oruçluyken sarılmak / Erkeğin eşini öpmesi ve sarılması orucu bozar mı? | Sorularla İslamiyet

Oruçluyken Sarılmak

oruçluyken sarılmak

Sevgiliyle ne yaparsan oruç bozulur?

İçindekiler:

1. Sevgiliyle ne yaparsan oruç bozulur?
  2. Sevgili ile sarılmak oruç bozar mı?
  3. Sevgili ile dudaktan öpüşmek orucu bozar mı?
  4. Dudak dudağa öpüşünce oruç bozulur mu?
  5. Oruçlu iken neler yapılmaz?
  6. Oruçluyken sarılmak günah mı?
  7. Sevgili ile sarılmak günah mı?
  8. Oruç tutarken nelere dikkat etmeliyiz ve orucu bozan durumlar nelerdir?
  9. Bir erkeğe sarılınca oruç bozulur mu?
  10. Sevgiliye sarılmak öpmek zina mıdır?

Sevgiliyle ne yaparsan oruç bozulur?

Ramazan ayı içerisinde yakınlaşmanın sınırlarını belirleyen fetvaya göre, oruçlu iken eş ve sevgili ileel ele tutuşmak ve sarılmak orucubozmaz. Bu durumda meni gelmedikçe oruçbozulmaz. Nefsine güvenemeyen kimsenin hanımını öpüp okşaması da mekruhtur. Zira meni gelerek orucunbozulma ihtimali vardır.

Sevgili ile sarılmak oruç bozar mı?

Öpüşmek ya da eşinize sarılmakşayet nefsinize hakimseniz orucubozmuyor. Ancak bekarların sevgilisine sarılıpöpmesi yada elini tutması orucunbozulmasına sebep oluyor.

Sevgili ile dudaktan öpüşmek orucu bozar mı?

Sevgiliyi öpmekelini tutmak orucu bozar mı: Sevdiği bir kimsenin tükrüğünü, ağız suyunu yutmak, dolayısıyla öpüşmek orucudirekt olarak bozar. Zaten İslam'da tensel temasa dayalı bir flört doğru değildir. Dolayısıyla el ele tutuşmak da Oruçve ramazanın ruhuyla bağdaşmaz.

Dudak dudağa öpüşünce oruç bozulur mu?

Ramazan'da oruçlu olduğunu bile bile cinsel ilişkide bulunmakla oruç bozulur, hem kaza ve hem de keffâret gerekir (Buhârî, Savm, 30). Eşlerin birbirlerini öpmeleri veya sarılmalarıyla oruçları bozulmaz.

Oruçlu iken neler yapılmaz?

Orucun temel unsuru, yeme, içme ve cinsel ilişkiden uzak durmak, nefsi bunlardan mahrum bırakmak olduğu için, oruçlu ikenbunlar ve bu anlama gelecek davranışlar orucu bozar. Yemek ve içmek, yenilip içilmesi mûtat olan her şeyi kapsamı içine alır.

Oruçluyken sarılmak günah mı?

Ramazan ayı içerisinde yakınlaşmanın sınırlarını belirleyen fetvaya göre, oruçlu ikeneş ve sevgili ile el ele tutuşmak ve sarılmakorucu bozmaz. Kişinin hanımını öpmek, elle tutmak, okşamak gibi durumları orucu bozmaz. Bu durumda meni gelmedikçe oruç bozulmaz. Zira meni gelerek orucun bozulma ihtimali vardır.

Sevgili ile sarılmak günah mı?

Nikahsız el ele tutuşmak haramdır. Dudaktan yanaktan öpmek de günahtır. Zinaya girmez. Sarılmada zinaya açılan kapılardır.

Oruç tutarken nelere dikkat etmeliyiz ve orucu bozan durumlar nelerdir?

ORUCU BOZMAYAN ŞEYLER NELERDİR ?
  • Oruçlu olduğunu unutarak yiyip içmek,
  • Ağza gelen kusuntunun geri gitmesi,
  • Oksijen tüpüyle ilaçsız suni hava vermek,
  • Orucu bozmaya niyet edip de bozmamak,
  • İstemeyerek ağız dolusu kusmak,
  • İsteyerek, zorlayarak biraz kusmak,
  • Sahurda tokluk veren ilaçlar kullanmak,
Daha fazla öğe

Bir erkeğe sarılınca oruç bozulur mu?

Meşru bir mazeret bulunmaksızın yemek içmek , cinsel ilişkide bulunmak orucu bozarve bu şekilde bozulan orucunkaza edilmesi gerekir. Eğer bu şekilde bozulan oruçRamazan orucuysa kefaret orucututmayı gerektirir.

Sevgiliye sarılmak öpmek zina mıdır?

Dudaktan, yanaktan öpmekde günahtır. Zinaya girmez. Sarılmada zinaya açılan kapılardır.

Oruçluyken başkasını ellemek veya sarılmak orucu bozarmı

Oruçluyken başkasını ellemek veya sarılmak orucu bozarmı

Kayıtsız Üye
Oruçluyken başkasını ellemek veya sarılmak orucu bozar mı konu hakkında açıklama yapar mısınız ?

Cevap: Oruçluyken başkasını ellemek veya sarılmak orucu bozarmı

Desert Rose
Nikah olmayan birisiyle Normal günlerdede bu şekil temaslar tamamen haramdır.
Oruçlu kişinin bu eylemleri yapması hoşdeğildir belki oruç bozulmaz ama mekruhtur
orucun fazileti kalmadığı gibi boşuna aç durmuş olur
sevap yaparken büyük günah işlenmiş olunur.
Oruçtan maksat yalnızca belirli saatlerde aç durmak değil
bütün hal ve hareketlerimizede dikkat etmemiz gerekli&#;

Cevap: Oruçluyken başkasını ellemek veya sarılmak orucu bozarmı

Ramadan
Karısına sarılmak orucu bozmaz.
&#;&#;&#;&#;
< orucluyke sevgilini ellemek >
nikahsız birini ellemek orucun tüm sevabını siler.

Yorum: Oruçluyken başkasını ellemek veya sarılmak orucu bozarmı

arifselim
< Nikahsız olduğum biriyle mesajlasirken gelen mezi orucu bozar mı ? >
Oruçluyken mezinin gelmesi orucu bozmaz ama bu tür davranışlar normalde de caiz değildir. Oruçluyken de orucun sevabını azaltır.

Kayıtsız Üye
oruçluyken uzanmıştım sevgilim üstüme oturdu ikimizin de kıyafetlerimiz üstümüz de şakadan sürtmeye başladı beni tahrik etmeye çalıştı fakat benim ki kalkmadan ve hiç bir artniyet olmadan ilişki düşüncesine kapılmadan sevgilimi üstümden attım orucum bozulurmu

arifselim
Öncelikle bu yaptığınız bir haram olarak yeterde artar bile. Bu haramlar içinde orucun ne kadar sevabı olur Allah bilir. Oruçlu olan kimse ibadet halindedir tıpkı namaz kılan kimsenin hali gibi olmalıdır. Bu hareket orucunu bozmaz ama haram ilişkiden sakınmanız gerekir.

Kayıtsız Üye
Orucun bozulacağını bilmeden öpüştüm ama tükürüğü geldi mi bilmiyorum orucum bozulup keffaret gerektirir mi

Orucun bozulacağını bilmeden öpüştüm tükürük gelmese bile emme oldu sonrasında acaba bozulmuş mudur diye düşündüm ama o an hiç bozulacağını düşünmedim keffaret gerekir mi

arifselim
Öpüşmekle oruç bozulmaz. Ama helalin olsa bile bu mekruhtur ve orucun sevabını giderir. Oruçlu olan kişi ibadet halinde olduğunu unutmamalıdır ve orucun saygınlığına dikkat etmelidir.

Kayıtsız Üye
Peki şimdiye kadar nikahsız bir kıza sarılmanın günah orucun sevabını bozduğunu bilmiyorsam yinede tuttuğum oruçların sevabı gider mi ?

arifselim
Nikahsız sarılmak orucu bozmaz. Ama bu tür hareketler sevabı azaltır/götürür. Zaten öyle bir şey oruçlu olmasan da haramdır ama oruçluyken bunu yapmak daha çirkin ve günahtır.

Kayıtsız Üye
Öncelikle iyi günler,

Bir kişi intihar düşüncesi yaşıyorsa, ve onun kendini iyi his etirmek ve hayata döndürmek amaçlı. O kişiye sarılmak oruçu bozarmı, veya sevabını silermi?

ACİLSERVİS
Karşı cinsle sarılmak büyük günahtır haramdır. Sarılmak orucu bozmaz ama ne sevap kalır onu Allah bilir.

Kayıtsız Üye
İntihar düşümcesinde kafası karışık birisiyle intiharı düşünecek kadar kafası karışık psikolojik sıkıntısı olan postravmatik sendromlu bir erkeğin kemdilerini iyi hissetmek için hayata tekrardan sıcak bakmak için ve sosyal ortamdaki diğer namahrem kişilerden uzaklaşmak için cinsel ilişkide bulunmaları ramazan ayında iftardan sonra günah mıdır günahsa normal zinaya oranı nedir hocam çok merak ediyorum lütfen cevaplayın

ACİLSERVİS
Şeytan ne mazeretler uydurtur insana. Sen normal zina dediğin bu zina diğer zinalardan daha büyüktür. Mübarek bir ayda olduğunun da farkındasın. Ramazan sadece gündüzleri Ramazan değil tüm ay olarak mübarek bir aydır Ramazandır.

Kayıtsız Üye
S.a ben orucluyken nikahim altimda olmayan bir bayanin elinden tuttum ve yanagindan bir kere optum orucum bozuldumu bozulduysa bunu gunune gun kazami etmem gerekir yoksa kefarette gerekirmi

mum
Öpmek ve dokunmak günahtır ama oruç bozmaz, sevabını yok eder.

Kayıtsız Üye
Oruçluyken normal sosyal hayatta el uzatıp erkekle selamlaşmak veya anlık tokatlaşmak orucu bozar mı

mum
Oruçluyken harama bakmak, harama dokunmak orucu bozmaz ama sevabını yok eder

Kayıtsız Üye
Nikahli olmadigin bir Kiz ile, ciddi düsünüyorsam, yaninda en iyi Kiz Arkadasini getirse, dokunmadan bulusak, iyi niyetli bir sekilde, orucu bozarmi?

Günahlarmiza Tövbe ediyoruz, ve uzak kalmaya calisiyoruz, ama ben baska bir Ülkeye gidecegim gün, orucluyken bana Sarilsa, ve Dudaktan Öpse, bu Günahtir evet, peki orucu bozarmi ve kazasi gerektirirmi, yoksa sadece Sevabimi kalmaz?

Sagolun, böyle iyi bir Soru Sayfasi sundugunuz için.
Saygılar

mum
&#; Oruç bozulmaz ama orucun sevabını giderir. Bu görüşme doğru değildir, siz aile ortamında görüşün

&#; Karı koca dudaktan öpmesi ve boğaza ıslaklık geçmesi orucu bozar ve hanefi mezhebine göre kaza ve kefaret gerekir.

Kayıtsız Üye
Hocam simdi biz bir kiz arkadaşimiza sarildik optukde diyelim o sirada için kipir kipir oldu mezi geldi onu hissetgin geldigini bu orucu bozar tamam. Bu cokda gunah peki hocam bu orucun yerine tekrarini tutmak gerekirmi bu 1. Sorumdu 2. Ise biz ne yaparizda Allah bizi affeder nasıl bizi bagislar rabbim hocam.

mum
1. Mezi oruç bozmaz. Sarılmak ve öpmek orucun sevabını yok eder.
2. Tövbe edin ve bir daha karşı cinsten uzak durun Allah affedicidir.

Kayıtsız Üye
Oruçluyken veya değilken bir başkasına yani
helali olmayana isteyerek bilinçli ellemesi sarılması veya öpmesi caiz değildir uygun değildir. Ama orucu bozar diye bir şey yok. Oruçlu günah işlemiş olur. Oruçluyken helaline yani eşine sarılıp öpmek, ileri gitmemek şartıyla olabilir orucu bozmaz. Bir insan orucunu faziletli bir şekilde tutmak istiyor ise en güzeli Ramazan ayı boyunca kendisini elinden geldiğince ibadete vermeli. Eline diline gözüne sahip çıkmalı. İşin özeti bu.

Kayıtsız Üye
Oruçluyken erkek arkadaşımın sadece dudağının üzerinden öptüm orucum bozulur mu? Bir de eliyle sürttü zevk suyu geldi sadece yada yanımda sadece hoslandigim için geldiği de oluyodu kefaret olur mu? Arastirdigimizda orucumuz bozuldu dedi sürtünce ye artık yapcak bir sey yok dedi. Bende bir seyler yedim sehir arasi yola ciktik ama bilmiyordum kefarete girer mi?

Kayıtsız Üye
Selamün Aleyküm kardeşim bunu eşinle yapmanda sakınca yoktur ancak nikahlı olmadığın biriyle baş başa kalmak sakıncalıdır.

sarılmak orucu bozar mı, oruçluyken sevgiliye sarılmak, sarilmak orucu bozarmi

Bu kategoride yer alan Adak Orucu ne zaman ve nasıl tutulmalı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar:

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir