50m2 yorumlar / Burak Aksak'ın Yeni Dizisi 50m2'nin Hamilelik Üzerinden Bambaşka Bir Analizi

50m2 Yorumlar

50m2 yorumlar

Burak Aksak'ın Yeni Dizisi 50m2'nin Hamilelik Üzerinden Bambaşka Bir Analizi

Haberler

Yaşam

Burak Aksak'ın Yeni Dizisi 50m2'nin Hamilelik Üzerinden Bambaşka Bir Analizi

Netflix sayesinde yerli diziler artık 45 dakika sürüyor ve o anlamsız bakışmaların olduğu 2 saatlik işkence bitiyor. Bu da bizi yerli dizileri izlemeye daha çok teşvik ediyor. Böyle olunca da Netflix'in yerli dizilerini merakla bekler olduk. Bunlardan biri de Burak Aksak'ın yeni dizisi 50m2. Engin Öztürk ve Aybüke Pusat'ın başrollerinde oynadığı Selçuk Aydemir ve Burak Aksak'ın yönetmenliğini yaptığı dizi  komedi türünde değil ama Muhtar (Cengiz Bozkurt) karakteri L&Mcileri tatmin ediyor :)

8 bölümlük diziyi Onedio'daki tanıtım videosundan sonra izledim. Bir mahalledeki kentsel dönüşümden yola çıkarak kurgulanan dizide Gölge karakterinin süreç içinde değişimini izliyoruz. Sosyal medyada okuduğum kadarıyla Muhtar karakterine gülenler, Gölge'yi kahramanlaştıranlar olmuş ama benim favorim Civan karakteri (Spoiler vermiyorum :) )  Ve tabii ki her dizide olduğu gibi sevenler ve sevmeyenler ikiye ayrılmış.

Dizinin Onedio'daki tanıtım videosunda Burak Aksak ''Anne karnındaki bebeğin gelişimi ile Gölge'yi bir tutarak nereye götürebiliriz?'' demişti.

seafoodplus.info: Sperm yumurtaya ulaşır ve döllenme gerçekleşir.

seafoodplus.info: Sperm yumurtaya ulaşır ve döllenme gerçekleşir.

seafoodplus.info: Plasenta oluşur. Rahimden çok sayıda damar, anneden plasentaya nüfuz eder ve anne ile bebek arasındaki alışveriş başlar.

seafoodplus.info: Plasenta oluşur. Rahimden çok sayıda damar, anneden plasentaya nüfuz eder ve anne ile bebek arasındaki alışveriş başlar.

seafoodplus.info: Kalp tüpleri birbiriyle kaynaşır. Bu, kalbin ilkel şeklini oluşturan ilk adımdır.

seafoodplus.info: Kalp tüpleri birbiriyle kaynaşır. Bu, kalbin ilkel şeklini oluşturan ilk adımdır.

seafoodplus.info: Vücuttaki en geniş damar olan aort damarı oluşur. Bir görevi de vücuttaki zehirli maddeleri parçalamak olan karaciğer oluşur.

seafoodplus.info: Vücuttaki en geniş damar olan aort damarı oluşur. Bir görevi de vücuttaki zehirli maddeleri parçalamak olan karaciğer oluşur.

seafoodplus.info: Bebeğin dili seçilebilir hale gelir ve burun çukurları oluşmaya başlar.

seafoodplus.info: Bebeğin dili seçilebilir hale gelir ve burun çukurları oluşmaya başlar.

seafoodplus.info: Çene ve yüz kasları oluşmaya başlar.

seafoodplus.info: Çene ve yüz kasları oluşmaya başlar.

7. HAFTA: Kaydedilebilecek ilk beyin dalgaları bu haftada meydana gelir. Dokunmaya karşı refleks davranışları sergiler. Beyin kasları ve sinirleri arasındaki bağlantı gelişmiştir. Vücudu ve uzuvları kendiliğinden hareketler yapmaya başlayacaktır.

7. HAFTA: Kaydedilebilecek ilk beyin dalgaları bu haftada meydana gelir. Dokunmaya karşı refleks davranışları sergiler. Beyin kasları ve sinirleri arasındaki bağlantı gelişmiştir. Vücudu ve uzuvları kendiliğinden hareketler yapmaya başlayacaktır.

seafoodplus.info: Bu haftanın sonunda kuyruk yok olur. Embriyo dönemi biter ve fetüs dönemi başlar.

seafoodplus.info: Bu haftanın sonunda kuyruk yok olur. Embriyo dönemi biter ve fetüs dönemi başlar.

Tabi bunlar benim Burak Aksak'ın açıklamasından sonra oluşturduğum teori. Belki gözden kaçan başka belirtiler de olabilir.

Hamileliğin ilk 8 haftasında annede de birtakım değişiklikler olur. Bunu da  dükkan ve mahallede görülen değişiklikler ve mahallenin duyduğu ihtiyaçlar olarak düşünebiliriz. Dizinin finali nasıl olacak? Mutlu sonlu hamilelik 40 hafta sürecek mi? Yoksa izleyeni hüzünlendirecek bir finalle düşük mü olacak?  Yoksa şaşırtıcı sürpriz bir kürtajla mı bitecek hikaye? Bunu da ilerleyen sezonlarda göreceğiz. Tabi benim teori doğruysa

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Netflix'in Dram Dizisi 50m2 İzleyici Yorumları ve Dizi İncelemesi

50m2 Dizisi İncelemesi

Gün geçtikçe daha fazla yerli yapım çıkartan Netflix’in son projesi 50m2’dir. yılının ilk Türk orijinal yapımlarından birisi olan 50m2 dizisini bu yazımızda detaylı bir şekilde inceledik. Bu inceleme dizi içeriğimizde 50m2 dizisi hakkında bilinen tüm bilgileri derledik. İşte 50m2 dizisinin konusu, oyuncuları, izleyici yorumları.

50m2 Dizisi Hakkında Tüm Bilinenler

1. Dizi Türkiye’de ve tüm dünyada 27 Ocak tarihinde yayınlanmıştır. Güzel hikayesi sayesinde bu dizi izleyicileri tarafından sevilmiştir.

50m2 yayın tarihi

2. Toplam 8 bölüm ve 1 sezondan oluşan 50m2 dizisinin 2. sezonu hakkında şu anlık herhangi bir bilgi bulunmuyor. Dizinin 2. sezonunun ne zaman çıkacağı ile ilgili bilgiler şu anlık belirsizliğini koruyor.

50m2 2. sezon

3. Dizinin yönetmenliğini Düğün Dernek serisi, Çalgı Çengi serisi gibi yapımlardan bildiğimiz Selçuk Aydemir ve Burak Aksak yapmaktadır. Yazarlığını ise aynı zamanda yönetmenliğini de yapan Burak Aksak yapmaktadır.

50m2 yönetmeni

4. Dizinin oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Aybüke Pusat, Tolga Teki, Tuğçe Karabacak, Tuncay Beyazıt, Özgür Emre Yıldırım, Yiğit Kirazcı ve Hasan Yalnızoğlu gibi Türk sinema sektöründe önemli kişiler yer almaktadır.

50m2 oyuncuları

5. Dizi hayatını kurtarmak için kaçarken bir yandan da kendisini bulmaya çalışan Gölge adlı bir tetikçinin hikayesini konu ediyor. Gölge uzun zamandan beri kayıp olan babası gibi davranan Servet’in ihanetine uğrar. Bu yüzden de kendisini aniden yabancı mahallede bulunan 50 metrekarelik bir terzi dükkanında bulur.

50m2 konusu

6. Durum düzelene kadar terzide kalmaya karar veren Gölge’nin başına ilginç bir olay gelir. Bulunduğu terzinin sahibi ölmüştür ve mahalledekiler kendisini terzinin oğlu olduğunu düşünmektedir. Fakat Gölge’nin bu kimliği koruması hiç de kolay değildir. Gölge bu mahallede yaşadığı süre boyunca geçmişinde bulunan sırları keşfedecek ve başka birine dönüşecektir.

50m2 dizisinin konusu

7. 50m2, ilgi çekici bir konusu ve başarılı oyuncuları sayesinde güzel bir yapım olmayı başarmıştır. 50m2 bu yazıyı yazdığımız sırada IMDb üzerinden ’lık bir puan alarak mutlaka izlenmesi gereken diziler listemize girmeyi başarmıştır. Yeni çıkan bir dizi olması nedeniyle yapımın IMDb puanında değişiklik olabilir.

50m2 imdb

Dram Türündeki 50m2 Dizisinin İzleyici Yorumları

👤 Karakterlerin işlenişi çok güzeldi. Diziyi beğendim tek solukta 5 bölüm izledim, akşamına bitirdim. Spoiler vermemek adına detaya girmiyorum, beklentilerimi karşılayan bir yapım oldu. Beni en çok güldüren Erdal Şahin’in güvenlik görevlisi olarak oynadığı sahnelerdi. D*** E.

👤 Senaryosunu Burak Aksak'ın, yönetmenliğini Selçuk Aydemir'in yaptığı Netflix dizisi. 27 Ocak itibariyle yayınlanmaya başladı. Başrolde oynayan gölge (Engin Öztürk) daha önce "Biz Böyleyiz" filminde dikkatimi çekmişti. Bu dizide ailesi hakkında elindeki bir fotoğraftan başka hiçbir iz bulunmayan bir tetikçi olarak karşımıza çıkıyor. Onu küçükken alıp koruyan-büyüten ve şimdiler pis işlerini yaptıran Servet'in (Kürşat Alnıaçık) ailesi ile ilgili sırlara sahip olduğunu öğrenince baba-oğulun arası açılıyor ve hesaplaşma-kovalamaca başlıyor. İlk bölüm itibariyle güzel bir işe benziyor, diziyi tamamlayınca düzeltme yaparım. M*** M.

👤 Son bir bölümüm kaldı ama gerçekten bitmesini istemediğim için izlemeye kıyamıyorum. Tek kelimeyle efsane bir dizi. Başta Engin Öztürk olmak üzere herkes o kadar mükemmel bir iş çıkarmış ki tebrikler. Ş***** F.

👤 Muhtar yani Cengiz Bozkurt'un ani agrasyon çıkışları yaptığı bir iki sahnede koptum. Çok büyük bir beklentiye girmeyin ama bazı küçük tatlı sürprizli alıntılara da hazırlıklı olun. Bazı sahne ve diyaloglar zorlama olmuş ama gideri fazlası ile var. B*** S.

👤 Başlayınca dur bakayım bir bölüm daha derken komple bitirdiğim dizidir. Cengiz Bozkurt ve Tuncay Beyazıt’ın diyalogları gayet güzel geldi bana. Aybüke Pusat’la başka bir güzel geldiği dizi. 2. sezonu gelir gibi. Bitti ama bakalım neler olacak. Y*** B.

👤 Netflix’in yeni dizisi 50m2 şimdilik çok iyi gidiyor. Engin Öztürk beyciğimi zaten çok beğeniyorum, maşallah pek karizmatiktir kendisi. Diziye de tam uymuş. Aybüke ile de yakışmışlar. D**** S.

👤 O kadarda kötü değil, kara mizah elementleri hep aynı. Kötü adam-mafya dünyası eklenince ortaya karışık bir şey çıkmış. Ne komik ne de etkileyici, 8 bölüme sığdırmak için ilk bölümden bodoslama hikaye başlıyor. Ağırdan almıyor. Çok mu kötü hayır, boş vakitte izlenir mi evet. S*** D.

👤 Tek solukta izlenesi Burak Aksak, Selçuk aydemir ortaklığı ile yapılmış gönüllere taht kuracak olan dizi. İzlerken içim bir cız etti. Keşke kalmasaydı yarım be. H*** L.

50m2 Dizisi Oyuncuları ve Karakter Analizleri

Dram ve komedi türlerinde olan 50m2 dizisinde yer alan başrollerinin hikayesini sizin için araştırdık. İşte 50m2 dizisinde yer alan oyuncular ve rol aldıkları karakterler hakkında bazı bilgiler.

Engin Öztürk – Gölge

Engin Öztürk – Gölge

28 Eylül tarihinde dünyaya gelen Engin Öztürk Eskişehir’de büyümüştür. Yakışıklı oyuncu, yılında seçmelerine katıldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı Kanal D dizisinde Selim Yaşaran karakterine hayat vererek ilk defa ekran karşısına çıkmıştır. Engin Öztürk, bu dizi sayesinde Türkiye ve Arap ülkelerinde tanınan bir oyuncu olmuştur. Yakışıklı oyuncu daha sonra Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Muhteşem Yüzyıl, Yüksek Sosyete, Diriliş Ertuğrul, Hakan: Muhafız, Biz Böyleyiz ve Doğduğun Ev Kaderindir gibi yapımlarda yer almıştır. Engin Öztürk bu dizide kendisini yetiştiren Servet’in ihanetine uğramış bir tetikçi olan Gölge karakterine hayat vermektedir.

Kürşat Alnıaçık – Servet

Kürşat Alnıaçık – Servet

Tiyatrocu Profesör Raik Alnıaçık’ın oğlu olan Kürşat Alnıaçık yılda dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan başarılı oyuncu İngiliz hükümetinin verdiği bir bursla İngiltere’ye giderek kendisini geliştirmiştir. ve yılları arasında yayınlanan Deli Yürek dizisiyle tanınan başarılı oyuncu Kara Sevda, Beni Sen Anlat, Nöbet, Diriliş: Ertuğrul ve Medcezir gibi yapımlarda yer almıştır. Kürşat Alnıaçık bu dizide bir mafya olan ve kirli işlerini kendisinin yetiştirdiği Gölge’ye yaptıran Servet karakterini canlandırmaktadır.

Aybüke Pusat – Dilara

Aybüke Pusat – Dilara

25 Şubat yılında dünyaya gelen Aybüke Pusat Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale bölümünden mezun olmuştur. yılında Miss Turkey yarışmasında üçüncü olarak tanınan Aybüke Pusat, Medcezir dizisiyle oyunculuk kariyerine başlamıştır. Güzel oyuncu daha sonradan Familya, O Hayat Benim, Şahin Tepesi, Söz ve Her Yerde Sen gibi yapımlarda yer almıştır. Aybüke Pusat bu dizide ise bir pastane işletmecisi olan ve bir yabancının gelmesiyle hayatı değişen Dilara karakterini canlandırıyor.

Cengiz Bozkurt – Muhtar

Cengiz Bozkurt – Muhtar

24 Aralık tarihinde doğan Cengiz Bozkurt üniversite eğitimine ODTÜ’de fizik bölümünde okuyarak başladı. yılında tiyatrocu olmaya karar veren Cengiz Bozkurt üniversiteyi bitirir bitirmez İngiltere’ye gitti. İkinci lisans eğitimini University of London’da Medya ve İletişim bölümünde okuyan başarılı oyuncu burada oyunculuk eğitimi almaya başladı. Tiyatroya başlayıp kısa filmler çeken Cengiz Bozkurt kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekti. Cengiz Bozkurt daha sonra ise televizyon ve sinema ekranlarına çıktı. Cengiz Öztürk ekranlara çıktıktan sonra Devrim Arabaları, Leyla ile Mecnun, Ezo Gelin, Hangimiz Sevmedik, Jet Sosyete, Kara Bela, Pek Yakında ve Ailecek Şaşkınız gibi yapımlarda yer almıştır. Cengiz Öztürk bu dizide ise Gölge adlı bir yabancıya evini açan ve ona yardım eden Muhtar karakterini canlandırmaktadır.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir