evlerinin önü boyalı direk youtube / Öykü-Berk Gürman YOUTUBE'UN KRAL VE KRALİÇELERİNİ 2 MİLYON'UN ÜZERİNDE İNSAN İZLEDİ

Evlerinin Önü Boyalı Direk Youtube

evlerinin önü boyalı direk youtube

Öykü-Berk Gürman YOUTUBE'UN KRAL VE KRALİÇELERİNİ 2 MİLYON'UN ÜZERİNDE İNSAN İZLEDİ

Müzisyen ikiz kardeşler Öykü ve Berk Gürman'ın, Youtube'a sadece yakınları için koydukları videoyu tüm dünyadan iki milyon kişi izledi. Türk ezgileri, flamenko tınılarıyla buluştu, ortaya "Kısmet" çıktı. İki kardeş, hikayelerini Tempo dergisine anlattı.

Onların müzik tutkusu aileden geliyor. Evde flamenko sesleriyle büyüdüler. Öykü Gürman, konservatuvar mezunu. Berk Gürman, İspanya'da aldığı flamenko eğitiminin ardından Türkiye'ye dönüp ses mühendisliği okudu. Hem Neşet Ertaş dinliyorlar, hem Ceza, hem de Kibariye Cesur ve eleştiriye açıklar Enerjileri çok Ve şöhret, o meşhur videonun çekildiği mor duvarlı odada yakaladı onları

*Şöhret, Youtube'a koyduğunuz videoyla geldi. Peki ya öncesi?

- Öykü Gürman: Albümümüz için 1,5 yıldır profesyonel anlamda çalışıyoruz. Daha da öncesi var, çocuk yaştan beri flamenko dinliyoruz. Video, albüm kayıtlarına başlamış olduğumuz bir dönemde çekildi. "Biri bizi keşfetsin" diye koymadık, zaten albüme başlamıştık. Yakın çevremiz, ne yaptığımız hakkında fikir sahibi olsun diye böyle bir şey yapalım istedik.

- Berk Gürman: "Bu kadar hüzünlü bir türkü, nasıl bu kadar eğlenceli hale getirilebilir?" diyenler oldu. Ama aslında flamenkonun felsefesi bu. Hayat zaten çok hüzünlü, ağırlığı olan bir şey. Onu daha zor hale getirmek yerine, hayattan keyif almak gerekiyor.

* Çıkış parçası olarak, "Evlerinin Önü Boyalı Direk" nasıl seçildi?

- Ö.G: Biz bu albümü, flamenkoyu anlatmak için yaptık. İnsanların yabancı olduğu bir şarkıyla giriş yapmak istemedik. Aranjesi flamenko oldu, parça başka bir yere gitti, ama bestecisi de çok memnun kaldı.

- B.G: Yeni bir şey yaparken, eskiyle de bağı koparmamak gerekiyor. Benim jenerasyonum, kendi geçmişiyle bağını koparmış ve geçmişinden utanıyor. İngilizce müzik dinliyoruz, ama bunu yaparken kendimizden bu kadar ödün vermemeliyiz.

* Hakkınızda herkes bir şeyler söylüyor. Takip edebiliyor musunuz?

- B.G: Yorumları okuyup dikkate alıyoruz. Ama insanlar biraz önyargılı Eleştiri yaparken biraz düşünmelerini istiyoruz; çünkü biz aklımızı, kalbimizi, birikimimizi koyduk ortaya.

- Ö.G: Biz toplum olarak bir anda yukarı çıkarıp, sonra bir anda dibe indirmeyi çok seviyoruz. Nedense bir denge sağlayamıyoruz.

* Popülariteyi ciddiye alıyor musunuz?

- Ö.G: Bizim için önemli olan kalıcılık Ne oldum delisi de olmayız, ne olduğumuzu biliyoruz.

* En başından beri birlikte çalışmayı mı düşünüyordunuz?

- Ö.G: Evde de hep beraber çalışırız. Elbette ayrı projelerimiz olacaktır. Berk'in de benim de müzikal olarak farklı farklı donanımlarımız var.

* Kardeş olmanız avantaj mı, dezavantaj mı?

- Ö.G: Kesinlikle avantaj! Berk'in yokluğunda yanlış yaparmışım gibi geliyor. Sadece müzikal anlamda değil

- B.G: Benim Öykü'ye yaptığım eleştirileri, başka biri söylemeye cesaret edemez! Kardeş gibisi yok.

* Albümde dört türkü daha var. Diğer şarkılar nasıl seçildi?

- Ö.G: "Akşam Mahnısı", Azeri bir türkü, benim tercihim. Karadeniz yöresinden "Doldurdum Martinimi" yine albümdeki şarkılardan biri. O da Karadeniz tarafımıza hitap etsin diye; Trabzonlu'yuz. "Karalahana" diye esprili bir şarkımız da var.

* Hayalleriniz neler?

- B.G: Yurtdışından konser talepleri var. Yabancı bir arkadaşım, "Söylediklerinizden bir şey anlamıyorum ama süpersiniz" dedi. Biz de bunu istiyoruz!

- Ö.G: Kibariye ile düet hayalimiz var. Onun, çok flamenko bir hayatı ve gırtlağı var. "Çocuk evde süt bekler" diye sahneden giden biri. Flamenko da mekanik değildir. Kibariye de öyle şarkı söylüyor.

Tek derdimiz Türkçe lamenko yapmak

* Televizyon, radyo programları vs Alışık olmadığınız bir temponun içine girdiniz, yoruluyor musunuz?

- Ö.G: Ben çok memnunum. Çünkü ne kadar kişiye ulaşırsak, o kadar derdimizi anlatabileceğiz.

* Derdiniz ne?

- Ö.G: Türkçe flamenko yapmak! Üstelik biz bunu yapan ilk ikiziz.

&#;yk&#; G&#;rman kimdir?

Haberin Devamı

yılında İkiz kardeşi ile birlikte kendilerinin seslendirdikleri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısının videosunu; video paylaşım sitesi YouTube'a yüklediklerinde milyonlarca insan tarafından tıklanarak tanınmışlardır.

yılının Aralık ayında ikiz kardeşi Berk Gürman ile” KISMET” albümü yayımlandı. yılında yine Berk Gürman ile “İKİ ARADA” albümü yayımlandı.

Aynı yıl Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” Radio N “en iyisi sizsiniz” ödülünü aldı. yılında Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile Hürriyet Altın Kelebek ödülünün sahibi oldu.

yılında TRT1 ekranında sunduğu “Boyalı Direk” isimli müzik ve sohbet programı büyük beğeni topladı.

Yaklaşık altı aydır birlikte olan, Öykü Gürman ile ünlü türkücü Yavuz Bingöl evlilik kararı aldıklarını 23 Nisan tarihinde açıkladılar ve 4 Ağustos tarihinde evlendiler.

yılı sonlarında Kanal D ekranlarında oynayan "Urfalıyım Ezelden" dizisinde başrol oyunculuğunu Bülent İnal ,Öykü Gürman, Settar Tanrıöğen ve Dolunay Soysert, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar paylaşmaktadır.

Albümleri:

- Kısmet

- İki Arada

- Bir Başka

Ödülleri:

- Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu

Haberin Devamı

- Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” ödülü

- Radio N “en iyisi sizsiniz” ödülü

- Hürriyet Altın Kelebek ödülü

Filmleri:

- Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)

- Panzehir (sinema)

- Türkü Filmi (TV Dizisi)

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir