kapaklı ilçe seçim kurulu / Tekirdağ KAPAKLI Seçim Sonuçları

Kapaklı Ilçe Seçim Kurulu

kapaklı ilçe seçim kurulu

Tekirdağ KAPAKLI Seçim Sonuçları - 28 Mayıs Türkiye Cumhurbaşkanlığı Tekirdağ KAPAKLI Seçim Sonucu ve Oy Sonuçları

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı için mücadele edecek.

YAYIN YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK VE SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tüm yurtta oy verme işlemi saatleri arasında gerçekleştirilecek. Oy verme işlemlerinin tamamlanması ardından sayım süreci başlayacak. Saat ile arasında ise YSK tarafından seçime ilişkin verilecek haber ve tebliğler yayımlanabilecek. Saat 'den sonra ise bütün yayınlar serbest olacak, YSK bu saati daha erkene alabilecek.

seafoodplus.info 50+1 ŞARTI VAR MI?

YSK tarafından açıklanan verilere göre, seçimin ikinci turuna, ilk oylamada en çok oy almış bulunan iki aday katılır ve geçerli oyların çoğunluğunu alan aday Cumhurbaşkanı seçilmiş olur.

Buna göre; Seçimin ikinci turunda 50+1 şartı aranmayacak ve en çok oyu alan aday Cumhurbaşkanı seçilecek.

KESİN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Takvime göre, 1 Haziran’da İl seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazlar YSK tarafından karara bağlanacak. YSK tarafından kesin seçim sonuçları Resmi Gazete ile radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere gönderilecek.

CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI’NI OLUŞTURAN PARTİLER

AK Parti, MHP, BBP ve Yeniden Refah Partisi, "Cumhur İttifakı" adıyla seçime katıldı.  Cumhur İttifakı, Cumhurbaşlanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyor. 

"Millet İttifakı"nı, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) ile Demokrat Parti oluşturdu. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ise Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Mazbatayı alan Çetin, göreve başladı

Tekirdağ'da Cumhur İttifakı'nın kazandığı 3 ilçeden biri olan Kapaklı'nın AK Parti'li Belediye Başkanı Mustafa Çetin, düzenlenen törenle mazbatasını aldı.

MAZBATASINI ALDI

31 Mart Yerel Seçimlerinde Kapaklı Belediye Başkanlığı’na seçilen AK Partili Mustafa Çetin Çerkezköy Adliyesi’ne kalabalık parti grubu ile gelerek mazbatasını aldı. Mazbata alımında Çetin’i, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül'ün yanı sıra İl Başkanı Mülahim Kuru, İlçe Başkanı Ercan Üçel ve partililer yalnız bırakmadı. Mazbatasını Kapaklı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Nurettin Buran'dan alan Çetin, ardından milletvekilleri, Cumhur İttifakı'nın Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri ve teşkilat yönetimi ile birlikte adliye önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞLADIĞIM SİYASETTE HEP BİRLEŞTİRİCİ OLDUM

Mazbata töreninin ardından Kapaklı Belediye Başkanlığı önünde devir teslim töreni gerçekleşti. Belediye Meydanındaki Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen devir teslim töreni 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kapaklı Eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı “ Sene … O tarihte bizler de Kapaklı’da köy tüzel kişiliğine sahipken tarihinde Kapaklı artık köylükten çıkarak Bakanlar Kurulu kararıyla 1 Ocak ’da Belediye oldu. Bu tarihte nüfusumuz 2 bin ’dü. Ben de o zaman 26 yaşımda siyasete atılmıştım. Siyasette insanları hep birleştirme gayreti içerisinde oldum. Bu böyle yürürken ’nın Haziran ayında seçim oldu ve biz de Belediye Meclis Üyesi olarak görev aldık. O zamanki kurucu Belediye Başkanımızın çok büyük emekleri oldu. Zor şartlarda hizmet edildi. Altımızda memur, personel yoktu. Ankara’ya giderdik. Meclise gittik. Meclis lokantasında yemek yiyoruz. Rahmetli Erdal İnönü, Turgut Özal ve o günkü Bakanlar birlikte yemek yiyorlar. Siyasetin televizyonlarda olduğu gibi olmadığını, kardeşlik içerisinde gerçekleştiğini gördük. 26 yaşımda başladığım siyasette hep birleştirici oldum. ’lere kadar Belediye Meclis Üyeliği daha sonra da ’da Belediye Başkan adayı oldum. İlk seçimi kazanamadık. Daha sonra yılında Demokratik Sol Parti’den Belediye Başkanlığı görevine gelmiş oldum. O günden bugüne kadar da bu görevi ifa etmeye çalışıyorum” dedi.

“DESTEK OLDULAR”

Görev yaptığı 15 yıllık süre zarfında iyisiyle, kötüsüyle imkanları ölçüsünde hizmet etmeye çalıştıklarını kaydeden Mandalı “ Nüfusumuz o zaman 25 bindi.  tarihinde çıkan yasal müeyyide çerçevesinde Kapaklı’nın ilçe olmasıyla ilgili burada partili partisiz herkes arkamızda dimdik durdu ve destek oldular. Sonrasında Kapaklı’mız ilçe statüsüne kavuşmuş oldu. Bundan sonra Kapaklı’mıza hızlı bir şekilde hizmetlerin gelmesi gerekiyor. Buradaki çok değerli Mustafa Kardeşime ve yönetici arkadaşlarımıza çok hassas bir ortamda bulunduğumuzu belirtmek istiyorum. Buranın birlik ve beraberlik içerisinde yönetildiği takdirde aramıza kimsenin fitne fesat karıştıramayacağını ifade etmek istiyorum. Bireysel menfaatler olabilir. Ancak biz bunları bertaraf ederek toplum menfaatlerini ön panda tutarsak, o zaman Kapaklı hem toplumu kucaklamış hem de bu mozaiği bir arada tutmuş olur” diye konuştu.

BAŞARILAR DİLEDİ

Kapaklı Belediye Başkanlığı’na seçilen Mustafa Çetin’i tebrik eden Mandalı, “ Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin. Tecrübemizden faydalanmak isterse kendisine bir telefon kadar yakınım. Partisi ne olursa olsun, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde Kapaklı’mızı yönetmesini temenni ediyorum. Allah gönlüne göre versin kardeşimizin. Yolun yolumuz olsun. Allah hayırlısıyla yönetmeyi nasip etsin.” dedi.

TEMSİLİ ANAHTARI TESLİM ETTİ

Kapaklı Belediyesi eski Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın konuşmalarının ardından Kapaklı’nın Eski Başkanı Mandalı, yeni Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e belediyenin temsili anahtarını teslim etti. Kapaklı’nın eski ve yeni Belediye Başkanları el sıkışırken; Mandalı, Çetin’in elini havaya kaldırdı.

KAPAKLI’NIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK İSTİYORUZ

Eski Başkan İrfan Mandalı’nın ardından konuşan Kapaklı’nın çiçeği burnunda Belediye Başkanı Mustafa Çetin “ 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasinin gereğini tüm ülkede olduğu gibi İlçemizde de bir bayram havasında geçirdik ve birlik beraberlik içerisinde, kazasız belasız bir seçimi geride bıraktık. Bu vesileyle tüm Kapaklı halkına teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Ben de yılında, İrfan Başkan’la aynı yaşta Meclis Üyesi olarak siyasete dahil oldum.  O zaman Enver Özel Başkan’la görev yaptım. Siyasetin içinde yoğrula yoğrula, halkla birlikte hemhal olarak bu günlere geldik. Siyasette ana hedef hizmettir. Bu hizmeti yaparken siyasi düşünceye bakılmaksızın memleket ayrımı yapılmaksızın siyaset yapılmasının gerektiğini bilen birisi olarak Kapaklı’mızda güzel hizmetler yapmak için, mutlu ve gelişen bir Kapaklı’yı ortaya çıkarmak için yola çıktık. İnşallah aldığımız bu görevi sizlere mahcup olamadan, bize gösterdiğiniz teveccühle hizmet etmek istiyoruz. Herkesi kucaklayarak, Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerimizle birlikte, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, herkesle Kapaklı’mızı yönetmek, Kapaklı’yı şaha kaldırmak, Kapaklı’nın ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Kapaklı’mıza hükümetimizin gücünü getirmek istiyoruz” diye konuştu.

TECRÜBELERİNDEN FAYDALANMAYI BORÇ BİLİRİZ

Kapaklı Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını kaydeden Çetin “ Seçim çalışmaları yaptığımızda Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı beş yıllık tatile göndereceğimizi söyledik. İrfan Mandalı’ya bundan sonraki hayatında sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum. İrfan Mandalı’nın da tecrübelerinden yararlanacağız. Tecrübelerinden faydalanmayı borç biliriz. Bu koltuklar zor koltuklar. İnşallah sağlık ve sıhhat içerisinde, ailesiyle, torunlarıyla birlikte güzel günler ve güzel bir ömür diliyorum. Belediye personelimizin tamamıyla birlik – beraberlik, hoşgörü ve sevgi içinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Her yerde söyledim, yeniden söylüyorum. Belediye’de İrfan Mandalı Başkanı’mızın kızı varsa kızı, akrabası varsa akrabası… Hizmet ediyorsa, işine bakıyorsa, halkın derdiyle dertleniyorsa benim başımın tacıdır. Ancak altını çizerek söylüyorum. Benim öz kardeşim olsun… Yan gelip yatıyorsa onunla yol yürüyemem. Bunun arkasındayım” açıklamasında bulundu.

“HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

ÇetinBugün gösterdiğiniz saygıyı, sevgiyi kaybetmemek için azami çaba göstereceğim. 5 yıl sonra Allah nasip ederse, devam edebilirsek ya da burada tekrar bir devir işlemimiz olursa o saygıdan zerre kayıp olmaması için gerekli hassasiyeti göstereceğim. Benim için en değerli şey halkın sevgisini, gönüllerindeki değeri kaybetmemek. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun, gazamız mübarek olsun.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların tamamlanmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı Belediyesi eski Başkanı İrfan Mandalı’ya, 15 yıldır Kapaklı’ya yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı plaket ve çiçek takdim ederek Mandalı’yı uğurladı. Törenin tamamlanmasının ardından Belediye Hizmet Binası önünde kurban kesildi ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, makamında tebrikleri kabul etti. Besmele çekerek makam koltuğuna oturan Çetin, kendisini bu göreve layık gören Kapaklı halkına sonsuz teşekkür etti.

Haber/Faik Onur KAYA

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından işletilen seafoodplus.info web sitesini ziyaret edenlerin kişisel verilerini sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.

Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.

Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.

seafoodplus.infoşisel Verilerin İşlenme Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:

• T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ticari faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli çalışmaların yapılması ve buna bağlı iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden ilgili kişileri faydalandırmak için gerekli çalışmaların yapılması ve ilgili iş süreçlerinin gerçekleştirilmesi,
  • T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması.

seafoodplus.infoşisel Verilerin Aktarıldığı Taraflar ve Aktarım Amacı

Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.

seafoodplus.infoşisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.

4.Çerezleri Kullanım Amacı

Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;

İşlevsel:Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.

Teknik olarak web sitemizde kullanılan çerez türleri aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Oturum Çerezleri

(Session Cookies)

Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (seafoodplus.info_SessionId)

Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

• • İnternet sitesinin işlevselliğini ve performansını arttırmak yoluyla sizlere sunulan hizmetleri geliştirmek,

5.Çerez Tercihlerini Kontrol Etme

Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için seafoodplus.info adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.  

seafoodplus.info Sahiplerinin Hakları

Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir