAnnesi, babası veya her ikisi de vefat etmiş 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi  çocuklar faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi600 TLÖdemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.AİLEAsker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım ProgramıVatani görevini yerine getirmekte olan askerlerimizin, sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerinin askerlik görevi süresince desteklenmesi amacıyla yürütülmektedir. Asker evli ise eşi, bekar ise anne veya babası3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan asker ailesinden asker evli  ise eşi, bekar ise anne veya babası faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesi800 TLÖdemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.AİLEAsker Çocuğu Yardımı Sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olup babası askerde olan çocuklar için yapılan nakdi yardımlardır. Asker ailelerine yönelik düzenli nakdi yardım programından asker eşi olarak faydalanan kişiSosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olup babası askerde olan çocuklar faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesi350 TLÖdemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.AİLEŞehit Yakınları ve Gazilere Yönelik YardımlarŞehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü veya ilgili kamu kurumlarınca Genel Müdürlüğümüze vefat veya yaralı bilgisi iletilen kişilere yapılacak yardımlar ile şehit yakınları ve gazilerin muhtelif ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla yapılan yardımları kapsamaktadır.Şehit yakını ve gaziler başvuruda bulunabilir. Bununla birlikte vefat ve yaralı bilgisi iletilen kişilerin ihtiyaçlarına yönelik kaynak aktarımları başvuru veya talep beklenmeksizin re'sen gerçekleştirilmektedir.Hanelerin sosyal güvenlik kapsamında olup olmadığı ile muhtaçlık durumlarına bakılmaksızın kapsamda belirtilen kişiler faydalandırılmaktadır.• Kimlik Belgesi
• Şehit Yakını ve Gaziler Genel Müdürlüğü veya ilgili kamu kurumlarınca Genel Müdürlüğümüze vefat/yaralı bilgisi iletilmesi durumunda başvuru, evrak vb. herhangi bir işlem beklenmeksizin ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarım gerçekleştirilmektedir.• Muhtelif yardımlar ile tedavi gören yaralılara yönelik ulaşım ve barınma yardımı kapsamında yapılan yardımlarda tutar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir.
• Vefat ve yaralı bilgisi iletilen kişiler için 50.000 TL’yi geçmeyecek şekilde kaynak aktarımı gerçekleştirilmektedir.Kapsamdaki kişilerin acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla ivedilikle gerçekleştirilmektedir. Vefat ve yaralı bilgisi iletilenlere yönelik kaynak aktarımları tek seferliktir.AİLETerör Zararı Yardımları Terör olaylarından etkilenen kişilerin acil durum kapsamında gıda, giyim, yol, eğitim ve barınma gibi ihtiyaçlarına yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılan yardımlardır. 18 yaş üstü aile bireyiİkamet ettiği yerde terör olaylarından etkilenen vatandaşlar ile terör olaylarından dolayı göç etmek zorunda kalan vatandaşlar faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiHane başı aylık azami 1.500 TL Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.AİLEAfet-Acil Durum Yardımları Afet-Acil Durum Yardımları: Afet ve acil durum hallerinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından vatandaşlarımızın gıda, giyim vb. temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yardımlar yapılmaktadır.18 yaş üstü aile bireyiAfet-Acil Durum Yardımları: Afet ve/veya acil durum halinden etkilenen vatandaşlar faydalanabilmektedir. (Olayın meydana geldiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde muhtaçlık koşulu aranmaksızın)Kimlik Belgesi

Afet-Acil Durum Yardımları:

Acil ve Temel İhtiyaç Yardımları: 5.000 TL'ye kadar
Yangın, Sel ve Deprem Felaketinde; 7.000 TL’ye kadar
Kar, Heyelan, Kaya Düşmesi Felaketinde; 4.000 TL'ye kadar
Geçimini Tarım ve Hayvancılıkla Sağlayan Muhtaç Hanelere; 4.000 TL'ye kadar
Afetzedelerin Tahliyelerinin Sağlanması Amacıyla; 4.000 TL’ye kadar destek verilmektedir.

Durumun aciliyeti göz önünde bulundurularak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.Barınma Yardımları: Afet kapsamında vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.Barınma Yardımları: İhtiyaç duyulması halinde 10 hane ile 100 hane arasındaki haneleri etkileyen afet ve acil durum halinde 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaçlık durumuna bakılmaksızın afet ve acil durum halinin gerçekleştiği tarihten itibaren en geç bir yıl içinde barınma yardımı talebinde bulunan kişiler faydalanabilmektedir. Barınma Yardımları: İhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla;
• Ev onarımlarında 75.000 TL'ye kadar
• Prefabrik ev yapımlarında 150.000 TL'ye kadar
• Betonarme ev yapımlarında 200.000 TL'ye kadar destek verilmektedir.Ev Eşyası Zararı Yardımları: Afet ve acil durum halinden etkilenen hanelere yapılacak ev eşyası zararı yardımlarını kapsamaktadır. 

Ev Eşyası Zararı Yardımları: Afet ve/veya acil durum halinden etkilenen vatandaşlar faydalanabilmektedir. 

Ev Eşyası Zararı Yardımları: Yangın, sel, deprem, kar, heyelan, kaya düşmesi, teknolojik ve insan kaynaklı vb. felaketler nedeniyle hanesi zarar görenlere ev eşyası zararı yardımı kapsamında  70.000 TL'ye kadar destek verilmektedir.Acil Durum Yardımı: 9 kişi ve/veya üzeri ölümlü veya yaralanmalı her türlü kazalar ile afet ve acil durum olarak değerlendirilebilecek hallerde ayrıca bir veya daha fazla kişinin ölümü ya da yaralanması ile sonuçlanan hava aracı kazalarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın aileleri ile yoğun bakımda yatan, cerrahi işlem geçirmiş ya da tıbbi tedavi süreçleri en az 3 ay sürecek olan yaralı vatandaşlarımıza yapılan nakdi yardımlardır.Acil Durum Yardımı: Afet ve/veya acil durum halinden etkilenen vatandaşlar faydalanabilmektedir. Acil Durum Yardımı: Acil ve temel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince ihtiyaca göre belirlenmektedir. AİLEVefat Yardımı3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ve 15 Nisan 2022 tarihi ve sonrasında yakını/yakınları vefat eden Türk vatandaşlarına yönelik yardım programıdır.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca bulundukları yerdeki Belediyelerden her hafta alınan vefat listeleri çerçevesinde Bütünleşik Sistemde kayıtlı ve sosyal yardım alan haneler tespit edilerek vefat eden kişinin hanesindeki bir yakınına Vefat Yardımı yapılmaktadır.
Bununla birlikte, Belediyeler tarafından listelerin gönderilmesi beklenmeksizin vefat eden kişinin bir yakını tarafından da “Ölüm Belgesi” sunulmak şartıyla yardım başvuru süreci başlatılabilmektedir.Yakınları vefat eden 3294 sayılı Kanun kapsamındaki Türk vatandaşları faydalanabilmektedir.•Kimlik Belgesi

• Kişi kendi başvuru yapacaksa yakınına ait Ölüm Belgesi1.237,81 TLÖdemeler tek seferliktir.AİLEİşe Yönlendirme Yardımı3294 sayılı Kanun kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan hanelerde ikamet edenler arasından; 18-55 yaş arasında olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilerek İŞKUR’a bildirilen sosyal yardım yararlanıcılarına yapılan nakdi yardımlardır.İŞKUR tarafından iş görüşmesine yönlendirilen sosyal yardım yararlanıcısıİŞKUR aracılığı ile işe yönlendirildiği bilgisi Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemine bildirilen sosyal yardım yararlanıcıları bildirim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince 1 yıl içinde; azami 3 defa olmak üzere aylık net asgari ücretin en fazla %10'una kadar yardım verilmektedir. (2023 yılı için 0-850 TL)Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.AİLEİşe Başlama Yardımı3294 sayılı Kanun kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan hanelerde ikamet edenler arasından; 18-55 yaş arasında olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilerek İŞKUR’a bildirilen  ve sosyal güvenceli bir işe yerleşen sosyal yardım yararlanıcılarına yönelik nakdi yardımlardır.İŞKUR tarafından iş görüşmesine yönlendirilen sosyal yardım yararlanıcılarından sosyal güvenceli bir işe başlayanlar faydalanabilmektedir. Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinde yapılan incelemede, Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarında işe başlama bilgisi görülen sosyal yardım yararlanıcıları 60 gün içerisinde  faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiBrüt asgari ücretin 1/3’ ne karşılık gelen tutar. Aynı yıl içerisinde bir defa yararlanılabilir. (2023 yılı için 3.336 TL)Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.BARINMA - GIDAGıda Yardımları 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde  olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane  içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir.Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde ve ihtiyaç olması halinde yıl boyunca yardım yapılabilmektedir.BARINMA - GIDAÖğle Yemeği YardımıMilli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde taşımalı eğitim uygulaması kapsamında okulların bulunduğu merkezlere taşınan ihtiyaç sahibi hanelerde yaşayan öğrencilere öğle yemeği verilmektedir.Başvuruya gerek olmaksızın kapsamdaki öğrenciler faydalanmaktadır.Taşımalı eğitimden yararlanan öğrenciler faydalanabilmektedir.Evrak talep edilmemektedir.Öğrencilerin öğle yemekleri karşılanmaktadır.Her iki eğitim öğretim döneminde her gün öğrencilerin öğle yemeği karşılanmaktadır. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.BARINMA - GIDAAşevleri 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla tespit edilen yaşlı, engelli, hasta olan ve evinde yemek yapabilecek durumda olmadığı (gerekli yemek yapma araçlarına sahip olmayanlar, evsizler vb.) belirlenen kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından aşevi hizmeti verilmektedir. 18 yaş üstü aile bireyi (Aşevi hizmetinin bulunduğu il/ilçelerde)3294 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı, engelli, hasta olan ve evinde yemek yapabilecek durumda olmadığı (gerekli yemek yapma araçlarına sahip olmayanlar, evsizler vb.) belirlenen kişiler faydalanabilmektedir.Kimlik BelgesiSıcak yemek şeklinde verilmektedir.Günlük olarak sıcak yemek hizmeti sunulmaktadır.BARINMA - GIDAHane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı3294 sayılı Kanun kapsamında sosyoekonomik olarak dezavantajlı durumda olan muhtaç kişi ve hanelerin en temel ve zaruri ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyaçlarının giderilmesine ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesine  yönelik yürütülen yardımlardır.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaçlık sınırının altında olan ve sağlıklı barınma şartlarına haiz konutu bulunmayan, en az son bir yıldır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının sorumlu olduğu yerleşim yerinde fiilen yaşayan, nafaka yükümlülüğüne haiz akrabası bulunmayan kişiler faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesiİhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla;
• Basit ev onarımlarında 35.000 TL'ye kadar
• Orta düzey ev onarımlarında 70.000 TL'ye kadar
• Kapsamlı ev onarımlarında 100.000 TL'ye kadar
• Prefabrik ev yapımlarında 300.000 TL'ye kadar
• Betonarme ev yapımları/ev alımlarında 500.000 TL'ye kadar destek verilmektedir.Basit ve orta düzey ev onarımlarında doğrudan aktarım yapılmakta ve kaynağın 6 ay içerisinde harcamasının yapılması gerekmektedir. Kapsamlı ev onarımında ve ev yapımlarında ise kaynak tahsisi sonrası harcama belgeleri karşılığında 1 yıl içerisinde kaynak aktarımı gerçekleştirilmektedir.BARINMA - GIDAEşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı Eşi vefat etmiş, 18 yaş altı en az üç çocuğa sahip 3294 sayılı Kanun kapsamındaki kadınlara yönelik ülke genelinde 2023 adet konut yapımını hedefleyen, yerel yönetimler ve hayırseverlerin işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan bir konut destek programıdır. Kontenjan tanımlanan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının bulunduğu ilçelerde ikamet eden 18 yaş üstü aile bireyiEşi vefat etmiş, 18 yaş altı en az üç çocuğa sahip 3294 sayılı Kanun kapsamındaki kadınlar faydalanabilmektedir.Kimlik BelgesiProgram kapsamında hane başına 500.000 TL destek sağlanmaktadır. Ev alımlarında tek seferde ev yapımlarında ise üç dilim halinde kaynak aktarılmaktadır.BARINMA - GIDAYakacak Yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi hanelere temin edilen kömürün ulaştırılması şeklinde yakacak yardımı yapılmaktadır.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan  ihtiyaç sahibi haneler veya sosyal güvencesi olan ancak hane  içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden  (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiHanelere dağıtılacak kömür miktarı bölgenin iklim koşulları, geçmiş yıllara ait dağıtım miktarları ve kömürün ısıl değerleri dikkate alınarak 2023 kömür döneminden itibaren Bakanlığımızca belirlenecektir.Kış ayları öncesinde belirlenen sevkiyat programına göre teslimatlar gerçekleştirilmektedir.BARINMA - GIDADoğal Gaz Tüketim Desteği3294 sayılı Kanun kapsamında olan veya dönemsel ihtiyaç sahibi olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda oldukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca belirlenen hanelere doğal gaz tüketim desteği sunulmaktadır.e-Devlet Kapısı üzerinden resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü doğal gaz aboneliğine sahip kişiler başvurabilmektedir.Belirlenen başvuru döneminde e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunan Türk Vatandaşlarından doğal gaz arzı sağlanan ilçe/ beldede ikamet eden ve e-Devlet başvuru sürecinde seçtiği, kullanımda olan mesken türünde adına kayıtlı ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğal gaz aboneliği bulunan kişilerden ön eleme kriterlerini geçen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilen kişiler faydalanabilmektedir.•Kimlik Belgesi

•Resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü aboneliğe haiz doğal  gaz faturası/ön ödemeli sayaç kartıTutarlar bölgenin iklim koşullarına göre ısıl harita temel alınarak hazırlanan liste kapsamında hane başı yıllık 900 TL ila 2.500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.Isıl harita baz alınarak belirlenen tutarlar Genel Müdürlükçe belirlenen uygun ödeme dönemlerine göre iki eşit taksitte gerçekleştirilmektedir.BARINMA - GIDAElektrik Tüketim DesteğiProgram iki bileşenden oluşmaktadır;
• Asgari Elektrik Tüketim Desteği Bileşeni: 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi hanelere
• Tıbbi Cihaz Elektrik Sarf Desteği Bileşeni: Kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı hasta vatandaşların bulunduğu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca  ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen haneler ile 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım aylığı alan ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hanelerden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olarak tespit edilen hanelere elektrik tüketim desteği sağlanmaktadır. • Herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmayıp, hak sahiplerinin Kimlik Belgesi ve elektrik faturası ile PTT şubesine gitmeleri yeterlidir.
• Tıbbi cihaz elektrik sarf desteği bileşeni için hak sahibi ya da fayda sahibinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurusu gerekmektedir.• 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamında düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler ile
• Tıbbi cihaz elektrik sarf desteği bileşeni için, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan ve ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca tespit edilen hastaların bulunduğu haneler ile 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım aylığı alan ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hanelerden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olarak tespit edilen haneler faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

•Mesken Tipi Elektrik Faturası

•Kronik Hastalığı Nedeniyle Tıbbi Cihaza Bağlı Hastanın Sağlık Raporu• 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh (110,58 TL)
• 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh (147,44 TL)
• 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh (184,30 TL)
• 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh (221,16 TL)
• Kronik hastaların bulunduğu hanelerde hasta başına aylık 150 kWh (221,16 TL) karşılığı tutarınca destek sağlanmaktadır.Ödemeler aylık yapılmaktadır.BARINMA - GIDASosyal Uyum Yardımı (SUY)Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), Türkiye Kızılay Derneği ve  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında oluşturulan ortaklıkla uygulanan bir yardım programıdır. Hane bireyiGeçici Barınma Merkezleri dışında ikamet eden; muhtaçlık ve demografik kriterlerden en az birine uyma şartlarını sağlayan, 9 ile başlayan kimlik numarasına sahip Geçici Koruma  Statüsü, Uluslararası Koruma Statüsü, Uluslararası Koruma başvuru sahipleri ve İnsani İkamet İzni bulunan yabancıları kapsamaktadır.Bağımlılık Oranı ≥ 1.5 kriterini sağlayan haneler yardımdan faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesi (9 ile başlayan)Aylık ödeme: Kişi başı 300 TL
Çeyreklik Dönemlerde:
- 1-4 kişilik hanelere 600 TL,
- 5-8 kişilik hanelere 300 TL,
- 9 ve üstü kişilik hanelere 100 TL olacak şekilde hane başı ödeme yapılmaktadır.Ödemeler aylık yapılmaktadır. Öte yandan çeyreklik dönemlerde ek ödeme yapılmaktadır.BARINMA - GIDATamamlayıcı Sosyal Uyum Yardımı (T-SUY)• Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Türkiye Kızılay Derneği ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında oluşturulan ortaklıkla uygulanan bir yardım programıdır.
• Program 18-59 yaş arası kimsenin bulunmadığı ve 60 yaş üzeri en az 1 kişinin olduğu haneleri
• Hanede en az 1 engelli (sağlık raporunda engellilik oranı 40% ve üzeri) bulunan haneleri
• 18-59 yaş arası sadece 1 bireyin ve 18 yaşından küçük en az 1 bireyin olduğu haneleri kapsamaktadır.Hane bireyiGeçici Barınma Merkezleri dışında ikamet eden; muhtaçlık ve demografik kriterlerden en az birine uyma şartlarını sağlayan, 9 ile başlayan kimlik numarasına sahip Geçici Koruma Statüsü, Uluslararası Koruma Statüsü, Uluslararası Koruma başvuru sahipleri ve İnsani İkamet İzni bulunan yabancılar faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesi (9 ile başlayan)Kişi Başı 450 TL
Tam bağımlı engelli birey için ek ödeme 1.200 TLÖdemeler aylık yapılmaktadır.ENGELLİ - YAŞLIYaşlı AylığıSosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır.65 yaş üstü kişiler ile bu kişilerin vasi veya vekili65 yaş üstü vatandaşlar faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi2023 dönemi için 1.997,70-TLÖdemeler aylık yapılmaktadır.ENGELLİ - YAŞLIEngelli Aylığı Sosyal güvencesi olmayan ve hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL) az olan vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır.18 yaş üstü engelli kişiler  ile bu kişilerin vasi veya vekili %40 ve üstü engelli raporu olan vatandaşlar faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

•Sağlık Kurulu Raporu (20.02.2020 tarihi sonrası sağlık kurulu raporları elektronik olarak temin edildiğinden bu tarihten sonra düzenlenmiş raporlar talep edilmemektedir.)2023 dönemi için;
%40-%69 arası engelli aylığı 1.594,70-TL,
%70 ve üzeri engelli aylığı  2.392,05-TLÖdemeler aylık yapılmaktadır.ENGELLİ - YAŞLIEngelli Yakını Aylığı Sosyal güvencesi olmayan ve hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL) az olan vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır.18 yaşından küçük özel gereksinimli çocukların yakınları (veli, vasi)18 yaşından küçük özel gereksinim düzeyi en az hafif düzeyde olan veya %40 ve üzeri oranda engelli olan yakını bulunan kişiler faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

•Sağlık Kurulu Raporu (20.02.2020 tarihi sonrası sağlık kurulu raporları elektronik olarak temin edildiğinden bu tarihten sonra düzenlenmiş raporlar talep edilmemektedir.)2023 dönemi için 1.594,70-TLÖdemeler aylık yapılmaktadır.ENGELLİ - YAŞLIUlusal Vefa ProgramıYaşlı ve engelli vatandaşlarımızın; ev temizliği ve kişisel bakımları gibi zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik geliştirilmiş sosyal hizmet programıdır. İhtiyaç sahibi olup kişisel bakımlarını ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı ve engelli vatandaşlarımız, ağır kronik hastalığı nedeniyle kendi öz bakımını yerine getiremeyen vatandaşlarımız ve 60 yaş üstü vatandaşlarımız ikamet ettikleri evlerinde program kapsamındaki hizmetlerden faydalandırılmaktadır.İhtiyaç sahibi 60 yaş üstü vatandaşlar ile engelli vatandaşlar60 yaş üstü vatandaşlar, engelli vatandaşlar ve 3’ten fazla 16 yaşından küçük çocuğu olan kişilerin yaşadığı sosyal yardım yararlanıcısı tek ebeveynli haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiVatandaşa herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Ayni hizmet verilmektedir.ENGELLİ - YAŞLIEngelli İhtiyaç Yardımları İhtiyaç sahibi engelli vatandaşların topluma uyumunu kolaylaştıracak her türlü araç gereç ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yürütülmektedir. 18 yaş üstü aile bireyiİhtiyaç sahibi engelli vatandaşlar faydalanabilmektedir.•Kimlik Belgesi

•Sağlık RaporuSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.SAĞLIKGenel Sağlık Sigortası (GSS) Prim Ödemeleri Sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların GSS primleri ödenerek ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. 18 yaş üstü aile bireyiSosyal güvenceden yoksun ve aile içinde kişi başına düşen aylık geliri brüt asgari ücretin 1/3'ünün (2023 yılı için 3.335,99) altında olan kişiler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiG0 Prim tutarı 400,32 TLKişi adına GSS primi Sosyal Güvenlik Kurumu'na her ay Bakanlığımız tarafından ödenmektedir.SAĞLIKŞartlı Sağlık Yardımları (Sağlık ve Gebelik)Sosyal güvencesi olmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi durumunda bulunan ailelere çocuklarını sağlık kontrolüne göndermeleri,  anne adaylarının ise hamilelik süresince sağlık kontrolüne gitmeleri ve doğumlarını hastanede yapmaları şartıyla yapılan yardımlardır.  Öncelik annede olmak üzere 18 yaş üstü aile bireyi0-6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiGebelik döneminde aylık 200 TL, çocuk için aylık 100 TL,
Doğumun Hastanede yapılması halinde bir seferlik 500 TL,
Şartlı lohusalık için doğumu takip eden ilk 2 ay süresince aylık 300 TLÖdemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.SAĞLIKGSS Katılım Payı Ödemeleri5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun, 60/c-1 ve 60/c-3 kapsamındaki genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hastane, ilaç, reçete, optik katılım payı muhteviyatında ödemiş oldukları tutarın iadesini kapsamaktadır.5510 sayılı Kanunun 60/c-1 ve 60/c-3 kapsamındaki genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerKatılım payı ödemesi yapan ihtiyaç sahibi kişiler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiKapsamdaki kişilerin hastane, ilaç, reçete ve optik muhteviyatında ödedikleri  katılım payı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından söz konusu kişilere geri ödenmektedir. İlgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmesi ile kişiye ödeme gerçekleştirilmektedir.SAĞLIKKronik Hastalık Yardımı Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için geliştirilmiş düzenli nakdi yardım programıdır. Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından onaylanan Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişiler faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi4.336,84 TLÖdemeler aylık yapılmaktadır.SAĞLIKSilikozis Hastalarına Yapılan Ödemeler Silikozis hastalarına yapılan ödemelerdir. 25.02.2011-25.05.2011 tarih aralığında başvurular alınmıştır. Yeni başvuru alınmamaktadır.Yeni başvuru alınmamaktadır.Silikozis hastalığı nedeniyle meslekte kazanma gücünü en az % 15 oranında kaybedenler faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

•Sağlık Raporu2023 dönemi için
Hafif Silikozis aylığı (%15-%34) 3.445,77-TL,
Orta Silikozis aylığı (%35-%54) 3.938,03-TL,
Ağır Silikozis aylığı (%55 ve üzeri) 4.388,08-TLÖdemeler aylık yapılmaktadır.SAĞLIKKronik Hastalara Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu DesteğiTıbbi Cihaz Elektrik Sarf Desteği Bileşeninden faydalanan hanelere elektrik kesintisinden doğabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca kesintisiz güç kaynağı alımına yönelik yardım yapılabilmektedir. Ayrıca bu hanelerin tek sefere mahsus olmak üzere cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları Vakıf mali imkanları ile karşılanabilmektedir.Hastanın kendisi, hastanın sağlık gerekçesiyle evden çıkamayacak durumda bulunması söz konusu ise hastanın vekili, vasisi veya velisi tarafından hasta adına başvuru yapılabileceği gibi bu kişilerin bulunmaması durumunda hastanın hanesinde Vakıf personeli tarafından da başvuru alınabilmektedir.3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu haneler ile 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım yardımı alan ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların yaşadığı haneler faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

•Sağlık RaporuKesintisiz Güç Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği için üst sınır belirlenmemiş olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mali imkanlarınca yapılabilmektedir.Birikmiş Elektrik Borcu Desteği ve Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği tek seferlik yapılmaktadır.SAĞLIKTip -1 Diyabet Tanısı Almış Kişilere Yönelik Glikoz Ölçüm Cihazı Yardımı3294 sayılı Kanun kapsamında sosyal yardım faydalanıcısı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Mütevelli Heyeti tarafından tespit edilen hanelerdeki Tip-1 Diyabet tanısı almış 0-22 yaş arasındaki kişileri kapsamaktadır.Fayda sahibinin kendisi ya da 18 yaşın altında olması durumunda aynı hanede ikamet eden yasal velisi/vasisi tarafından yapılmaktadır.3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince tespit edilen hanelerdeki Tip-1 Diyabet tanısı almış 0-22 yaş arasındaki çocuk ve gençler faydalanabilmektedir. •Kimlik Belgesi

•Tip-1 Diyabet tanısına ilişkin usul ve esaslarda belirlenen niteliklere uygun sağlık raporuGlikoz ölçüm cihazı temini sağlanmaktadır.Ayni hizmet verilmektedir.EĞİTİMÜcretsiz Ders Kitabıİlk ve orta öğrenim öğrencilerinin ders kitapları ücretsiz verilmektedir.Başvuruya gerek olmaksızın kapsamdaki öğrenciler faydalanmaktadır.Tüm ilk ve orta öğrenim öğrencileri faydalanmaktadır. Evrak talep edilmemektedir.Ders kitabı olarak verilmektedir. Öğrenim dönemleri öncesinde kitaplar teslim edilmektedir. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.EĞİTİMŞartlı Eğitim Yardımları Sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere, çocukların örgün eğitime devam etmeleri ve okulun açık olduğu aylarda bir ay içerisinde 4 günden fazla devamsızlık yapmamaları şartıyla yapılan yardımlardır.Öncelik annede olmak üzere 18 yaş üstü aile bireyiİlk ve orta öğretim çağında çocuğu bulunan aileler faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesiİlköğretim erkek öğrenci aylık 90 TL, kız öğrenci aylık 100 TL;
Ortaöğretim erkek öğrenci aylık 130 TL, kız öğrenci aylık 150 TLÖdemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.EĞİTİMYabancılara Yönelik Şartlı Eğitim Yardımı (YŞEY)Avrupa Birliği tarafından finanse edilen YŞEY programı Türkiye Kızılay Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ana uygulayıcı ortak olarak yürütülmektedir. Okul devamlılığını teşvik ederek kayıp nesil oluşumunun önüne geçilmesinin hedeflendiği sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi yabancılara yönelik uygulanan nakit ve çocuk koruma bileşenlerinden oluşan yardım programıdır.Öncelik annede olmak üzere 18 yaş üstü aile bireyiGeçici barınma merkezleri dışında ikamet eden, ihtiyaç sahibi, okulun açık olduğu dönemlerde 1 ayda 4 günden fazla (%80) devamsızlık yapmayan, örgün eğitimde okuyan geçici koruma altındaki ve diğer tüm yabancı çocuklar faydalanabilmektedir.Kimlik Belgesi (9 ile başlayan)Ana sınıfı ile 8. sınıflar arası öğrenciler için;
 Kız öğrencilere aylık 100 TL,
 Erkek öğrencilere aylık 90 TL

9. ile 12. sınıflar arası öğrenciler için;
 Kız öğrencilere aylık 150 TL,
 Erkek öğrencilere aylık 130 TLÖdemeler 2 ayda bir yapılmaktadır.EĞİTİMEngelli Öğrencilerin Ücretsiz TaşınmasıÖzel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin okullara erişiminin sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde destek sağlanmaktadır.Başvuruya gerek olmaksızın kapsamdaki öğrenciler faydalanmaktadır.Özel eğitim ihtiyacı olan özel gereksinimli öğrenciler faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir.Özel eğitim ihtiyacı olan özel gereksinimli öğrencilerin okullarına ücretsiz erişimi sağlanmaktadır.Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.EĞİTİMEğitim Materyali YardımıHer eğitim-öğretim yılı başında ve yıl boyunca 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaöğretimde okuyan çocuklarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kırtasiye, önlük, çanta vb. temel okul ihtiyaçları karşılanmaktadır.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden  (2023 yılı için 2.835,60-TL) için az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenerek Vakıf mali imkanları ile yapılabilmektedir.Her eğitim-öğretim dönemi başında ve ihtiyaç duyulan zamanlarda yardım teslimatı yapılmaktadır.EĞİTİMÖğrenci Barınma-Taşıma-Yemek YardımıMEB’in taşımalı eğitim sistemi dışında kalan 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından taşıma, yemek, iaşe ve barınma ihtiyaçlarına yönelik yardımlar yapılmaktadır.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık  geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL) az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir.Her iki eğitim-öğretim döneminde her gün karşılanmaktadır.EĞİTİMYurt Yapımı Ortaöğretim öğrencilerine yönelik yurt ihtiyacı bulunan yerlerde 100, 200 ve 300 kapasiteli yurtlar yapılmıştır.-İhtiyaç sahibi öğrenciler faydalanabilmektedir. -İhtiyaç sahibi öğrencilerin barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır.Vatandaşlara ödeme yapılmamaktadır.EĞİTİMAnaokulu/Ana Sınıfı YardımıÇocuğu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin okula ödemekle mükellef olduğu giderler Bakanlığımızca karşılanmaktadır.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler herhangi bir başvuru yapmadan programdan faydalanabilir.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir.Velilerin ödemekle yükümlü oldukları ücretler onlar adına Bakanlığımızca doğrudan Milli Eğitim Bakanlığına ödenmektedir. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.EĞİTİMKur’an Kursu Destek ProgramıÇocuğu, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı resmi Kur'an Kurslarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin kursa ödemekle mükellef olduğu giderler Bakanlığımızca karşılanmaktadır.Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı resmi Kur'an Kursuna çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler herhangi bir başvuru yapmadan programdan faydalanabilir.Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Resmi Kur’an Kurslarında eğitim alan 3294 sayılı Kanun kapsamındaki hanelerde bulunan 4-6 yaş aralığındaki çocuklar faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir.Velilerin ödemekle yükümlü oldukları ücretler onlar adına Bakanlığımızca doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı'na ödenmektedir. Program Diyanet İşleri Başkanlığı'na kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.EĞİTİMEğitim Yardımları Kapsamında Ulaşım Giderlerine Yönelik Yardımlar3294 sayılı Kanun kapsamında yer aldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca tespit edilen ve Türkiye sınırları içerisinde ailelerinin ikamet ettiği ilden farklı bir ilde örgün eğitime devam eden 25 yaş ve altı Türk vatandaşı öğrencilerin, ailelerinin yanına gidiş veya okullarına dönüşlerinde yıllık 2 gidiş-2 dönüş olmak üzere toplam dört bilet hâlinde, belirlenen tek yön bilet vasıta üst limit tutarını aşmamak kaydıyla ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik bir destek programıdır.Destek Programından faydalanacak öğrenci 18 yaşından büyük ise kendisi veya ailesi; 18 yaşından küçük veya kanunen kısıtlı olması durumunda ise öğrencinin ailesi, vasi/velisi veya diğer kişiler başvuru yapabilmektedir.3294 sayılı Kanun kapsamında yer aldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca tespit edilen ve Türkiye sınırları içerisinde ailelerinin ikamet ettiği ilden farklı bir ilde örgün eğitime devam eden 25 yaş ve altı Türk vatandaşı öğrenciler faydalanabilmektedir.Destek Programı kapsamında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından öğrenci ya da ailesinden bilet ve öğrenci durumuna ilişkin bilgi ve belgeler talep edilir. Talep edilen belgelerin öğrenci adına olması zorunludur.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bilette yazılı tutarın tamamının ödenmesi esas olup ödeme tutarı 2023 yılı için 750 TL olarak belirlenen tek yön bilet vasıta üst limit tutarını aşamamaktadır. Destek Programına ilişkin başvurular, başvuru tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından değerlendirilerek karara bağlanmaktadır. EĞİTİMYükseköğrenim Öğrencilerine Yönelik YardımlarYurt içindeki yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören 3294 sayılı Kanun kapsamındaki Türk öğrencilere temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Vakıf imkânları ve/veya Vakfa şartlı yapılan bağış kaynağı kullanılarak düzenlilik arz etmeyen ayni/nakdi yardımlar yapılmaktadır.18 yaş üstü öğrenci ya da aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL)  az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenerek Vakıf mali imkanları ile yapılabilmektedir.Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirlenmektedir.EĞİTİMMuhtelif Eğitim YardımlarıSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilk ve ortaöğretim okullarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan öğrencilerin ortaöğretim ve yükseköğrenim sınavlarına hazırlık materyallerinin sağlanabilmesi gibi diğer eğitim ihtiyaçlarına yönelik destekler verilmektedir.18 yaş üstü aile bireyi3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL) az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik BelgesiSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir.Her eğitim-öğretim dönemi başında ve ihtiyaç duyulan zamanlarda yardım yapılmaktadır.

1100 TL pandemi yardımı parası ödemeleri var mı? 1100 TL yardım parası ödemeleri ne zaman? 4. faz ödemeleri başladı mı?

Başvuruları e-Devlet üzerinden alınan 1100 TL pandemi yardım parası sorgulamaları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Salgın döneminde ihtiyaç sahibi birçok vatandaşa sağlanan 1100 TL pandemi yardım parası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 100 TL yükseltilmiş be 1100 TL yapılmıştı. Faz 3 ödemeleri ve başvuru süreci sürerken vatandaşların gözleri "4. faz ödemeleri başladı mı?" sorusunun yanıtına çevrildi.

1100 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU VAR MI?

Koronavirüs salgını nedeniyle zor zamandan geçen vatandaşlara, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1.100 TL destek ödemesi yapılıyor. Alınan yeni karara göre ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL sosyal yardım sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmadan, 2 milyon haneye ulaşacaklarını belirtti. Konuyla alakalı açıklama yapan Bakan Yanık, "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullanmıştı. Başvuru sonuçları açıklandığında e-Devlet üzerinden, "Başvuru Listesi" kısmından son durum kontrol edilecek.

4. FAZ ÖDEMELERİ BAŞLADI MI?

Pandemi 4. faz ödemelerinin yapılacağına ilişkin açıklama yapılmadı. Konuyla alakalı açıklama yapıldığında haberimizde yer vereceğiz.

1100 TL pandemi yardımı parası ödemeleri var mı? 1100 TL yardım parası ödemeleri ne zaman? 4. faz ödemeleri başladı mı?

SOSYAL YARDIMLAŞMA PARASI ALMA ŞARTLARI

AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son hanesine göre alınmaya başlanmıştır. Başvuru süreçleri e-Devlet üzerinden kontrol edilecek. Değerlendirmeler hane bazlı yapılacak. Eğer aynı haneden birden fazla başvuru yapılırsa, tek başvuru olarak incelenecek.

Başvuru yapan kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan biri bulunuyorsa başvuru değerlendirilmeyecek:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler)

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

nest...

gelişim planı örnekleri 2022 doğum borçlanmasi ne kadar uzaktaki birini kendine aşık etme duası 2021 hac son dakika allahümme salli allahümme barik duası caycuma hava durumu elle kuyu açma burgusu dinimizde sünnet düğünü nasil olmali başak ikizler aşk uyumu yht öğrenci bilet fiyatları antalya inşaat mühendisliği puanları malta adası haritada nerede