dava kazanma duası / ŞİFA AYETLERİ VE DUALARI: Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dualar

Dava Kazanma Duası

dava kazanma duası

Dua istiyorum mahkeme duası çözülmeyen problemler için dua

Dua istiyorum mahkeme duası çözülmeyen problemler için dua

çilem
selamün aleyküm değerli hocalar ve Müslüman kardeşlerim ben yurt dışında yaşayan bir gurbetçiyim bundan birkaç ay önce ev satın almıştık banka dan kredi çekerek bazı olumsuz şeyler oldu buraya yazamayacağım banka evimi satıyor ve bizi dava ediyor ,davayı kazanamazsam benimle birlikte bir kaç kişide tutuklanabiliriz korkuyorum Allah&#;tan yardım diliyorum sizlerden seafoodplus.infoeyi kazanmak için aklanmak temize çıkmak için feraha ermek için dua istiyorum ALLAH rızası için dua edin mühim ve vahim bir durumdayız ne yapacağımızı bilemez bir hale geldik. her günüm ağlamakla geçiyor hayatım kararmış gibi hem umutlu umutsuz ve çaresiz hissediyorum seafoodplus.info borçtan geçtim hapis yatmak korkusu beni bitiriyor,içimdeki kederi elemi üzüntüyü kelimelerle anlatamam İYYAKE NAĞBİDU VE İYYAKE seafoodplus.infonım zor ,yoruluyorum dua dan başka elimden bir şey gelmiyor ,ne diyeyim ki konuşamıyorum bile kendimi unuttum ALLAH acısın seafoodplus.info istiyorum hepinize yalvarıyorum teselli arıyorum

Cevap: dua istiyorum mahkeme duası cozulmeyen problemler için dua ariyorum

çilem
Dava ve mahkeme için kısa dua

Sabah akşam yedi kere,
"HasbiyAllahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim" okuyan, dünya ve ahiret sıkıntısından kurtulur.
[İbni Sünni]

BEYAZ_gul
»Nice hayır bildiğinizde şer ve nice şer bildiğinizde hayır saklıdır.«

Hakkında,ne hayırlıysa,o olsun İNŞALLAH
Kardeşim öncelikle şunu bildirmek istiyorum faiz en büyük günahlardan birisidir:(
Rabbim sizi imtihan ediyor sabrın sonu selamet&#;tir .
Unutmayın ki olumlu dünyadayız.
Siz dürüst olun mahkemede İnşAllah gerisini kolay atlatırsınız.
Hapis yatmak zorunda kalırsanız üzülmeyin
Yaşadığınız sıkıntılar sizin günahlarınıza kefaret olacaktır.
Unutmayınki Rabbim sevdiği kullu sınar;)
Çevşen duasını çok okuyun kardeşim.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Fetva Meclisi
ve aleykumusselem ve rahmetullahi ve bereketuhu. Değerli kardeşimiz. Eshab-ı kiramdan, Ebu Said Hudri hazretleri anlatıyor:

Resulullah efendimiz, bir gün mescide girdi ve Ensar&#;dan Ebu Ümâme&#;ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu. Ebu Ümâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ ResulAllah) dedi. Resulullah, (Sana bir dua öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah derdine devâ verir, borcunu ödettirir. Sabah ve akşam bu duayı oku) buyurdu.

Dua şöyledir:
(Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike min galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.)

[Yâ Rabbi, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım!]

Ebu Ümâme hazretleri buyurdu ki:
(Bunu okudum, Allahü teâlâ, derdimi giderdi, borcumu da ödetti.) [Ebu Davud]

Her derdin çaresi vardır
Sual: Bazen sıkılıyoruz, başımıza bir bela geliyor veya bir şeyden korkuyoruz, borcumuzu ödeyemiyoruz. Bunlardan kurtulmak için okunacak bir dua var mıdır?
CEVAP
İslam âlimleri buyuruyor ki:
Her derdin çaresi vardır. Allahü teâlâ çaresiz dert yaratmamıştır.

Yaşamak ve mal sahibi olabilmek gibi dünya nimetlerinin hepsi için sebepler yaratmıştır. Sebebine yapışmayan bu nimetlerden elbette mahrum kalır. Ahiret nimetlerine kavuşmak da böyledir. Mesela tembelliğin ilacı namaz kılmaktır. İnsan maruz kaldığı şeylere karşı gafil olmayıp çaresine bakmalıdır.

Birkaç örnek verelim:

1- Bir belaya maruz kalan, neden Yunus aleyhisselamın okuduğu (Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn) duasını okumaz ki?

Halbuki hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Birinize dert ve bela gelince, Yunus Peygamberin duasını okusun! Allahü teâlâ onu muhakkak kurtarır.) [Tirmizi]

("Lâ ilahe illâ ente, sübhaneke inni küntü minezzalimin" diyen, uğradığı beladan kurtulur.) [İ. Sünni]

(Bir hasta, kırk defa "Lâ ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzâlimin" okursa, şehit olarak vefat eder. Şifa bulursa, günahları affolur.) [Necat-ül-musalli]

2- Bir şeyden korkup sıkılan kimse niçin (HasbiyAllahü ve ni&#;mel vekîl) demez ki?

(HasbiyAllahü ve ni&#;mel vekil sözü her korku için bir emniyettir.) [Deylemi]

(Sıkıntıdan kurtulmak için "HasbiyAllahü ve ni&#;mel vekil" okuyun!) [İ. Merdeveyhi]

(Sabah akşam yedi kere, "HasbiyAllahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim" okuyan, dünya ve ahiret sıkıntısından kurtulur.) [İbni Sünni]

İmam-ı Rabbani hazretleri korkulu zamanlarda, (Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okunmasını emrederdi.

3- Borcu olan niçin çok istiğfar etmez ki?

(İstiğfara devam edeni, Allahü teâlâ, her sıkıntıdan, üzüntüden, dertten, geçim darlığından kurtarır, ferahlığa çıkarır ve ummadığı yerden rızıklandırır.) [Nesai, İbni Mace]

(Eve girerken "İhlâs" suresini okuyan, fakirlik görmez.) [seafoodplus.infoi]

(Her gece Vâkıa suresini okuyan fakirlik görmez.) [İbni Asakir]

(Sıkıntıya düşen veya borçlanan, bin kere "Lâ havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.) [Şir&#;a]

Borçtan kurtulmak için (Allahümme ekfini bihelâlike an haramike ve agninî bir fadlike ammen sivâke) duasını okumalıdır. (Mektubat-ı Rabbani)

Fakirlikten kurtulmak için (Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm) kelime-i temcidi çok okumalıdır. (Tergib-üs salât)

İstiğfarı çok okumalı
İstiğfar, insanı her murada kavuşturur. Tevbe etmeli, istiğfarı çok okumalı. Bütün dertlere, sıkıntılara karşı faydalıdır. Allahü teâlâ, (İstiğfar okuyun; imdadınıza yetişirim) buyurdu. (Hud 52)

İstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerihAllah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve manasını düşünerek söylemeli.

Manası şöyledir:
(Razı olmadığın şeylerden yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Kendisinden başka ilah bulunmayan hay, kayyum ve azim olan Allah&#;a istiğfar eder ve günahlarıma pişman olup Ona sığınırım.)

Kayıtsız Üye
benim olan evimi elimdem almak için öz annem tarafından mahkemeye verildim. bunun sebebi istemedigi evlilik yaptim diye dualarınızi eksik etmeyin lütfen mahkemeyi kazanmam için Allah yar ve yardımcımız olsun

suzan Dogan
Almanyadan yaziyom doktor tarafindan yanlis inne yedim ayagimi ameliyat yaptilar yuruyemiyom kendisini dava ettim dua edin insAllah kazanirim coluk coocuk zor durumda kaldim magdurum yani dua istiyorum

misafir:
1. ağır ceza mahkemesinde duruşmam var. ALLAH&#; tan yardımını esirgememesini ve siz sevgili kullarındanda benim ve benim gibi darda kalıp hapse düşebilecekler için dualarını talep ediyorum. ALLAH rızası için. lütfen.. "ALLAH kimseyi benim durumuma düşürmesin" (amin)

Kayıtsız Üye
Allah tüm haksız yere cezası olanlarin yardımcısı olsun eşimin bugün mahkemesi var duanizi eksik etmeyin

Kayıtsız Üye
Esselamu Aleykum Yarın 3.Ağır ceza mahkemesinde duruşmamız var tahliye için duanızı eksiltmeyin

Kayıtsız Üye
Çarşamba gunu mahkemem var kardeslerım Avrupa&#;da kalmam ıcın esım vefat ettı bende aılemın yanına sığındım ınsAllah mahkemeyıde kazanırım kalırım burda aılemle ıkı yetim yavrum ıcın rabbım kolaylaştırır

Beray
Allah yardımcın olsun kardeşim buna benzer dert bende de var inşAllah aydınlığa çıkarır Allah ın izniyle

Kübra
Nikahımız oldu ama daha evlenmemiştik. Çeyizimizi taşırken üzüntülü bir olayla karşılaştık ve nişanlım hapise girdi hiç bir suçu yok. Düğünümüzde geçti her şey yıkılı kaldı. Nolur dua edin ilk mahkemesinde çıksın. Lütfen dua edin. İnsan olanın başına her şey gelir.

Kayıtsız Üye
ALLAHIM sen yardım et babamı kurtar bunu okuyacak olan arkadaşlar nolur babam için dua edin 1 2 ay sonra mahkemesi var dua edin ALLAH RIZASI ICIN Babam için dua edin ilk mahkemede tahliye olsun benim babam suçsuz nolur DUA edin.. yalvariyorum size

Kayıtsız Üye
Hocam selamun aleykum ekimin 26 sinda esimin mahkemesi var seafoodplus.infoemiz olacak bu seafoodplus.infoi hakim giriyo karar yetkisi yok onunda kendi hakimi girse tahliye k olacak zaten ama olmuyor iste.3 yasinda bir cocugum var ortada caresiz seafoodplus.infoA İHTİYACİM VAR.

Hocam selamun aleykum ekimin 26sinda esimin mahkemesi var.3 yasinda bir cocugum var ortada caresiz kaldimmahkememiz olacak hala karar seafoodplus.info seafoodplus.info rizasi dua edin hepinizdeb dua bekliyorum

Kayıtsız Üye
Rabbim hayırlı mahkemeler nasip etsin anacığının göz yaşları dinsin kardeşinizi yaz zamanda Rabbim size kavuştursun

Kayıtsız Üye
Esime hapis seafoodplus.info temyiz etttik seafoodplus.info seafoodplus.info seafoodplus.info kusurunu ama kamu birakkmiyo 3 yasinda bir oglum var seafoodplus.info ettik seafoodplus.infocez ama ins seafoodplus.info seafoodplus.info ben ediyorum seafoodplus.info seafoodplus.infoiçseafoodplus.infoİzim

Kayıtsız Uye
merhaba sizden bir ricam var lütfen kardeşimin yarin karar mahkemesi var bebeği doğmuş daha göremedi bile ona çok dua edin bu gece bebeğinin hattina

Kayıtsız Üye
Sayın Hocam 17 Ocak ta mahkemem var bana dua edermisiniz lütfen çok zor bir durumdayım iftiralar ve yalanlar atıldı üstüme kendimi temize çıkarmam ve hakkımı alabilmem için Allah rızası için sizlerden dua bekliyorum Allah razı olsun

Kayıtsız Üye
Selamun aleykum ben yurt dışında yaşıyorum oğlum ev aldı ve bodurumunda tüp varmış nasıl olduğunu anlamamış kokuyu hissetmiş asagi inip bakmiski hava kaçırıyor itfaiyeyi arıyor dışarı çıkıyor ve çok büyük bir patlama oluyor çok şükür kendine bişey olmadı hiç yaralanan yok ama sigorta şirketi ödememek için bahane ariyor patlamada 6 ev hasar gördü kendi evi havaya uçtu evin borcu 30 senede bitecek yeni almıştı bu oğlum babası öldüğünde 4 yaşındaydı tamda evlendi bir kızı oldu ev aldı çalışıyor derken böyle oldu ne yapacağımızı bilmiyoruz hangi duayı okuyalım Allah rızası için duanızı bekliyorum

Kayıtsız Üye
S.a eşimin salı günü mahkemesi var hayırlısıyla sonuçlanması ve eşimin hiç bir ceza almaması için dua edrmisiniz Allah rızası için

Kayıtsız Üye
Arkadaşlar nişanlıyım 1 ekimde düğünüm vardı fakat nişanlım alakasız bir davadan üstelik ağır bir davadan soruşturuluyor savcılık mahkemeye sevk etmiş daha mahkeme günü belli değil müminin duası mümine kabuldür öyle iman ettik Allah için ben suçsuz olduğuna inanıyorum birbirimize dua edelim sabr ile dua edelim belki birbirimizi tanımıyoruz ama hepimiz mümin kardeşiz ellerimizi birbirimiz için rabbimize kaldıralım sizde benim için dua edin.

Kayıtsız Üye
Ben Almanyada yasiyorum iki tane oglum var.7 yasindaki oglum biraz kilo aldi okulda iki cocukla kavga ettiyi için cocuklarimin ikisinide Almanya Devleti el koymak seafoodplus.info bize haksizlik Irkcilik.lütven benim için dua edin iki hafta sonra mahkemem var ben cocuklarimi verdiyim an ölürüm

Kayıtsız Üye
Babam kurban olduğum canımın içi seni haksız yere bizden aldılar babam sana nasıl iftira attılar canını sevdiğim ne olur Allah&#;ım sen mucizeler yarat babamın suçsuz olduğu ortaya çıksın ne olur dualarınızı esirgemeyin Allah rızası için

Kayıtsız Üye
Eşimin mahkemesi var biri sene 8 ay biri ayın 25 de bir birimiz den başka kimsemiz yok etkili bir dua istiyorum inşAllah kabul olsun amin

Kayıtsız Üye
Rahman ve rahim olan Allah Merhametli ve bağışlayıcıdır

Allahım yar ve yardımcınız olsun Es selam ismiyle selamete erdirsin Tevvab ismiyle Affetsin inşAllah

Kayıtsız Üye
abimin 11 haziran perşembe günü mahkemesi var Allah rızasıniçin dua edelim. Allah hiç kimseyi zorda bırakmasın

mahkeme duası, mahkemeyi kazanmak için dua, mahkemeye girerken okunacak dua

Bu kategoride yer alan Beyaz horoz beslemek ve hikmetleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar:

• 4 Temmuz ,

İstinaf Mahkemesinde dosyamız var. Acemi hâkimin kurbanı olduk. Allah rızası için dualarınızı bekleriz. Allah razı olsun. Rabbim her kimin sıkıntısı var ise gidersin İnşaallah.

• 3 Ekim ,

eşime iftira atıldı ama hocam mahkeme savcılık karşısına çıktı mahkeme reddedildi karşı taraf inşallah şikayetini alır bize de bir dua eder misin

Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak Dualar

Birinci Formül
sabah güneş doğmadan önce ve sabah namazından sonra bir defa Fetih suresi ayet ve Tûr suresi ayetlerini okuyunuz.
öncesinde ve sonrasında 11 defa salavatı şerife seafoodplus.infoız için dua seafoodplus.infoı kazanana kadar devam ediniz.

Bismillahirrahmanirrahim
"İz cealellezîne keferû fî kulûbihimul hamiyyete hamiyyetel câhiliyyeti fe enzelallâhu sekînetehu alâ resûlihî ve alel mû&#;minîne ve elzemehum kelimetet takvâ ve kânû e hakka bihâ ve ehlehâ ve kânallâhu bi kulli şey&#;in alîmâ." (48 / Fetih - 26)
"Fe mennallâhu aleynâ ve vekânâ azâbes semûm." ( 52 / Tûr - 27 )

İkinci Formül
2 rekat nafile namaz kılınız. sonra 7 Defa "hizbul bahr" (deniz duası) duasını komple okuyunuz. Bunu sadece 7 Gün yapınıseafoodplus.infoşallah davayı kazanacaksınız.

kaynak:Mısırlı seafoodplus.info Hasan Şazeli

Üçüncü Formül
Bir davayı kazanmak, için 7 Gün
'İyyâke na'büdü ve iyyâke nestaîn' (Yalnız Sana kulluk eder, yalnız Senden yardım isteriz.) Fatiha suresi seafoodplus.info
defa 7 gün okuyunuz. Okumadan önce ve sonra 7 Defa Salavatı Şerife okuyunuz.
Uyarı: Bu uygulamayı haklı olmadan yaparsanız hayatınız seafoodplus.infoızda haklı iseniz yapıseafoodplus.info Allah sizi ciddi bir şekilde cezalandırır.
Mahkemede beraat İçin
defa (valla hu kalibun alaa emrihi) 61 cide ve her cü de (vallahi) denilerek okunulur. (defalarca denenmiştir)

Mahkemede galip gelmek için dua

Yeni adli yıl için mahkeme duaları derlemesi

Yeni adli yılımızı kutlar, tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz. Hissettiğimiz lüzum üzerine, müvekkillerimiz ve meslektaşlarımız için çeşitli internet sitelerinden edindiğimiz mahkeme dualarını derledik.

1. Dava Kazanma Duası

Devam eden ve haklı olduğu bir mahkemeyi/davayı kazanmak için Yusuf suresi ayet kere okunur. Ayrıca El Hakem zikri/duası da okunmalıdır. El Hakem ismi şerifini günde 68 kez tekrarlayan haklı davasını kazanır.

2. Mahkemede Haksızlığa Uğramamak için Dua

Mahkemede haksızlığa uğramamak için günde kere El Mu’izz zikri veya duası okunmalıdır. Bununla beraber "Allah" (cc) ismi şerifini Cuma günü oruçlu olarak sabah güneş doğmaya yakın gümüş yüzüğe yazıp sol elinin parmağına takarak mahkemeye giden kişi de haksızlığa uğramaz.

3. Karşı Taraf Tanığının Dilini Bağlama Duası

Tanık kürsüye yaklaşmadan hemen önce 4 defa ya Fettah 4 kez ya Allah 1 kez ya Semken ya ehken okursanız, dili bağlanır, tanıklık yapamaz. Bunun yanında, konuşmakta zorluk çeken kendi tanıklarınız üzerine “Yâ muide mâ efnâhu izâ berezel halâiku li da’vetihi min mehâfetih Ya muidü!” ism-i şerif-i 99 kez okuyup üflenirse, inşallah Allah’ın izniyle dilleri çözülür. ’ün üzerine çıkmamaya dikkat edilmelidir, aksi halde tanığınızın dili fazla çözülüp gereksiz ayrıntılara girebilir.

4. Tutuklanma ve Zulümden Korunma Duası

El-Muhyi, varlıklara hayat veren, onları yaşatan, ölümlerinden sonra dirilten, can bağışlayan hayat ve sağlık veren manasına gelmektedir. El Muhyi ismi, haksız yere tutuklanma ve zulümden korunmak için bir ekmek parçasına 68 kere okunur ve ekmek parçası yanınızda taşınır.

5. Telekomünikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Denetlenmesinden Korunma Duası

Telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimin denetlenmesi kararının verilmesi kararının öğrenilmesinden itibaren 24 saat ve her durumda 2 haftalık süre geçmeden önce 7 defa İsmi Azam duası okunması tavsiye edilir. İsmi Azam duası her türlü sıkıntılı, zor durum için okunması önerilen kıymetli dualardan biridir.

6. İkinci Bilirkişi Raporunu Lehe Getiren Dua

İlk bilirkişi raporunun aleyhe gelmesinin ardından ikinci bilirkişi raporunun lehe gelebilmesi için dosya bilirkişiye teslim edilinceye karar defa Ya Muiz Ya Allah, 68 defa Ya Hakem Ya Allah esmaları okunur. Raporu hazırlayacak her bilirkişi için ayrı ayrı okunmalıdır. Üç bilirkişili raporda bir bilirkişi için okunması unutulursa rapor kısmen lehe gelir.

7. Hâkimin Zulmünden Korunma Duası

Hz. Musa (a.s), şerrinden korktuğu Firavun’un yanına her gidişinde “Ya Halim” ismini çokça okurdu. Mahkemede hâkimin zulüm ve haksızlık yapmasından korkan, mahkemeye giderken El Halim zikri/duasını 88 defa okursa hâkimin haksızlık yapmasından korunur.

8. Yargıtay’dan Bozma Getiren Dua

Dosya Yargıtay’da görüşülene kadar her Cuma sabahı abdestli bir şekilde Bakara Suresi okunmalıdır. Ayrıca surenin çıktısını alıp yanınızda taşırsanız, hızlı bir şekilde dosyanın karara çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

9. Dava Şartı Arabuluculuk Görüşmelerinde Her Teklifi Karşı Tarafa Kabul Ettirme Duası

Enfal Suresi’nin ayeti besmele-i şefireyle 19 defa tatlı bir yiyeceğe okuyup arabuluculuk görüşmesine gelen karşı tarafa ve/veya vekiline yedirilirse yapılan tüm teklifler karşı tarafça kabul edilir. Karşı taraf tatlı yemek istemezse asla tuzlu yiyecek denenmemeli; bunun yerine ayet başında besmele okunarak defa su veya helal olan herhangi bir içeceğe okuyup bu kişilere içirilmelidir.

Avukados

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir