vestel panel yazılımı / PANEL YAZILIMLARI | TürkStack | Elektronikçilerin Yardımlaşma Platformu

Vestel Panel Yazılımı

vestel panel yazılımı

17MB 17MBTC

17MB Şema&#;

17MBR3 Şema&#;

17MBTC-R1 Şema&#;

17MBTC-R2 Şema&#;

17MBTC-R3 Şema&#;

17MB Pozisyon Şeması&#;

17MB Servis Kitabı&#;

17MBTC Servis Kitabı&#;

17MB veya 17MBTC şaseye sahip televizyona hangi durumlarda yazılım yüklenebilir :
  • Şase çalışıyorsa sistem yazılımını güncelleyebilir, panel yazılımı yükleyebilir ve dilerseniz açılış logosunu değiştirebilirsiniz.
  • Ekrana logo gelip tekrar kapanıp açılıyorsa.
  • Standby ledi kesintisiz hızlı olmayan bir düzende yanıp sönüyorsa.
17MB veya 17MBTC şaseye sahip televizyona hangi durumlarda yazılım yüklenemez :
  • Standby ledi sabit yanıyorsa.
  • Standby ledi yanmıyorsa.
  • Standby ledi düzensiz yanıp sönerken şaseden çınlama vb. ses geliyorsa.
Yazılım yükleme işlemi başlamıyor veya sonlanmıyorsa :
  • USB belleğin dosya sisteminin FAT32 olması gerekiyor.
  • Şasenin diğer USB girişleri boş olmalı.
  • USB belleğin en üst dizininde yükleme dosyaları dışında farklı dosya varsa o dosyaları silin.
  • Windowsun normal biçimlendirme işlevi USB bellekteki boot sektörlerini silemez bu nedenle yükleme için kullandığınız USB belleği daha önce işletim sistemi (W7, W10 vb.) yüklemeleri için kullandıysanız Google’dan Rufus programını indirip flash belleği “ön yüklenebilir değil” seçeneğiyle FAT32 olarak tekrardan biçimlendirin.
  • Sorun devam ediyorsa ve bellekte sorun yoksa ya kumanda sorunludur ya da SPI Flash arızalıdır.
Yazılım yüklenemeyen televizyona ne yapılabilir :
  • Televizyonunuzu tamirciye gösterebilirsiniz.
17MB Yazılımını güncellemeden önce ilk olarak Transition yazılımını yüklemelisiniz. Yüklemezseniz, şaseniz çalışmamaya başlayabilir.

Güncel Yazılım Yükleme Yöntemi :

Bu yöntemle zaten çalışan televizyonun sistem yazılımını güncelleyebilirsiniz.
  • upgrade_mbbin
  • usb_auto_update_monash.pw (bazı yazılım dosyalarında bulunmayabilir)
isimli dosyaları boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalayın.

USB belleği televizyonun USB1 girişine takın ve televizyon çalışırken uzaktan kumandadan “Menu 1 5 0 5” tuşlayımonash.pw gelen ”yazılımı yükseltmek ister misiniz?” uyarısını onaylayın.

Yazılım yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra televizyon kapanıp açılır.

Kurtarma Yazılımı Yükleme Yöntemi :

Bu yöntemle yapılacak yazılım yüklemesi sonucunda panel bilgileri değişmez, bu nedenle "FULL" yazılım yüklemeden önce sorununuzu çözmek için bu yükleme yöntemini deneyin.

Kurtarma Yazılımı klasöründeki tüm dosyaları boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalayın.

USB belleği televizyonun USB1 girişine takın ve uzaktan kumandanın "OK" tuşunu basılı tutarken ac kablosunu prize takıp standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayıncaya kadar basılı tutun.

Standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayınca "OK" tuşunu bırakın. Standby ledi sabit yanınca yazılım yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Full (TAM) Yazılım Yükleme Yöntemi :

Bu yöntemle standbydan çıkmayan televizyonun yazılımını yeniden yükleyerek televizyonun yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Televizyon çalıştıktan sonra Güncel Yazılımı da yüklerseniz iyi olur.

Yazılım klasöründeki tüm dosyaları boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine kopyalayın.

USB belleği televizyonun USB1 girişine takın ve uzaktan kumandanın "OK" tuşunu basılı tutarken ac kablosunu prize takıp standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayıncaya kadar basılı tutun.

Standby ledi hızlıca yanıp sönmeye başlayınca "OK" tuşunu bırakın. Standby ledi sabit yanınca yazılım yükleme işlemi tamamlanmıştır.

Bu işlem sonucunda, panel bilgileri değişeceğinden seri numarası farklı "FULL" yazılımları televizyona yüklemeyin!

Panel Yazılımı Yükleme Yöntemi :

Bu yöntemle kart değişimi veya hatalı yazılım sonucu görüntüde oluşabilecek gamma veya görüntü ters sorunlarını giderebilirsiniz.

FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisinde "PQ" isminde bir klasör oluşturun ve panel dosyalarını bu klasörün içerisine atın.

USB belleği televizyonun USB1 girişine takın ve televizyonun servis menüsüne girin. Servis menüsünde bulunan "USB Operations" seçeneğinin üzerine gelip "OK" tuşuna basın. 5 saniye bekledikten sonra televizyonun fişini çekip tekrar takın ve görüntünün düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Pcf-Ptf isimli panel dosyalarını bu yöntemle yükleyemezseniz, panel dosyalarını klasöre atmadan yüklemeyi deneyin.

Açılış Logosu Yükleme Yöntemi :

Bu yöntemle farklı markalara ait açılış logosuna sahip şaseye, televizyonun kendi markasına ait açılış logosunu yükleyebilirsiniz.

USB belleğin içerisinde "spi" isminde bir klasör oluşturun.
isimli dosyayı "spi" isimli klasöre taşıyın ve bu klasörü boş ve FAT32 olarak formatlanmış USB belleğin içerisine atın.

USB belleği televizyonun USB-1 girişine takın ve televizyonun servis menüsüne girin. Servis menüsünde bulunan "USB Operations" seçeneğinin üzerine gelip "OK" tuşuna basın. 5 saniye bekledikten sonra televizyonun fişini çekip tekrar takın ve logonun değişip değişmediğini kontrol edin.

17MB Panelsiz Güncel Yazılımlar&#;

17MB Vestel Kurtarma Yazılımı&#;

17MB Regal Seg Hilevel Toshiba Jvc Kurtarma Yazılımı&#;

17MBTC Panelsiz Güncel Yazılımlar&#;

Yazılım Yükleme Modülüyle veya RT ile SPI Flash Yükleme/Yedekleme&#;

RT programlayıcınız varsa Yükleme Modülüne ihtiyacınız yok.

RT programından “RSTTL Expansion”u seçip şaseyi skart aracılığıyla programlayıcıya bağladıktan sonra şase standby konumundayken ISP Tool programını çalıştırıp “Connect” simgesine basın. “Device not ready” uyarısını alırsanız biraz bekleyip tekrar deneyin. Ekrana “Device type is MX25LD” uyarısı gelince şase programlanmaya hazır demektir.

Yükleme prosedürü Yükleme Modülü için de aynıdır.

Ekrandaki uyarıyı ok tuşuyla kapatın.

SPI Flashı programlamak için ;
  • “Read” simgesine basıp açılan ekranda “Read” tuşuna basarak şaseye yükleyeceğiniz Dump dosyasını seçin.
  • “Auto” simgesine basıp ayarları resimdeki gibi yapıp “Run” tuşuna basın ve “Pass” yazısını görene kadar şaseye müdahale etmeyin.
Yükleme tamamlanınca şase ile programlayıcının bağlantılarına kesip şasenin çalışıp çalışmadığını deneyin.

SPI Flashı yedeklemek için ;
“Load” simgesine basıp açılan ekranda “Run” tuşuna basın. Yedeklenen Dump dosyası masaüstüne monash.pw ismiyle kayıt edilecektir. İsterseniz programın arayüzünden bu ismi değiştirebilirsiniz.

Vestel üretimi tvlerde kullanılan aynı isme sahip şaseler, aynı isimde olsa dahi her biri üzerlerinde kullanılan komponentlere ve dizayn tipine göre ayrı ayrı kodlanmıştır. Bu kodlama şase isminin uzantısı (17MB gibi) değildir.

Vestel TV - Soru ve Öneri Konusu ( sayfa)

• Yüzbaşı
    merhaba, ben 50QA modeline bakıyorum almak istiyorum ancak panel bilgisine ilişkin bir ibare göremedim, üründe kullanılan panel/paneller nelerdir? Üründe tekil panel mi bulunmaktadır? Ayrıca qled olduğundan dolayı ekran kenarlarında ışık patlaması/ışık sızması yaratma ihtimali var mıdır? Eğer bir problem ile karşılaşırsak değişim süreci nasıldır? Üründe L1 lisans (4k izlemek için gerekli lisans) var mıdır? Bu ürünü kullanan var mıdır önerir misiniz? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler . @Vestel Destek

• Onbaşı
    18 Mesaj
    Ben 50QA modelini yeni aldım 20 g&#;n oldu şu ana kadar &#;ok memnun kaldım. Tv &#;ok hızlı , g&#;r&#;nt&#; kalitesi &#;ok iyi renkler g&#;zel parlak hatta ben ekran ışığını eco moda aldım yoksa g&#;z alıyor ve led &#;mr&#; i&#;in kısık ışık daha iyidir dediler. Bu modelde sadece Va panel varmış a&#;ık&#;ası ips yada va farkeden ne var a&#;ı değişince g&#;r&#;nt&#; bozuluyor diyorlar alakası yok yada bu model bunu hissettirmiyor. Tv &#;ok hızlı a&#;ılıyor men&#; hızlı 2 gb ram var , android s&#;r&#;m&#; 11 yani son s&#;r&#;m, kanal ge&#;işleri yeteri kadar hızlı bu paraya bu &#;zelliklerde başka tv yoktu buna yakın biraz daha pahalı grundig vardı servis sebebiyle vestel tercih ettim. Ekranda ışık sızması gibi sorunlar yok ben &#;ok memnun kaldım iyiki almışım dedim birde Va panelin esneme payı var gibi buda belki ufak darbeye karşı daha koruyucu bile olabilir diye d&#;ş&#;nd&#;m.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    merhaba. Telefunken 49tu televizyonumuz darbe alınca yerine Vestel 65u almaya karar verdik. Telefunken'den g&#;r&#;nt&#; kalitesi vs. olarak memnundum. 65u da ses ve g&#;r&#;nt&#; olarak aynı memnuniyeti sağlar mı? 2 TV'nin de panel tipi hakkında bilgi verir misiniz? (Telefunken sn: pnl: )

• Konu Sahibi
    nacrunon kullanıcısına yanıt
    Merhaba, &#;ncelikle g&#;zel g&#;nlerde kullanmanızı dileriz.

Yeni &#;r&#;n&#;n&#;zde benzer memnuniyeti alacağınızı d&#;ş&#;n&#;yoruz, eski &#;r&#;n&#;n&#;z ve size gelecek olan &#;r&#;n ips panel olarak g&#;z&#;kmekte. Ses olarak 65U modelinde 2x12W, eski &#;r&#;n&#;n&#;zde 2x10 W hoparl&#;r bulunuyor yani biraz daha y&#;ksek bir ses seviyesi mevcut.
  • Onbaşı
    25 Mesaj

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. buradan bire bir ilgilenmeniz güzel bir hizmet. umarım ips paneldir ve sorunsuz kullanırız. yarın kurulacak. ayrıca size özelden firmanızın marka algısını ve satışını olumsuz yönde etkileyen TV araştırırken şahit olduğum etik dışı bir olayı aktaracağım. okursanız sevinirim

• Konu Sahibi
    nacrunon kullanıcısına yanıt
    Biz teşekk&#;r ederiz, ilettiğiniz konuyla ilgileneceğiz duyarlılığınız i&#;in &#;ok teşekk&#;rler.
  • Yüzbaşı
    Arkadaşlar 2 aylık vestel 58UA tv ekran kırıldı, panel olmadığı i&#;in indirimli yeni tv verecek hangi modeli tercih etmeliyim 55UA yeni model d&#;ş&#;n&#;yorum sizce hangi modele y&#;nelmeliyim.

• Yarbay
    D&#;n akşam YouTube b&#;t&#;n inceleme videolarını izledik.
    UA almaya karar verdik.
    Bu modelin Cpu, Gpu ne olduğunu yazabilecek arkadaş var mı.
    UA işlemci
    Ekran mali
    nedir yazan olursa bug&#;n alacağız.

• Yüzbaşı
    Merhaba. 50UA serisinde arasında ne farkı var?

Panel olarak hangi panel kullanılıyor acaba?

Ek olarak QA serisindeki panelin özelliği nedir acaba? Kalitesi değer ise o seriye yönelelim.

50 inç UA modellerinden IPS panel hangi seri acaba yönlendirebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardarda45 -- 4 Mart ; >
  • Yarbay
  • sn @Vestel Destek yetkilisi 15 gün önce 65 QA andorid televziyon almış bulunmakatayım tv şuan mağzada ama alırken lg nin ıps paneli var diye biliyordum ama sizin dediğiniz gibi fabrikadan gelenler va panel gelicekmiş buda benim hevesimi kaçırdı açmadan ıps panel ile olan ile değişim yapsam mı yada va panel pek tercih edilmiyor bu konuda bana yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler

• yeni mesaja gitYeni mesaj

nest...

oksabron ne için kullanılır patates yardımı başvurusu adana yüzme ihtisas spor kulübü izmit doğantepe satılık arsa bir örümceğin kaç bacağı vardır