en iyi akaryakıt markası 2019 / Akaryakıt Sektöründe Türkiye’nin ‘En Değerli ve Güçlü Markası’ OPET | Opet

En Iyi Akaryakıt Markası 2019

en iyi akaryakıt markası 2019

En iyi yakıt hangi firmada ( başlığı)

• Yüzbaşı
    Hem eşimin hemde kendi aracımı bu ay değiştirdim. Eşim Manuel dizelden, otomatik benzinliye ge&#;ti. Benimkiside Manuel benzinli/lpg den Manuel Dizele.
    Forumda yakıt konusunda a&#;ılmış başlıkları okudum, genelde 4 yıl &#;nce yazılan yorumlar mevcut. Bazı firmalar &#;ekildi bazıları eklendi. Mesela DAS diye bir istasyona evim &#;ok yakın. Benzin satmıyorlar ama dizel ve lpg &#;ok uygun. Dizel arabamızla Sadece DAS tan aldığımız yakıtla T&#;rkiye turu attık yaklaşık km yaptık hi&#; sorun yaşamadık. Bir taraftanda OPET var. &#;ok kaliteli istasyonları var. Temiz ve kaliteli. Opetten aldığım yakıtlarda da hi&#; sorun yaşamadım. 2 yıl &#;nce Antalya ya gitmiştim, d&#;n&#;şte Opet ararken son 20 km menzil yazdı ara&#; ekranında, mecburen BP g&#;rd&#;m ve orada depoyu fulledim. Aynı b&#;lgeden daha &#;ncede Opette fullemiş ve 1 depo tam yetmişti, bp de ise son 50 km kala petrole girmek zorunda kaldım, yetmedi.
    Şimdi hem ara&#;lar değişti hemde firmalar zamanla değişiyor, sizlerin tecr&#;beleri nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tubalingo -- 25 Şubat ; >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yarbay
    İstasyonu ge&#;tim arabadan arabaya g&#;re bile değişiyor bence yakıt konusu. &#;rneğin benim araca shell benzini yaramıyor. Hem V-power hem fuelsave denedim ikisi de iyi gelmedi. &#;zellikle v-power hi&#; iyi olmadı. Sonra PO'dan aldım. Shell'e g&#;re daha iyi oldu ama performans anlamında bir etkisi filan olmadı. En son BP'den aldım. Şimdilik en &#;ok bundan memnun kaldım hem menzili diğerlerine g&#;re iyi geldi. Yakın zamanda da Opet deneyeceğim.
    Edit: Opeti de denedim. En performanslı opetin benzini &#;ıktı benim ara&#; i&#;in. Fakat menzil BP'ye g&#;re d&#;şt&#;. Zaten lpg kullandığım i&#;in ve performans kaygım olmadığından BP ile devam etmeye karar verdim menzil dolayısıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 27 Haziran ; >
  • tdci aracımda Total kullanıyorum &#;ok memnunum. Menzil ve sessizlik olarak en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 25 Şubat ; >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    Yollarda g&#;r&#;pte aklımda kalanlar, Shell BP Opet Sunpet TP Lukoil Total Moil DAS Bpet Alpet Kadoil Starpet Petline

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
  • Hep Shell’den alırım ama sanki BP’den aldığımda bir par&#;a daha sessiz ve atik oluyor ya da psikolojik emin olamıyorum

• Ben OPET diyorum. Yıllardır Opet'ten yakıt alırız ve &#;ok ş&#;k&#;r hi&#; sorun &#;ıkarmadı. Ne benzinde ne de LPG'de. Onlarca farklı istasyondan almış olmama rağmen herhangi bir menzil azalması vs. yaşamadık. Araba 2 sene &#;nce ka&#; km. gidiyorsa şimdi de aynı gidiyor. Arabanın d&#;zenli bir şekilde bakımlı olması da etkili bene bu durumda tabi.

Yolda kalma pahasına kilometrelerce OPET aradığımızı bilirim. Yakıt kalitesi ve istasyon d&#;zeni olarak bence a&#;ık ara &#;ndeler.
  • Yüzbaşı
    Dizelde sessizlik ve performans olarak kesinlikle shell vpower benzinde menzil olarak genellikle po ve bp derim

• En iyi yakıttan ziyade, istasyonun şahıs işetmesi olmamasına, petrol&#;n kendisine ait olan istasyonu tercih ediyorum. Evime yakın 3 istasyon var 2 si şahıs 1 tanesi BP T&#;rkiyenin, yıllardır hem dizel, hem benzin bp den alırım hi&#; sorun yaşamam ve &#;ok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspento -- 25 Şubat ; >
  • Yüzbaşı
    Sana şu kadar s&#;yliyeyim aldığım yakıt istasyonu d&#;nya devi. T&#;rkiyede ilk 3 ten biri. Bir &#;nceki aldığım istasyonla şimdi aldığım istasyon arasında depoda tam km fark var. İkiside aynı firma. İlk aldığım istasyon kapatılınca diğer iatasyondan alınca anladım farkı. Aracıda ikinci el yeni aldım 6 depo gelan eakiainden aldım son 2 depoyu yeni istasyondan aldım arada tam km fark oldu. Neden kapandığıda belli oldu. Genel merkezden &#;ekmişler fişlerini. Varın hesabını siz yapın

• Arabadan arabaya değişiyor bence bu eski aracımda opet gayet iyiydi bir kere shellden aldım ara&#; gitmedi &#;ekmedi. Yeni aracımda 5 ay boyunca shell kullandım aynı istasyon hep sadece toplasan 4 kere başka bir shell istasyonundan aldım en son aldığımda ara&#; tıkandı &#;alışmadı elimle pompalamak zorunda kaldım. Ondan sonra hep total kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Ama PO nun yakıtları bayağı iyi
  • Binbaşı

Orijinalden alıntı: Am I Evil ?

İstasyonu ge&#;tim arabadan arabaya g&#;re bile değişiyor bence yakıt konusu. &#;rneğin benim araca shell benzini yaramıyor. Hem V-power hem fuelsave denedim ikisi de iyi gelmedi. &#;zellikle v-power hi&#; iyi olmadı. Sonra PO'dan aldım. Shell'e g&#;re daha iyi oldu ama performans anlamında bir etkisi filan olmadı. En son BP'den aldım. Şimdilik en &#;ok bundan memnun kaldım hem menzili diğerlerine g&#;re iyi geldi. Yakın zamanda da Opet deneyeceğim.
    Edit: Opeti de denedim. En performanslı opetin benzini &#;ıktı benim ara&#; i&#;in. Fakat menzil BP'ye g&#;re d&#;şt&#;. Zaten lpg kullandığım i&#;in ve performans kaygım olmadığından BP ile devam etmeye karar verdim menzil dolayısıyla.
    aynen hocam ,bazıları buna asla inanmasa da inanın araba kendi se&#;iyor hangi yakıtın daha iyi daha stabil, daha menzilli gideceğseafoodplus.info denemelerle ara&#; kararını veriyor zaten.

• beygir bir dizel kullanıyorken daha net anlayabiliyorsunuz. Benim tecr&#;belerime g&#;re en performanslı yakıt shell. Biraz performanstan &#;d&#;n verip aynı zamanda ekonomi yapmak isterseniz total denediklerimin i&#;inde en iyisi. Opeti hi&#; beğenmiyorum bunun dışında en k&#;t&#;s&#; de PO gibi geldi. BP i&#;in net bir şey s&#;yleyemesem de total kadar verim alamadım. Sonu&#; olarak depoda bir shell mutlaka alıyorum ama genelde totale devam ediyorum.

• Doğuş indirimi, zibizu indirimi sonra fordun yakıt garanti sistemi mevzusu y&#;z&#;nden bp, shell ve opeti uzun soluklu kullandım.

Bp hem mazot hem benzin y&#;n&#;yle en iyiler arasında ama k&#;t&#; istasyonları var uzun yolda riskli yerler var. Petrol temizliği iyi olmadığı i&#;in bıraktım.

Shell yakıtı kaliteli ancak menzil kısa ancak yeni istasyonları temizlikle opetten falan iyi tercih sebebi a&#;ık&#;ası.

Opet tuvaleti ve Otogazı dışında para etmiyor. Dizel aracımda s&#;rekli dpf nin dolmasına sebep oluyor. Benzin yine aynı şekilde performans farkı hissediyorum d&#;ş&#;yor.

Son olarak uzun zamandır flash kart ile %4 indirim de olunca Lukoil kullanmaya başladım ki şaşırtıcı derecede iyi. Buradaki istasyon sahiplerini de yakından tanıyorum olduk&#;a g&#;venilir. En belirgin hissettiğim dpf filtresinin neredeyse dolmaması. En verimli yanan Ve menzil veren Lukoil ancak şehirler arası yollarda sa&#;ma sapan bayileri var tercih etmiyorum.

Kısaca temiz g&#;venilir istasyon bulduğum s&#;rece Lukoil onun dışında shell kullanıyorum.

• Teğmen
    10 Senedir dizel ara&#; kullanıyorum. Yıllarca opet kullandım ancak yeni bıraktım bu kış s&#;rekli DPF sık sık hatta 2 3 g&#;nde bir partik&#;l temizlemeye başladı. Opettin farklı istasyonlarından da alarak denedim aynı. Farklı marka yakıt aldım son bir aydır hem yakıt t&#;ketimi d&#;şt&#; hem de aracın sesi bile sakinleşti. Bu opetin yakıtında sanırım bir değişiklik oldu. Bundan sonra almayı d&#;ş&#;nm&#;yorum.
  • Binbaşı
    Mazotu shellden alıcan derler

Şaka bir yana ben aradaki farka inanmadığımdan sadece shellden alırım tek sebebi yaygın şube ve kolay ulaşılabilir olması Evin yanına da shell a&#;ıldı ordan alıyorum genelde

• Yüzbaşı
BenzinLitre, yılının akaryakıt alma alışkanlıklarını paylaştı

Sürücülerin en yakın istasyonu, istasyon özelliklerini ve en uygun benzin fiyatlarını harita üzerinde görebildiği bir platform olarak hizmet veren BenzinLitre'nin 9 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını geçtiğimiz Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan girişim, yılında akaryakıt alma alışkanlıkları ile ilgili verilerini paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre yılında bini aşan BenzinLitre kullanıcılarının marka filtrelerinde en çok tercih ettiği akaryakıt markası geçen yılda da olduğu gibi Shell oldu. Toplam marka filtrelemelerinin yüzde 27’sini Shell oluştururken ikinci sıra yüzde 16 ile Opet’in, üçüncü sıra ise yüzde 11 ile Petrol Ofisi’nin oldu.

Geçen seneki veriler ile kıyaslandığında Shell, marka filtrelerinde tercih edilme oranını geçen seneye oranla yüzde 17, Opet yüzde 45, Petrol Ofisi ise yüzde 22 artırdı. Verilere bakıldığında Opet daha çok uzun yollarda tercih edilirken Shell günlük kullanımda daha çok tercih edildi.

Covid salgını ve alınan tedbirlerle beraber istasyon tercihlerinde tesis özelliklerinin önemi bu sene daha da arttı. Sürücüler şehir içine girmeden asgari temas ile yol üzerinde birçok ihtiyaçlarını bir arada giderebildikleri istasyonları daha fazla tercih etmeye başladılar. Sene boyu sürücülerin en çok tercih ettiği tesis özelliği filtresi Starbucks oldu.

Tesis özelliği filtresi kullanımlarının yüzde 27’sini kahvemarkaları oluştururken, en çok filtrelenen ikinci tesis özelliği ise yüzde 19 ile “Yıkama” oldu. Kahve markaları ve yıkamayı ise yüzde 12 ile "KendinYıka” özelliği takip ediyor. Tüm farklı yıkama filtrelerine bir arada bakıldığında ise sürücülerin tesis özelliği filtrelemelerinin yüzde 36’sını yıkama filtreleri oluşturuyor. En çok filtrelenen dördüncü ve beşinci tesis özellikleri ise sırasıyla “Mescit” ve “Yemek” oldu.

yılında istasyonlara yapılan bin yorumun yüzde 35’i hijyen üzerine yapıldı. Tuvalet temizliği, tuvalette kağıt olup olmaması ve market bakımı sürücülerin en çok dikkat ettiği alt başlıklardı. Yakıt tipine baktığımızda ise yılında dizel seçeneğinin yüzde 40 ile ilk sırada yer aldığını görüyoruz.

Dizeli yüzde 31 ile benzin ve yüzde 27 ile LPG takip ediyor. LPG dağıtıcıları arasında da geçen sene olduğu gibi yine Aygaz ilk sırada geliyor. Elektrikli araç sahipleri kendilerine en yakın şarj noktalarının fiyatlarını ve konumlarını BenzinLitre uygulaması ve web sitesi üzerinden görebiliyor, aynı zamanda istasyonlardaki farklı soket tiplerini de filtreleyebiliyorlar. verilerine göre toplam yakıt tipi filtrelerinin yüzde 2’sini ise “Elektrik” oluşturdu.

Yaş gruplarında ise bir önceki yıldan farklı olarak ve yaş gruplarındaki BenzinLitre kullanıcıları tüm kullanıcılar arasındaki oranını artırdı. Geçtiğimiz yıl bu iki grup toplam kullanıcıların yüzde 60’ını oluştururken bu yıl toplam kullanıcıların yüzde 66’sını aştılar.

İstanbul, Ankara ve İzmir BenzinLitre’nin en çok kullanıldığı üç şehir olurken Adana ise 4. sırada yer alıyor. yılında Kamyoncu Lokantalarına 1 milyondan fazla yol tarifi alındı ve yılı ile kıyaslandığında bu tarifler yüzde 20 oranında arttı.

Dinlenme tesislerine alınan yol tariflerinde ise yüzde 30 düşüş yaşandı. Dinlenme tesisleri, toplu taşıma durak noktaları olması ve daha kalabalık olmaları sebebiyle Corona döneminde sürücülerimiz tarafından daha az tercih edildi. Uygulamada Ankara-İstanbul ve Ankara-İzmir- Bodrum en çok kullanılan güzergah oldu ve bu güzergahlarda bulunan kamyoncu lokantaları en çok uğranan mola yerleri haline geldi.

Almanya'nın ardından İtalya'da da hizmet vermeye başlayan BenzinLitre, yılında bini aşan kullanıcıları için akaryakıt, otomotiv, sigorta, oto-yıkama, lastik,market-gıda gibi farklı sektörden büyük ve global markayla iş birlikleri de yaptı. 

OPET akaryakıt sektöründe en teknolojik marka seçildi

MarTech Awards ve Türkiye’nin en teknolojik markalarının belirlendiği Tech Brands Turkey Ödülleri’nde OPET, ‘Akaryakıt Sektöründe En Teknolojik Marka’ seçildi.

Törende birçok kişiye özel kampanya modülü tanımlayan OPET Kahin Projesi de en iyi yapay zeka kullanımı kategorisinde 1’inci oldu.

Pazarlamakonusunda faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin üretici ve etkili kullanımının ödüllendirildiği MarTech Awards ve Türkiye’nin en teknolojik markalarının belirlendiği Tech Brands Turkey Ödülleri sahipleri buldu. Grand Pera Emek Sahnesi‘nde 27 Şubat tarihinde gerçekleşen ödültöreninde OPET, akaryakıt sektöründe en teknolojik marka seçildi. OPET adına ödülü Pazarlama Grup Müdürü Burcu Cihan aldı.

Pazarlamasyon ve Nielsen iş birliği ile bu yıl ilk kez gerçekleşen Tech Brands Turkey araştırmasının sonuçlarına göre Türkiye’nin 24 sektörde en teknolojik markaları belirlendi. Araştırma, Kasım ayında gerçekleştirildi. Türkiye temsili 12 ilde tüm ses gruplarını kapsayan ve kadın-erkek toplam bin kişiyle online anket gerçekleştirilerek 23 kategoride Türkiye’nin en teknolojik markaları belirlendi.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen MarTech Awards’ta ise 31 kategoride marka ve ajanslar ödüllerini aldı. Törende En İyi Yapay Zeka Kullanımı kategorisinde OPET Kahin Projesi ile Opet ve Tanı birlikte ödül aldı. Kahin Projesi ile içerdiği algoritma sayesinde her bir müşterisi için müşteriye özel birbirinden farklı kampanyalar tanımlıyor. Proje ile bu kampanyalar müşterilere SMS ile iletilerek proaktif bir şekilde doğru hedefler ile kampanya geri dönüşleri ve ciro artışı sağlandı.

OPET TEKNOLOJİYİ İSTASYONLARINA TAŞIYOR

Akaryakıt sektöründe en teknolojik marka seçilen şirket, bundan 4 yıl önce Akıllı İstasyon Devri’ni başlatmıştı. Şirket tarafından geliştirilen Akıllı Dolum Sistemi ile müşterinin kendi aracı için, plaka bilgisi ile aracın ürün tipini eşleştirmesini mümkün kılarak ‘Kusursuz Hizmet’ anlayışına yenilik getirilmişti. Bunun yanında OPET; araçtan inmeden ödeme kolaylığı sağlayan mobil ödeme, ücretsiz Wi-Fi hizmeti, Otofilo, Otobil, Otobilim gibi hizmetleriyle de müşterisinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Mobil Uygulama üzerinden en yakın OPET istasyonlarına kolaylıkla erişilebilirken istasyon özellikleri ve iletişim bilgileri görülebiliyor, hatta yol tarifi alınabiliyor. Araçtan inmeye gerek kalmadan uygulama üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde akaryakıt ödemesi, güncel kampanyalara katılım sağlanabiliyor. Ayrıca akaryakıt alımlarının takibi, puan bilgileri, akaryakıt fiyatları görüntülenebiliyor. Şirket, Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamındaki tuvaletlerinde de sensörlü kapılar ve musluklar ile hijyen konusundaki hassasiyetini teknoloji ile destekliyor.

Tags: Akaryakıt Sektöründe En Teknolojik MarkaEnerji haberleriMarTech Awards OpetOPET akaryakıt sektöründe en teknolojik marka seçildiOPET Kahin ProjesiTech Brands Turkey Ödülleri

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir