kardeşlerle ilgili anlamlı sözler / Kardeşlik Sözleri | Kardeşlikle İlgili En Duygusal Sözler

Kardeşlerle Ilgili Anlamlı Sözler

kardeşlerle ilgili anlamlı sözler

Son Güncellenme:

LinkedinFlipboardLinki Kopyala

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Aynı anne ve babadan doğmuş ya da anne veya babalarından biri aynı olan çocukların birbirine göre verilmiş ada kardeş denilmektedir. Kardeşler arasındaki bağ diğer insanlar arasındaki bağa göre oldukça kuvvetli bir bağdır. Sizler için ise bu yazıda Kardeş sözleri ve kardeşlik ile ilgili en güzel özlü sözler ve en anlamlı abi kardeş mesajlarını sizler için derledik.

1/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
2/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
3/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
4/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
5/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
6/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
7/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
8/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
9/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
10/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
11/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
12/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
13/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
14/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
15/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
16/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
17/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
18/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
19/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
20/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
21/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
22/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
23/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
24/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
25/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
26/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
27/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
28/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
29/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
30/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
31/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
32/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
33/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
34/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
35/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
36/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
37/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
38/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
39/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
40/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
41/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
42/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
43/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
44/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
45/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları
46/47Kardeş Sözleri Kardeşlik İle İlgili En Güzel Özlü Sözler Ve En Anlamlı Abi Kardeş Mesajları

Kardeş ile ilgili en güzel Anlamlı sözler mesajlar yazılar ve resimli kardeş sözleri

Kardeş demek hayat demektir. Kimi zaman aldığım nefes diyebilmek.

Kardeş demek sıkılınca, bunalınca ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle tüm dertlerini unutturan demek.

Kardeşlik son bulmayan arkadaşlıklardan doğar.

Beni görmedikleri halde bana iman eden kardeşlerimi görmeyi çok isterdim Hz. Muhammed monash.pw

Erkek kardeşiniz hayatınızdaki, ilk arkadaşınızdır.

Aranızdaki kardeşlik bağını koruyun; çünkü sizin silah ve mühimmatınız budur. Hasan El Benna

Yükün kardeşlikse, belin bükülür ama gönlün bükülmez.

Gerçek kardeş: ilk gözyaşını görür; ikinciyi yakalar, üçüncüyü durdurur.

Her insanın bu hayata bir ister kan bağı olsun ister olmasın bir kardeşi, bir sırdaşı, can yoldaşı olmalı.

En güzel kardeş sözleri

Biri kardeşin olsun sen kendinden vazgeçsen bile o vazgeçmesin.

Kardeşinin sıradan olması önemli değil, gerektiğinde yanında bulunuyorsa çok özel kardeştir.

Belki cebimizde yoktu harçlık, belki hep parasız dolaştık, ama ne olursa olsun kardeşlerimizi satmadık!

Bu dünyadaki herkes kardeştir, önemli olan o kardeşlik bağını bulmaktır.

Her türlü acıya beraber katlanmak değil, her türlü acının üstesinden beraber gelmektir kardeşlik!

Kardeşi anlatan sözler

Kardeş her zaman kardeştir. Benjamin Franklin

İnsanlar eğlenebildikleriyle arkadaş olurlar, anlatabildikleriyle dost, ağlayabildikleriyle kardeş.

Kardeş zorunlu seçilmiş arkadaştır. Arkadaş ise en iyi seçilmiş kardeştir.

En Güzel Kardeşlik Sözleri 

Bu hayatta en çok güvendiğim kişi sensin. Çünkü sen benim canımsın kardeşim.

Deniz derindir durulmaz kardeşlik ebedidir unutulmaz.

Ayağım taşa takılsa bilirim düşmeme izin vermeyecek bir kardeş durur yanımda.

Belki sevgilimiz yok ama çok kıymetli kardeşlerimiz var.

Kardeşliğin kolları dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur. Gel seni bir kucaklayayım ya? Canım kardeşim benim.

Öyle değil işte canım kardeşim! Düşman kör nişancıdır da, dost bilir nerden vuracağını.

Kardeştik. Biz iki kardeştik can ver deseler ölendik sürmeli gözlerde badem kekik kokan dağlarında koşan el ele verdik mi gökyüzünde uçan kuş yeryüzünde çocuktuk.

Soframızdaki yemeği paylaşmak okul yolunda beraber koşmak askerde aynı safta savaşmak bu yaşamın adı kardeşliktir, kardeşlik.

En anlamlı kardeşlik sözleri

Kardeşinle mücadele etme, onunla alay etme, ona verdiğinden sözden dönme. Hz. Muhammed s.a.v

Kız kardeşiniz hayatınızdaki, ilk arkadaşınızdır.

Belki esmer bir sevgilimiz yok ama dünyayı beraber rehin alabileceğimiz kardeşlerimiz var!

Sadık bir kardeş, on bin akrabaya bedeldir.

Bir kişi Allah için bir kardeşlik kurarsa, Allah ona Cennette bir derece verir. Hz. Muhammed s.a.v

Kardeşle ilgili ünlülerin sözleri 

Gözünden akan yaşa ortak olacak kaç kişi var ki kardeşten başka.

Kardeşliğin kolları dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur.

Geçimsiz kardeşleri anlatan sözler

Gerçek kardeş: ilk gözyaşını görür; ikinciyi yakalar, üçüncüyü durdurur.

Her insanın bu hayata bir ister kan bağı olsun ister olmasın bir kardeşi, bir sırdaşı, can yoldaşı olmalı.

Biri kardeşin olsun sen kendinden vazgeçsen bile o vazgeçmesin.

Kardeşinin sıradan olması önemli değil, gerektiğinde yanında bulunuyorsa çok özel kardeştir.

Kardeş nedir

Belki cebimizde yoktu harçlık, belki hep parasız dolaştık, ama ne olursa olsun kardeşlerimizi satmadık!

Bu dünyadaki herkes kardeştir, önemli olan o kardeşlik bağını bulmaktır.

Her türlü acıya beraber katlanmak değil, her türlü acının üstesinden beraber gelmektir kardeşlik!

Kardeş her zaman kardeştir. Benjamin Franklin

İLGİLİ YAZILAR

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Abi ile ilgili sözler
Abla ile ilgili sözler
Anne ile ilgili sözler
Baba ile ilgili sözler
Hala ile ilgili sözler

Kategoriler Karışık Sözler

TwitterFacebookWhatsappYazdırPinterest

Kardeşlik İlgili En Güzel Sözler

Ä°yi ki benim kardeÅŸimsin, iyi ki senin gibi mükemmel bir kardeÅŸe sahibim. Bana kardeÅŸlik duygusunu sonuna kadar tattırdığın için teÅŸekkürler kardeÅŸim.

Kardeş demek hayat demektir. Kimi zaman aldığınız nefes, kimi zaman karşınızda bulabilmek.

EÄŸer kardeÅŸin varsa düÅŸünce seni kaldıracak elin var demektir. EÄŸer bir kardeÅŸin varsa seni asla yalnız bırakmayacak insana sahipsin demektir.

KardeÅŸin varsa bu hayatta yorulursun, onu düÅŸünmekten, onunla gülmekten, onunla aÄŸlamaktan yorulursun. Ama bu hayatta kardeÅŸin yoksa eÄŸer mahvolursun.

'Ölümüne kankayız' derken ÅŸaka yapmıyordum. Benimle dost olduysan mezara kadar beraber gidebilmeliyiz. Ne kadar zorlukla karşılaşırsak karşılaÅŸalım, birlikte mücadele ettikçe hiçbir zaman yenilmeyeceÄŸiz.

Beraber hayal kurabildiÄŸiniz hatta yıllar sonrasını bile birlikte hayal ettiÄŸiniz insanlara kardeÅŸim deyin. DiÄŸerleri geçici olacak çünkü.

Herkesin bir kardeşi olmalı şu hayatta. En yakını derdinin dermanı.

Ä°ki insan arasındaki en güçlü baÄŸ kardeÅŸlik bağıdır. Hayatınıza binlerce insan girip çıkabilir ama yeri hep sabit kalacak kiÅŸidir kardeÅŸ.

Kaç iyi ki yazılır adına bilmiyorsun. Kaç cümleye sığar senin desteÄŸin bilmiyorsun. ArkadaÅŸlık hafif kalıyor böyle zamanlarda sen bana sadece arkadaÅŸ deÄŸil, aynı zamanda gönül gözüsün.

Bir gece yarısı, ya da sabahın körü… Kapısını çalmaktan çekinmeyecek bir insan varsa o da kardeÅŸinizdir. Çünkü o kapının açılacağından eminsinizdir.

Bizde kardeÅŸlik ölümü bilip yanında kalmaktır!

Ä°lk adımı attığında ikinci adımını tahmin ettiÄŸiniz ve zarar görmesin diye önlemler aldığınız insanlara kardeÅŸ denir.

Yola çıktığınızdan canından vazgeçip yoldan vazgeçmeyen insana kardeÅŸim deyin.

Kardeşlik yorulduğunuzda sizi dinlendirendir, her acınızı kendi acısıymış gibi paylaşandır. Kardeş demek can demektir, hayat demektir.

Çok aÅŸklar geldi geçti yüreklerimizden. Kimine güldük, kimine aÄŸladık. Ama hiçbir zaman, kardeÅŸlerimizi biran olsun unutmadık.

Kardeşlik acısına beraber ağladığınız insandır. Acısıyla beraber yoğurulduğunuz, mutluluğuyla beraber ağladığınız insandır.

Hani böyle en yakın arkadaşınızla mimiklerinizle konuÅŸursunuz. Sizden baÅŸka kimse bir ÅŸey anlamaz ya? Çok seviyorum o durumu.

KardeÅŸlik dediÄŸin bir orman gibidir. Küçücük bir tohumdan sonu bucağı olmayan bir yeÅŸil orman çıkar. Her yürek anlamaz kardeÅŸliÄŸin manasını.

Hani yalan söylemeye baÅŸlarsınız ve en iyi arkadaşınız durumu fark edip size katılır ya, paha biçilemez.

Bizim için kardeÅŸlik, en kötü anda ölümüne koÅŸup gelen demek. Bizim için kardeÅŸlik, karşılıksız verilen bir emek.

Canım kardeÅŸim, beni kederli günümde yalnız bırakmayan, saçlarıma rüzgâr deÄŸse içi titreyen kardeÅŸim. Sen iyi ki varsın…

Benim yanımda kardeÅŸlerim olduÄŸu sürece korkmama gerek yok. Bütün zorlukları aÅŸabilir, bütün dertleri bitirebiliriz. KardeÅŸ, senin diÄŸer yarındır.

KardeÅŸ sadece birlikte eÄŸlenip gülebileceÄŸin kiÅŸi deÄŸildir. KardeÅŸ sadece maceralara atılacağın bir kiÅŸi deÄŸildir. KardeÅŸ çoÄŸu ÅŸeyden daha fazlasıdır.

Ölesiye dalga geçtiÄŸiniz ve bundan kırılır mı diye ÅŸüphe etmediÄŸiniz insanlar kardeÅŸinizdir.

KardeÅŸ olmak için kan bağına gere yoktur. Acısını acın olarak hissedip, mutlu olduÄŸunda mutluluÄŸu onunla paylaÅŸabilmektir.

Seninle el ele verip aÅŸamayacağım badire, üstesinden gelemeyeceÄŸim zorluk ve yenemeyeceÄŸim sorun yok, kardeÅŸim benim.

Sana senden daha yakın olan birisini gözlerin arıyorsa kardeÅŸine bakabilirsiniz. KardeÅŸin bu dünyada ki en yakın kiÅŸindir.

Mutluluk paylaÅŸtıkça çoÄŸalır. Acılar paylaÅŸtıkça azalır. Senin mutluluÄŸunu da acını da tek bir kiÅŸi paylaşır. O da kardeÅŸim dediklerindir.

Seni asla yarı yolda bırakmayacak insana kardeş denilir.

Dışarıda hayat o kadar acımasız ki… Kaç yürek var üst üste binmiÅŸ, kaç kiÅŸi var iç içe girmiÅŸ anlamak kolay olmuyor. Bunca karmaÅŸanın içinde gelip sığınabildiÄŸim en saf liman sensin. Ä°yi ki varsın kardeÅŸim.

KardeÅŸ kardeÅŸle savaÅŸmaz, kardeÅŸ kardeÅŸle mücadele etmez. KardeÅŸin, kardeÅŸe açtığı savaşın kazanını olmaz.

Çiçekler elbet kurur, yürekteki sevgi asla kurumaz. YaÄŸmur yaÄŸmayı unutur, yüreÄŸin baharı asla solmaz. Yanında bir kardeÅŸin varsa yüreÄŸin asla unutulmaz.

KardeÅŸ demek sıkılınca, bunalınca ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle tüm dertlerini unutturan demek.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüÄŸümüz. Bizim ömrümüzde kardeÅŸlerimiz vardır, günlerimiz ayrı geçtiÄŸinde üzüldüÄŸümüz.

Kelimeler anlatmaya yetmez bu duyguyu, yaÅŸamak gerek çünkü. KardeÅŸ bir ilaçtır hayatında. MutluluÄŸa, huzura açılan kapının anahtardır. Ä°ÅŸte bundan dolayı kardeÅŸi olmalı insanın, ona mutluluk ve huzur verecek bir kardeÅŸi.

KardeÅŸlik, düÅŸmesin diye tutmak, bırakmayacağını bilerek dayanmak.

Her dostluÄŸun gökyüzünde bir meleÄŸi varmış, yeryüzündeki melekler ise kardeÅŸlermiÅŸ.

Yan yana olmasak bile kalbimde her zaman senin için kocaman bir yer var, kardeÅŸim benim. Ne olursa olsun kalbimdeki yerin hiç deÄŸiÅŸmeyecek.

Sizin küçük mutluluklarınızı kıskanmadan benimseyen kaç arkadaşınız var?

Paylaşmak kardeşliğin can damarıdır. Her şeyinizi paylaştığınızda ve bu size ağır gelmediğinde kardeş olmuşsunuz demektir.

Gözünden akan yaÅŸa ortak olacak kaç kiÅŸi var ki kardeÅŸten baÅŸka.

KardeÅŸlik, asla kırılmaz, yıllar geçse de deÄŸiÅŸmez ve küsseniz bile kalbinizin bir tarafı hep onun için atan kiÅŸidir.

DüÅŸtüÄŸünüz zaman size elini uzatmayan, bir yeriniz kanadığında buna derman olmayan, aÄŸladığınızda gözyaÅŸlarınızı eliyle silmeyen kardeÅŸ sayılmaz.

Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmiÅŸse ne çıkar. Sevgide birleÅŸen yürekler vardır.

KardeÅŸiniz nefesiniz tükendiÄŸinde size nefes olan kiÅŸidir.

Seninle aynı kanı taşımasak bile sen benim seçebildiÄŸim ailemsin kardeÅŸim.

Sen sessizce ağlarsın kardeşinin canı yanar. Kardeş dediğin senin kalbinde yer alan her duyguyu hissedendir.

KardeÅŸlik kardeÅŸinin düÅŸeceÄŸini anlayınca kendini yere atan ablanın gözlerinde saklı olan mukaddes bir duygudur.

Canım kardeÅŸim diyorsam, gerçekten canım olduÄŸun içindir.

KardeÅŸ demek ne kadar uzak olursa olsun kalbi hep onunla atmak demektir.

Herkes en yakın arkadaşı ile aynı evde yaÅŸayacak kadar ÅŸanslı olmayabilir. Canım kardeÅŸim benim can dostum olduÄŸun için o kadar ÅŸanslı hissediyorum ki.

GüldüÄŸümüzde herkes yanımıza gelirken, aÄŸladığımızda tek başımıza kalırız kardeÅŸim.

KardeÅŸ dediÄŸin önünde yürümez, kardeÅŸ dediÄŸin arkandan gelmez. KardeÅŸ dediÄŸin omzunu omzuna verir ve bir ömür boyu senin yanında olur.

Canım kardeÅŸim, baÅŸarılarına kendi baÅŸarım kadar seviniyorum ve umarım hayatının devamı bir yıldız kadar parlak ve yükseklerde olur.

Yollar ayrılsa da kalbinizin ayrılmayacağı insandır kardeşiniz!

Gün gelir de sahte dostlar seni satarsa, hayat ilmiÄŸini yaÄŸlayıp boynuna dolarsa. Korkma kardeÅŸim ben her zaman imdadına yetiÅŸirim.

Dünyanın neresinde olursanız olun, uzun zaman bile bir birinizi görmemiÅŸ olsanız da kalbinizden sevgisi alsa eksilmeyecek tek insan kardeÅŸiniz.

Sen nasıl bir insansın böyle kanka, masallar diyarından mı geldin de girdin hayatıma? BildiÄŸim bütün dünyanın bir yalandan ibaret olduÄŸu zamanlarda, iyi ki benim yanımda sen varsın kanka.

KardeÅŸ kelimesi, sadece 6 harften ibaret deÄŸildir bizde. Kimi altı harfe sığdırır, kimi yere göÄŸe sığdıramaz. Dipsiz bir derya gibidir kardeÅŸlik. Hakkını veren için kardeÅŸlik, aslında dünyadaki en büyük güzellik.

Kötü bir insan, dünyayı bir avucunda tutsa kimseye dost ve kardeÅŸ olamaz.

KardeÅŸ demek; sıkılınca bunalınca, ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle tüm dertleri unutturan demek.

Sel gider taş kalır, el gider gardaş kalır.

KardeÅŸlik ne demek bilir misiniz? KardeÅŸlik, kardeÅŸinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin beraber atması demek. Bunun için aynı anneden doÄŸmaya gerek yok!

Eğlenebilen insanlar arkadaştır. Dertlerini birbirlerine anlatabilenlere dost denir. Kardeşler ise birbirlerinin derdiyle ağlar.

Gerçek kardeÅŸlerinle tanışacağınız zaman bunu bir ÅŸekilde hissedersiniz. Çünkü kardeÅŸlik bağı kutsal bir baÄŸdır. Herkeste bulunmaz.

Seni kimseye muhtaç etmeyecek olan o merhametli yürek senin kardeÅŸine aittir.

Ä°nsan kardeÅŸinin deÄŸerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeÅŸi bir kardeÅŸe düÅŸürmemeli.

Hayatınızın neresinde olduğu belli olmayan değil de, her sıkıntınızda her mutluluğunuzda ilk paylaşmak istediğiniz kişi kardeşinizdir.

Kardeşim dedim; acılarıma da kardeş olur musun?

Kardeşleri olmalı insanın, tıpkı bir liman gibi; Ara sıra uğrayıp fırtına dininceye kadar koynunda saklanabileceğin.

Sizde kardeÅŸ lafı kelimelere sığar ama biz aramızdaki bağı yere göÄŸe sığdıramıyoruz.

Canı acıdığında kalbinizin içinde bir sızı hissediyorsanız ve her ÅŸeye raÄŸmen yanında oluyorsanız kardeÅŸsinizdir.

Canım kardeÅŸim sen Tanrının bana verdiÄŸi en büyük hediyemsin. Senin gibi bir kardeÅŸim olduÄŸu için dünyanın en ÅŸanslı insanıyım ben.

DoÄŸru ve iyi insanlar önce dost, zamanla “kardeÅŸ” olurlar.

Gözden akacak yaÅŸa ortak olacak tek kiÅŸi kardeÅŸtir.

YaÅŸamak bir aÄŸaç gibi tek ve hür! Bir orman gibi kardeÅŸçesine!

En güzel duygular hep kardeÅŸlerle paylaşılır. KardeÅŸ, sana hayat boyu can suyu olan, moralin bozulduÄŸunda seni güldüren canındır.

KardeÅŸliÄŸi pekiÅŸtiren üç ÅŸey vardır. Beraber gülmek, beraber aÄŸlamak, beraber mücadele etmek.

Sana senden daha yakın bir nefes ararsan dön yanına bak. Seninle nefes alan bir kardeÅŸin var.

KardeÅŸler arasında ki güçlü bağı görme imkânımız olsa idi insanlar daha güçlü bir bağın olmadığına yemin ederlerdi.

KardeÅŸ dediÄŸin altı harften oluÅŸur belki ama binlerce kelimenin bir araya gelmesinden daha güçlü bir anlama sahiptir.

KardeÅŸ yeri gelir anne baba yeri gelir arkadaÅŸ olur sana.

Nasılsın sorusuna, kötüyüm diyebildiÄŸiniz insanları önemseyin. Onlar yüreklerinizi açabileceÄŸiniz insanlardır. Ben dostlarımı ne aklımla, ne de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.

KardeÅŸ gibi yaÅŸamayı öÄŸrenemediÄŸimiz sürece, acı çekmeye mahkum hale geleceÄŸiz. KardeÅŸlik, sevginin ve dostluÄŸun göstergesidir.

KardeÅŸim beni vur öldür parçalayıp göm lakin lütfen benim bilmediÄŸim bir nedenle benimle konuÅŸmamazlık yapma. Sende gitme. Zira sana esrardan çok ihtiyacım var.

Her kardeÅŸliÄŸin gökyüzünde bir meleÄŸi varmış, yeryüzünde biten her kardeÅŸlik için gökyüzünde bir melek aÄŸlarmış, sana ant olsun ki bizim meleÄŸimiz asla aÄŸlamayacak kardeÅŸim.

Kardeş deyince aklıma bir tek dağlar gelir zira kanlı canlı kardeşlerim yok.

Bu hayattaki umudundur kardeÅŸin. Seni sarıp sarmalar, iyiliklere yol açar kötülüklere duvar örer.

Bazı dostlar vardır ki seni asla yarı yolda bırakmayan bir kardeÅŸ olur. KardeÅŸ olmak için kan bağına deÄŸil can bağına gerek vardır.

Kardeş demek, karındaş demektir. Karındaş demek, aynı karından doğmuş demektir. Aynı karından doğmasak da sen benim kardeşimsin.

Samanlıktaki iğne olsan, sahildeki bir kum tanesi olsan, denizdeki su damlası olsan, ben yine seni bulurum kanka. Milyonlarca olasılık arasında yine kardeşim sen olursun.

Bizde sevda da yerde kalmaz dostlukta. Biz sevdiklerimizi sırtımızda taşır yine de kardeÅŸliÄŸimize söz ettirmeyiz.

Yalnız kalmak istiyorum dediğinizde bile arkanızda sizi izleyen insandır kardeşiniz.

KardeÅŸiniz bir bakışınızdan, bir sözünüzden, bir mimiÄŸinizden kötü olduÄŸunuzu anlayan insandır.

Yanında zamanın nasıl geçtiÄŸini anlamadığınız hatta ayrılmamak için kendinize yeni zamanlar yarattığınız insan kardeÅŸinizdir. Çünkü kardeÅŸliÄŸe doyum olmaz.

Sen abiliÄŸini yaparsan, senden küçükleri de gelir sana kardeÅŸlik yapar.

Gözün arkada kalmadan eÅŸini ve evladını emanet edebileceÄŸin insana kardeÅŸ denir.

Normal bir arkadaşınıza yüzünüzü aÄŸlarken göstermezsiniz. Fakat gerçek bir dosta sahipseniz, onun omuzları sizin için bir aÄŸlama duvarına dönüÅŸebilir. ArkadaÅŸ ve dost arasındaki ayrım budur.

KardeÅŸlik öyle güzel bir duygudur ki tüm sevgiler bir araya gelse yine de kardeÅŸ sevgisinin yerini tutmaz.

Yıllar sonrasında kapısını çalmaktan asla çekinmediÄŸiniz insandır kardeÅŸiniz. Ä°lk günkü gibi sıcacık açar kapıyı, gönlünü.

Ölümün bile ayıramadığı sevgiler kardeÅŸlikte birleÅŸir.

Bir insanın sahip olabileceği en iyi arkadaş kardeştir.

Bizi kardeÅŸ yapan, aradaki kan bağı deÄŸil, içerideki kalptir. Ve kardeÅŸ dediÄŸin, iyi ve kötü her anında yanında hissettiÄŸindir.

KardeÅŸim dediÄŸine sırtını dönemez onu ayarlı ve kederli bırakamazsın. EÄŸer bırakıyor isen sen kardeÅŸ deÄŸilsin.

Sonu olmayan arkadaşı olur insanın. Sayıları az olsa da hayatında kapladıkları alan çok fazladır. KardeÅŸim dediÄŸin kiÅŸilerdir onlar. Sonu olmayan bir sevgi ile baÄŸlıdır sana.

KardeÅŸ ne olursa olsun elini hiç bırakmayacağın, zor anında ilk yardımına koÅŸacağın kiÅŸi.

GüneÅŸ yanar su olur, ateÅŸ söner buz olur, insan ölür toz olur, dostların düÅŸman olur, akrabaların kalleÅŸ olur. KardeÅŸin ise her zaman kalbinde olur.

KardeÅŸlik aile bağı ile var olan ama zamanla güçlenen bir baÄŸdır.

5 dakika öncesine kadar birbirinizi yediÄŸiniz ama yanınızda sendelese anında tuttuÄŸunuz insana kardeÅŸ denir.

KardeÅŸliÄŸi denizlere benzetirim; ucu bucağı olmaz, derinliÄŸi bilinmez, içindeki sevgi hiç yok olmaz ve en önemlisi üzerindeki tekneyi asla batırmaz.

KardeÅŸlik gözle görülmeyen iki insanı bir birine baÄŸlayan ve asla kopmayan en güçlü baÄŸ.

ArkadaÅŸ dediÄŸin sen düÅŸtüÄŸünde seni yerden kaldıran kiÅŸi deÄŸildir, sen daha yere düÅŸmeden seni yakalayarak doÄŸrultabilen kiÅŸidir. Arkadaşınızın kim olduÄŸunu öÄŸrenmek istiyorsanız bu yönteme baÅŸvurun, sonucu göreceksiniz.

KardeÅŸ yanında olmasa bile güven veren, desteÄŸini her daim hissettiÄŸin kiÅŸidir.

KardeÅŸ dediÄŸin insan senin kusurlarını sana söylemeli. Sürekli o kusurları gizleyerek, senin tekrar kusur iÅŸlemene engel olabilmeli.

Kardeş, anne ve babadan kalan en değerli mirastır.

Zamanın eskitemediği şeylerdendir kardeşlik.

Acımasızca eleÅŸtirdiÄŸiniz tüm eleÅŸtirilere deÄŸer veren ve aslında ne demek istediÄŸinizi bakışınızdan anlayan insanlara kardeÅŸim deyin.

En güzel yanım, benim küçük balım, canımın ötesinde taşıdığım canım kardeÅŸim. Gönlüden geçen, aklında biten, dilinden dökülen, kalbinden geçen her zaman en iyi ÅŸekilde bulsun seni.

Sevginin aÅŸamayacağı sorun yoktur. Sevgi her yaralı kalbi tedavi eder, her ruha ilaç olur. Ä°nsanları ancak sevgi dışında kardeÅŸiniz ilan edebilirsiniz. SevmediÄŸiniz insanlar size kardeÅŸlik edemez.

Beraberken sürekli tartıştığınız ama ayrı kaldığınızda en çok özlediÄŸiniz kiÅŸidir kardeÅŸ.

Hayatın yıkıcı darbelerine karşı bana hep elini uzattığın için teÅŸekkür ederim kardeÅŸim. Ellerim ellerindeyken yenemeyeceÄŸim hiçbir ÅŸey yok.

KardeÅŸ dediÄŸin sen fırtınaya yakalanmış bir gemi isen, seni güvenle içinde saklayacak bir liman olmalı.

Çocuksu kavgalarımız asla küslük ile sonuçlanmazdı. Çünkü kardeÅŸlikte küslüÄŸün süresi bir saniye kadardı.

KardeÅŸim dediÄŸin kiÅŸi, başın darda olunca senden önce koÅŸacak. Baktı ki düÅŸüyorsun, düÅŸünmeden elinden tutacak. En kötü günde dahi, seni asla yalnız bırakmayacak.

Çıkarları gereÄŸi herkes bir gün senden vazgeçebilir. Ama kardeÅŸ asla çıkarı için senden vazgeçmez.

KardeÅŸ, sadece sevgilere ortak olmaz. Acılara ve gözyaÅŸlarına da ortak olur.

KardeÅŸinizin günlük hayatta attığı her adım, yaptığı her yanlış ve doÄŸru sizin adınıza yapışır unutmayın.

KardeÅŸlik bu dünyada sahip olabileceÄŸimiz en kıymetli duygu çünkü gerçek kardeÅŸlik kin, nefret, kıskançlık nedir asla bilmez.

Canım kardeÅŸim, hayatımda en zor anımda bile koÅŸulsuz ÅŸartsız ilk yanımda olan insansın. Senin gibi bir kardeÅŸim olduÄŸu için dünyanın en ÅŸanslı insanıyım ben.

DüÅŸtüÄŸümde yanımda kardeÅŸim vardı, mutlu olduÄŸum zaman yine yanımda kardeÅŸim vardı. Ne zaman başım sıkışsa ne zaman yaslanacak bir omuz arasam hep kardeÅŸim gelir aklıma. Yaslanacak en güvenli omuz kardeÅŸ omzudur.

Acılara karşı kendini siper eden, sizin acılara karşı tebessüm etmenizi saÄŸlayan kiÅŸiye kardeÅŸ denir.

Ä°nsanlar eÄŸlenebildikleriyle arkadaÅŸ olurlar, anlatabildikleriyle dost, aÄŸlayabildikleriyle kardeÅŸ.

Herkesle kardeÅŸ olunmaz, kardeÅŸ dedin mi senden önce koÅŸacak, sen düÅŸerken tutacak, ne olursa olsun seni hiç yalnız bırakmayacak.

Yan yanayken konuşmadan saatlerce durduğunuz ve bundan rahatsızlık duymadığınız, sıkılmadığınız insan kardeşinizdir.

Yeri geldiÄŸinde, ölümü pahasına seni koruyacak ve sahip çıkacak tek kiÅŸi kardeÅŸtir.

DüÅŸerken sizi de düÅŸüreceÄŸini bilseniz bile sıkı sıkı elini tuttuÄŸunuz insan kardeÅŸinizdir. Asla vazgeçmediÄŸiniz ve uÄŸruna canınızdan vazgeçtiÄŸiniz.

Aynı sofraya oturduk, aynı cephe de omuz omuza savaÅŸtık, aynı kızlara âşık olduk yine de ayrılmadım güzel kardeÅŸim.

KonuÅŸmadan da anlaÅŸmak. KardeÅŸlik tam olarak burada baÅŸlar.

KardeÅŸ candır ve de yarendir. En güzel dost ve sımsıcak bir ailedir. KardeÅŸ insanın hayattaki tek dayanağı bazen sığınacağı tek limandır. KardeÅŸ dünyanın en güzel varlığıdır.

KardeÅŸ dediÄŸin, gözlerinden dökülen tek damla yaÅŸ iÅŸin dünyayı yakar.

Kimi duygular anlatılmaz, bazı sevgiler kalplere sığmaz, uzun dostluklar hiçbir zaman yıkılmaz, kardeÅŸler asla unutulmaz.

KardeÅŸim, seninle benim aramdaki baÄŸ farklı iki insanın tek kalbe sahip olması gibi aslında. Seni çok seviyorum.

Onunla dostluÄŸumuzu soranlara ÅŸöyle diyorum Biz birbirimize hapşırmadan; Çok YaÅŸa! Diyoruz

Seni düÅŸünen, önemseyen, varlığı ile sana güven veren bir kardeÅŸ ömrünüzü daha huzurlu bir ÅŸekilde geçirmenizi saÄŸlar.

KardeÅŸin varsa 1 - 0 öndesin ÅŸu hayatta.

KardeÅŸlik öyle bir duygudur ki; bütün dünyaya karşı iki kiÅŸi siper olmak gibidir.

Her kardeş arkadaşın, sırdaşın olmayabilir. Ama sen benim kardeşim olmayı başardın arkadaşım.

KardeÅŸ kardeÅŸe ne ederse, ya en iyisini ister, ya da kötü gideni deÄŸiÅŸtirmeyi.

Ä°nsan dediÄŸin acıyla büyür. Acısıyla beraber büyüdüÄŸünüz insana da kardeÅŸ denir.

KardeÅŸlik, düÅŸmesin diye tutmak, kardeÅŸlik, bırakmayacağını bilerek dayanmaktır.

Belki cebimizde yoktu harçlık, belki hep parasız dolaÅŸtık ama ne olursa olsun kardeÅŸlerimizi asla satmadık.

Herkes kardeÅŸ olabilir, mühim olan kardeÅŸlik bağına tutabilmektir.

Nasıl bir insan olduğunu anlamak istiyorsan kardeşim dediklerine bakman yeterli olacaktır.

Yılların ayıramayacağı, bozmayacağı en güçlü duygu iki insanın bir birine duyduÄŸu kardeÅŸlik duygusudur.

KardeÅŸlik, asla kırılmaz, yıllar geçse de deÄŸiÅŸmez ve küsseniz bile kalbinizin bir tarafı hep onun için atacak.

Kardeş kardeşe yanlış yapmaz. Eğer ortada bir yanlış var ise işte o zaman sorun kardeşlikte değil, kardeşim dediğin kişidedir.

Kardeş, hata yaptığın zaman bile seni terk etmeyendir.

Kardeş dediğin annedir, babadır, abidir. Kısacası saygıda kusur etmeyeceğin ender insanlardan bir tanesidir.

KardeÅŸ, yaÅŸama tutunan elindir. Onun varlığı sana güven dostuna korku verir. Bundandır ki kardeÅŸ olmak herkesin baÅŸaracağı bir iÅŸ deÄŸildir.

Kardeş sevgisi diye bir şey var, kelimelerle anlatılmayan.

Kardeş dediğin satmaz, yarı yolda bırakmaz. Kardeş dediğin pişmanlığın olmaz. Kardeş adı koyulamayacak duyguların ismidir.

Kardeşlik bir vicdan işidir. Vicdanı olmayan kardeşlik ne demek anlayamaz.

Yolunun sonunda uçurum varsa, dur kardeÅŸim ilk adım benimdir diyebilmektir kardeÅŸlik.

KardeÅŸ, bu hayatta asla sırtınızın yere gelmesine izin vermeyen, düÅŸerseniz size ilk elini uzatan insanın ismidir.

Dünyanın belki de en güzel ÅŸeyidir kardeÅŸlik. Onu özler onu arar onu istersin. Bilirsin o da seni düÅŸünüyor. Ä°ÅŸte o an anlarsın kardeÅŸliÄŸin ne demek olduÄŸunu.

KardeÅŸ, yanında olmasa bile sevgisini her an yüreÄŸinde hissettirendir.

KardeÅŸ sen uçurumdan atlama diye, ellerini sımsıkı tutup asla bırakmayandır.

Kim olduÄŸunuzu size öÄŸreten insanlar kardeÅŸlerinizdir. Ve yine her ÅŸeye raÄŸmen sizi seven insanlar onlardır.

KardeÅŸ dediÄŸin senden ırakta olsa tek bir kelimesi ile yüreÄŸinde ki tüm yaraları sarabilen insandır.

Gün gelir bir gün yanlız kalırsan. Akıverirse iki damla gözyaşı gözünden ve canlanırsa çocukluk anıların birden bire beni hatırla kardeÅŸim.

Bütün sırlarımı, endiÅŸelerimi bazen korkularımı paylaÅŸabildiÄŸim tek insan, kardeÅŸim benim, hayatımda ki yerini hiçbir ÅŸey deÄŸiÅŸtiremez.

Ä°ki kardeÅŸin omuz omuza iken bir birine verdiÄŸi desteÄŸi hiçbir manevi güç sarsamaz.

Hayatımda bir tek kardeÅŸim olsun bana yeter. Dostluk, arkadaÅŸlık, gerçek sevgisini en derinden hissettiÄŸim tek kiÅŸi kardeÅŸim. Bu yüzden sadece o olsun bana yeter.

Normalde her hareketine kızdığınız ancak dışarıdan olumsuz bir eleÅŸtiri yapıldığında fütursuzca savunduÄŸunuz insana kardeÅŸ denir.

KardeÅŸ dediÄŸin sen hata yaptığında bunu yüzüne vurmak yerine, en güzel ÅŸekilde anlatarak sana yardımcı olandır.

Kaç kiÅŸi için tehlikeye atar kendini bir insan. Dur ben söyleyeyim kardeÅŸim, tabi ki ben.

KardeÅŸlik dilden dile dolaÅŸan bir kelime deÄŸil, gönülden gönüle bir coÅŸan bir sevgi olmalıdır.

Birine kardeÅŸim diyorsan, onunla her yola korkmadan gideceksin.

Senin benim demeden her ÅŸeyine ortak olabildiÄŸin, çekinmediÄŸin, samimiyetine güvendiÄŸin bir kardeÅŸin varsa kardeÅŸinin ellerinden sıkıca tut. Onu hiç bırakma ömrünün sonuna kadar.

KardeÅŸ sen üzüldüÄŸünde senin sesini duyan ve seni asla yalnız bırakmayandır.

KardeÅŸ dünyada eÅŸi bulunmaz bir arkadaÅŸtır.

Siz kardeÅŸ lafını altı harfe sığdırmışsınız, biz ise yere göÄŸe sığdıramıyoruz…

Aynı anadan doğmasak bile, ben seni kardeşim ilan ediyorum.

KardeÅŸ, dost olmayabilir ama dost her zaman kardeÅŸtir. Sen de benim biricik kardeÅŸim ve can dostumsun.

Gözleriniz dolduÄŸunda gözleri dolan ama aynı zamanda sizi toparlamaya çalışan kiÅŸidir kardeÅŸiniz.

KardeÅŸ arkanda görünmez bir duvar gibidir ve göze görünmese bile varlığını her zaman hissedeceksin.

Ä°hanet insanlar arasında, ÅŸeytanın çıkardığı en büyük vesveselerden biridir. Birbirine baÄŸlı kardeÅŸler, ÅŸeytana uymamalı ve birbirine ihanet etmemelidirler.

Kim ne derse desin dünyada nefes alıp vermeyi seviyorsan bunun tek nedeni yanında olan kardeÅŸlerin olmalı.

Senin benim mi var diyebiliyorsan hiç tereddüt etmeden, sıkı tut o kardeÅŸinin elinden zira bırakırsan birlikte düÅŸeceksiniz bu kuleden.

Gözlerinden yaÅŸlar akmaya baÅŸlamışsa, yüreÄŸin kimsesiz ve yalnız kalmışsa, canlansın anıların. Unutma ki bir kardeÅŸin var. Asla yalnız deÄŸilsin. Dik dur kardeÅŸim. Dik dur ki, âlem önünde eÄŸilsin.

Yan yana olmasa da bedenimiz, düÅŸlerimizde ve davamızda beraberiz, ölene kadar kardeÅŸiz.

Ä°nsan kendini ifade ettiÄŸi, kelimelere ihtiyaç duymadan konuÅŸtuÄŸu insanlar ile kardeÅŸ olurlar ve bu kardeÅŸlik bağı geçen her zaman ile güçlenir.

Yeri gelince anne, yeri gelince baba, yeri gelince de arkadaÅŸ olmanın zor gelmediÄŸi insana beslediÄŸiniz duygu her ÅŸeyin önüne geçer. Bu duyguyu ise sadece kardeÅŸler hisseder.

Biz kardeÅŸ dediÄŸimiz insanlar için ölmeye de gideriz gömmeye de.

BaÅŸarıya giden yolda da, ölüme giden uçurumda da size kanatlarınızı hatırlatan insandır kardeÅŸiniz.

KardeÅŸlik sözde bir kelime deÄŸildir. KardeÅŸlik özü olan ve insanı mutlu kılan güçlü bir duygudur.

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır