damla çikolatalı yumuşak kurabiye tarifi / 8 Dakikada Pişen: Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi - Dailymotion Video

Damla Çikolatalı Yumuşak Kurabiye Tarifi

damla çikolatalı yumuşak kurabiye tarifi

Damla Çikolatalı Kurabiye Yapımı

Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi, Damla Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır?

Önce bir kabın içerisine un ve kakao hariç bütün malzemeleri alalım ve elimizle karıştıralım.

Ardından ununu kontrollü bir şekilde azar azar ilave ederek yumuşak bir hamur elde edelim.

Hamuru iki eşit parçaya böseafoodplus.infoğer parçanın içerisine kakao ve yemek kaşığı daha süt ekleyelim ve onuda diğer parça hamurun kıvamında yapalım.

Hamurlardan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayalım ve elimizle üzerine çok hafif bastıralım. 

Yağlı kağıt serili fırın tepsimize aralıklı olarak yan yana yerleştirelim.

En son üzerilerine damla çikolataları yerleştirelim ve önceden ısıtmış olduğumuz derece fırında yaklaşık dakika pişirelim.

Damla Çikolatalı Kurabiye servise hazır.

Not:Kurabiyeler fırından çıktığında hafif yumuşak olabilir tereddüt etmeyin. Çünkü durdukça biraz sertleşecektir.

Afiyet olsun☺️

RESİMLİ ANLATIM :

Damla Çikolatalı Kurabiye Yapımıin it

Damla Çikolatalı Yumuşak Kurabiye Tarifi

Kurabiye Tarifleri

Damla Çikolatalı Yumuşak Kurabiye

Recipe by feyzainthekitchenCourse: Cuisine: Difficulty:

malzemeler

• gr (yarım su bardağı) yumuşamış tereyağı

• 55 gr (1/4 su bardağı) labne peyniri

• 1 su bardağı şeker

• 1 adet yumurta

• Yarım vanilya çubuğu veya yarım paket vanilya

• 2 + 1/4 su bardağı un

• 2 tepeleme çay kaşığı buğday veya mısır nişastası

• 1 tepeleme çay kaşığı karbonat

• 1 çimdik tuz

• 1 su bardağı damla çikolata

yapılışı

• Derin bir çırpma kasesi içinde tereyağ, labne peyniri, şeker, yumurta, vanilyayı yüksek hızda mikser ile 5 dakika çırpın.
  • Un, nişasta, karbonat ve tuzu da ekleyip tüm malzemeler karışana dek çırpmaya devam edin. Damla çikolatayı da ekleyip hamuru alt üst edin. Hamur kabının üzerini streç filmle kaplayıp en az 3 saat dinlendirin.   
  • Sürenin sonunda, hamuru buzdolabından alın ve şekil vermeden 15 dakika oda sıcaklığında bekletin. Tercihen dondurma kaşığı kullanarak, hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alın. Dondurma kaşığı yoksa, aynı büyüklükte parçalar kopartıp yuvarlayın ve yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin. 
  • Önceden ısıtılmış derece fırında, turbo ayarda dakika (Kızarmasına izin vermeden) pişirin.
  • Afiyet olsun!

Notlar

• Kurabiye piştiğinden, kek gibi yumuşak bir kurabiye olacak. Piştiğinde, kurabiyeleri hemen tepsiden almayın. En az 5 dakika soğumasını bekleyin. Aksi takdirde, kurabiyeler dağılabilir.

Merve Özışın

yılı, Ankara doğumluyum. Kozmopolit bir şehirde yaşadığım için birçok farklı mutfağa ait lezzetleri tatma fırsatım oldu. Bundan dolayı bende kendi tariflerimi geliştirmeye başladım. Daha çok kendimi farklı kek tarifleri konusunda geliştirme fırsatım oldu. Artık benzersiz kek tarifleri ile sizlerleyim.

Bol Çikolatalı Amerikan Kurabiyesi (Dışı Çıtır İçi Yumuşak)

Bol Çikolatalı Amerikan Kurabiyesi (Dışı Çıtır İçi Yumuşak)
Tarifin Hikayesi
  • Kişilik
  • 15dk Hazırlık, 10dk Pişirme
Merhaba arkadaşlar! :) chocolate chip cookies tarifiyle karşınızdayım.  normalde esmer şeker de kullanılıyor tarifte, fakat ben renginin koyu olmasını istemediğim için kullanmadım. dışı çıtır, içi yumuşak güzel bir kurabiye. ️🍪 hemen tarife geçelim!  Arkadaşlar aynı hamurdan daha büyük cookieler yaptım, yine müthiş oldu! 😍 geçen sefer 14 tane çıkarmıştım, bu sefer 7. Daha büyük yapınca, daha da yumuşak ve akışkan oluyor içi. 😋 deneyin, pişman olmazsınız. sevgiler 
Merhaba arkadaşlar! :) chocolate chip cookies tarifiyle karşınızdayım.  normalde esmer şeker de kullanılıyor tarifte, fakat ben renginin koyu olmasını istemediğim için kullanmadım. dışı çıtır, içi yumuşak güzel bir kurabiye. ️🍪 hemen tarife geçelim!  Arkadaşlar aynı hamurdan daha büyük cookieler yaptım, yine müthiş oldu! 😍 geçen sefer 14 tane çıkarmıştım, bu sefer 7. Daha büyük yapınca, daha da yumuşak ve akışkan oluyor içi. 😋 deneyin, pişman olmazsınız. sevgiler 

seafoodplus.info

Bol Çikolatalı Amerikan Kurabiyesi (Dışı Çıtır İçi Yumuşak) Tarifi İçin Malzemeler

• gr yumuşak tereyağ
  • gr şeker
  • 1 vanillin
  • 1 büyük yumurta
  • gr un
  • Yarım tatlı kaşığı karbonat
  • 1/4 (çeyrek) tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1/4 (çeyrek) tatlı kaşığı tuz
  • gr damla çikolata 🍫

Ben de Yaptım

Deneyen Fotoğrafları

7 Deneyen FotoğrafıTümünü Gör

Ben de Yaptım
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bitter Damla &#;ikolatalı Kurabiye

Adet Dakika

Malzemeler

• 2 adet yumurta sarısı
  • gr tereyağı (Yumuşak)
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1/2 paket vanilya
  • 1/2 paket kabartma tozu
  • Yarım çay kaşığı tarçın
  • 1 su bardağı iri dövülmüş ceviz
  • 60 gr Ülker Damla Çikolata
  • gr un

Hazırlanışı

Tereyağını yumurta sarıları ile birlikte bir kaba alın. Elinizle iyice karıştırın. Vanilya, kabartma tozu, pudra şekeri ve suyu ilave edip karıştırmaya devam edin. Tarçın ve cevizi de ekleyip yavaş yavaş unu eklemeye başlayın.

Elinize yapışmayan, çok da sert olmayan bir hamur elde edin.

Son olarak içine Ülker Damla Çikolataları da ekleyip karıştırın. Hamurdan ufak parçalar koparıp avucunuzda yuvarlayın ve hafifçe bastırıp ince yuvarlaklar haline getirin ve yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizin. Önceden ısıtılmış derece fırında üzerleri pembeleşinceye kadar pişirin.

Afiyet Olsun!

PASTACILIK'A D&#;N

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir