bilardo topu zeka sorusu / seafoodplus.info | Dahileri Bile Şüpheye Düşürecek 5 Google Mülakat Sorusu

Bilardo Topu Zeka Sorusu

bilardo topu zeka sorusu

12 Bilye (Zeka Sorusu) (3. sayfa)

• Er
    2 Mesaj
    Arkadaşlar herkez yanlış cevap vermış. Ben dogru cevabı bılıorum ama boyle soruların cevapları saklanmalı bence sızde bulursanız yazmayın. ben 1 bucuk ay dusundum . okdar zor gelmıor cozdukten sonra ama hepsi yanlış ne yazikki Doğru cevabı g&#;rd&#;ğ&#;mde biri yazmış die soylerım ama kım demem :D kolay gelsın
  • Yarbay

her bilye x ağırlığında olsun. 1 tanesi x+1 veya x-1 dir

&#;nce 2 tane bilyeyi tartarız. hafif olan yoksa bu iki bilye eşittir deriz. sonra 5 erli grup olarak tartarız. hafif ya da ağır grubu bulup bunu 3 ve 2 şeklinde ayırırız.

şimdi eşit olduğunu bildiğimiz ilk 2 bilyeden birini kefede 2 tane olanın yanına koyarız b&#;ylece diğer kefedekiyle aynı sayıya ulaşırız.

diğer 3 bilyenin bulunduğu kefeden bir bilye &#;ıkarır ve yerine eşit olduğunu bildiğimiz ilk bilyeyi koyarız. eğer dengede durursa &#;ıkardığımız bilye ağır ya da hafif olandır. eğer dengesizlik olursa ağır ya da hafif bilyenin bulunduğu kefedeki 2 bilyeden birinin olduğunu biliriz.

bunlardan herhangi birini se&#;eriz. 4 tartış imkanı olmadığından bu bilyenin hafif ya da ağır olduğunu kabul ederiz.
  • Yüzbaşı
    &#;ok basit, 1 dakika i&#;erisinde &#;&#;zd&#;m.
    1. tartarız ağır basan 6 lıyı ayırırız.
    2. ağır basan 6 lıyı tartarız.ağır basan 3 l&#;y&#; ayırırız.
    3. ağır basan 3 l&#;den tartarıseafoodplus.info tanesi haliyle dışarıda kalır. terazide ağır basan bizim aradığımız seafoodplus.info denk gelirse o zaman dışarıdaki bilye aradığımız bilyedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon

&#;ok basit, 1 dakika i&#;erisinde &#;&#;zd&#;m.
    1. tartarız ağır basan 6 lıyı ayırırız.
    2. ağır basan 6 lıyı tartarız.ağır basan 3 l&#;y&#; ayırırız.
    3. ağır basan 3 l&#;den tartarıseafoodplus.info tanesi haliyle dışarıda kalır. terazide ağır basan bizim aradığımız seafoodplus.info denk gelirse o zaman dışarıdaki bilye aradığımız bilyedir

Okumamak b&#;y&#;k dert. Nereden biliyorsunuz farklı bilyenin ağır olduğunu diye defalarca sorulmuş ama, bir de ben sorayım.
  • Yüzbaşı
    12 topu 4 derli &#;&#; guruba ayıralım ve topları numaralıyalım.

A gurubunda numaralı

B gurubunda numaralı

C gurubunda numaralı toplar bulunsun.

seafoodplus.infoım : A ile B tartılır.

seafoodplus.infoılık: Eşitlik Hali.(&#;&#;z&#;m&#; bu olasılığa g&#;re s&#;rd&#;relim.)

Bu durumda farklı olan top C gurubundadır.

seafoodplus.infoım : C gurubundan &#;&#; top ( nolu toplar),A gurubundan &#;&#; topla tartılır nolu top tartı dışı tutulur.

Bu tartımda da 2 olasılık vardır.

1.)Eşitlik halinde farklı olan 12 nolu toptur.Ağır veya hafif olduğunu belirlemek i&#;in diğer toplardan biriyle seafoodplus.infoım yapılır.

2.)Tartım eşit &#;ıkmazsa,farklı olan C gurubunun nolu toplarından biridir.Şimdi bu eşitsizlik durumunda C gurubunun 3 topu ya ağır yada hafif gelmiştir,Gurup hafif gelmişse farklı top hafiftir, ağır gelmişse farklı top ağırdıseafoodplus.info farklılık niteliği diyelim.

seafoodplus.infoım: C gurubunun 9 nolu topu ile 10 nolu topu tartılır,11 tartım dışı tutulur. Eşitlik halinde farklı top 11 nolu topturtartımdaki farklılık niteliğindedir.(Ağır/Hafif)

Eşitsizlik durumunda farklı top 9 veya 10 nolu toplardan,seafoodplus.infoım daki farklılık niteliğinde olanıdır.

seafoodplus.infoım (A ile B tartılmıştı)

seafoodplus.infoılık:Eşitsizlik Hali:

A ve B guruplarından biri hafif diğeri ağır gelmiştir ve farklı olan top bu 8 toptan biridir.

seafoodplus.infoım:

Terazinin her iki g&#;z&#;ne 3 er top koyarıseafoodplus.info 3 topun 2 si ağır gelen guruptan 1i hafif gelen guruptan olacak.B&#;ylece hafif gelen gurubun 2 topu tartım dışı bırakılırken ağır gurubun topları 2 g&#;ze dağıtılmış olur.

Bu tartımda da 2 olasılık vardır.

seafoodplus.infoılık:Terazi eşitse,Farklı olan top hafif gelen gurubun tartım dışı tutulan 2 topundan biridir seafoodplus.infoım bu iki top arasında yapılıseafoodplus.info gelen farklı olan toptur.

seafoodplus.infoılık:Terazi eşit değilse,farklı olan top ya ağır gelen g&#;zde bulunan ağır guruptan alınan 2 toptan birdir (seafoodplus.info hafif guruptan alındığı i&#;in ağır gelmesi d&#;ş&#;n&#;lemez.) yada hafif gelen g&#;zdeki hafif guruptan alınan toptur.(Diğer 2 top ağır guruptan alındığı i&#;in hafif gelmeleri d&#;ş&#;n&#;lemez.)

seafoodplus.infoım ağır gelen g&#;zde bulunan ağır gelen guruptan alınan 2 top arasında yapılır,eşitlik halinde farklı olan top hafif gelen g&#;zdeki hafif guruptan alınmış olan toptur.Eğer terazi eşit gelmemişse ağır basan g&#;zdeki top farklı olandır.

(Alıntıseafoodplus.infoş guzel izah etmişseafoodplus.infoşka siteden kopyaladim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 15 Temmuz ; >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    Cevaplara bakmadım ama ş&#;yle olabilir tartıp agır olan 6yı alırım
    o 6 bilyeyi tartıp agır olanı alırım
    kalan 3 bilyenin 2 sini tartarım eğer eşit gelirse tartıya almadığım bilye herhangi biri ağır gelirse o bilye farklı olandır
  • Yarbay
    Bu soruyla ben lisedeyken 2 saat ugrasmistim. Cevabi tumuyle soylemeyeyim ama 4 erli gruplara ayirarak cozuyorsunuz : )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı

Orijinalden alıntı: cemusta

(4. bilye ağır ama biz bilmiyoruz)

1. tartım

seafoodplus.info agır basar ama bu 2. kefeden birinin hafif olabilecegini de g&#;serir dışarıda kalan kesin sağlam

seafoodplus.infoım

2. kefe ağır basar birisi ağır.

3. tartım

terazi dengege 4. bilye ağır.

( top hafif ama biz bilmiyoruz)

1. tartım

terazi dengede birisi hafif yada ağır

2. tartım

terazi dengede 12 ağır yada hafif

seafoodplus.infoım

1. kefe ağır basıyor bilye hafif

(seafoodplus.info ağır ama biz bilmiyoruz)

seafoodplus.infoım

seafoodplus.info agır basar ama bu 1. kefeden birinin hafif olabilecegini de g&#;sterir dışarıda kalan kesin sağlam

seafoodplus.infoım

2. kefe ağır basar ya 5. top ağır ya da 1. bilye hafif.

seafoodplus.infoım

terazi eşit 5. bilye ağır.

yıllar &#;nce &#;&#;zm&#;şt&#;m, umarım doğru hatırlıyorum.

doğru cevap bu tebrikler

• Binbaşı

Orijinalden alıntı: seafoodplus.info

quote:

Orijinalden alıntı: cemusta

(4. bilye ağır ama biz bilmiyoruz)

1. tartım

seafoodplus.info agır basar ama bu 2. kefeden birinin hafif olabilecegini de g&#;serir dışarıda kalan kesin sağlam

seafoodplus.infoım

2. kefe ağır basar birisi ağır.

3. tartım

terazi dengege 4. bilye ağır.

( top hafif ama biz bilmiyoruz)

1. tartım

terazi dengede birisi hafif yada ağır

2. tartım

terazi dengede 12 ağır yada hafif

seafoodplus.infoım

1. kefe ağır basıyor bilye hafif

(seafoodplus.info ağır ama biz bilmiyoruz)

seafoodplus.infoım

seafoodplus.info agır basar ama bu 1. kefeden birinin hafif olabilecegini de g&#;sterir dışarıda kalan kesin sağlam

seafoodplus.infoım

2. kefe ağır basar ya 5. top ağır ya da 1. bilye hafif.

seafoodplus.infoım

terazi eşit 5. bilye ağır.

yıllar &#;nce &#;&#;zm&#;şt&#;m, umarım doğru hatırlıyorum.

doğru cevap bu tebrikler

Bu sorunun cevabi yok bu yapilanda yanlis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
    1 Mesaj
    İşte sorunun cevabı biraz uzun oldu affınıza sığınıyorum eniyisi laf kalabalığı yapmadan cevabı yazayım.

Burada t&#;m ihtimallere ele almakla başlıyorum.
    daha iyi anlaşılması i&#;in bilyelere değişkenler atıyorum
    a, b, c, d, e, f, 1, 2, 3, 4, 5, 6 ( 12 bilye)

1. tartı işlemi (kefeler eşit gelirse)
    a, b, c, d <> e, f, 1, 2
    (eşit gelmesi durumunda 3, 4, 5, 6 numaralı bilyelerden biri farlıdır.)

2. tartı işlemi
    3, 4 <> 1, 2, (buradaki 1, 2 bilyeleri normal)
    (eşit gelmesi durumunda 3, 4 bilyeleri de normal demektir bu durumda 5. Bilyeile 1. Bilyeyi tartarız eşit gelirse 6. Bilye farklıdır değilse 5. Bilyefarklıdır.)
    (eşit gelmemesi durumunda 3, 4 bilyeleri farklı demektir bu durumda 3. Bilyeile 1. Bilyeyi tartarız eşit gelirse 4. Bilye farklıdır değilse 3. Bilyefarklıdır.

1. Tartı işlemi (kefeler eşit gelmezse)
    a, b, c, d <> e, f, 1, 2 (sağ tarafın ağır bastığını varsayarsak)
    (kefeler dengede değilse 3, 4, 5, 6 bilyeler normaldir.)

2. tartı işlemi
    a, f, 1, 2 <> e, 3, 4, 5
    (2. kefedeki 3 taneyi 1. Kefeye taşıdım ve 2. Kefeye normal olan bilyelerden 3tane koydum)
    Bu durumda 3 ihtimal var kefelerde değişme olmayabilir, kefeler eşitlenebilirve kefelerin pozisyonları değişebilir ( yeni sağ taraf altta iken sol tarafalta gelebilir)

1. ihtimal (kefelerde değişiklik olmazsa)
    3. tartı === Eğer kefeler 2. Tartıdaki halindeyse bu durumda yerinideğiştirmediğim sadece a ve e bilyesi var bu durumda 3. Tartıyı a ile normalbir bilyeyi tartarak farklı olanı bulabiliriz.

2. ihtimal (kefeler eşitlenirse)
    3. tartı === Kefelerin eşitlenmesi durumunda demek ki farklı olan bilye b, c,veya d (ikinci tartıda dışarıya &#;ıkardığımız bilyeler) 1. Tartıda b c ve d soltarataydı yani burada hafif olduğunu anlıyoruz 3. Tartıyı da b ve c yi tartarakyaparız hafif basan taraf farklı olandır. Eşit gelirse farklı olan d dir

3. ihtimal (kefelerin pozisyonları değişirse)
    3. tartı === bu durumda yerlerini değiştirdiğim bilyelerden biri farklıdemektir yani 3, 4, veya 5. Bilye burada da 2. İhtimalde y&#;r&#;t&#;m&#;z mantıklafarklı olanı bulabiliriz

• yeni mesaja gitYeni mesaj
    Bilgi ikonYeni mesajları sizin için sürekli kontrol ediyoruz, bir mesaj yazılırsa otomatik yükleyeceğiz.Bir Daha Gösterme

9&#;da 9 Yapanı Alnından Öpeceğimiz 9 Zeka Sorusu ve Cevapları

Zeka soruları sizi yalnızca eğlendirmekle kalmaz, aynı zamanda bilimsel bir gerçek olarak zekanızı geliştirir ve hızlı düşünmenize de sebebiyet verir. 'Oyun yoluyla öğrenme' mantığı da bunun bir sonucudur. Bugün sizler için 9 farklı zeka sorusunu derledik.

Tüm soruların en altında, soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bakalım 9'da 9 yapmayı başarabilecek misiniz?

Hangi balon tavana daha çok yakın?

Soru işareti yerine hangi sayı gelmeli?

Her top bir kere kullanılacak şekilde hangi toplarla eşitliği sağlayabilirsiniz?

Resimdeki 15 kibriti alana koyarak, birbiriyle eşit 4 alan oluşturabilir misiniz?

Soru işareti yerine hangi şablonu koymalısınız?

Meyvelerin değerlerine göre soru işareti yerine ne gelmeli?

Sadece 2 tane kibrit çöpüyle eşitliği doğru hale getirebilir misiniz?

4 farklı resimden farklı olan hangisi?

Hangi silindirin boyu daha uzun?

Evet, sorularımız bu kadardı. Buraya kadar atladığınız veya tekrar göz atmak istediğiniz bir soru varsa şimdi yapmanızı tavsiye ederiz. Nitekim cevaplara geçiyoruz şimdi.

Hangi balon tavana daha çok yakın?

Soru işareti yerine hangi sayı gelmeli?

Her top bir kere kullanılacak şekilde hangi toplarla eşitliği sağlayabilirsiniz?

Resimdeki 15 kibriti alana koyarak, birbiriyle eşit 4 alan oluşturabilir misiniz?

Soru işareti yerine hangi şablonu koymalısınız?

Meyvelerin değerlerine göre soru işareti yerine ne gelmeli?

Sadece 2 tane kibrit çöpüyle eşitliği doğru hale getirebilir misiniz?

4 farklı resimden farklı olan hangisi?

Hangi silindirin boyu daha uzun? 

Emoji İle Tepki Ver

75

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir