beykent üniversitesi ücretleri 2019 2020 / Beykent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Beykent Üniversitesi Ücretleri 2019 2020

beykent üniversitesi ücretleri 2019 2020

kaynağı değiştir]

eğitim - öğretim yılında üniversiteye giriş kontenjan ve yetenek bursu, başarı durumuna bakılmaksızın hazırlık sınıfı hariç; ön lisans programları için 2+1 yıl; lisans programları için 4+1 yıl, Diş Hekimliği Fakültesi için 5+1 yıl; Tıp Fakültesi için 6+1 yıl geçerlidir.[8]

Akademik Başarı Bursları[değiştir kaynağı değiştir]

Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi kapağı

Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, yılından beri yılda iki kez olmak üzere altı ayda bir yayımlanmaktadır. Hakemli ve özgün çalışmaları amaçlayan bir dergidir. Makalelerin, hakem değerlendirilmesine girmek üzere, dergipark adresinden kayıtlı olarak gönderilmesi gerekmektedir. Dergi, ekonomi, işletme, kurumsal yönetim, organizasyon teorisi, finans, bankacılık, muhasebe, pazarlama, insan kaynakları, liderlik, sosyoloji, örgüt kültürü, uluslararası ilişkiler, girişimcilik, iletişim ve lojistik alanlarında makaleleri içerir.

Kaynakça[değiştir kaynağı değiştir]

Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi[değiştir

Özel Üniversitelerin Fiyatına Bakın!

• Üniversite adayları 18 Temmuz'da sınav sonuçlarını öğrendikten sonra, Temmuz tarihleri arasında tercih yapabilecekler. Öğrencilerin istedikleri bölümü okumak için devletin yanı sıra vakıf üniversiteleri seçeneği de var. Fakat bu yıl vakıf üniversitelerinin fiyatı yüzde 20 arttı.

Üniversite adayları 18 Temmuz'da sınav sonuçlarını öğrendikten sonra, Temmuz tarihleri arasında tercih yapabilecekler. Öğrencilerin istedikleri bölümü okumak için devletin yanı sıra vakıf üniversiteleri seçeneği de var. Fakat bu yıl vakıf üniversitelerinin fiyatı yüzde 20 arttı.

• Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ön bilgilendirme için yayımladığı ' Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda, vakıf üniversitelerinin eğitim yılı program ücretleri de yer aldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) ön bilgilendirme için yayımladığı ' Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda, vakıf üniversitelerinin eğitim yılı program ücretleri de yer aldı.

• HUKUK İÇİN 55 BİN TL Bu yıl bir vakıf üniversitesinde hukuk eğitimi yıllık ortalama 55 bin TL. Dolayısıyla dört yıllık hukuk eğitiminin maliyeti bugünkü fiyatlarla bin TL'yi buluyor. Bu programda en yüksek ücret 96 bin , en düşük ise 35 bin TL. Genel olarak ücretler 40 ile 60 bin TL arasında değişiyor. Bu alanı isteyen adayların Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) eşit ağırlık puan türünde ilk bine girmesi bekleniyor.

HUKUK İÇİN 55 BİN TL Bu yıl bir vakıf üniversitesinde hukuk eğitimi yıllık ortalama 55 bin TL. Dolayısıyla dört yıllık hukuk eğitiminin maliyeti bugünkü fiyatlarla bin TL'yi buluyor. Bu programda en yüksek ücret 96 bin , en düşük ise 35 bin TL. Genel olarak ücretler 40 ile 60 bin TL arasında değişiyor. Bu alanı isteyen adayların Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) eşit ağırlık puan türünde ilk bine girmesi bekleniyor.

• MÜHENDİSLİKTE 50 BİN TL'Yİ BULDU Vakıf üniversitelerinde mühendislik ile mimarlık eğitiminin yıllık ortalama ücreti 50 bin TL. Dört yıllık lisans eğitimiyle toplam ücret bin TL'yi buluyor. En yüksek ücret ise, 96 bin TL. Bu rakam 25 bin TL'ye kadar geriliyor. Mühendislik yazacak öğrencinin başarı sırasının en az bin; mimarlıktaysa bin olması gerekiyor. Bu alanlar sayısal puanla öğrenci alıyor.

MÜHENDİSLİKTE 50 BİN TL'Yİ BULDU Vakıf üniversitelerinde mühendislik ile mimarlık eğitiminin yıllık ortalama ücreti 50 bin TL. Dört yıllık lisans eğitimiyle toplam ücret bin TL'yi buluyor. En yüksek ücret ise, 96 bin TL. Bu rakam 25 bin TL'ye kadar geriliyor. Mühendislik yazacak öğrencinin başarı sırasının en az bin; mimarlıktaysa bin olması gerekiyor. Bu alanlar sayısal puanla öğrenci alıyor.

• PSİKOLOJİ 45 BİN YKS'de eşit ağırlık puan türünde gözde alanlar arasında yer alan psikolojinin ortalama ücreti 45 bin TL. UCretler, 30 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor. İletişim ve işletme gibi diğer lisanslarda da durum benzerlik gösteriyor. Öğretmenlik programlarındaysa ücretler 30 ile 45 bin TL arasında; ortalama 40 bin TL'yi buluyor.

PSİKOLOJİ 45 BİN YKS'de eşit ağırlık puan türünde gözde alanlar arasında yer alan psikolojinin ortalama ücreti 45 bin TL. UCretler, 30 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor. İletişim ve işletme gibi diğer lisanslarda da durum benzerlik gösteriyor. Öğretmenlik programlarındaysa ücretler 30 ile 45 bin TL arasında; ortalama 40 bin TL'yi buluyor.

• TIP İÇİN BİN TL GÖZDEN ÇIKARILACAK eğitim yılında vakıf üniversitelerinde tip ile diş hekimliği programlarının bir yıllık ortalama ücreti 80 bin TL. Tip programlarının altı yıl sürdüğü ve yıllık artışlar dikkate alındığında yaklaşık bin TL'nin gözden çıkarılması gerekiyor. Tıpta en yüksek ücret yıllık bin, en düşük ise 55 bin TL civarında. Ücretler çoğu kurumda 60 ile 80 bin TL arasında değişiyor.

TIP İÇİN BİN TL GÖZDEN ÇIKARILACAK eğitim yılında vakıf üniversitelerinde tip ile diş hekimliği programlarının bir yıllık ortalama ücreti 80 bin TL. Tip programlarının altı yıl sürdüğü ve yıllık artışlar dikkate alındığında yaklaşık bin TL'nin gözden çıkarılması gerekiyor. Tıpta en yüksek ücret yıllık bin, en düşük ise 55 bin TL civarında. Ücretler çoğu kurumda 60 ile 80 bin TL arasında değişiyor.

• Diş hekimliğinde ise en pahalı program 90 bin TL'yi buluyor. Tıp programı tercihi için YKS'de sayısal puan türünde ilk 50 binde yer alma şartı aranıyor. İşte İstanbul'da bulunan vakıf üniversitelerinden bazılarının fiyatları şöyle.

Diş hekimliğinde ise en pahalı program 90 bin TL'yi buluyor. Tıp programı tercihi için YKS'de sayısal puan türünde ilk 50 binde yer alma şartı aranıyor. İşte İstanbul'da bulunan vakıf üniversitelerinden bazılarının fiyatları şöyle.

• SABANCI ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Sabancı Üniversitesi'nde akademik yılı için belirlenen yıllık öğrenim ücreti , KDV dahil yıllık TL'dir. Bölüm fiyatları ayrı ayrı kılavuzda belirtilmemiştir.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Sabancı Üniversitesi'nde akademik yılı için belirlenen yıllık öğrenim ücreti , KDV dahil yıllık TL'dir. Bölüm fiyatları ayrı ayrı kılavuzda belirtilmemiştir.

• BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YILI FİYATLARI İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir ve akademik yılı için belirlenen hazırlık sınıfı ücreti 56, TL'dir. Hazırlık dışındaki sınıflarda öğrenim ücreti, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı hariç diğer tüm programları, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Programları için ,56 TL; Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Mimarlık Programı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı için ,96 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,56 TL; Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Programları için ,41 TL; Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları için ,48 TL&#;dir. Öğrenim ücretlerine %8 KDV dahil değildir.

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ YILI FİYATLARI İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir ve akademik yılı için belirlenen hazırlık sınıfı ücreti 56, TL'dir. Hazırlık dışındaki sınıflarda öğrenim ücreti, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı hariç diğer tüm programları, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Programları için ,56 TL; Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi&#;nin Mimarlık Programı, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi&#;nin Psikoloji Programı için ,96 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,56 TL; Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Programları için ,41 TL; Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları için ,48 TL&#;dir. Öğrenim ücretlerine %8 KDV dahil değildir.

• İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI İstanbul Kültür Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir ve yıllık alınır. akademik yılında ücret, Mühendislik Fakültesi için ,00 TL, Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,00 TL&#;dir. İngilizce Hazırlık Sınıflarının ücreti, isteğe bağlı olanlar dâhil, bütün bölümler ve programlar için ,00 TL&#;dir. Adalet Meslek Yüksekokulu ,00 TL' dir. Meslek Yüksekokulu (ikinci öğretim dâhil) ,00 TL&#;dir. Ücretlere % 8 KDV dâhildir.

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI İstanbul Kültür Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir ve yıllık alınır. akademik yılında ücret, Mühendislik Fakültesi için ,00 TL, Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi için ,00 TL&#;dir. İngilizce Hazırlık Sınıflarının ücreti, isteğe bağlı olanlar dâhil, bütün bölümler ve programlar için ,00 TL&#;dir. Adalet Meslek Yüksekokulu ,00 TL' dir. Meslek Yüksekokulu (ikinci öğretim dâhil) ,00 TL&#;dir. Ücretlere % 8 KDV dâhildir.

• YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Yeditepe Üniversitesinde eğitim ücretlidir. akademik yılı güz ve bahar yarıyılları toplam ücretleri: Diş Hekimliği Fakültesi 85 ,00 TL, Tıp Fakültesi 78 ,00 TL, Eczacılık Fakültesi 65 ,00 TL, Hukuk Fakültesi 60 ,00, Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesinin Mimarlık Programı 52 ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı programları ile Ticari Bilimler Fakültesi 45 ,00 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi 40 ,00 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Eğitim Fakültesi 35 ,00 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 28 ,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları 25 ,00 TL, Yabancı Dil Hazırlık Programları dönem ücreti 22 TL?dir. Bu ücretlere KDV dahil değildir.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Yeditepe Üniversitesinde eğitim ücretlidir. akademik yılı güz ve bahar yarıyılları toplam ücretleri: Diş Hekimliği Fakültesi 85 ,00 TL, Tıp Fakültesi 78 ,00 TL, Eczacılık Fakültesi 65 ,00 TL, Hukuk Fakültesi 60 ,00, Mühendislik Fakültesi ile Mimarlık Fakültesinin Mimarlık Programı 52 ,00 TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı programları ile Ticari Bilimler Fakültesi 45 ,00 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi 40 ,00 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Eğitim Fakültesi 35 ,00 TL, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 28 ,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları 25 ,00 TL, Yabancı Dil Hazırlık Programları dönem ücreti 22 TL?dir. Bu ücretlere KDV dahil değildir.

• BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Beykent Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretli olup; eğitim-öğretim yılında yıllık ücret; Hukuk Fakültesi&#;nde TL, Psikoloji Bölümü&#;nde TL, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi&#;nde TL, diğer tüm lisans programları ve yabancı dil hazırlık programında TL, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri&#;nin, 1. ve 2. Öğretim ön lisans programlarında TL ve diğer ön lisans programlarında TL&#;dir. Tüm ücretlere %8 KDV dahildir.

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Beykent Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretli olup; eğitim-öğretim yılında yıllık ücret; Hukuk Fakültesi&#;nde TL, Psikoloji Bölümü&#;nde TL, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi&#;nde TL, diğer tüm lisans programları ve yabancı dil hazırlık programında TL, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Eczane Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon Teknikleri, Radyoterapi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri&#;nin, 1. ve 2. Öğretim ön lisans programlarında TL ve diğer ön lisans programlarında TL&#;dir. Tüm ücretlere %8 KDV dahildir.

• ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi&#;nde eğitim ücretlidir. eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Tıp Fakültesi&#;nde (Hazırlık sınıfı dahil) (yüzyirmibin) TL, Mühendislik Fakültesi&#;nde Tıp Mühendisliği Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (Ellisekizbinseksen) TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi&#;nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı (Otuzdokuzbinaltıyüz) TL, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Programlarında (Kırkbinikiyüz) TL, Beslenme ve Diyetetik Programı (elliikibinikiyüz) TL&#;dir. Fen Edebiyat Fakültesi&#;nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (elliikibinikiyüz) TL, Psikoloji Programı (elliikibinikiyüz) TL, Sosyoloji Programı (Otuzsekizbindörtyüz) TL, Eczacılık Fakültesi (Hazırlık sınıfı dahil) (yetmişbin) TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar (Otuzüçbinsekizyüz) TL&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahild

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi&#;nde eğitim ücretlidir. eğitim ve öğretim yılında öğretim ücreti Tıp Fakültesi&#;nde (Hazırlık sınıfı dahil) (yüzyirmibin) TL, Mühendislik Fakültesi&#;nde Tıp Mühendisliği Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (Ellisekizbinseksen) TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi&#;nde; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı (Otuzdokuzbinaltıyüz) TL, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Programlarında (Kırkbinikiyüz) TL, Beslenme ve Diyetetik Programı (elliikibinikiyüz) TL&#;dir. Fen Edebiyat Fakültesi&#;nde; Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı (Hazırlık sınıfı dahil) (elliikibinikiyüz) TL, Psikoloji Programı (elliikibinikiyüz) TL, Sosyoloji Programı (Otuzsekizbindörtyüz) TL, Eczacılık Fakültesi (Hazırlık sınıfı dahil) (yetmişbin) TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu birinci ve ikinci öğretim dahil tüm programlar (Otuzüçbinsekizyüz) TL&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahild

• FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Fenerbahçe Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücretleri; Spor Bilimleri Fakültesi tüm programları için TL, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi tüm programları için TL., İletişim Fakültesi tüm programları için TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için TL. ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için TL., Hemşirelik Programı için TL. dir. Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti TL.&#;dir. İsteğe bağlı hazırlık programı okumak isteyen öğrenciler bu ücreti ödemek zorundadır. Bu ücretlere % 8 KDV dahil değildir.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Fenerbahçe Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücretleri; Spor Bilimleri Fakültesi tüm programları için TL, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi tüm programları için TL., İletişim Fakültesi tüm programları için TL., Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi tüm programları için TL. ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için TL., Hemşirelik Programı için TL. dir. Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti TL.&#;dir. İsteğe bağlı hazırlık programı okumak isteyen öğrenciler bu ücreti ödemek zorundadır. Bu ücretlere % 8 KDV dahil değildir.

• HALİÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Haliç Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı ücretleri, Zorunlu Hazırlık Sınıfı TL, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı TL, Tıp Fakültesi TL, Fen Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji TL; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı TL, İşletme Fakültesi tüm programları TL, Mühendislik Fakültesi tüm programları TL, Mimarlık Fakültesi tüm programları TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; Ebelik TL, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon TL, Güzel Sanatlar Fakültesi tüm programları TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tüm programları TL, Meslek Yüksekokulu tüm programları TL&#;dir. KDV eğitim-öğretim ücretine dâhildir. A

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Haliç Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı ücretleri, Zorunlu Hazırlık Sınıfı TL, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı TL, Tıp Fakültesi TL, Fen Edebiyat Fakültesi; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık (İngilizce), Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji TL; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı TL, İşletme Fakültesi tüm programları TL, Mühendislik Fakültesi tüm programları TL, Mimarlık Fakültesi tüm programları TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; Ebelik TL, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon TL, Güzel Sanatlar Fakültesi tüm programları TL, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tüm programları TL, Meslek Yüksekokulu tüm programları TL&#;dir. KDV eğitim-öğretim ücretine dâhildir. A

• IŞIK ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Işık Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı için belirlenmiş olan yıllık eğitim-öğretim ücretleri; Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi TL, Meslek Yüksekokulları TL'dir. Ücretlere KDV dahildir.

IŞIK ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Işık Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücretlidir. eğitim-öğretim yılı için belirlenmiş olan yıllık eğitim-öğretim ücretleri; Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi TL, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi TL, Meslek Yüksekokulları TL'dir. Ücretlere KDV dahildir.

• KOÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Koç Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil TL&#;dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil TL&#;dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil TL&#;dir.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Koç Üniversitesi&#;nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. ders yılında yerleştirilen öğrenciler için eğitim-öğretim ücreti Tıp Fakültesi dışındaki programlar için KDV dâhil TL&#;dir; Tıp Fakültesi için KDV dâhil TL&#;dir, Yabancı Dil Hazırlık Programı ücreti tüm bölümler için KDV dâhil TL&#;dir.

• MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Maltepe Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. İngilizce Hazırlık Sınıfı TL&#;dir. Eğitim Fakültesinin; Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Özel Eğitim Öğretmenliği programı TL, İlköğretim Matematik Öğretmenliği TL, İngilizce Öğretmenliği TL&#;dir. Güzel Sanatlar Fakültesinin Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı TL, Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarımı, Sahne Sanatları programları TL&#;dir. Hukuk Fakültesi TL, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, İletişim Fakültesinin Gazetecilik programı TL, diğer tüm programları ise TL&#;dir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin; Felsefe ile Sosyal Hizmet programları TL, Sosyoloji (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) TL,

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Maltepe Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. İngilizce Hazırlık Sınıfı TL&#;dir. Eğitim Fakültesinin; Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Özel Eğitim Öğretmenliği programı TL, İlköğretim Matematik Öğretmenliği TL, İngilizce Öğretmenliği TL&#;dir. Güzel Sanatlar Fakültesinin Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı TL, Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarımı, Sahne Sanatları programları TL&#;dir. Hukuk Fakültesi TL, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, İletişim Fakültesinin Gazetecilik programı TL, diğer tüm programları ise TL&#;dir. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin; Felsefe ile Sosyal Hizmet programları TL, Sosyoloji (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Psikoloji (Türkçe ve İngilizce) TL,

• MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin; Gemi ve Yat Tasarımı programı TL, İç Mimarlık programı TL, Mimarlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Konservatuar TL&#;dir. Meslek Yüksekokulunun; Adalet, Anestezi, Bankacılık ve Sigortacılık, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Uçak Teknolojisi programları TL, Bilgisayar Programcılığı TL, Çocuk Gelişimi TL, Halkla İlişkiler ve Tanıtım TL, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı ise TL&#;dir. Bu ücretlere KDV dâhildir.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin; Gemi ve Yat Tasarımı programı TL, İç Mimarlık programı TL, Mimarlık (Türkçe ve İngilizce) programları TL, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin tüm programları TL, Tıp Fakültesi (Türkçe ve İngilizce) TL, Hemşirelik Yüksekokulu TL, Konservatuar TL&#;dir. Meslek Yüksekokulunun; Adalet, Anestezi, Bankacılık ve Sigortacılık, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Uçak Teknolojisi programları TL, Bilgisayar Programcılığı TL, Çocuk Gelişimi TL, Halkla İlişkiler ve Tanıtım TL, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı ise TL&#;dir. Bu ücretlere KDV dâhildir.

• ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Altınbaş Üniversitesinde eğitim-öğretim yılında öğrenim ücretleri; Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi TL, İşletme Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi&#;ne bağlı lisans programları TL, Tıp Fakültesi TL, Diş Hekimliği Fakültesi TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu önlisans programları (İkinci öğretimler hariç) için TL, İkinci öğretim önlisans programları TL.&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir.

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ FİYATLARI Altınbaş Üniversitesinde eğitim-öğretim yılında öğrenim ücretleri; Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi TL, İşletme Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi&#;ne bağlı lisans programları TL, Tıp Fakültesi TL, Diş Hekimliği Fakültesi TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu önlisans programları (İkinci öğretimler hariç) için TL, İkinci öğretim önlisans programları TL.&#;dir. Bu ücretlere %8 KDV dahildir.

• nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir